Валяння з вовни: для початківців, сухе, одяг, техніка, вироби, іграшки, фелтінг, як навчитися, майстер-клас, привалять до готового, фото, відео

Існує безліч різних видів рукоділля. Одним з самих незвичайних видів майстерності, допомагають створювати красиві, але й практичні речі, є валяння з вовни. Розроблено декілька технік, що дозволяють отримувати з неї матеріал для подальшої роботи, тому тим, хто хоче освоїти такий вид рукоділля, потрібно уважно вивчити їх, а потім вибрати для себе оптимальний варіант.

valyanie iz shersti: dlya nachinayushhikh, sukhoe, odezhda, tekhnika, podelki, igrushki, felting, kak nauchitsya, master klass, privalyat k gotovomu, foto, video347 Валяння з вовни: для початківців, сухе, одяг, техніка, вироби, іграшки, фелтінг, як навчитися, майстер клас, привалять до готового, фото, відео

Одним з самих незвичайних видів майстерності, допомагають створювати красиві, але й практичні речі, є валяння з вовни

Валяння з вовни для початківців: правила і техніка

Отже, якщо ви захотіли дізнатися, як створюються покроково вироби з валяної вовни з нуля — читайте нашу статтю.

Найбільш простим і зрозумілим для людини, раніше не займається цим видом робіт, стане сухе валяння. Техніка, завдяки зручності і легкості освоєння, швидко завоювала популярність, ставши однією з найбільш затребуваних.

Для того щоб приступити до процесу перетворення вовни у вироби, фігурки валяшки, іграшки або елементи декору, потрібно:

  • Натуральна вовна;
  • Голка, призначена для валяння (з насічками, вигнута або трикутна);
  • Терпіння і посидючість.

valyanie iz shersti: dlya nachinayushhikh, sukhoe, odezhda, tekhnika, podelki, igrushki, felting, kak nauchitsya, master klass, privalyat k gotovomu, foto, video348 Валяння з вовни: для початківців, сухе, одяг, техніка, вироби, іграшки, фелтінг, як навчитися, майстер клас, привалять до готового, фото, відео

Найбільш простим і зрозумілим для людини, раніше не займається цим видом робіт, стане сухе валяння

Дуже важливо пам’ятати про те, що процес вимагає максимальної уваги, не допускається поспіх, тому залучати до нього дітей, яким не виповнилося 10-12 років, не слід. Технологія валяння нагадує процес створення скульптурної композиції, де об’єкт робіт – шерсть.

Техніка передбачає, що непряденая стрічка буде відокремлена від шерсті. Потім потрібно трохи потерти матеріал між долонь, щоб волокна сплуталися.

Наступні кроки:

  • Згорнути заготовку в циліндр (тугий);
  • Ущільнити її, встромивши голку;
  • Далі потрібно акуратно повертати циліндр, домагаючись рівномірного уваливания.

В результаті заготівля буде ущільнюватися, поверхня стане рівною. Закінчити процес можна тоді, коли припиняється деформація вовни при ущільненні.

Галерея: валяння з вовни (25 фото)

Корисні поради

Для того щоб включити шерсть максимально якісно, необхідно виконати наступні рекомендації і прислухатися до порад:

  • Рельєф створюється наступним чином – обробляти певний ділянку голкою 5-6 разів;
  • Перед основною роботою обов’язково потрібно потерти шерсть долонями – це прискорить і полегшить звалювання;
  • Для того щоб працювати з великими виробами, слід для внутрішньої частини застосовувати обрізки синтепону або слівер (переважно).

Важливо пам’ятати, що дуже туго валяти не потрібно, так як волокна почнуть рватися.

За допомогою цього матеріалу можна прикрасити вироби або приховати з’явився на них ваду. Зробити це досить просто – потрібно привалять до наявної основі необхідну кількість волокон, дотримуючись форму і розміри. Ідеальною основою є одяг з цупкої тканини, взуття з повсті. Подібна робота називається створенням аплікації.

Валяння з вовни для початківців (відео)

Які вироби можна включити: різноманітність варіантів

Валяти своїми руками можна самі різні вироби. Це можуть бути речі, здатні прикрасити інтер’єр, зробити його особливим, затишним і домашнім. Також можна навчитися виконувати тематичні прикраси для свят і важливих подій.

Навчившись певній техніці, слід переходити до створення більш складних виробів – іграшок. Робити їх потрібно з допомогою додаткових елементів, таких як основа, викрійка, можуть бути додані прикраси або декоративні елементи, які допоможуть досягти бажаного результату.

valyanie iz shersti: dlya nachinayushhikh, sukhoe, odezhda, tekhnika, podelki, igrushki, felting, kak nauchitsya, master klass, privalyat k gotovomu, foto, video349 Валяння з вовни: для початківців, сухе, одяг, техніка, вироби, іграшки, фелтінг, як навчитися, майстер клас, привалять до готового, фото, відео

Валяти своїми руками можна найрізноманітніші вироби

Також вироби можуть стати частиною прикрас для посуду, взуття, меблів – рукодельницу обмежує лише її фантазія. Будь-які звалені елементи можуть бути прикріплені (пришиті або приклеєні) до обраної основі, що допоможе «оживити» або доповнити її.

Валяння з вовни: як зробити іграшку для інтер’єру

Почати роботу з вовною слід з простих виробів, але, навчившись мистецтва валяння, можна переходити до більш складним і об’ємним. Серед них іграшки і статуетки є найбільш популярними, так як можуть бути використані, як для оздоблення, так і для гри.

Для того щоб правильно створити всі елементи, необхідно спочатку вибрати основний матеріал – шерсть. Покрокова інструкція до будь-якого варіанту передбачає, що почати слід з промальовування всіх деталей, щоб перед очима була зручна схема.

valyanie iz shersti: dlya nachinayushhikh, sukhoe, odezhda, tekhnika, podelki, igrushki, felting, kak nauchitsya, master klass, privalyat k gotovomu, foto, video350 Валяння з вовни: для початківців, сухе, одяг, техніка, вироби, іграшки, фелтінг, як навчитися, майстер клас, привалять до готового, фото, відео

Почати роботу з вовною слід з простих виробів, але, навчившись мистецтва валяння, можна переходити до більш складним та об’ємним

Першими виготовляються великі частини, потім дрібні. Кольори і відтінки всіх матеріалів також підбираються заздалегідь. У багатьох роботах використовуються різні види шерсті – жорстка, м’яка, також завжди можна привалять до готового елементу додаткову частину, якщо цього не вимагає задум.

У 95% випадків такі фрагменти іграшки, як голова і тулуб, створюються єдиною частиною – так зручніше і легше досягти бажаної форми. Невеликі деталі (лапи, хвіст, вуха) краще створити окремо, оскільки вони вимагають менше часу на роботу, але більшої зосередженості на ній.

Для того щоб зробити процес з’єднання всіх частин майбутньої іграшки, слід залишати на місцях, де вони будуть кріпитися вільні вовняні пасма. Це необхідно, щоб легше привалять кожен елемент і не використовувати інші матеріали в роботі. Приєднання здійснюється наступним чином — накладаються прядки приєднуваної деталі до наявної основі (тулубу та голові), швидкими рухами вкладається вся наявна шерсть всередину виробу.

Як включити іграшки Hello Kitty, уроки поетапно — в навчальному відео:

Легко навчитися фелтингу

Фелтінг або валяння – процес, якому навчитися легше, ніж здається.

Робота здійснюється декількома способами – для новачків оптимальним буде сухою варіант, а для тих, хто має певний навик – мокрий (з використанням звичайної води).

valyanie iz shersti: dlya nachinayushhikh, sukhoe, odezhda, tekhnika, podelki, igrushki, felting, kak nauchitsya, master klass, privalyat k gotovomu, foto, video351 Валяння з вовни: для початківців, сухе, одяг, техніка, вироби, іграшки, фелтінг, як навчитися, майстер клас, привалять до готового, фото, відео

Фелтінг або валяння – процес, якому навчитися легше, ніж здається

Можна почати роботу із забарвленою або нефарбованої шерстю – тут багато чого залежить від задумки і можливостей рукодільниці.

Як привалять деталь до готового виробу: майстер-клас

Якщо войлоковаляние є цікавим заняттям, то можна розширити коло власних можливостей – навчитися доповнювати готовий виріб іншими, створеними в подібній техніці, елементами. Для цього потрібно терпіння і увагу. Перший раз краще всього використовувати тканину з великою відстанню між нитками, наприклад, мішковину. Також досить швидко вийде привалять на основу з в’язаних елементів.

Великі деталі часто валяються разом як єдине ціле. Інші деталі можна з’єднати один з одним, залишивши на кінцях більш дрібних заготовок вільні непривалянные нитки. За допомогою них і з’єднується основа з вовняним елементом.

Серед різноманітного світу рукоділля валяння з вовни є одним з найбільш незвичайних і захоплюючих занять. Цей спосіб допоможе облагородити або оновити багато предметів одягу, давши можливість використовувати їх знову. Яскраві і ексклюзивні вироби, створені самостійно, стануть відмінним доповненням в будь-якому інтер’єрі.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками