Темарі: своїми руками, майстер-клас для початківців, як зробити японські, мистецтво вишивки, схеми, щастя, фото, відео

Темарі – яскраві кулі щастя, візерунки яких вишиваються з допомогою ниток різної товщини. Ці кулі відвіку виготовлялися для ігор японських дітей. Однак, це доросла робота, яка вимагає і певного смаку та майстерності. В сучасності вони стали настільки популярні за рахунок свого яскравого цікавого оформлення. Зазвичай їх подають в якості подарунків, прикрашають ними будинку або новорічні ялинки. Для того щоб навчитися виготовляти темарі, необхідно вивчити майстер-клас з їх вишивання.

Дивлячись на картинки, де зображені ці яскраві кульки, здається, що робити такий китайський куля, так само важко, як зводити велику китайську стіну, особливо, якщо ти навіть хрестиком жодного разу не вишивала. Однак, якщо мати велике бажання оволодіти технікою вишивки на кулях і проявити трохи терпіння – то можна покроково за інструкціями створити свій перший шедевр. Мк ми для вас підібрали – удачі!

temari: svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh, kak sdelat yaponskie, iskusstvo vyshivki, skhemy, schaste, foto, video20 Темарі: своїми руками, майстер клас для початківців, як зробити японські, мистецтво вишивки, схеми, щастя, фото, відео

Темарі – яскраві кулі щастя, візерунки яких вишиваються з допомогою ниток різної товщини

Як зробити японський куля темарі: простий майстер-клас

Вивчення мистецтва темарі краще всього починати з простих геометричних схем.

Для вишивання подібних куль потрібно:

 • 1 контейнер від кіндер-сюрпризу;
 • 2 намистини;
 • 1 моток вовняних ниток;
 • 1 голка з широким вушком;
 • 1 набір шпильок з капелюшками різних кольорів;
 • 1 набір шпильок без наконечників;
 • 30-тисантиметровая смужка паперу, товщиною 0.6 сантиметра;
 • 1 моток товстих бавовняних ниток;
 • 1 моток тонких бавовняних ниток;
 • 4 кольори атласних вишивальних ниток.

Інструкція для початківців:

 1. У контейнер з-під кіндер-сюрпризу кладеться кілька намистин. Надалі цей елемент створить ефект дзвону при русі кульки.
 2. Всередину контейнера кладеться кінчик товстої вовняної нитки, а потім пряжа обмотується навколо нього. Обмотувати закритий контейнер слід до того моменту, поки він не придбає круглу форму і щільну структуру. Оптимальним вважається розмір діаметра кульки в 7-8 сантиметрів.
 3. Для згладжування всіх нерівностей клубок обмотується товстої бавовняною пряжею. Необхідно стежити, щоб нові нитки повністю покривали попередній шар.
 4. Третій шар утворюють тонкі бавовняні нитки.
 5. Щоб закріпити нитяною обрив, його слід притиснути до площини кулі і вставити вільний кінчик у вушко голки. Потім з кульової поверхні виконується 3-4 вільних стібка в різних напрямках.

Після того як основа для кулі буде повністю готова, потрібно зробити розмітку.

Що можна взяти в якості основи?

Виготовити основу для вишивки темарі можна з безлічі матеріалів. Здавна японські умільці використовували для цих цілей м’ячі зі шкіри, однак у наші дні цей матеріал відрізняється дорожнечею і рідкістю.

Тому сучасна техніка дозволяє для створення основи використовувати наступні матеріали:

 • тенісний м’яч;
 • колготки;
 • пінопластовий шар;
 • плівка;
 • шкарпетки;
 • вата;
 • серветки.

temari: svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh, kak sdelat yaponskie, iskusstvo vyshivki, skhemy, schaste, foto, video21 Темарі: своїми руками, майстер клас для початківців, як зробити японські, мистецтво вишивки, схеми, щастя, фото, відео

Виготовити основу для вишивки темарі можна з безлічі матеріалів

Деякі умільці, виготовляючи основу, кладуть всередину неї спеціальні ароматичні наповнювачі. Такий прийом дозволяє отримати не тільки красиву річ, але і практичну, яку можна застосовувати в якості домашнього освіжувача повітря.

Галерея: темарі своїми руками (25 фото)

Темарі своїми руками: мистецтво вишивки для початківців – розмітка

Одним з найважливіших етапів в роботі над створенням своїми руками кулі темарі є проведення розмітки. Найпростішою розміткою вважається «на 4».

Робиться вона по наступній інструкції:

 1. За допомогою шпильки з блакитний бусиною паперова стрічка фіксується в області північного полюса.
 2. Потім куля обгортається паперовою смужкою, проходячи через південний полюс. Смужка згинається в зоні зіткнення з шпилькою, зайва частина відрізається.
 3. Смужка складається навпіл, зазначається південний полюс. Для того, щоб відзначити цю ділянку на паперовій стрічці, необхідно вирізати трикутник.
 4. Потім смужка складається ще раз навпіл. Це необхідно для того, щоб відміряти точки екватора.
 5. В південний полюс встромляється шпилька з червоною головкою, а в точки екватора – без наконечника.
 6. Потім смужка розгортається на 90 градусів, після чого відзначається ще 2 точки екватора.
 7. Відрізають шматочок нитки, довжиною в 4 діаметру кулі.
 8. На кінці нитки утворюється вузол. На 2 сантиметри праворуч північного полюса вводиться голка. Нитку протягують до тих пір, поки зроблений сайт не опиниться на північному полюсі.
 9. Потім проводиться 4 меридіана від північного до південного полюса через кожну точку екватора. В районі полюсів робиться стібок.
 10. Потім нитяною відріз простягається до будь екваторіальної точці, фіксується стібком і проводиться через весь екватор.
 11. Вільний край нитки ховається в основу кулі.
 12. Шпильки витягуються.

temari: svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh, kak sdelat yaponskie, iskusstvo vyshivki, skhemy, schaste, foto, video22 Темарі: своїми руками, майстер клас для початківців, як зробити японські, мистецтво вишивки, схеми, щастя, фото, відео

Одним з найважливіших етапів в роботі над створенням своїми руками кулі темарі є проведення розмітки

Варто врахувати, що крім розмітки «на 4» існують і інші схеми, за допомогою яких можна створити не тільки геометричні, але і рослинний візерунок, абстракцію.

Види розміток темарі

Існує кілька видів розміток темарі, які поділяються на складні і прості, а також бувають непарними і парними.

Парна розмітка дозволяє вимальовувати на поверхні кулі наступні фігури:

 • трикутники;
 • пересічні між собою ромби;
 • черепаху;
 • зірки.

temari: svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh, kak sdelat yaponskie, iskusstvo vyshivki, skhemy, schaste, foto, video23 Темарі: своїми руками, майстер клас для початківців, як зробити японські, мистецтво вишивки, схеми, щастя, фото, відео

Існує кілька видів розміток темарі

З парної розмітки найчастіше використовуються «на 4, 6, 8, 10 і 12». Рослинний орнамент найчастіше вишивається з допомогою непарної розмітки. Оптимальним варіантом для цього є розмітка «на 5».

Куля щастя своїми руками: схема

Вивчати техніку темарі випливає з методу простий обмотки, доповненої елементами вишивки.

 1. По всіх меридіанах і екватора робиться по 6 витків самого темного кольору. Для цього потрібно вивести нитка поруч з яким-небудь розмічальних перетином. Робиться відступ в 1-2 міліметра в ліву сторону, а потім основа починається обматываться так, щоб нитка щільно прокладалася паралельно розмічальних напрямних. Рух слід здійснювати в праву сторону. Таким чином робиться 6 витків.
 2. Потім золотою або срібною ниткою виконується по 1 витка з кожного боку освіченої темної смуги.
 3. Далі поряд з сріблястою або золотистою ниткою викладається 6-тивитковая смуга кольору середньої насиченості.
 4. Отриману смужку слід обрамити ще 1 шаром срібної або золотої нитки.
 5. Далі виконується 6-тивитковая смуга з нитки світлого тону, яка обрамляється відрізу металевого відтінку.
 6. Для того, щоб малюнок не сповзав, його слід закріплювати в кутових областях. Фіксація здійснюється за допомогою шпильок.
 7. Щоб після зняття шпильок, не сталося розформування візерунка, його слід акуратно прошити. Оптимальним варіантом стане вишивка квадратних елементів в місцях перетину візерунків.
 8. В зоні перетину поясів у напрямку від себе підчіплюються нитки основи. Нитку протягують в напрямку на себе, спрямовується наступний кут. Вести нитку слід проти годинникової стрілки. Потім нитки основи знову подцепляются голкою. Аналогічним чином вишивається квадрат з 4 шарів.

temari: svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh, kak sdelat yaponskie, iskusstvo vyshivki, skhemy, schaste, foto, video24 Темарі: своїми руками, майстер клас для початківців, як зробити японські, мистецтво вишивки, схеми, щастя, фото, відео

Вивчати техніку темарі випливає з методу простий обмотки, доповненої елементами вишивки

При бажанні вільні місця можна заповнити додатковими елементами, однак подібні кульки з геометричним візерунком виглядають вишукано і благородно.

Основні правила

Для того щоб освоєння техніки темарі відбувалося максимально цікаво та ефективно, під час роботи необхідно дотримуватися кілька простих правил:

 • при створенні основи обмотку слід проводити щільно, направляючи пряжу в різні сторони;
 • під час розмітки слід застосовувати шпильки різних кольорів: на початковому етапі позначення кожного відтінку, слід виписувати на паперовий аркуш;
 • починати роботу над вишивкою слід тільки з самого великого вузла, або з одного з них;
 • кожна проведена при вишивці лінія повинна бути закріплена 2-5 міліметровим стібком;
 • якщо нитка кінчається, голку слід витягнути з протилежного боку кулі, а потім обрізати вільний кінець максимально близькому розташуванні до основи.

Головне правило темарі: вишивальна нитка ні в якому разі не повинна бути вільною, а також не повинна занадто сильно пережимати основу, так як це деформує підсумковий малюнок.

Темарі: основа для кулі (відео)

Темарі: вишивка кулі на 8 секторах (відео)

Описаний майстер-клас дозволяє освоїти мистецтво вишивки куль темарі на основі простої методики цієї техніки. При бажанні ускладнити роботу можна виконати розмітку не «4», а на більшу кількість меридіанів, а також комбінувати різні напрямки вишивальних ниток для утворення абсолютно нових, цікавих візерунків. У результаті подібної фантазійної роботи може вийти безліч варіацій орнаментів для вишивки японських куль щастя.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками