Уроки обплітання кабошона бісером: художній майстер-клас

uroki opleteniya kaboshona biserom: khudozhestvennyjj master klass202 Уроки обплітання кабошона бісером: художній майстер класОплетення різнокольоровим бісером каменю «кабошон» (цим французьким словом ювеліри називають гладкі камені круглої або напівкруглої форми, що не мають гострих кутів) – оригінальний вид рукоділля. Для того щоб освоїти основні техніки обплетення таких каменів, початківцям рукодільниця доведеться як слід постаратися. Оплетення каменів різної форми дрібним бісером вимагає терпіння і посидючості.

Обплітає кабошон бісером: з чого почати

Початківці майстрині повинні обплітати камінь строго за схемою. Різноманітні схеми обплетення круглих каменів можна удосталь знайти в інтернеті та спеціалізованій літературі. Досвідчені майстрині можуть придумувати такі схеми самостійно, але тим, хто поки на «ви» з технікою обплетення каменів, краще взяти за основу готові візерунки бісерної мозаїки. Щоб обшити кабошон, або ріволі, бісером, можна користуватися волосінню або тонким дротом.

Для того щоб освоїти техніку обплетення каміння або інших предметів, знадобиться чимало часу. Обплітати круглі камінчики не складно, але для цього потрібні посидючість, терпіння, уважність і бездоганне зір. Рукодільниця, які не володіють цими якостями, рекомендується вибрати для себе інший вид художньої творчості. Освоїти техніку обплетення можна, подивившись це відео, детальний мк, або ознайомившись зі спеціалізованою літературою, в якій крім інструкцій є малюнки зі схемами.

Також можна навчитися обплітати круглі камені кольоровими намистинками, записавшись на профільний майстер-клас. Бажано, щоб у групі було мінімальна кількість осіб, тому що навчання мистецтву витіюватою різнобарвною бісерної мозаїки вимагає індивідуального підходу. Зазвичай керівники майстер-класів не тільки вчать обплітати камені різної форми, але і можуть допомогти у виготовленні оригінальних ювелірних прикрас. Обшивка бісером стає для кабошона своєрідною оправою. Поєднання каменю і бісеру виглядає дуже ефектно. Навчившись обплітати дрібним і яскравим бісером круглі гладкі камені, майстриня може створити оригінальні кільця, сережки та інші шедеври біжутерії. Головне – дотримувати прості правила. Про них обов’язково розповість керівник майстер-класу.

Перед тим як починати роботу з оплетению кабошона, потрібно підготувати все необхідне. Отже, для того щоб оповити бісером або дрібними намистинками гладкий камінь правильної круглої форми без гострих кутів, знадобиться:

 • uroki opleteniya kaboshona biserom: khudozhestvennyjj master klass203 Уроки обплітання кабошона бісером: художній майстер класСхема плетіння. Схеми різного рівня складності можна удосталь знайти в інтернеті та спеціалізованій літературі. Також роздатковий матеріал зі схемами і докладним описом різних способів плетіння можна безкоштовно отримати у керівників майстер-класів у будинках культури і центрах художньої творчості. Для зручності схему можна роздрукувати на принтері у збільшеному вигляді.
 • Конспект або відеозапис майстер-класу по обплетенні каменів.
 • Бісер. Його можна придбати в магазинах для творчості. Розмір і колір бісеру завжди вказуються в схемах. Також уточнити ці подробиці можна у керівника майстер-класу.
 • Мононитка або звичайна рибальська волосінь.
 • Дрібні намистини. Тим рукодільниця, які поки ще на «ви» з бісером, можна порадити використовувати замість бісеринок дрібні намиста. Працювати з ними набагато простіше, а готова робота буде виглядати так само ефектно, як і бісерна оплітка.
 • Кабошон – круглий або овальний оброблений камінь без гострих кутів.

Майстер-класи з виготовлення оригінальних прикрас з бісеру та каміння користуються великою популярністю. Відвідати такий майстер-клас можна в будь-якому великому місті. Увага: перед тим як записуватися на подібний майстер-клас, потрібно заздалегідь довідатися, скільки осіб у групі. Навчання роботі з бісером вимагає індивідуального підходу, і рекомендована кількість осіб, які одночасно присутніх на майстер-класі, не повинно перевищувати трьох – п’яти. Інакше, керівник майстер-класу просто не зможе відповісти на всі питання і допомогти кожному учневі.

Галерея: оплетення кабошона бісером (25 фото)

Оплетення кабошона бісером: майстер-клас для початківців

Найголовніше при роботі з бісером — мати під рукою все необхідне. Перед тим як починати роботу, потрібно підготувати кабошон і розкласти на столі бісер, згрупувавши його за кольором і розміром. Початківцям рукодільниця рекомендується використовувати в роботі бісер одного-двох кольорів, а досвідчені майстрині легко можуть створити яскраву різнобарвну мозаїку, використовуючи бісеринки самих різних кольорів і відтінків. Для того щоб бісер краще нанизуються на нитку, кінець нитки можна опустити в безбарвний лак для нігтів, дочекатися повного висихання і тільки після цього починати роботу.

Схема плетіння повинна відповідати рівню підготовки рукодільниці. Тим, хто тільки починає знайомство з мистецтвом обплетення каменів, рекомендується брати на озброєння найпростіші схеми, засновані на чергуванні бісеру двох кольорів. Це допоможе набратися досвіду і освоїти основні принципи технології плетіння. Через деякий час можна буде приступати до більш складних схем і колірним рішенням.

Найбільш прості способи обплітання кабошона бісером

uroki opleteniya kaboshona biserom: khudozhestvennyjj master klass204 Уроки обплітання кабошона бісером: художній майстер клас Найпростіший спосіб обплітання кабошона бісером – оплетка з допомогою ланцюжка-змійки. Незважаючи на свою простоту, цей спосіб виглядає дуже ефектно. Головне – строго слідувати схемі і вчасно чергувати бісеріни різних кольорів. Кабошон обплітається по колу, кількість кругових рядів залежить від розміру каменя і наявної кількості матеріалу. Камінь, який необхідно обплести, перед початком роботи приклеюється на основу, ідеальний варіант основи – шматок фетрової тканини. Спочатку кабошон наклеюємо на тканину, а потім акуратно обшиваємо.

Освоївши техніку обплітання кабошона, можна зробити ще одну цікаву саморобку – намистину з бісеру. Для цього знадобиться велика намистина будь-якого кольору і однотонний бісер. Техніка роботи досить проста: намистина щільно обплітається бісером таким чином, щоб не залишалося жодних пустот. У результаті створюється враження, що намистина кругла повністю зроблена з «зірочок» дрібного бісеру. Такі намистини, обплетені бісером різних кольорів, можуть послужити заготовками для оригінальних поробок, сувенірів і ювелірних прикрас. Наприклад, з декількох таких намистин можна зробити оригінальні сережки. Необхідну фурнітуру (металеві застібки) можна придбати в магазинах для рукоділля. В якості додаткового прикраси для такої намистини можна зробити кисть з бісеру або шовку.

Оплетення кабошона: практичні рекомендації

uroki opleteniya kaboshona biserom: khudozhestvennyjj master klass205 Уроки обплітання кабошона бісером: художній майстер класДля того щоб виготовити оригінальні прикраси і вироби з кабошонов, обплетених різнокольоровим бісером, потрібно строго слідувати схемі плетіння, бути уважним і терплячим, а також дотримуватися наступні практичні рекомендації:

 • Для роботи треба брати матеріал високої якості, без сколів і пошкоджень. Всі бісеріни в упаковці повинні бути приблизно одного розміру. Купувати бісер краще всього в магазинах для художньої творчості.
 • Колір кабошона може бути будь-яким, але краще всього, щоб камінь був прозорим, тому що в цьому випадку для обплетення підійде абсолютно будь бісер. Якщо ж кабошон має конкретний колір, кольорова гама бісерної обплетення повинна гармоніювати з кольором оплетаемого каменю.
 • Обплітати можна не тільки ограновані камені. Оригінальна виріб вийде, якщо за тією ж технологією, що «намистина з бісеру», оформити морські камінчики або черепашки правильної форми, зібрані на пляжі жарким літом.
 • Перш ніж приступати до роботи, необхідно навчитися читати схеми плетіння з бісеру і розібратися у всіх присутніх на схемі умовних позначеннях. Тільки після цього можна починати плетіння.
 • Чим крупніше кабошон, тим легше працювати з ним, і, навпаки, чим дрібніше підлягає оплетению камінь (або намистина), тим складніше робота. Початківцям рукодільниця рекомендується обплітати кабошони великих розмірів, і вже потім, у міру освоєння навичок плетіння, переходити до більш мініатюрним виробів.
 • Голка повинна відповідати за розміром отворів в бісері. Якщо голка буде більше ніж потрібно, бісеріни можуть просто розколотися. Якщо голка буде менше ніж потрібно, затягнути в неї бісерину виявиться нелегко. Номер бісеру та рекомендовану товщину голки зазвичай вказують в коментарях до схеми плетіння.
 • При бажанні кабошон можна пофарбувати акриловими фарбами, але робити цього не рекомендується, так як фактура огранованого каменя сама по собі красива і не потребує додаткового декоруванні.
 • Якщо з кабошона, оплетений бісеринками, буде зроблено ювелірні прикраси (сережки, каблучка або кольє), металеві застібки не повинні містити нікель. Слід віддати перевагу якісній фурнітурі, виконаної з гіпоалергенного металу.

uroki opleteniya kaboshona biserom: khudozhestvennyjj master klass206 Уроки обплітання кабошона бісером: художній майстер класОстаннім часом оплетення бісером дорогоцінних і напівкоштовних каменів користується великою популярністю. Використовуючи цю техніку, можна створити оригінальні дизайнерські вироби: брошки, кольє, стильні сережки і масивні кільця. Робота з намистинками розвиває художній смак і дрібну моторику рук. Цей вид рукоділля, безсумнівно, припаде до смаку майстриням самого різного віку, від дівчаток-підлітків до жінок у віці. Головне – терпіння, уважність і бажання освоїти нескладну техніку плетіння. Яскрава біжутерія з каменів, обплетених маленькими кругляшками, стане оригінальним подарунком і чудовим сувеніром до будь-якого свята.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками