Тиснення фольгою 🥝 на шкірі і папері, фольгування в домашніх умовах, принтер для гарячого тиснення

tisnenie folgojj 🥝 na kozhe i bumage, folgirovanie v domashnikh usloviyakh, printer dlya goryachego tisneniya545 Тиснення фольгою 🥝 на шкірі і папері, фольгування в домашніх умовах, принтер для гарячого тисненняТиснення фольгою, як правило, використовується для оздоблення поліграфічної та сувенірної продукції. Прикрашати таким чином можна практично все: починаючи з візиток, закінчуючи пакетами та виробами зі шкіри. Відбиток можна наносити декількома способами, які відрізняються матеріалом і технологією виготовлення. Можна зробити тиснення золотою фольгою, зробити голограму або навіть зімітувати поверхню дерева і каменю. Наносити малюнки можна не тільки в спеціальних майстернях, але при наявності нехитрого обладнання, і своїми руками в домашніх умовах. Для створення тиснення малюнка будинку, вам може знадобитися ламінатор або самий звичайний праска.

Тиснення фольгою на папері. Види тиснення

Як нанести малюнок з використанням ламінатора

Для виготовлення малюнка за допомогою ламінатора, вам знадобиться лазерний принтер (в ідеалі простий, а не повнокольоровий). Ламінатор краще використовувати з найбільшим посиленням стиснення. Для цього способу застосовується тонерочувствительный матеріал. Можна використовувати глянсову, матову і голографічний фольгу. А ось папір краще всього використовувати звичайну. На декоративній і текстурної папері при тисненні ламинатором візерунки можуть вийти неакуратними, оскільки матеріал не може закріпитися в поглибленнях.

Процес фольгування за допомогою ламінатора виглядає наступним чином:

 • Знайдіть в інтернеті або створіть самі візерунок або напис оригінальним шрифтом (краще, щоб лінії були товстими);
 • Роздрукуйте обрану картинку;
 • Покладіть роздруківку на стіл малюнком вгору і накрийте фольгою;
 • Покладіть зверху ще один аркуш звичайного паперу;
 • Одержаний «сендвіч» проженіть через ламінатор. Якщо результат з якихось причин вас не влаштував (візерунок вийшов переривчастим або неохайним), повторіть процедуру.

Щоб відбиток вийшов з першого разу, постарайтеся знімати матеріал з виробу як можна повільніше.

Галерея: фольгування золотом і сріблом (25 фото)

Тиснення фольгою в домашніх умовах праскою

tisnenie folgojj 🥝 na kozhe i bumage, folgirovanie v domashnikh usloviyakh, printer dlya goryachego tisneniya546 Тиснення фольгою 🥝 на шкірі і папері, фольгування в домашніх умовах, принтер для гарячого тисненняВсе-таки ламінатор річ специфічна і є далеко не у кожного. Якщо у вас немає цього приладу, а зробити оригінальний малюнок хочеться, можете скористатися праскою. Послідовність дій буде точно такий же, як якщо б ви працювали ламинатором, з тією різницею, що фольга обов’язково повинна укладатися виворітного (матовою) стороною на робочу поверхню.

Поставте праска на мінімальний нагрів. Повільно і акуратно пропрасуйте заготовку. Якщо метал не прилип до листу, трохи збільште температуру. Гладити малюнок потрібно не менше двох хвилин, зазвичай цього часу достатньо.

По закінченні процесу дайте заготівлі охолонути і тільки потім акуратно зніміть матеріал.

Тиснення на шкірі

Щоб виконати тиснення на шкірі, крім праски вам знадобиться кліше (штамп з візерунком), в якості нього можна використовувати, наприклад, велику металевий гудзик.

Процес створення відбитка на шкірі виглядає наступним чином:

 • Шкіряний виріб кладуть на тверду поверхню;
 • На нього кладеться шматок фольги, відповідний за розміром майбутнього малюнку;
 • tisnenie folgojj 🥝 na kozhe i bumage, folgirovanie v domashnikh usloviyakh, printer dlya goryachego tisneniya547 Тиснення фольгою 🥝 на шкірі і папері, фольгування в домашніх умовах, принтер для гарячого тисненняПраска притискає матеріал до робочої поверхні і фіксується в такому положенні приблизно хвилину.
 • Коли метал стане гарячим, праска знімається, а до заготівлі прикладається штампик.
 • Щоб малюнок вийшов красивим і акуратним, потрібно як слід притиснути лист металу кліше і тримати не менше 30 секунд.

Видалити метал з шкіри не так-то просто, тому, перш ніж приступити до тиснення фольгою на шкірі, краще потренуватися на непотрібних шматочках, порахувати, скільки часу у вас піде на кожен етап і тільки потім приступати до обробки виробу.

Принтер для тиснення

Якщо ви збираєтеся робити відбиток регулярно, можливо, вам варто задуматися про придбання спеціального принтера, який так і називається, принтер гарячого тиснення фольгою.

Виглядає прилад не зовсім так, як виглядають звичні нам принтери. Металева плівка намотується на два вала принтера, з двох сторін від робочої частини. Під валиками знаходиться прес для тиснення фольгою, на якому і відбувається процес «запаювання». Прилад підключається до комп’ютера через USB.

Задуматися про придбання такого принтера варто тільки тим, хто збирається робити тиснення багаторазово. Адже цю річ не так-то просто знайти в продажу, так і коштує вона недешево.

Промислові методи тиснення

Природно, процес фольгування на виробництві істотно відрізняється від ручного тиснення. І, звичайно, обладнання для промислового тиснення не обмежується праскою.

tisnenie folgojj 🥝 na kozhe i bumage, folgirovanie v domashnikh usloviyakh, printer dlya goryachego tisneniya548 Тиснення фольгою 🥝 на шкірі і папері, фольгування в домашніх умовах, принтер для гарячого тисненняПрофесійне тиснення являє собою один з видів друку, з тією лише різницею, що замість фарби використовується тонкий метал.

Як правило, для створення відбитка використовується технологія високого друку, тобто візерунки виступають над поверхнею кліше.

При докладному розгляді цей процес виглядає наступним чином:

 • Друкована форма нагрівається під дією струму до потрібної температури (температура утримується на необхідний час за допомогою термостата).
 • Смуга багатошарової фольги «протягується» через робочу поверхню. Іншими словами, металеве полотно при кожному робочому такті пересувається по малюнку на задану відстань і притискається пресом для гарячого тиснення фольгою.

По суті, принцип роботи преса схожий з роботою домашнього принтера. Відрізняється він, передусім обсягами виготовленої продукції і точністю налаштувань.

Як роблять кліше промисловим способом

Для роботи з фольгою застосовуються кліше підвищеної міцності і зносостійкості. Як правило, штампи виготовляють з металу, найчастіше це латунь, мідь, магній і цинк. Магнієві кліше застосовуються найчастіше для невеликих партій продукції, найбільш зносостійкі штампи з латуні застосовують для великих партій виробів.

Непогані показники міцності мають цинкові і мідні кліше, але їх використовують не так широко, оскільки застосування цих матеріалів має низькі екологічні показники. Тиснення на металі кліше наноситься за допомогою хімічного травлення або механічної карбуванням.

Види фольги для промислового тиснення

Асортимент фольги, використовуваної на виробництві досить широкий, найчастіше застосовують такі її види:

 • Металізована фольга. Це звичайнісінька металеві листи, які ми використовуємо в побуті. З її допомогою виконуються увігнуті і вигнуті малюнки на різних поверхнях.
 • Пігментна фольга. Володіє цікавою властивістю, після нанесення вона набуває вигляду фарби.
 • Прозора фольга. Зазвичай наноситься на матову поверхню, створюючи ефект лакування.
 • tisnenie folgojj 🥝 na kozhe i bumage, folgirovanie v domashnikh usloviyakh, printer dlya goryachego tisneniya549 Тиснення фольгою 🥝 на шкірі і папері, фольгування в домашніх умовах, принтер для гарячого тисненняРисунок фольга. Імітує текстуру дерева, шкіри і навіть каменю. Дуже цікаво виглядає тиснення на тканині цим видом.
 • Голографічна фольга. Створює ефект голограми. Примітно, що саме тисненням голографічною фольгою держава захищає купюри від фальшивомонетників.
 • Магнітна фольга. Також має відношення до фінансів, її використовують при виготовленні банківських карт.
 • Дифракційна застосовується для друку на пластиці.

Всі ці матеріали — фольга для гарячого тиснення. Існує також холодний спосіб, для якого використовується окремий вид, выбивающийся із загальних характеристик.

Холодне тиснення фольгою застосовується для поверхонь, не витримують високих температур. Тонка металева плівка наноситься на такі вироби, як пакети та інші предмети з поліетилену. На відміну від гарячого способу, за допомогою холодного тиснення можна виконувати малюнки з півтонами.

Можливості даної технолгии великі, з його допомогою можна виготовити оригінальні малюнки, логотипи, поздоровлення, рекламні написи і т. д. Без великих фінансових витрат, ви можете своїми руками зробити малювання фольгою і прикрасити шкіряну річ у себе вдома і вона в буквальному сенсі заграє новими фарбами.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками