Теплі рукавички для хлопчика, в’язані спицями та гачком

tjoplye varezhki dlya malchika, vyazannye spicami i kryuchkom266 Теплі рукавички для хлопчика, вязані спицями та гачкомЗадовго до зими мамам потрібно подумати про теплий дитячому одязі. Таку необхідну річ, як рукавиці, можна пов’язати самим. Підібрати теплу і неколючую пряжу потрібного кольору. Нитки для в’язання краще взяти напівшерстяні з додаванням синтетики. Шерсть буде давати тепло, а синтетика не дасть рукавичкам скочуватися і сідати. Необхідно, щоб пряжа була міцно забарвлена і не линяла при пранні. Щоб перевірити її якість, радимо зв’язати маленький зразок, випрати та випрасувати. Потім за зразком легко вирахувати кількість петель і розмір виробу.

Якщо хочете зв’язати рукавиці або шапку для хлопчика косами, то пам’ятайте, що їх використання доречно у віці 3-5 років. Для хлопчика років 11 краще вибрати інший малюнок. Рукавиці для підлітків можна прикрасити геометричним орнаментом, або вив’язати норвезькі мотиви, в цьому ж стилі можна зв’язати і шапку,

Дітям подобаються рукавиці з вишивкою або пов’язані у вигляді улюблених героїв мультфільмів. Обговоривши з сином, які він хоче рукавиці, мама зможе зв’язати рукавички за його замовленням, теплі й гарні. У перший раз схему в’язання та рекомендації з в’язання потрібно знайти в інтернеті.

Пропонуємо пов’язати рукавиці у вигляді міньйонів з мультфільму «Гидкий я».

Рукавички для хлопчика

Що потрібно для в’язання:

  1. tjoplye varezhki dlya malchika, vyazannye spicami i kryuchkom267 Теплі рукавички для хлопчика, вязані спицями та гачкомПряжа. Для дитячих речей краще брати нитки «Пехорка», 225 м в 50 р. В’язати потрібно в дві нитки. Для міньйонів потрібні синій і жовтий колір, трошки ниток чорного, білого, сірого і залишки ниток будь-якого кольору.
  2. Набір панчішних спиць № 3,5.
  3. В’язальний гачок.
  4. Шпилька для зняття петель.

Для в’язання подвійних рукавиць для хлопчика трьох років на спиці низькою ниткою набираємо 36 петель будь-якого кольору, в процесі в’язання ця нитка буде видалено. Розподіляємо по 9 петель на 4 спиці, замикаємо коло і в’яжемо перший ряд низькою ниткою.

Приєднуємо синю нитку і в’яжемо манжету рукавички гумкою 2х2, 2 лицьові петлі — 2 виворітні 20 рядів, 5 див. Основну частину рукавиці продовжуємо синьою ниткою лицьовій гладдю до основи великого пальчика, 4 см, 15 рядів.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як зв’язати рукавиці спицями.

Переходимо на жовтий колір і продовжуємо в’язати лицьовій гладдю. Тепер починаємо в’язати великий пальчик на рукавичці правої руки. Він в’яжеться на четвертій спиці. Ширина його на 2 петлі менше кількості петель на одній спиці — 7 петель. Є два способи відкласти в’язання великого пальчика — пров’язати 7 петель низькою ниткою або зняти їх на шпильку. На четвертій спиці пров’язуємо 1 жовту петлю лицьовою, 7 петель низькою ниткою і знову одну жовту петлю лицьовою, далі в’яжемо жовтими нитками по колу. Або 7 петель знімаємо на шпильку, продовжуємо в’язати далі жовтою ниткою. У наступному ряду замість знятих петель набираємо 7 нових. В’яжемо по колу жовтою ниткою 12 рядів, потім 4 ряди чорною ниткою. Знову жовтою ниткою 8 рядів.

Тепер приміряйте в’язану частина дитині на ручку або перевірте за своїми мірками. Провязав до початку мізинця, починаємо зменшувати. Щоб головка міньйона була круглою, робимо їх таким чином: в’яжемо весь ряд лицьовими петлями по 2 петлі разом. Наступні три ряди — лицьовій гладдю без убавок. Потім ряд 2 петлі разом, потім ряд без убавок. Оборвем нитку, залишивши великий кінчик. В’язальних гачком цю нитку протягнемо через всі петлі, затягнемо їх, закріпимо нитку і приберемо кінчик.

Повернемося до в’язання великого пальчика, він як ручка міньйона. Знімаємо петлі з шпильки, набираємо петлі з верхнього ряду на спиці, розподіляємо на 4 спиці і в’яжемо жовтим кольором 10 рядів, потім 5 рядів чорним кольором, як рукавичка у міньйона, потім закриваємо. 16 ряд по 2 петлі разом, 17 всі лицьові, потім знову по 2 петлі разом. Залишилися петлі протягнути нитку гачком і стягнути, зміцнити нитка, прибрати кінчик.

Рукавиця готова. Повернемося до манжеті, розпускаємо непридатну нитку, петлі відразу надягаємо на спицю, розподіляючи їх на чотири спиці. В’яжемо в протилежну сторону манжету синім кольором. Основну частину в’яжемо по опису одним жовтим кольором. Прослідкуйте, щоб великий палець був пов’язаний на правильному місці навпроти вже пов’язаного.

Другу рукавицю в’яжемо за схемою першої, тільки великий пальчик в’яжеться на протилежній стороні.

Потім оформляємо личко міньйона. Оченята вишиваємо. Їх можна пов’язати і пришити. Ротик вишиваємо чорною ниткою, щоб він посміхався. Чорними нитками, великими стібками вишиваємо чубчик міньйона.

Симпатичні теплі рукавиці готові. Хлопчик буде задоволений. Такі рукавички можна зв’язати з іншим мірками дитині до 10 років. Щоб легше було розрахувати петлі і розміри, обведіть руку дитини олівцем на папері, виберіть пряжу, зв’яжіть зразок, виперіть, пропрасуйте і приступайте до в’язання рукавичок будь-якого розміру. Дівчаткам можна в’язати рукавиці у вигляді кумедних звірят: котиків, лисенят. Хлопчики підлітки люблять непомітні кольори, в’язані без вишивок і прикрас, щоб були схожі на дорослі в’язані речі, а не на дитячі.

Рукавиці гачком

Не має значення гачком або спицями пов’язані рукавиці, якість їх не змінюється від способу виготовлення. Зовнішній вигляд, наскільки вони красиві і зручні, залежить від майстерності рукодільниці. Деякі люблять в’язати гачком, тому що цей спосіб більш швидкий, ніж спицями. Гачком добре в’язати не зимові рукавиці, а більш легкі, на весну і зиму. Справжні майстрині в’яжуть гачком дуже ошатні рукавички для вихідних костюмів і весільних суконь.

Рукавиці гачком для новонароджених

tjoplye varezhki dlya malchika, vyazannye spicami i kryuchkom268 Теплі рукавички для хлопчика, вязані спицями та гачкомДитячі рукавички потрібні малюкам з моменту народження. Крихіткам до року в’яжуть їх не тільки для тепла, але і для того, щоб вони не оцарапали собі щічки, тому їх називають рукавиці-царапки. Відмінна риса дитячих царапок в тому, що їх в’яжуть без великого пальця. Такі царапки зручніше для ручок малюка і схема в’язання їх дуже проста.

Для в’язання потрібна:

  • Пряжа, що має в своєму складі бавовна. Для хлопчиків блакитного і білого кольору, для дівчинки рожевого і білого.
  • Гачок 1,9.
  • Атласна стрічка.

Починаємо роботу з в’язання кільця амігурумі з 6 С. Б. Н. Щільно затягуємо.

1Р П. Р.*6

2Р(С. Б. Н., П. Р.)*6

3Р(2С.Б.Н., П. Р.)*6

Закінчуємо в’язання блакитним кольором і переходимо до білого: 9Р. С. Б. Н.

Знову переходимо до блакитного:

1Р.С.Б.Н. У слід. Р. 2П.П., С. С. Н., В. П.,С. Б. Н. через 1П.* до кінця ряду.

Закриваємо С. П.

Красиво обв’язуємо рукавичку блакитними кружавчиками:

під 2П.5С.С.Н., С. Б. Н., під 2П.5С.С.Н.до кінця.

Вузьку атласну стрічку протягуємо в отримані отвори, зав’язуємо красивий бантик. Приміряємо на ручку. Якщо все добре, в’яжемо по цьому опису другу рукавичку. Надягаємо на ручки малюка.

Рукавичка-мочалка

tjoplye varezhki dlya malchika, vyazannye spicami i kryuchkom269 Теплі рукавички для хлопчика, вязані спицями та гачком Гачком можна зв’язати рукавицю-мочалку. Для неї потрібно взяти поліпропіленові нитки, білого і рожевого кольору. Схема в’язання елементарна. В’яжемо простим візерунком: 1Р. С. Б. Н., 2Р. В. П. (витягнуті петлі).

Набираємо рожевим кольором 56 петель в кільце і плетемо до великого пальця, стовпчиками без накиду вывязываем кільце для великого пальця і плетемо до мізинця, міняємо колір.

До кінця мочалки в’яжемо білим кольором. Великий палець вывязываем цим же кольором.

Білим кольором обв’язуємо низ мочалки, До плетеної мочалці пришиваємо або вывязываем петельку для підвішування.

Таких мочалок можна зв’язати всім членам сім’ї за розміром ручок різних кольорів, щоб не плутали.

Зазвичай на зиму синові-школяреві потрібно не одна пара рукавиць, бо то порве, то вымочит, то забруднить. Мама нав’яже достатня кількість, схему в’язання вона вже опанувала. Якщо ви ще жодного разу не в’язали рукавиці — саме час спробувати! І не бійтеся експериментів — в допомогу починаючої в’язальниці завжди можна знайти хороший майстер-клас або навчальне відео.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками