Валяння сумки майстер-клас, валяння з вовни сумки і клапан, валяні сумки та валяні сумочки своїми руками

valyanie sumki master klass, valyanie iz shersti sumki i klapan, valyanye sumki i valyanye sumochki svoimi rukami444 Валяння сумки майстер клас, валяння з вовни сумки і клапан, валяні сумки та валяні сумочки своїми руками

Дивимося в нашій статті мк для початківців і валяем найкрасивіші вироби: клатч, сумки, іграшки, взуття, брошки! Фелтінг дає величезний простір для творчості!

Готові вироби, зроблені в цій техніці, виглядають чудово і незвично. Тому багато хто вважає, що валяння сумки з вовни – це якийсь нереальний процес, доступний лише обраним з вищого класу. Варто визнати, що валяння – це складна техніка, яка вимагає, величезна кількість фізичних навантажень.

І якщо ви вирішите створювати, наприклад, сумки на постійній основі, то вам потрібно смак, і вміння поєднувати відтінки, певні художні здібності і відстеження популярних трендів. А також вміння включати фантазію і експериментувати. Саме ці пункти, роблять людину майстром. Але якщо ж ви хочете зробити 1-2 вироби для себе або близьких, то навіть з маленьким досвідом рукоділля ви впораєтеся з цією метою, підібравши в інтернеті модель і колір, а так, же подивившись, розібраний нами майстер-клас.

Взагалі, з вовни можна зробити просто шматочок повсті певного розміру, а потім пошити з нього сумку чи інший виріб. Але, пам’ятайте, краще і професійніше створювати річ без швів, відразу за своїм шаблоном.

Матеріали для роботи

 • Вовна для валяння. Кількість буде залежати від обраного нами розміру, але краще брати в межах 400 грам. При цьому, звичайно, тих відтінків в яких ви взяли модель для себе.
 • Плівка міцна для створення шаблону.
 • Плівка пупирчата не менш 50 на 50 сантиметрів.
 • Сіточка (москітна або схожа на неї).
 • Качалка, можна масажер з дерева і/або пральна дошка.
 • Вода і мило (мокрий процес).
 • Ножиці.

Галерея: валяння сумок з вовни (25 фото)

Як включити сумку своїми руками, майстер-клас

valyanie sumki master klass, valyanie iz shersti sumki i klapan, valyanye sumki i valyanye sumochki svoimi rukami445 Валяння сумки майстер клас, валяння з вовни сумки і клапан, валяні сумки та валяні сумочки своїми рукамиСпочатку виберемо модель сумки і її розмір. Потім на папері намалюємо шаблон і перенесемо його на гарну плівку, рівномірно збільшуючи не менш ніж на 30%. Шерсть у процесі валяння дає невелику усадку. Складаємо на стіл плівку-пупырку, на неї шаблон і почнемо по ньому викладати матеріал. Робимо пару шарів, спокійно і акуратно, рівною щільності. Чергуємо шар горизонтальної розкладки і вертикальної розкладки. За кордон шаблону потрібно вийти. Шарів може бути і два, і п’ять і більше – все буде залежати від товщини пасм, якими ми викладаємо.

Докладний опис роботи

valyanie sumki master klass, valyanie iz shersti sumki i klapan, valyanye sumki i valyanye sumochki svoimi rukami446 Валяння сумки майстер клас, валяння з вовни сумки і клапан, валяні сумки та валяні сумочки своїми рукамиПросочуємо милом матеріал (мокрий процес валяння).

 • Зверху накриємо сіточкою або шаром плівки-пупырки і придавим міцно пару раз, намагаючись не зрушити шари. Можна трохи потерти або пробігтися качалкою.
 • Шліфмашинка дуже спростить фізичні навантаження і заощадить час. Тільки треба врахувати, що ні в якому разі не можна водити нею по речі, а ставити на ділянку, злегка притискати і тримати десь 10 сек. І таким чином, переставляючи з місця на місце, обробляючи на всю площу.
 • Перевертаємо, спокійно, всю заготівлю і з зворотного боку шаблону, спочатку підверну по контуру шаблона всю відкриту шерсть наверх, а потім повторимо всю процедуру укладання, але лише без припусків, не виходячи за межі шаблону. При цьому на кінцевому шарі додаємо інші кольори, відповідно до візерунку, ті частини, які будуть трохи перетікати, переходити з одного в інший. А от частини орнаменту з чіткими кордонами або більш відкриті частини, кладуть пізніше. Далі, знову змочують милом і придавлюємо через сіточку.
 • Якщо немає спеціальної машини і розраховувати треба тільки на руки, то притискаємо і притираем ретельно круговими простими рухами, рухаючись від країв до серединці, і повільно додаємо натиск. Ось тепер викладемо всі частини візерунка і ще раз через сітку приваливаем їх.
 • Новий етап, це і є саме валяння. Звернемо заготовку в рулон (разом з плівкою) і починаємо катати її туди-сюди раз двісті з одного боку і з іншого, а потім ще скачуємо рулон в перпендикулярному напрямку і знову повторимо з обох сторін і трьом вже без плівки.
 • Коли ми зрозуміємо, що шерсть скаталась настільки, що шаблон всередині вже почав м’ятися і не поміщається – це напівфабрикат, і можна розрізати зверху заготівлю і вийняти плівочку.
 • Розгладжуємо всі валяна виріб, особливо торці, яким ми приділяли мало уваги. Також зробимо з верхом сумочки – не тягнемо, а саме прихлопуємо, тиснемо на краю. Всередині теж потрібно попрацювати руками або масажером, щоб щільність була рівною.
 • І ще раз повторимо дії з скочуванням в рулон.
 • Простежимо щоб не було заломів, складочок на поверхні виробу. Як тільки заготівля підійде до потрібного розміру, можна зупинитися.
 • Дуже добре выполаскиваем чистою водичкою, розправимо, пропарим праскою, зафіксуємо форму, і залишимо просушитись.
 • Ось цей складний етап з качалкою рукодільниці успішно замінюють прати в машинці-автомат при температурі 60 протягом однієї години з полосканням і віджиманням на 800.
 • В цей час варто зайнятися ручкою. Можна її включити по тій же техніці з вовни можна викроїти з шкіри. Якщо ви подумали, що необхідна підкладка, підготуйте її. Коли виріб підсохло, прикрашайте його на ваш смак, з допомогою бісеру, паєтки, вишивки, аплікації, все буде тут підходити. Ушийте замок або кнопку, створену підкладку. Ручки пришиваємо, рівне фіксуючи міцною ниткою. Ось ми і закінчили наш майстер-клас і тепер знаємо, як зробити валяне сумочку і клапан.

Прикраса сумки.

valyanie sumki master klass, valyanie iz shersti sumki i klapan, valyanye sumki i valyanye sumochki svoimi rukami447 Валяння сумки майстер клас, валяння з вовни сумки і клапан, валяні сумки та валяні сумочки своїми рукамиПрикрасити сумку можна картиною з вовни, застосовуючи шерсть різних відтінків. Також можна взяти декоративні волокна: непсы, мереживо, тканина. Часто прикрасою служать різні зваляні вовняні заготовки. Для приєднання цієї прикраси потрібно створити додаткову розкладку і провести приваливание до сумки з допомогою ВШМ. Якщо хочеться створити об’ємні деталі, можна підкласти бульбашкову плівку перед розкладкою пасом з вовни. Коли процес валяння буде виконаний, потрібно створити рівні надрізи гострим ножиком і отримати плівку.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками