Точкова розпис контурами для початківців за допомогою трафаретів, схем, шаблонів

tochechnaya rospis konturami dlya nachinayushhikh s pomoshhyu trafaretov, skhem, shablonov124 Точкова розпис контурами для початківців за допомогою трафаретів, схем, шаблонівТочкова розпис завойовує все більше прихильників. Вона залучає в свої ряди тих, хто малює професійно, і тих, хто нарікає на відсутність цього уміння. Спеціального досвіду це хобі не вимагає, а прикрасити такої незвичайної розписом можна все що завгодно, і предмети побуту, і текстиль, і шкатулки. Іноді для кожного предмета розпису потрібна своя фарба, але найчастіше, знайти її можна саме в тюбику з носиком, що нам знадобиться. Кисті тут не є необхідністю.

Точкова розпис чудово підходить для декорування різних предметів – цією технікою ви можете скористатися і для декорування чохла телефону, і для футболки і тонкого светри або водолазки, їй же можна изукрасить посуд або банки під сипучі матеріали. Новорічна розпис теж виглядає чудово – з допомогою точок ви можете створити морозне мереживо і силуети тварин на склі або дзеркалі, прикрасити пляшку шампанського. Мотивом для натхнення можуть послужити малюнки з галереї, круглі трафарети для розпису тарілок можна скачати в інтернеті, а у нас в статті – інструкції та мк, і звичайно, корисне відео в кінці.

Історія походження

Ще здавна точкова розпис називалася крапельної, бо як малювалася краплями, выдуваемыми із звичайної соломинки. Це зараз, з появою фарб вже в зручній тарі, процес помітно полегшився.

Техніку малювання крапками придумали австралійські аборигени, а трохи пізніше її можна було зустріти у художників Індії, Таїланду, Африки і Персії.

Саме з краплинної розпису виник ще один вид не менш популярного мистецтва «Мехенді» — натільний розпис хною. Зараз, малюнки хною дуже перетворилися, і крім точок у ній можна зустріти і рослинні елементи. Втім, точкова розпис теж зазнала зміни, з неї роблять мозаїки і малюють цілі пейзажі, не обмежуючись простим орнаментом.

Візерунки точкового розпису виглядають дуже просто і стильно. Якщо постаратися бездумно займатися цим хобі, то без проблем можна перетворити його на сеанс релаксації. Зробити це простіше всього, якщо скористатися контурами, вони підійдуть як початківцям, ними люблять користуватися професіонали та наносити візерунки такою зручною фарбою одне задоволення.

Зазвичай, предметами розпису стають:

  • tochechnaya rospis konturami dlya nachinayushhikh s pomoshhyu trafaretov, skhem, shablonov125 Точкова розпис контурами для початківців за допомогою трафаретів, схем, шаблонівскриньки
  • посуд
  • скло
  • тканина
  • каміння
  • штучні і натуральна шкіра
  • обкладинки блокнотів
  • меблі та багато іншого.

Наносити малюнки можна все що завгодно. Важливо пам’ятати, що для кожного виду матеріалу існують свої фарби. Обіцяють довго протриматися на склі, не витримають і дня на тканини.

Галерея: точкова розпис контурами (25 фото)

Як почати?

tochechnaya rospis konturami dlya nachinayushhikh s pomoshhyu trafaretov, skhem, shablonov126 Точкова розпис контурами для початківців за допомогою трафаретів, схем, шаблонівЯкісь особливі навички і таланти для цього вміння не потрібні, але можна заздалегідь потренуватися на листку паперу, розставляючи крапки поруч, намагаючись дотримуватися однакову дистанцію між ними. Занадто велика різниця буде кидатися в очі на готовому малюнку, а якщо точки будуть поставлені дуже близько, велика ймовірність, що вони зіллються, перетворившись в одну велику крапку. Майстри точкового розпису малюють просто з неймовірною швидкістю, але багато з них використовують допоміжні матеріали для нанесення. Адже тут дуже легко помилитися з кольором або розташуванням. Тому навіть вони не нехтують схемами.

Фарби слід вибиратися виходячи з предмета розпису. Якщо правильно вибрати фарбу під раскрашиваемый матеріал, дотримати всі правила нанесення і необхідні процедури, після, у підсумку, можна отримати тривалу зносостійкість. Для багатьох предметів найчастіше підходять акрилові фарби, але найбільш зручними вважаються контурні, існуючі спеціально для посуду, тканини та дерева. Акрилові теж підходять для більшості матеріалів, але їх проблема в незручній тарі. Вибравши для себе необхідний предмет декорування і вид фарби, можна приступити до пошуку трафарету для початківців.

Контурні фарби існують і ті, що залишаються опуклими навіть після висихання, і виглядають стразами. Такий малюнок буде особливо привертати увагу до себе своїм обсягом.

Трафарет можна виготовити самому з будь-якого малюнку, свого, або знайденим в інтернеті. Використовувати в таких цілях найкраще непотрібну папку і гостре лезо. Трафаретами для точкового розпису може служити і звичайний папір, але вона прослужить недовго, хоча ідеально підходить в декоруванні келихів і пляшок з-за своєї гнучкості. Щільні матеріали підуть більше на плоскі поверхні, тканина.

Іноді, допоміжним матеріалом служать шаблони з нанесеними на них візерунками для точкового розпису, наклеєні поверх матеріалу. Найчастіше, використовують якісь конкретні елементи просто щоб дотримати розміри.

Візерунки контурами

tochechnaya rospis konturami dlya nachinayushhikh s pomoshhyu trafaretov, skhem, shablonov127 Точкова розпис контурами для початківців за допомогою трафаретів, схем, шаблонівПрийти до якихось більш складним контуром рисунка простіше, випробувавши в точкового розпису трафарети, так «наб’ється» рука. Копіюючи їх, надалі можна легко складати свої, неповторні візерунки, відточивши власний стиль, знайти найкращі поєднання кольорів.

Шаблонами для точкового розпису можна не нехтувати ніколи. Вони допомагають побачити малюнок, який повинен вийти згодом, не відійти від розмірів, і уникнути спотворення орнаменту і вивчити основні орнаменти для розпису.

Схемами точкового розпису можна скористатися вже тим, хто добре натренував руку на візерунках точками. Можна її і роздрукувати або перемалювати, підклавши під тарілку або в келих, для подальшої точкового розпису схемами.

Слід пам’ятати, що багато поверхні перед нанесенням на них фарб, слід знежирити, особливо це стосується скла. Так контур ляже міцніше, і протримається довше.

Декорування тарілок

Вибравши для розпису тарілку, слід вибрати і функцію для неї: якщо вона залишиться для харчових цілей, потрібно уважно прочитати на фарбах, можна користуватися нею в цих цілях і далі. Якщо тарілка буде нести роль декоративної, то вибір фарб розширюється до будь-яких, відповідний для цього виду мистецтва.

Декорування бокалів

Дуже часто на весілля або інші великі свята замовляють розпис келихів, бажаючи бачити яскраву посуд на своєму столі в єдиному, унікальному стилі. Малювати на келихах не складніше, ніж на тарілках, в цьому випадку схема вкладається всередину. Малюнок може йти по всій окружності келиха або ж обмежитися поодиноким малюнком на одній зі сторін.

Декорування пляшок

tochechnaya rospis konturami dlya nachinayushhikh s pomoshhyu trafaretov, skhem, shablonov128 Точкова розпис контурами для початківців за допомогою трафаретів, схем, шаблонівБудь-яка скляна пляшка отримає друге життя, якщо її розписати. Така прикрасить дім, і свято, послуживши посудиною для рідин або вазою для квітів. Зручніше всього використовувати при цьому заздалегідь вирізані шаблони або наклеєні поверх трафарети.

Закінчивши малюнок, і давши йому підсохнути, його можна закріпити лаком. Для тарілки, яка планує користуватися і далі в харчових цілях, лак необхідно придбати такий же — харчової. Деякі фарби для тканини досить пропрасувати праскою.

Займатися малюванням точкової розписом можуть розпочати все, творчим людям такий процес здасться антистресовим, а комусь може не вистачити посидючості. Почати пробувати таке просте захоплення може кожен. Адже такі візерунки прикрасять будь-який будинок і створять йому свій, неповторний стиль.

Інші види розпису та малювання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками