Тиснення на папері: методики створення відбитків своїми руками

tisnenie na bumage: metodiki sozdaniya ottiskov svoimi rukami749 Тиснення на папері: методики створення відбитків своїми рукамиТиснення на папері набирає з кожним днем все більшу популярність. Така методика використовується для прикраси чого завгодно: блокнотів, альбомів, скрап-буків, декору стін. Принадність тиснення на папері в тому, що цим нехитрим заняттям можна займатися в домашніх умовах, і воно не вимагає великих грошових витрат. Цей метод не вимагає якихось певних навичок, і він досить простий.

Загальні відомості

Існує декілька технологій тиснення в домашніх умовах, які необхідно вивчити, щоб вибрати найбільш підходящу. Кожна технологія включає в себе володіння певними інструментами: печатками, штампами і рельєфними трафаретами.

Найчастіше тиснення на папері використовується для скрапбукінгу. Таке захоплююче заняття допомагає прикрасити свій фотоархів або щоденник, декорувати кімнату. Останнім часом такий вид рукоділля став особливо популярним, адже приємні моменти життя хочеться зберегти в гарному вигляді, з приємними пам’ятними дрібницями, фотографіями і вирізками.

Техніка тиснення на папері допоможе рукодільниця оригінально та індивідуально оформляти свої творіння. Так як заняття це досить просте, навички здобуваються дуже швидко. Крім того, творити можна сидячи вдома за своїм робочим столом, або ж оформивши спеціальну робочу зону.

Види тиснення на папері:

  • Кримпером (спеціальне валикове пристосування, що дозволяє за один раз виконувати тиснення на будь-якому відрізку папери)
  • Тиснення фольгою (найбільш поширений вид)
  • За допомогою ламінатора і фольги
  • Дебоссинг (техніка вдавлення)
  • Тиснення в техніці конгрев (використовується переважно для тиснення на картоні, палітурках книг та інших твердих матеріалах)

Галерея: тиснення на папері (25 фото)

Відтиск на папері фольгою

tisnenie na bumage: metodiki sozdaniya ottiskov svoimi rukami750 Тиснення на папері: методики створення відбитків своїми рукамиНайбільш легкий спосіб отримати красивий і якісний малюнок – зробити тиснення фольгою. Найпопулярнішими на сьогоднішній день золоте тиснення. Для цього знадобиться фольга золотого кольору. Виглядає цей матеріал дуже красиво і презентабельно, тому найчастіше використовується для декору в стилі ампір з характерними йому вензелями і завитками. Таким видом тиснення часто оформляють візитки, дипломи, грамоти та свідоцтва.

Легше всього зробити відбиток фольгою з допомогою аркуша паперу з текстом або малюнком, фольги і праски.

На принтері друкується бажаний текст або малюнок. На зображення кладеться аркуш фольги необхідного розміру. Якщо потрібно отримати кольоровий малюнок, то й фольга повинна бути з одного боку кольорова, в такому разі, саме цією стороною вона повинна дивитися вгору. На рівну тверду поверхню кладуть папір з фольгированной заготівлею і носиком праски, акуратно проглаживается. Важливо ретельно прогріти поверх фольги всю поверхню листа, в іншому разі зображення погано позначиться. Прасувати треба протягом 4-5 хвилин, після чого рекомендується почекати, поки фольга повністю охолоне, і лише після цього можна звільняти її від малюнка і милуватися результатом.

Гаряче тиснення можна також наносити за допомогою спеціальних штампів або печаток. Для цього штамп (головний інструмент) потрібно сильно нагріти над відкритим вогнем і максимально притиснути їм фольгу на папері або будь-якого іншого матеріалу, призначеного для тиснення. Після процедури залишиться лише прибрати залишки фольги з готового виробу.

Опуклий малюнок на шкірі, цупкому папері або картоні можна виконати за допомогою преса або спеціального верстата, який можна як купити, так і змайструвати з важких підручних матеріалів. Такий метод дуже трудомісткий і вимагає спеціальної техніки, тому в домашніх умовах виконати його важко.

Ще одним швидким способом створити папір з тисненим візерунком з фольги – прогнати аркуш із зображенням і фольгою зверху нього через ламінатор (звичайно, не застосовуючи при цьому плівки).

Кримпер для тиснення паперу

У деяких випадках рельєф на папері великої довжини вручну за допомогою друку або штампу зробити неможливо. Тоді на допомогу приходить спеціальний інструмент – кримпер. Стандартна методика з використанням штампів і невеликих печаток у цьому випадку не підходять, так як по всій довжині аркуша просто фізично неможливо полномерно відобразити рівномірний рельєфний відбиток.

Основною перевагою крімпер є відсутність обмежень по довжині листа, а також легкість експлуатації. Однак є й мінуси:

  • tisnenie na bumage: metodiki sozdaniya ottiskov svoimi rukami751 Тиснення на папері: методики створення відбитків своїми рукамиОдин кримпер може наносити лише один єдиний малюнок. Іншими словами, кожен кримпер робить свій власний візерунок і для створення нового малюнка потрібно купувати новий інструмент.
  • Ширина крімпер диктує свої умови, тому зробити рельєфну папір будь-якої ширини не вийде.
  • Незважаючи на те що зроблено кримпер з найпростіших матеріалів і він неймовірно простий в експлуатації, ціна його досить велика.

Один істотний плюс і величезна кількість мінусів відбиває бажання майстрів і майстринь скрапбукінгу використовувати цей інструмент для створення своїх шедеврів. Замінити кремпер може тиснена фотопапір, яку можна придбати та користуватися в будь-якому фотосалоні.

Також можна придбати або зробити самостійно трафарет для тиснення, з допомогою якого буде неймовірно легко зробити рельєфний друк букви на папері.

Альтернативний спосіб тиснення

tisnenie na bumage: metodiki sozdaniya ottiskov svoimi rukami752 Тиснення на папері: методики створення відбитків своїми рукамиЄ ще один спосіб, придуманий однією з рукодільниць в процесі роботи. Для його втілення знадобиться качалка, вода, папір, папки для тиснення і кольорові чорнила.

Папка для тиснення профарбовується з одного боку кольоровими чорнилом, забарвлюючи необхідні частини візерунка в потрібні кольори і відтінки. Потім вологий від води (але не мокрий) друкований аркуш паперу кладеться в папку. Після цього потрібно твердою рукою пройтися качалкою по закритої папки, рівномірно вдавлюючи малюнок. Для того щоб малюнок краще пропечатался, на качалку потрібно тиснути як можна сильніше.

Тиснення на папері – це найменш витратний спосіб і мистецтво прикрасити безліч повсякденних сірих речей, а різноманітність технік задовольнить навіть саму примхливу рукодельницу.

Інші цікаві статті по рукоділлю

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками