Трафарети для різьби по дереву: візерунки, ескізи, різьблені рамки для дзеркала, в олівці, геометрична, плоскорельефная, квіти, для початківців, фото, відео

Стародавнє мистецтво різьблення по дереву і фанері завжди вважалося захоплюючим заняттям, з допомогою різьблених прикрас зводили унікальної краси терема і хати, більшість з яких і сьогодні відносять до пам’ятників архітектури. Вудкарвинг, або різьблення по дереву, стає популярним майстерністю, застосовують його для виготовлення великих і дрібних шедеврів. Початківцям майстрам допомагають створювати шедеври готові трафарети для різьби по дереву – спеціальні шаблони, за якими створюються об’ємні композиції, візерунки.

trafarety dlya rezby po derevu: uzory, ehskizy, reznye ramki dlya zerkala, v karandashe, geometricheskaya, ploskorelefnaya, cvety, dlya nachinayushhikh, foto, video471 Трафарети для різьби по дереву: візерунки, ескізи, різьблені рамки для дзеркала, в олівці, геометрична, плоскорельефная, квіти, для початківців, фото, відео

Стародавнє мистецтво різьблення по дереву завжди вважалося захоплюючим заняттям

Трафарети для різьби по дереву: ідеї

Трафарети для роботи по дереву використовують для того щоб готові ідентичні візерунки перенести на об’ємну площину. Найчастіше таку роботу виконують для прикраси стін і віконних наличників, тому і вважаються найпоширенішими ескізи для роботи з дерев’яними поверхнями.

Різьблені візерунки, виконані за допомогою трафарету, майстрами поділяються на кілька видів:

 • стрічкового різьбленого орнаменту;
 • різьблених наличників;
 • різьблених балясини;
 • пілястр;
 • рушників;
 • кронштейнів.

За таким готовим шаблонам навіть початківець майстер може скомпонувати і самостійно створити унікальний малюнок справжній шедевр різьбленого мистецтва. З допомогою готового трафарету легко можна прикрасити будь-який виріб з дерева. Художня різання і ажурні малюнки, як правило, знадобляться при прикрасі:

 • предметів меблів;
 • посуду;
 • рамок для картин або фотографій;
 • скриньки.

У тому випадку, якщо майстер бажає в своїй роботі передати певні національні мотиви або особливості предмета, слід попередньо вивчити тонкощі і нюанси орнаментів і візерунків.

Як навчитися різьбленню по дереву (відео)

Ескізи для візерунків: інструкція

Початківцям різьбярам рекомендуються перед початком роботи визначитися з тим, в якій техніці планується гравірування і правильно підібрати орнамент або візерунок.

Тим майстрам, які не так давно взяли в руки інструменти, досвідчені майстри рекомендують враховувати наступні нюанси при підготовці до роботи:

 • шаблон для гравюри повинен бути максимально простим і зрозумілим, без складних і різноманітних елементів;
 • для кожного виду різьблення існують свої шаблони для роботи;
 • лінії з наявного шаблону на матеріал для роботи переносять максимально точно, оскільки тільки так можна добитися акуратності в роботі.

trafarety dlya rezby po derevu: uzory, ehskizy, reznye ramki dlya zerkala, v karandashe, geometricheskaya, ploskorelefnaya, cvety, dlya nachinayushhikh, foto, video472 Трафарети для різьби по дереву: візерунки, ескізи, різьблені рамки для дзеркала, в олівці, геометрична, плоскорельефная, квіти, для початківців, фото, відео

Не слід приступати до роботи без попереднього створення ескізу

Вибираючи малюнок для подальшого перенесення його на матеріал, варто враховувати ряд тонкощів, які допоможуть виготовити виріб професійно і майстерно.

 1. Для великого вироби не слід вибирати ажурний орнамент або малюнок з дрібними деталями. Такий малюнок загубиться на готовій речі і не зробить її унікальною.
 2. Дрібні речі не прикрашають візерунками з великими елементами і деталями орнаменту, щоб не сховати форму і унікальність виробу.
 3. Пропорції при перенесенні деталей на фрагменти вироби слід дотримуватися до тонкощів, щоб не порушити цілісність готового орнаменту.

Не слід приступати до роботи без попереднього створення ескізу, який можна виготовити самостійно або завантажити фотографії з інтернету.

Різьблені рамки для дзеркала: цікава ідея

Любителям інтер’єру в стилі модерн припадуть до смаку різьблені рамки, що обрамляють картини або дзеркала.

Такі предмети інтер’єру не тільки сморятся багато і унікально, але додають інтер’єру кімнати особливу «родзинку». Для вирізування рамок для дзеркала фахівці рекомендують використовувати кілька основних стилів для роботи.

 1. Стиль подвійний бароко містить два контури всередині і зовні, представлені вигадливими завитками. Майстри включили в цей стиль профіль пера, він відображає деяку легкість і витонченість вироби прямокутної форми.
 2. Для дзеркал ідеально підходить профіль перо з тыльником, що передбачає щільну задню частину, куди і кріпиться дзеркало.
 3. Вишуканий профіль має також стиль гантель, незважаючи на деяку масивність рамки. Саме такі рами непогано тримають важкий і масивний дзеркало.

trafarety dlya rezby po derevu: uzory, ehskizy, reznye ramki dlya zerkala, v karandashe, geometricheskaya, ploskorelefnaya, cvety, dlya nachinayushhikh, foto, video473 Трафарети для різьби по дереву: візерунки, ескізи, різьблені рамки для дзеркала, в олівці, геометрична, плоскорельефная, квіти, для початківців, фото, відео

Любителям інтер’єру в стилі модерн припадуть до смаку різьблені рамки, що обрамляють картини або дзеркала

Для виготовлення дзеркальних рамок використовуються і спеціальні методи декорування:

 • золочення з попередньою поліруванням;
 • лакування матеріалом прозорого складу;
 • патина, або штучне старіння деревини;
 • антикварне оформлення тріщинами під назвою кракелюр.

Для того щоб переносити візерунок з трафарету на виріб, використовують м’які олівці, переносячи орнамент максимально точно і акуратно.

Трафарети картинки для лобзика та різьби по дереву в олівці: як зробити

Тим умільцям, які тільки починають пробувати себе в якості різьбяра по дереву, слід розуміти, що якісне різання можна зробити тільки після того як буде правильно заготовлений шаблон для вирізання.

При створенні трафаретного ескізу рекомендується дотримуватися певну послідовність дій:

 1. Спочатку варто визначитися з заготівлею для різьблення. Починаючим умільцям краще підійде геометрична різьба на площині або нескладна дерев’яна фігурка.
 2. На папері олівцем робиться начерк ескізу, при цьому на ньому чітко визначаються основні зони і місця, де планується нанесення різьби.
 3. За допомогою спеціальних пристосувань для креслення зображення переноситься міліметровий папір.
 4. Повторювані деталі виготовляються з цупкого паперу або цупкого картону.
 5. Готове паперове лекало закріплюється на дерев’яну основу і копіюються.

trafarety dlya rezby po derevu: uzory, ehskizy, reznye ramki dlya zerkala, v karandashe, geometricheskaya, ploskorelefnaya, cvety, dlya nachinayushhikh, foto, video474 Трафарети для різьби по дереву: візерунки, ескізи, різьблені рамки для дзеркала, в олівці, геометрична, плоскорельефная, квіти, для початківців, фото, відео

При створенні трафаретного ескізу рекомендується дотримуватися певну послідовність дій

При виготовленні трафаретів для різьблення, виконаної в прорізній техніки, майстри рекомендують спочатку користуватися цупким папером для лекала.

Геометрична і плоскорельефная різьблення: що це таке

Назва геометричної різьби по дереву йде від основних деталей і елементів в основі візерунків: геометричних форм, фігур та їх елементів. Використовують такі орнаменти для прикраси меблів, домашнього начиння.

Для створення цієї гравіювання потрібно нескладний набір інструментів:

 • відрізок дошки з дерева м’якої породи;
 • спеціальний ніж-косяк;
 • простий м’який олівець;
 • лінійка.

При виготовленні вироби не потрібно накладна паперова заготівля, так як елементи геометричного візерунка можна наносити прямо на дерев’яну заготовку.

Плоскорельефная різьблення робиться аналогічним способом, але рисуночными елементами виступають не геометричні фігури, а зображення тварин, елементів природи, людей. Використовується цей вид різьблення також для виготовлення нард.

trafarety dlya rezby po derevu: uzory, ehskizy, reznye ramki dlya zerkala, v karandashe, geometricheskaya, ploskorelefnaya, cvety, dlya nachinayushhikh, foto, video475 Трафарети для різьби по дереву: візерунки, ескізи, різьблені рамки для дзеркала, в олівці, геометрична, плоскорельефная, квіти, для початківців, фото, відео

Готовий виріб можна обробити безбарвним лаком

Для такої дерев’яної гравюри знадобляться матеріали:

 • набір різців по дереву;
 • м’яка дерев’яна заготівля;
 • наждачний папір, олівці.

Виготовляють виріб з дотриманням певної послідовності дій.

 1. Деревину заздалегідь зачищають і готують для роботи. Малюнок наноситься на копіювальний папір і переноситься на заготовку.
 2. Контурне різьблення робиться по малюнку, попередньо вибирається рельєф і рамка вироби.
 3. По закінченні робота обробляється морилкою, барвником або просто акварельними фарбами. Зачищається наждачним папером.

Готовий виріб можна обробити безбарвним лаком.

Квіти: різьба по дереву для початківців

Квіти є одним з основних елементів багатьох візерунків для різьби по дереву. Вирізати цей елемент нескладно, важливо дотримуватися послідовність дій і принцип роботи.

 1. На дерев’яну поверхню наноситься малюнок у вигляді кіл і розмічаються деталі майбутнього квітки.
 2. Центральні кола підрізають по колу, після чого зрізають від зовнішнього кола до центру.
 3. Після розмітки пелюсток їх прорізують по контуру, зрізуючи трикутники між пелюстками, після чого надрізають зовнішній контур кожної пелюстки.
 4. Всередині квітки роблять надріз, заокруглюючи центр рисуночного елемента.

Прикрасити малюнок можна будь-якими додатковими мотивами, широкі можливості для тонування дає гериолаковая основа вироби

Різьба по дереву для початківців (відео)

Виготовити шаблони, креслення і трафарети для фрезера і різьблення можна самостійно, задіявши власні творчі здібності, можна подивитися і скачати з інтернету та роздрукувати готові шаблони безкоштовно. Більшість готових трафаретів можна знайти на сайті «татьянка», деякі, не менш цікаві варіанти пропонують і інші інтернет-ресурси.

Інші цікаві статті по рукоділлю

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками