Тетянка різьба по дереву 🥝 інструменти, tatianka, різьблені вироби ручної роботи

tatyanka rezba po derevu 🥝 instrumenty, tatianka, reznye izdeliya ruchnojj raboty295 Тетянка різьба по дереву 🥝 інструменти, tatianka, різьблені вироби ручної роботиОстаннім часом особливою популярністю користується такий вид рукоділля, як авторська різьблення по дереву. Художня різьба по дереву «татьянка», різьба по дереву «росіянка» – захоплюючий вид дозвілля та відмінне хобі, не вимагає серйозних матеріальних витрат. Різні види художньої різьби по дереву підходять як для дорослих, так і для дітей старшого шкільного віку.

«Татьянка» – різьба по дереву: з чого почати

Вирізанням в стилі «татьянка» часто займаються школярі (як хлопчики, так і дівчатка) в гуртках і на уроках художньої творчості, а також небайдужі до прекрасного дорослі люди. Існує офіційний сайт Тетянка.ру — портал присвячений авторському центру різьблення по дереву «Татьянка», який займається навчанням різьбі в стилі «Татьянка». І журнал «Художня різьба по дереву «Татьянка» — путівник по дивовижному світу різьблення по дереву, який адресований в першу чергу викладачам технології, але і звичайні любителі різьблення по дереву, чиї кращі друзі — різці та стамеска, знайдуть там чимало цікавого.

Необхідні для роботи інструменти можна придбати в магазинах, де продається все для різьблення по дереву і творчості.

У світі існують різні стилі різьби по дереву. Багато з них вимагають придбання рідкісних порід деревини і дорогих інструментів, а також багаторічного і кропіткого навчання техніці. З усіх видів вирізки окремо стоїть такий вид, як «татьянка», тому що він не вимагає тривалого навчання. Техніка роботи дуже проста. Все, що знадобиться для роботи, можна знайти у себе вдома або купити в спеціалізованих магазинах. Отже, перед початком роботи майстер з художньої різьби «татьянка» повинен попередньо підготувати:

  • tatyanka rezba po derevu 🥝 instrumenty, tatianka, reznye izdeliya ruchnojj raboty296 Тетянка різьба по дереву 🥝 інструменти, tatianka, різьблені вироби ручної роботиАркуш паперу і ручку (олівці) для того щоб намалювати попередній ескіз майбутнього виробу.
  • Кальку або копіювальний папір у тому випадку, якщо майстер не сам придумав малюнок, а планує перенести його на деревину з готової схеми, книги або мистецького альбому.
  • Спеціальні інструменти для роботи з деревиною. Інструменти рекомендується купувати в спеціалізованих магазинах. Перед тим як приступити до виконання, необхідно переконатися, що інструменти для вирізання досить гострі.
  • Обладнання, необхідне для заточування інструментів.
  • Наждачний папір для обробки деревини.

Для того щоб краще зрозуміти саму технологію роботи з деревиною, рекомендується подивитись навчальне відео або відвідати майстер-клас досвідчених різьбярів. Також всі подробиці про техніку різьблення «татьянка» можна дізнатися, відвідавши художні виставки вітчизняних майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Як правило, під час кожної виставки різьблення по дереву проходять творчі зустрічі з митцями-авторами робіт, під час яких можна отримати відповіді на всі запитання.

Загляньте в галерею, і ви побачите, в які шедеври може перетворитися і дерев’яна шкатулка і проста обробна дошка!

Галерея: різьба по дереву в стилі «татьянка» (25 фото)

Школа різьби по дереву: як стати справжнім майстром різьби «татьянка»

tatyanka rezba po derevu 🥝 instrumenty, tatianka, reznye izdeliya ruchnojj raboty297 Тетянка різьба по дереву 🥝 інструменти, tatianka, різьблені вироби ручної роботиДля того щоб зрозуміти і осягнути всі тонкощі роботи з таким цікавим і шляхетним матеріалом, як деревина, необхідно час. Тим не менш освоїти техніку різьблення «татьянка» досить просто, головне – терпіння, уважність, гаряче бажання і творчий підхід до справи. Для новачків рекомендується використання м’яких порід дерева, тому що з ними простіше працювати. Колір деревини може бути будь-якою.

Готову роботу можна обробити спеціальним лаком (морилкою) або фарбувати фарбами. Але все-таки ефектніше виглядатиме та робота, в якій повністю збережено все багатство натурального кольору деревини.

Для того щоб готова робота збереглася як можна довше, всі відомі майстри різьби попередньо обробляють дерев’яні заготовки водовідштовхувальним і антигрибковим складом. Якщо знехтувати цими правилами, робота у подальшому може сильно постраждати через неправильні умови зберігання. Також необхідно стежити, щоб призначений для роботи матеріал спочатку не мав пошкоджень. Наприклад, не варто брати для виготовлення виробу деревину, покриту цвіллю або постраждалу від жучків.

Як створити шедеври різьблення по дереву: практичні рекомендації

Для того щоб освоїти техніку різьблення по дереву і створювати в цій техніці справжні рукотворні шедеври, необхідно враховувати наступні практичні рекомендації:

  • Деревину для роботи рекомендується купувати в спеціалізованих магазинах або ж знаходити заготовки для роботи в лісі самостійно. У другому випадку бажано, щоб матеріал був зібраний в сонячному і сухому місці, так як дерева, які знаходяться в тіні і в умовах підвищеної вологості, частіше уражаються грибком.
  • Перед тим як починати роботу, необхідно повністю висушити готову заготовку і обробити її, прибравши всі нерівності і шорсткості за допомогою зернистої наждачного паперу. Але іноді ефектно виглядає саме необроблена деревина, тому що вона виглядає дуже фактурно і природно. Все залежить від початкового творчого задуму автора.
  • Сюжети різьби по дереву можуть бути найрізноманітнішими, від нехитрого геометричного орнаменту до цілих скульптурних груп, що зображують людей і тварин. Початківцям майстрам рекомендується починати з робіт малого формату, а також з абстракції. Ідеальний варіант – найпростіший, ритмічно повторюється геометричний орнамент, побудований на чергуванні опуклих і увігнутих елементів.
  • tatyanka rezba po derevu 🥝 instrumenty, tatianka, reznye izdeliya ruchnojj raboty298 Тетянка різьба по дереву 🥝 інструменти, tatianka, різьблені вироби ручної роботиПочатківцям різьбярам рекомендується користуватися готовими ескізами робіт, які можна удосталь знайти в інтернеті, в спеціалізованій літературі, підглянути на виставках. Досвідчені різьбярі можуть імпровізувати і дати волю фантазії.
  • Основний принцип різьби по дереву той же, що і скульптури: необхідно взяти шматок дерева і відсікти від нього все зайве. У підсумку вийде готова робота, яка була захована в цьому шматку. Різьба повинна підкреслювати природну фактуру деревини, тому фарбувати готові вироби по можливості не варто, краще покрити безбарвним лаком.

В техніці різьби по дереву можна виготовити оригінальні подарунки для рідних і близьких. Головне – проявити фантазію і уважно вивчити природну фактуру шматка деревини перед тим, як починати роботу. Це допоможе творчо підійти до роботи і найбільш повно передати всю красу дерева. Робота по дереву – відмінний вид хобі, розвиває уяву, просторове мислення і дрібну моторику рук, а також художній смак. Відвідування виставок та майстер-класів допоможе найбільш повно доторкнутися до прекрасного і глибше вникнути в специфіку роботи з деревиною.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками