Вибираємо кращий робот пилосос

Зміст
 1. Конструкція і пристрій
 2. Управління і орієнтація у просторі
 3. Що таке навігація і чи потрібна вона
 4. Роботи пилососи без навігації
 5. Навігація за допомогою додаткових пристроїв маяків
 6. Лазерна навігація
 7. Оптична навігація
 8. Різноманітність роботів пилососів
 9. Для сухого прибирання
 10. З функцією вологого прибирання
 11. Миючі пилососи
 12. Багатофункціональні пилососи
 13. «Говорять» пилососи
 14. Важливі критерії вибору робота пилососа
 15. Управління
 16. Форма та висота
 17. Площа для прибирання
 18. Здатність долати перешкоди
 19. Прибирання за розкладом
 20. М’яке дотик
 21. Об’єм пилозбірника
 22. Тип фільтрації повітря
 23. Акумулятор
 24. Рівень шуму
 25. Резервуар
 26. Комплектність
 27. Витратні матеріали, сервісне обслуговування
 28. Потрібна турбощітка
 29. Кращі роботи пилососи
 30. Бюджетні моделі
 31. Моделі середньої ціни
 32. Моделі елітного сегмента
 33. Головні достоїнства робота пилососа
 34. Недоліки роботів пилососів
 35. Кращі роботи пилососи на Алиэкспресс
 36. Правила і рекомендації по експлуатації
 37. Як вибрати робот пилосос для квартири з тваринами
 38. Який пилосос краще робот або звичайний
 39. Помилки при виборі робота пилососа

На ринку побутової техніки для дому представлено величезну кількість пристроїв, які допомагають вести домашній побут без вашої участі. Пральна або посудомийна машина є практично в кожній квартирі, а ось робот пилосос достатню незнайоме нам пристрій. Яку «розумну» машину для прибирання вибрати і на що звернути увагу при покупці.

Конструкція і пристрій

Назва говорить сама за себе. Роботом, пилосос називається тому, що в процесі прибирання людина практично не приймає участі. Машина пересувається по підлозі в кімнаті і збирає сміття самостійно. Достатньо лише налаштувати пилосос і натиснути кнопку старту. Пристрій буде сама збирати дрібне сміття і пил об’їжджаючи перешкоди, а по закінченні роботи відправиться на підзарядку.

Зовнішній вигляд робота пилососа являє собою круглий, рідше квадратний низький короб із щітками внизу. Найчастіше корпус оснащується м’яким бампером, запобігає удари приладу стіни і меблі. Всередині конструкції знаходяться:

 • двигун з потужністю всмоктування 20-22 Вт (у продажу представлені і більш потужні моделі, з великим всмоктуванням для чищення килимових покриттів);
 • колесо спереду для долання невисоких перешкод;
 • 2 коліщатка з боків для руху;
 • акумулятор;
 • 1 або 2 щітки з боків для збору сміття біля плінтусів або ніжок меблів;
 • 2 основні щітки, які обертаються назустріч один одному і збирають сміття в пилозбірник;
 • пилозбірник;
 • зволожена серветка для вологого прибирання (в деяких моделях);
 • фільтр.

Окремо в комплект входить база для підзарядки, яка підключається до мережі.

Всі роботи пилососи призначені для найпростішої прибирання і не здатні зрівнятися з повноцінним потужним пилососом.

33f91c8e75ef28b6042d12ca32c3f683 Вибираємо кращий робот пилосос

Управління і орієнтація у просторі

Робот пилосос самостійно пересувається по кімнаті і збирає дрібне сміття. Керувати машиною ви будете або за допомогою натискання кнопок на корпусі, або пультом дистанційного керування.

Що таке навігація і чи потрібна вона

Щоб робот рухався в потрібному напрямку, а не просто перекочувався з боку в бік, його оснастили спеціальної системою орієнтації в просторі. Ефективність роботи не буде високою, якщо пилосос не зможе розпізнати сміття і перешкоди на шляху. Всі моделі поділяються на кілька категорій залежно від типу навігації.

Роботи пилососи без навігації

Основа роботи полягає в спеціальному русі по запрограмованої траєкторії. Пристрій буде рухатися як по прямих лініях, згортаючи під різними кутами, так і по колу або спіралі. На перший погляд може здатися, що всю кімнату пилосос не прибере, проте траєкторія його руху настільки різноманітна, що всього за 60 хвилин пилосос зможе об’їхати всі ділянки одного невеликого приміщення. У більш габаритні квартиру з кількома кімнатами, купувати робот пилосос без навігації не рекомендується.

В основі роботи лежить все той же алгоритм руху, що і в попередньому варіанті. Але в комплект входить кілька спеціальних маяків, які встановлюються по периметру квартири і розділяють приміщення на кілька зон однакового розміру.

Пристрій вирушає спочатку в одну зону, здійснює весь алгоритм пересування і тільки потім переїжджає в іншу зону. Машина підходить для прибирання більш габаритних квартир. Несуттєвий недолік – покупка і установка додаткових маячків, які працюють від батарейок.

Лазерна навігація

Принцип пересування робота полягає у визначенні спеціальним лазерним променем планування кімнати. Лазер здатний розрахувати відстань до стін або інших предметів, а також визначити, де знаходиться дверний проріз. Насправді подібний принцип навігації ще не вдосконалений.

Ви можете зіткнутися з труднощами в процесі пересування пилососа, при направленні лазерного променя на деякі поверхні. Наприклад, якщо навігаційний промінь прямує в бік чорної стіни, система не помітить її і вважатиме нескінченністю. Схожим чином робот може заплутатися при відображенні лазера від дзеркальної поверхні, вважаючи, що за дзеркалом є ще простір. Завдяки подібним недоліків прилади з лазерної навігацією не завоювали великого попиту.

9aacdfa5600f73fe7c2c3dfb80b33a40 Вибираємо кращий робот пилосос

Оптична навігація

Оптична навігація тільки набирає популярність, але в той же час є найдієвішою. На корпусі пристрою встановлена спеціальна оптична ширококутна камера, яка фотографує навколишній простір. На підставі знімка машина розпізнає розташування стін, меблів, дверних прорізів і навіть наявність нерівностей на підлозі.

Після розпізнавання система будує алгоритм руху. Система поступово вдосконалюється, так як при всіх перевагах, є дрібні недоліки в роботі. Наприклад, при поганому освітленні або в темряві фотографії спотворюються, і система не розпізнає деякі деталі.

84f597283bb7b2110068c0bd4994b777 Вибираємо кращий робот пилосос

Різноманітність роботів пилососів

При виборі робота пилососа вам буде представлено величезну кількість моделей, які виконують різні функції. Щоб підібрати найбільш підходящого помічника варто ознайомитися з кожним типом роботів пилососів.

Для сухого прибирання

Найбільш доступні та поширені моделі. Звичайний пилосос для сухого прибирання виконує функцію віника. Дрібний сміття і пил збирається з підлоги за допомогою щіток на корпусі в спеціальний контейнер для сміття, який необхідно чистити у міру наповнення. Вибираючи такий пилосос ,зверніть увагу на об’єм резервуара для сміття. Чим більше вона буде, тим інтенсивніше пройде прибирання.

e635a64fe56546735c56aa1761a71df9 Вибираємо кращий робот пилосос

 

З функцією вологого прибирання

Не варто порівнювати з миючим пилососом. Подібний апарат відрізняється від попередньої моделі для сухого прибирання наявністю спеціальної серветки, що виконує функцію швабри. Під час роботи, щітки в передній частині корпусу збирають сміття, а волога серветка ззаду протирає поверхню. Недолік пристроїв у тому, що прибирання ви зможете проводити тільки на певних покриттях, таких як: лінолеум, ламінат, плитка або паркет.

Миючі пилососи

Миючий робот пилосос не просто протирає підлога, а вимиває більш сильні забруднення на поверхні. Перед експлуатацією в спеціальний контейнер з ударостійкого матеріалу вам буде потрібно залити воду з миючим засобом. Цикл роботи складається з декількох етапів та включає:

 • процес розбризкування води по поверхні для розмочування забруднень;
 • відтирання змочених місць спеціальними щітками;
 • всмоктування відсталою бруду від поверхні підлоги в спеціальний контейнер;
 • прибирання силіконовим або гумовим скребком залишків води і бруду.

Не рекомендується використовувати прилад з функцією миття підлоги для ламінату, паркету або кам’яної пористої плитки.

bff6e7b75446fe3ae2f2059354da682d Вибираємо кращий робот пилосос

Багатофункціональні пилососи

Пристрої поєднують функції як сухого, так і вологого прибирання. Основна перевага таких моделей – можливість здійснювати прибирання на різноманітних поверхнях, будь це ламінат, плитка або ковролін.

«Говорять» пилососи

Роботи зі звуковим супроводом, сповістять вас про будь-яку зміну в роботі. Деякі моделі оснащені просто звуковими сигналами, відтворюваними при зіткненнях з перешкодами або намотуванні вовни на щітку. Більш вдосконалені гаджети можуть відтворювати голосові повідомлення російською мовою. Подібний пилосос не тільки прибере квартиру, але і розвеселить господаря забавними фразами.

Важливі критерії вибору робота пилососа

Насамперед перед покупкою визначитеся, яка модель підійде для вашої квартири в залежності від типу покриття підлоги (килимове або гладке). Також придивіться до основних характеристик пристрою і додаткових функцій.

Управління

Задавати необхідні параметри для прибирання та керувати роботою пристрою ви можете кнопками на корпусі, або за допомогою пульта дистанційного керування. Більш прості моделі оснащені декількома кнопками функціоналу і кнопкою старту. Більш дорогими гаджетами ви зможете керувати з пульта ДУ, так і за допомогою програми на смартфоні по мережі Wi-Fi. У додатку ви також зможете подивитися фазу прибирання, об’єм заряду акумулятора і наповненість контейнера для сміття.

Коли акумулятор розряджається, найбільш доступні моделі зупиняються там же де й були, більш вдосконалені повертаються на базу і після підзарядки продовжують прибирання з того місця, де зупинилися.

68c9f7f8e55bc0be17742a3eaf890ce1 Вибираємо кращий робот пилосос

Форма та висота

Критерій актуальне практично для кожного, адже якість прибирання залежить від форми і висоти приладу. У продажу представлені «розумні» пилососи висотою від 7,5 до 9 см, при цьому мінімальна висота приладу складає 6 див.

Форма також має значення. В основному «розумні» прилади зустрічаються у продажу округлої форми. У той же час популярність завойовують оновлені квадратні або прямокутні машини, створені для кращого очищення кутів.

22dbeab826e5e6cde97b4df52738cd0b Вибираємо кращий робот пилосос

Площа для прибирання

Один з найбільш важливих критеріїв. Розмір площі, яку конкретний пилосос здатний прибрати вказується в інструкції або на коробці. Не сподівайтеся, що, взявши малопотужний прилад, розрахований на невелике приміщення, зможете швидко прибрати велику квартиру.

Якщо ви не знайшли інформацію про площі в технічному паспорті, ви зможете розрахувати її самостійно. Просто відніміть із зазначеного в характеристиках періоду безперервної роботи 10. Отриманий результат покаже максимальну площа приміщення, яку здатна прибрати дана модель.

Здатність долати перешкоди

Зверніть увагу на здатність робота пилососа долати перешкоди. Вважаючи, що у квартирі досить рівні підлоги, ви можете не врахувати, що прилад не зможе заїхати на килим або переїхати проводу на підлозі. Якщо вибрати пристрій неправильно, вам доведеться постійно стежити за тим, щоб він де-небудь не застряг.

99209f016566cbdf2b6cb93a45c50b56 Вибираємо кращий робот пилосос

Прибирання за розкладом

Не обов’язкова, проте дуже корисна функція. Запрограмувавши робот пилосос починати прибирання в певний час, вам не доведеться щодня його запускати. Гаджет самостійно буде включатися, виробляти потрібні маніпуляції і повертатися на базу для підзарядки.

М’яке дотик

Корисний критерій, що впливає як на цілісність самого пристрою, так і на збереження крихких предметів інтер’єру. Подібні моделі оснащені пружинним бампером з м’якими стінками. Не зайвими будуть і лазерні датчики, що визначають наближення приладу до якого-небудь предмету. Підстрахуватися на збереження цінних предметів можна також вибравши саму легку модель.

59fa1fb0332552f4ef2d4dba3380ca27 Вибираємо кращий робот пилосос

Об’єм пилозбірника

Від об’єму контейнера для пилу залежить те, як часто вам доведеться чистити. Параметр безпосередньо залежить від площі, що прибирається і кількості сміття і вовни. У продажу представлені пилососи ємністю від 0,3 до 1 літра.

Тип фільтрації повітря

Корисна функція, яка допомагає очистити всмоктуване повітря в квартирі. Відмінний варіант наявність hepa-фільтру, який відмінно справляється з очищенням повітря. Однак, будьте уважні, практично всі виробники вказують на наявність подібного фільтра у своїх пристроях, що на ділі є неправдою, так як при виборі у вас не буде можливості перевірити. Якщо вам важлива чистота повітря після прибирання, віддайте перевагу перевіреного виробника.

Додатково деякі моделі роботів пилососів оснащуються спеціальними контейнерами для ароматичних коштів, які розпорошуються по квартирі разом з повітрям в процесі прибирання.

45de109b1d6852eb37aec387278a3d5b Вибираємо кращий робот пилосос

Акумулятор

Одна з головних характеристик, що впливає на тривалість роботи пристрою без підзарядки. У продажу представлені роботи пилососи з 3 типами акумуляторів:

 • Металогідридні. Встановлюються на найдорожчі моделі. Мають властивість втрачати ємність, якщо проводити підзарядку до того, як батарея повністю сяде.
 • Літій-іонні. Швидко заряджаються і тривало працюють після однієї підзарядки. Практично не мають недоліків.
 • Літій-полімерні. Відносно нові акумулятори, які крім основних якостей літій-іонних не шкодять екології і легше по вазі. Недолік – найдорожчий варіант.

Щоб прилад працював тривалий час, вибирайте пристрій з акумулятором обсягом близько 2500 маг.

Рівень шуму

Гучність роботи пристрою залежить від того, де ви плануєте перебувати під час прибирання. Якщо працювати пилосос буде без вашої присутності немає необхідності звертати пильну увагу на цей критерій. У зворотному випадку, якщо пилосос буде працювати при вас, врахуйте, що прибирання роботом пилососом тривала, тому гучний гул принесе незручності. У подібних випадках вибирайте неголосну модель з рівнем шуму 50 дБ.

Резервуар

Моделі, випущені не так давно, мають на станції для підзарядки додатковий резервуар для сміття. По мірі наповнення контейнера для сміття безпосередньо на корпусі, пилосос повернеться на базу, де сміття з пилозбірника буде видалено додатковий резервуар. Функція актуальна, якщо ви плануєте використовувати пристрій без вашої участі.

Комплектність

Звертайте увагу на комплектацію робота пилососа. Нікому не завадять додаткові щітки, фільтри або пульт ДУ. У набір деяких моделей входять додаткові маячки-обмежувачі. Також певні пристрої мають в комплекті спеціальні обмежувальні стрічки. Подібне пристосування знадобиться, якщо ви захочете обмежити яку-небудь зону приміщення від роботи приладу (наприклад, місце, де стоїть крихкий предмет).

877c58d9082b73d7b6ca4819cd1c7d20 Вибираємо кращий робот пилосос

Витратні матеріали, сервісне обслуговування

Важлива деталь, яку необхідно враховувати перед покупкою. Вибирайте пилосос від перевіреного виробника, має центри сервісного обслуговування у Росії. В іншому випадку при поломці ви не зможете обміняти неякісний товар.

Наявність витратних матеріалів також має значення. Проаналізуйте, чи є у продажу запчастини до цієї моделі, так ви зможете замінити будь-яку деталь без зусиль, якщо вона вийде з ладу.

dc46aec7f01b0e3ba7c31155f2b7ce5c Вибираємо кращий робот пилосос

Потрібна турбощітка

У продажу представлені пристрої з турбощіткою на корпусі і без неї. Вибирати модель ви будете в залежності від того, чим покритий підлогу в квартирі. Робот пилосос з турбощіткою відмінно підходить для чищення килимових покриттів, так як сміття збирається не за рахунок всмоктування (який значно нижче, ніж у класичних пилососів), а за допомогою обертових рухів щітки. З недоліків часто виділяють здатність щітки на корпусі заплутуватися в проводах або вовни, а також відсутність 1 бічній щітки, що знижує якість прибирання.

Прилади без всмоктування завжди мають на корпусі 2 щітки з боків. Вони не справляються з чищенням килимів і підходять тільки для поверхневої прибирання гладких підлогових покриттів.

Кращі роботи пилососи

Вартість також є пріоритетним критерієм при виборі домашнього помічника. Всі роботи пилососи можна розділити на 3 категорії: недорогі доступні прилади, моделі в середньому ціновому сегменті і дорогі пристрої.

Бюджетні моделі

Для покупки недорого робота пилососа зверніть увагу на моделі:

 • Gutrend Joy 95 – від 12 до 13 тис. руб.;

3a132ff5e955e20c48ab361d7174798c Вибираємо кращий робот пилосос

 • Clever & Clean SLIM-Series VRpro — близько 12 тис. руб.;

fff732a1ae9a52b26760ca3081d6bacc Вибираємо кращий робот пилосос

 • Foxcleaner Up від китайського виробника ХRobot. – приблизно 12 тис. руб.;

f0ef92b0e35b3bd88f3c386686353f8b Вибираємо кращий робот пилосос

 • Panda X600 Pet Series – від 12 до 14 тис. руб.;

b3682833d0c7d402fd4ebf8d6728f1e1 Вибираємо кращий робот пилосос

 • Polaris PVCR 0510 – близько 6 тис. руб.;

f21060e2e19fb2deaa6a6bd3d5cda139 Вибираємо кращий робот пилосос

 • iLife V7s – від 8 тис. руб.

787c1f1a1e8b085cf6e91f91d80603fb Вибираємо кращий робот пилосос

Моделі середньої ціни

Вибираючи модель середнього цінового діапазону, придивіться до пристроїв:

 • iBoto Aqua V710 – від 16 до 22 тис. руб.;

092e41657a67cc0a2d96fa7ed8f8e595 Вибираємо кращий робот пилосос

 • iRobot Roomba616 – близько 15 тис. руб.;

b6f547b3a0afb28d9df57ea6f5eafcd9 Вибираємо кращий робот пилосос

 • iclebo pop – приблизно 20 тис. руб.;

4e4547e51667215d4dfffc1ac5543d26 Вибираємо кращий робот пилосос

 • Philips FC 8776 – від 21 тис. руб.;

1ac049a56d72756aad9dfdfee56a77e1 Вибираємо кращий робот пилосос

 • Clever&Clean Z10 – приблизно 20 тис. руб.

3b882be65764decef97fbff109d5dae4 Вибираємо кращий робот пилосос

Моделі елітного сегмента

Якщо ви хочете купити елітну модель якісної зборки, оснащену усіма необхідними функціями, зверніть увагу на:

 • Xiaomi Mi Roborock Sweep One – від 30 тис. руб.;

80965e3e91979f88337b205ed14bb234 Вибираємо кращий робот пилосос

 • iRobot Roomba 980 – близько 55 тис. руб.;

58c7d722a6e91db6af17aa30dcc8a3cc Вибираємо кращий робот пилосос

 • Samsung VR20H9050UW – приблизно 35 тис. руб.;

9a9330d4ac69638bcde540f49b615485 Вибираємо кращий робот пилосос

 • Miele SJQL0 Scout RX1 – близько 50 тис. руб.;

cce0950684402ba45a1914574139e24b Вибираємо кращий робот пилосос

 • iCLEBO Omega – від 32 тис. руб.

9e4c8a2218316689cd846653f1ee776b Вибираємо кращий робот пилосос

Головні достоїнства робота пилососа

До позитивних сторін використання робота пилососа відносяться:

 • економія особистого часу;
 • можливість проводити прибирання щодня без енерговитрат;
 • здатність пристрою чистити поверхні у важкодоступних місцях (під диваном або стільницями);
 • можливість приладу прибирати поверхню підлоги без пропусків;
 • додаткова очищення повітря за допомогою спеціального фільтра;
 • можливість проводити прибирання без вашої присутності, запрограмувавши машину на роботу за розкладом;
 • менш галаслива робота в порівнянні зі стандартними пилососами.

«Розумні» пилососи будуть незамінні для людей з обмеженими можливостями або для тих, чия робота пов’язана з періодичними відрядженнями.

Недоліки роботів пилососів

У силу безлічі достоїнств, гаджет для прибирання все ж має негативні моменти:

 • Неможливість прибирання сміття в кутах. Це стосується в основному моделей з круглим корпусом. Виробники вдосконалюють пристрою, оснащуючи їх спеціальним квадратним або прямокутним корпусом.
 • Нездатність приладу відтирати від підлоги прилиплі шматочки їжі або сліди від рідини.
 • Якщо у вас є домашні вихованці, справляющие потребу в недозволеному місці, робот може наїхати на екскременти тварини і розмазати по поверхні підлоги.
 • Щодо завищена ціна в порівнянні з класичними приладами для прибирання.

Незважаючи на деякі мінуси, гаджет набирає все більшу популярність.

Кращі роботи пилососи на Алиэкспресс

На сайті китайських товарів представлена величезна кількість роботів пилососів різних цінових сегментів. Вибираючи товар, завжди звертайте увагу на рейтинг продавця, відгуки людей, які купили обрану вами модель. У топовому рейтингу «розумних» пилососів з Алиэкспресс представлені:

 • пристрої фірми ILIFE, вартістю від 9500 до 14500 крб;

e79ff1556f1b6f23c5fc07feed48d346 Вибираємо кращий робот пилосос

 • пилососи Puppyoo, з ціною від 8500 до 12000 руб.;

e5603b8d44397c37999db3d11c7f2248 Вибираємо кращий робот пилосос

 • прибори від виробника Xiaomi, купівля яких обійдеться приблизно в 25000 руб.;

fecd8a939ac729ed572a7532348d5069 Вибираємо кращий робот пилосос

 • роботи Proscenic, вартістю приблизно 15000 руб.;

3756815dc400f7a41b9d6680a80c76ad Вибираємо кращий робот пилосос

 • пристрої від Liectroux в ціновій категорії від 11000 до 15000 руб.

0b888280e0cf012cf492aedcc879cc1c Вибираємо кращий робот пилосос

Зверніть увагу, що замовити домашнього помічника ви можете:

 • Зі складу в Росії (TMall) і платній доставкою протягом 2-7 днів.
 • У китайських продавців. Доставка може бути як платною, так і безкоштовною. При цьому товар надійде протягом 3-10 тижнів.

Правила і рекомендації по експлуатації

Перед експлуатацією приладу обов’язково ознайомтеся з інструкцією, вивчіть можливості і функції. Рекомендації по використанню робота пилососа:

 1. Перед запуском постарайтеся прибрати з поверхні підлоги зайві предмети. Це можуть бути іграшки, крихкі деталі інтер’єру, проводу або великий сміття.
 2. Не допускайте моделі, не призначені для миття, до прибирання розлитих рідин.
 3. Не розбризкувати воду на корпус, а його чистку робіть тільки сухою ганчіркою.
 4. По закінченні роботи завжди очищайте контейнер для сміття та щітки від шерсті та волосся.

Дотримуючись простих правил експлуатації, ви продовжите термін роботи пилососа на тривалий час.

Як вибрати робот пилосос для квартири з тваринами

Якщо у вас в квартирі є кіт або собака, що залишають за собою шматки вовни, варто приділити особливу увагу певним моделям.

Для якісного прибирання шерсті в квартирі пристрій повинно бути оснащене:

 • силіконовій турбощітка для максимального збору ворсинок;
 • збільшений об’єм контейнера для сміття;
 • турбінним насосом високої потужності;
 • аксесуарами для очищення щіток від вовни;
 • спеціальною системою виявлення сильно забруднених місць;
 • функція збільшення потужності на килимових покриттях.

Обрана модель необов’язково повинна поєднувати всі перераховані критерії. Наявність хоча б декількох з них, скоротить складність прибирання шерсті в рази.

ec26bac6385b99dc9cffc8cfe9737c36 Вибираємо кращий робот пилосос

Який пилосос краще робот або звичайний

Основними особливостями в даному питанні є ціна пристрою і ваші особисті переваги.

Робот пилосос якісної зборки буде значно дорожче стандартного класичного пилососа, що працює від мережі. Що стосується інших нюансів, досить порівняти переваги і недоліки кожного виду.

Якщо для вас важлива якість прибирання (додаткове очищення плінтусів або вертикальних поверхонь) і у вас є час і можливість проводити її самостійно, кращим варіантом стане звичайний пилосос.

Якщо ви не можете або не хочете прибиратися самостійно, робот пилосос буде незамінним придбанням.

Помилки при виборі робота пилососа

Багато хто з нас не володіють достатньою інформацією щодо роботів пилососів і іноді помиляються в деяких характеристиках, не надаючи їм значення.

 • Всі роботи пилососи оснащені однаковою комплектацією. З кожною наступною партією роботи пилососи вдосконалюються і доповнюються новими корисними опціями. В асортименті представлені моделі з різним функціоналом, розмірами і комплектацією.
 • Купити пилосос невідповідною висоти. Враховуйте висоту ніжок дивана або ліжка, з розрахунком на те, що пилосос зможе забратися під меблі і провести прибирання у важкодоступних місцях.
 • Квадратний пилосос краще круглого. Для ідеальної чистоти, кути доведеться в будь-якому випадку прибирати, незалежно від форми дрона. Відмінність квадратного пилососа від круглого – здатність ближче підбиратися до кутів. Причому якщо після круглого залишається 3-4 неочищених сантиметри, то після квадратного залишається 1,5-2 див.
 • Миття підлоги і вологе прибирання одне і те ж. Пристрої з функцією миття підлоги та вологого прибирання абсолютно різні в принципі роботи. Останні тільки протирають поверхню вологою серветкою, а миючі спочатку розпилюють воду, очищають покриття, а потім всмоктує бруд у спеціальний контейнер.
 • Віддати перевагу пристрою з УФ лампою. Наявність ультрафіолетової лампи в першу чергу впливає на вартість приладу. Зі своїми безпосередніми функціями вона не справляється, тому що гаджет постійно рухається, а для належного ефекту УФ-випромінювання необхідна нерухомість. Також подібна функція негативно впливає на рівень заряду акумулятора.
 • Придбати пристрій з «унікальною» функцією, яка присутня практично на будь-яких моделях. Не звертайте уваги на запевнення виробника про оснащеності спеціальними функціями, що роблять модель унікальною. Наприклад, опції подолання перешкод, індикатор зміни висоти або повернення пристрою на базу для підзарядки присутні практично на кожному роботі пилососі.
 • Тип акумулятора не важливий. Від виду акумулятора залежить час підзарядки і безперервний період роботи пристрою.
 • Віддати перевагу недорогий моделі до 10000 руб. Вибираючи дешевий прилад, зверніть увагу на його комплектацію. Прослідкуйте, щоб на корпусі перебували необхідні щітки. А саме пристрій був оснащений базовими функціями.
 • Потрібна функція «віртуальної стіни». Опція буде необхідна, якщо потрібно обмежити рух устрою в межах кімнати або в певні зони приміщення.
 • Вибрати модель без «прибирання за розкладом». Функція дуже зручна, так як вам не доведеться щодня думати про те, що необхідно запустити пилосос. Також подібна опція буде актуальною, якщо вам знадобиться покинути квартиру на тривалий час.

Вибираючи електронного помічника для прибирання квартири, зверніть увагу на його комплектацію та функціональність. Підберіть кілька моделей в потрібному ціновому сегменті і порівняйте прилади між собою, вивчивши їх пристрій і почитавши відгуки в інтернеті.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками