Точкова розпис пляшок: майстер-клас, принципи і візерунки, техніка нанесення

tochechnaya rospis butylok: master klass, principy i uzory, tekhnika naneseniya704 Точкова розпис пляшок: майстер клас, принципи і візерунки, техніка нанесенняТочечна розпис (інша назва point to point) — один з найдавніших способів декорування оточуючих нас речей. У наш час таким методом прикрашають різні поверхні: тарілки, кухлі, вази, пляшки, телефони і навіть автомобілі.

Прикрашена пляшка стане приємним сюрпризом для друзів, оригінальним елементом в інтер’єрі. Залишилося лише подивитися майстер-клас по її виготовленню.

Історія виникнення

З самого початку свого виникнення такий вид майстерності активно використовувався в карбуванні. В залежності від того, як з часом змінювалася техніка, точкова розпис видозмінювалася і отримала назву «краплинна». Техніка нанесення того часу досить цікава: у порожню соломинку набиралася фарба, а потім краплями наносилася на поверхні предметів побуту, священні об’єкти, одяг. Так створювався неповторний малюнок. Величезною популярністю користувалося крапельне нанесення в Індії і Персії: цей метод використовували при зображенні богів і людей в одязі, квітів і тварин. Також своєрідне нанесення простежувалося і у об’ємному мистецтві при створенні скульптур.

Використовували точку, як одиницю зображення, і австралійці. З допомогою такого завдання вони зображували всю історію свого народу, всі битви і астрономічні дані.

На сьогоднішній день техніка розпису пляшок точковим нанесенням не втрачає своєї популярності, а навпаки: вона надає величезні можливості в сфері прикраси різноманітних речей (скляні пляшки, гуртки, взуття, одяг, предмети побуту).

tochechnaya rospis butylok: master klass, principy i uzory, tekhnika naneseniya705 Точкова розпис пляшок: майстер клас, принципи і візерунки, техніка нанесенняПункт — основна одиниця графіки, яка, як і лінія, пляма, має величезну виразність. Розташування точок в ряд утворює лінію, яка, в залежності від розташування своїх складових, може бути переривчастою, суцільний або мати різноманітну фактуру. Велика кількість точок утворює пляма, яке здатне змінювати свій образ завдяки особливостям контуру. При точкової розпису використовуються різноманітна кольору. Це ще один засіб виразності зображення.

Галерея: точкова розпис пляшок (25 фото)

Точкова розпис скляних пляшок: майстер-клас для початківців

Існує величезна кількість способів прикрасити скляну пляшку: декупаж, клеєння фурнітури, черепашок, гудзиків або можна просто її розфарбувати. У підсумку вийде гарний задекорований предмет.

Техніка точкового розпису досить проста: навчитися розписувати пляшки можна досить швидко і з легкістю. Але є в ній і свої особливості, які необхідно враховувати під час роботи, щоб виріб вийшла красивою.

Точкове розфарбовування пляшок – захоплюючий процес, для якого легко створити всі умови — шаблони і схеми шукаються в інтернеті в один клік, абсолютно безкоштовно можна знайти майстер-класи і розписати пляшки під старовину, створити на скляній поверхні мереживо з точок різної величини, або розпис в етнічному стилі. Мереживна розпис на пляшці може бути зроблена для весільного шампанського, або імітувати морозні візерунки на новорічному.

Основні принципи розпису

Суть такого способу нанесення полягає в тому, щоб створити малюнок або візерунок за допомогою точок, не використовуючи лінії. Точкова розпис на склі здійснюється за допомогою контурних акрилових фарб, які продаються в тюбиках з носиком.

Кольори можуть бути різноманітними, але в основному використовують чорну, золоту, сріблясту і білу фарби. Також допускається використання звичайних акрилових фарб в баночках різних кольорів. Але для їх нанесення на поверхню пляшки потрібно використовувати паличку. Враховувати потрібно і її консистенцію, адже якщо ви її разбавите, то є ймовірність того, що вона буде стікати по склу.

tochechnaya rospis butylok: master klass, principy i uzory, tekhnika naneseniya706 Точкова розпис пляшок: майстер клас, принципи і візерунки, техніка нанесенняКонтурні фарби по своїй консистенції гущі і їх не потрібно розбавляти. Необхідно просто придбати тюбики з фарбою і можна приступати до роботи.

Звичайнісінька розпис, з якої повинен стартувати початківець, це розпис за допомогою трафарету. Їх можна знайти в інтернеті, скачати і роздрукувати на принтері, можна просто перемалювати з екрану або придбати в спеціалізованому магазині. Це можуть бути різноманітні візерунки, зображення квітів, тварин, птахів і т. д. Головне в таких трафаретах те, щоб у них було якомога більше дрібних деталей і якомога менше порожнечі. Тільки в такому випадку малюнок, зроблений точково, буде виглядати гармонійно, як мозаїка.

Безсумнівно, починати наносити малюнки можна відразу на скляну пляшку і самому від руки. Але якщо ви тільки починаєте освоювати такий метод нанесення, то на перший раз краще скористатися готовою картинкою, щоб не зіпсувати своє творіння.

Майстер-клас

Необхідний інвентар

Для того щоб починати розписувати пляшку, вам знадобиться:

 • чистий скляна пляшка;
 • tochechnaya rospis butylok: master klass, principy i uzory, tekhnika naneseniya707 Точкова розпис пляшок: майстер клас, принципи і візерунки, техніка нанесенняконтурні акрилові фарби різних кольорів;
 • спирт або рідина для зняття лаку, щоб перед початком роботи знежирити поверхню;
 • ватні диски і палички;
 • трафарети;
 • голка;
 • акриловий лак і пензлики.

Покрокове виконання роботи

 1. Перед початком роботи необхідно знежирити поверхню пляшки. Для цього потрібно змочити ватний диск в спирті або в рідині для зняття лаку і протерти скло пляшки.
 2. Тепер переходимо безпосередньо до нанесення малюнка. Необхідно перенести його на пляшку. Для цього, прикладіть трафарет до пляшки і повільно натискаючи на тюбик, починайте наносити точки по контуру малюнка. Всілякі надлишки фарби і нерівності можна видалити ватною паличкою.
 3. Після закінчення роботи, відкладіть пляшку на добу, щоб малюнок висох.
 4. Для закріплення зображення покрийте пляшку лаком.

Розпис контурами пляшки

Для того щоб нанести малюнок на поверхню, краще всього використовувати копірку. Але якщо її немає, то можна її зробити самостійно. Необхідно просто роздруковану картинку ззаду замалювати звичайним простим олівцем. Після цього прикласти листок зарисованной стороною до пляшки і закріпіть його скотчем, а далі просто обведіть малюнок по контуру. Після зняття листка, на склі залишаться лінії, які в подальшому будуть використовуватися для нанесення орнаменту. Щоб сліди від олівця були чіткіше, рекомендується перед цим розфарбувати пляшку акриловими фарбами.

Від того, з якою силою ви будете натискати на тюбик з фарбою, залежить розмір точок. Великі елементи малюнка, як правило, обводять великими точками, а дрібні, відповідно, дрібними. Великі точки також можна чергувати з дрібними. При нанесенні малюнка по контуру, не забувайте про відстані між точками: якщо відстань між ними буде однакова, то зображення буде виглядати акуратним.

tochechnaya rospis butylok: master klass, principy i uzory, tekhnika naneseniya708 Точкова розпис пляшок: майстер клас, принципи і візерунки, техніка нанесенняПеред тим як почати наносити візерунок на пляшку, необхідно потренуватися на звичайному аркуші паперу.

Для оформлення пляшки найчастіше використовують візерунки етнічного характеру з досить дрібними деталями і контурами. Ваза з таким малюнком виглядає дуже оригінально, особливо якщо надати їй форми амфори або африканського глечика.

Для того, щоб замалювати різнокольоровими точками всю пляшку, краще всього використовувати трафарет для вишивки: на пляшку переноситься тільки дрібна сітка, яка використовується для орнаментів вишивки і т. д. Після цього можна приступати до нанесення різнокольорових точок, орієнтуючись на клітинки.

Точкове нанесення і декупаж

Точкову розпис досить часто комбінують разом з декупажем. Це ще один вид прикраси пляшок, який добре відомий серед майстрів.

Точковий декупаж — прикраса різноманітних предметів шляхом наклеювання на них малюнків, орнаментів і покриття їх лаком для збереження. Для того щоб приховати можливі нерівності декупажу, рекомендують робити рамку з точок. Якщо контур малюнка містить великі елементи, то його теж можна виділити точками для посилення візуального ефекту.

Інші види розпису та малювання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками