У даній статті описується викрійка пальто кокон і сукні, як правильно робити викрійки і як їх зшивати

v dannojj state opisyvaetsya vykrojjka palto kokon i platya, kak pravilno delat vykrojjki i kak ikh sshivat461 У даній статті описується викрійка пальто кокон і сукні, як правильно робити викрійки і як їх зшиватиОдним з найцікавіших і найпопулярніших фасонів пальто і суконь є кокон. Він з’явився в 1957 році завдяки Кристобалю Баленсіага. Даний фасон характеризується овальним силуетом, розширенням в зоні талії і звуженням до низу. Піку своєї популярності модель досягла у 80-х роках, тоді стали випускати її не тільки на жінок, але і на чоловіків. Радянським модницям зшити жадане пальто в ці роки допомагав журнал Бурда моден.

Таким чином, виріб стало набагато суворіше, а його численні аксесуари були заміщені кишенями і суворим коміром. Незначних умінь і знань в області конструювання вимагає викрійка пальто кокон своїми руками, але виконати її покроково зовсім не важко. Можна звичайно скачати безкоштовно готову, але ж нам необхідно, щоб виріб мав саме наші розміри.

Є безліч різних кроїв пальта-кокона. Його ще називають пальто Про-силуету, або пальто балон. Воно може бути як цільнокройні з рукавом кажан, так і з рукавом реглан.

Вибір тканини

Запорукою гарного шиття є вірно підібрана тканина. Можна взяти і грубу тканину, таку як драп або м’яку, таку як полар або кашемір. Не варто брати полотно, яке сильно тягнеться, так як це може призвести до втрати форми пальто. Якщо пальто зі спущеним плечем буде на літо, то можна вибрати таку тканину, як габардин. Якщо на осінь — то кашемір. Для зимового варіанту необхідно брати матеріал товстіший, також утеплювач і підкладку.

Зняття мірок

Якщо немає певних знань у побудові викрійки пальто і зняття мірок,то рішення буде досить простою. У своєму крої пальто має суцільний рукав. Для початківців пошиття такого фасону плаття або пальто є відмінним варіантом. Зняти правильно мірки – це найбільш важливе завдання. Будувати заготівлю абсолютно не складно. Для початку зніміть такі мірки, як:

  • довжину рукава, вироби, переду до талії;
  • об’єм грудей, стегон, шиї;
  • висоту грудей;
  • ширину плеча.

Так як на плівці найкраще видно ручку, вона є щільною і немнущейся — на ній найкраще робити викрійку.

Побудова викрійки пальто кокон

v dannojj state opisyvaetsya vykrojjka palto kokon i platya, kak pravilno delat vykrojjki i kak ikh sshivat462 У даній статті описується викрійка пальто кокон і сукні, як правильно робити викрійки і як їх зшиватиІдентичними є деталі тканини ззаду і спереду. Відмінність полягає в тому, що перед складається з двох половин і місця для застібки. Основу креслення складає прямий кут, який сконструйований з двох ліній. Вертикальна лінія становить довжину моделі, а горизонтальна лінія становить суму довжини рукава, половину обхвату шиї і ширину плеча. Потім потрібно прокреслити додаткові прямі, а саме: лінію стегон, яка розміщена нижче талії на 18 см, лінію грудей, а також лінію талії.

Тепер можна починати будувати рукав. Від мірки довжини плеча потрібно відступити вниз на 2,5 см, креслимо нову лінію у відповідності з довжиною рукава. На 18 см спускаємося під кутом 90 градусів. Місце низу рукава і грудну лінію з’єднуємо. У місці пахви робимо закруглення. Тепер потрібно визначити яким буде звуження моделі до низу і фасон. Продовжуємо до низу через пряму лінію стегон рукава бічним швом.

Розкрій і складання своїми руками

Переносимо підготовлений шаблон на тканину, починаємо робити розкрій. Не забувайте про додаткові 1,7 см для швів. На відстані 6 см вздовж переднього розрізу і горловини проводимо лінії, паралельні краю викрійки.

Нічого складного не представляє складання елементів пальто даного фасону. Якщо планується пальто-кокон з капюшоном і кишенями, то доведеться повозитися.

Оформлення пальто-кокон з капюшоном і кишенями

v dannojj state opisyvaetsya vykrojjka palto kokon i platya, kak pravilno delat vykrojjki i kak ikh sshivat463 У даній статті описується викрійка пальто кокон і сукні, як правильно робити викрійки і як їх зшиватиКапюшон стане надійним захисником від вітру в негоду. Тому розглянутий фасон є дуже практичним і зручним. Для того щоб зшити виріб, потрібно на елементах спинки і переду оформити нові лінії горловини. Робимо це так, щоб на єдиній прямий перебували лінія полички і спинки плеча. Повторюючи обриси горловини спинки, прокладаємо лінію горловини полички. Креслимо лінію краю капюшона. Заокруглюючи її, креслимо нижній край капюшону. Режим викроєні за отриманою лінії.

Для оформлення кишені беремо два елемента за зразком руки обведеної від краю пальців до зап’ястя. Використовуємо не тільки основний, але і підкладкову матерію. Для того щоб не виднілася підкладка, при вході в кишеню потрібно на рівні стегон зшивати з бічним швом на передній частині вироби, а пальтовую заготівлю тканини — на задньому. По боковому шву поєднуємо елементи пальто і зшиваємо прямий рядком.

Оформлення підкладки своїми руками

При оформленні підкладки не забувайте про шовних припуски на 1,7 див. На це піде стільки ж часу скільки на пальто кокон викрійку. На першому етапі закриваємо рукавні і плечові шви. Приступаємо до бічних. До подборту притачиваем підкладку. На завершення підгинаємо низ пальто і зшиваємо елементи рукавів підкладкової і основної тканини.

Як зшити плаття кокон

Сукня кокон- це універсальна річ, в якій можна піти на прогулянку в парк, і на офіційний прийом, і на бурхливу вечірку. Найбільш затребуваним вважається плаття з вовни або трикотажу. Незвичність його фасоном надають довгі прямі рукави і занижена лінія плеча. Середньої довжини сукні кокон зі шлейфом є найпопулярнішим фасоном. Воно може не тільки приховати недоліки фігури, але і візуально подовжити ноги. Бажаючим продовжити зростання, радять видовжене плаття кокон з довгими рукавами, які завужені низом. Якщо підібрати темні забарвлення, це підсилить ефект стрункості. Виготовити сукню кокон не складе труднощів, але для початку потрібно зробити викрійку.

Сукня кокон викрійка

Викрійка плаття такого фасону схожа з викрійкою пальто. Сукня має цельнокроений рукав. Знімаємо необхідні мірки:

  • довжину рукава, моделі, від талії до переду;
  • об’єм грудей, стегон, шиї;
  • висоту грудей;
  • ширину плечей.

v dannojj state opisyvaetsya vykrojjka palto kokon i platya, kak pravilno delat vykrojjki i kak ikh sshivat464 У даній статті описується викрійка пальто кокон і сукні, як правильно робити викрійки і як їх зшиватиЧерез шию від зап’ястя до зап’ястя робимо заключні вимірювання для полегшення процесу побудови. Також стане у нагоді плівка для нанесення на неї отриманих даних.

Подібними вважаються деталі задньої і передньої частини. Відмінність полягає в глибині горловини. Основу креслення складає прямий кут, який побудований з двох прямих. Рукав будуємо так само, як і в пальто. Від мірки довжини плеча потрібно відступити вниз на 3 см, прокладаємо нову лінію у відповідності з довжиною рукава. На 17 см опускаємося вниз під прямим кутом. Місце низу рукава і лінію грудей з’єднуємо. Заокруглюємо пахвову лінію.

Зшивати елементи викрійки сукні досить просто. Не забувайте про 1,7 см для швів. Можна починати зшивати деталі.

При самостійному пошитті пальта або сукні кокона можна заощадити великі гроші і виглядати при цьому чарівно.

Інші схеми викрійки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками