Вибираємо кращу подушку для вагітних

Більшість жінок в положенні погано висипаються. Щоб повноцінно відпочити вночі, майбутній мамі потрібно розслабитися, прийняти комфортне положення. Допоможе з цим подушка, спеціально розроблена для вагітних. Види і розміри незвичних засобів представлені в досить широкому асортименті, тому визначити індивідуальну модель, підходить будь-якій жінці, допоможе стаття.

Призначення подушок для вагітних і годуючих жінок

Коли з плином вагітності збільшується живіт, прийняти відповідну позу вночі, під час відпочинку стає важко. Комфортний відпочинок майбутньої мами забезпечать аксесуари певних типів і розмірів. Спеціально розроблені моделі допомагають жінці повноцінно виспатися, розслабитися, а організму, який працює «на двох», — відновитися.

Такий пристрій стане в нагоді, коли настане час годувати з’явився на світ дитини.

Користь подушок

Незвичайний аксесуар:

 • гарантує комфортний відпочинок і міцний сон;
 • зменшує навантаження на організм;
 • знімає втому;
 • підходить в період прикладання до грудей і ігор з малюком.

Основні критерії вибору

При виборі спальних приладдя на період вагітності вагітності зверніть увагу на їх форму, функціональність (чи знімається чохол), розмір, якість наповнювача. Перший критерій вибору — форма. Подушки бувають U-образними, G-образними, С-образними, Р-образними, I-образними, «рогалик» або трансформер. Також поцікавтеся у продавця типом наповнювача — зазвичай вони заповнюються холлофайбером, кульками з пінополістиролу. Ще важливий розмір товару, що купується. Подумайте, яка подушка підійде саме вам, враховуючи особливості фігури, ріст і розмір спального місця.

76959eaed7ad54b8383b95474ba36453 Вибираємо кращу подушку для вагітних

Форми подушок

Різноманітність подушок, покликаних допомогти вагітним жінкам і годуючим матерям, велике, тому ретельно вивчіть кожну з них.

U-подібна

Представлена у вигляді подовженої підкови. Підтримує тіло як з боку живота, так і зі спини. Дозволяє легко перекинутися на інший бік, не тягнучи подушку за собою. Під час сну закиньте на неї руки і ноги, обійміть. U-подібна модель зручна не тільки під час сну. Читаючи книгу, переглядаючи телевізор, займаючись рукоділлям, укладіть пристосування навколо себе: це зніме втому і розслабить тіло. При виборі такої форми враховуйте її габарити. Якщо ваш зріст більше 160 см, а ваша ліжко невелика, U-подібна модель, ймовірно, не підійде.

e804ea301bebcee2348fb2564164f15c Вибираємо кращу подушку для вагітних

«Рогалик»

Назва описує зовнішній вигляд аксесуара. Ви зможете одночасно покласти на подушку голову, закинути на неї кінцівки. Модель підтримає під час сну м’язи живота або спини. Сидячи, підкладіть під поперек: це добре зніме втому. Підходить як високим, так і низьким жінкам і вміститься на невеликий ліжка. Недолік — не повернутися на бік, не переклавши подушку.

0bbba5ff20fb754469846471b2628422 Вибираємо кращу подушку для вагітних

G-подібна

Нагадує за формою «рогалик». Одна сторона моделі закручена, інша зігнута під прямим кутом. Покладіть на аксесуар голову, обійміть уві сні. Сидячи, покладіть під поперек або живіт, зніміть м’язову напругу з м’язів. Деякі власниці G-форми скаржаться, що кінчик подушки тисне на живіт.

d698a6124da99cf15dfc5ab5c5977110 Вибираємо кращу подушку для вагітних

С-подібна

Модель добре обіймати руками і ногами уві сні. Додайте її біля живота, спини, знявши напругу з м’язів. Відмінно розслабляє, якщо застосовувати у позах напівсидячи і напівлежачи. Представлена в порівняно невеликому розмірі, її можна брати з собою в поїздку.

9c2eef1160e5561ca83c023946fa4d35 Вибираємо кращу подушку для вагітних

Г-подібна

Форма нагадує російську букву «Р». Обійміть її під час сну спереду, підкладіть під спину. З-за малих габаритів модель не завадить навіть у односпальним ліжка. Недолік – повертаючись, доведеться перекласти і подушку теж.

27aaeb096d58120e7bdbd6f3f5d4423e Вибираємо кращу подушку для вагітних

I-подібна

Модель має вигляд валика. Завдяки компактним розмірам використайте її як і де завгодно: підкладіть під живіт, спину, обійміть, закиньте ногу або руку.

850a2fb4262887313b514867166dca26 Вибираємо кращу подушку для вагітних

Подушка-трансформер

Подушка вміщує одразу кілька описаних моделей. Складається з двох окремих прямих і одного зігнутого валика. З кожної сторони модулів є стрічки для зав’язування. Прив’яжіть до заокругленої валику з кожної сторони прямі та отримайте U-подібну форму. Прикріпивши до прямого валику з одного боку закруглений, а з іншого рівний під прямим кутом, отримаєте G-подібну модель. Хочете I-образну – зв’яжіть два прямих валика. Варіанти форм залежать від фантазії. Мінус – завищена ціна в порівнянні з іншими моделями.

162f6bf1c5109b9b43c11cd25fbb88d4 Вибираємо кращу подушку для вагітних

Розміри

Важлива не лише форма, але і розмір аксесуара. Зверніть увагу на відповідність розміру обраної моделі росту, статурі і габаритами ліжка.

Таблиця форм і розмірів подушок.

U-подібна 3,4х0,35 м

2,8х0,35 м

G-подібна 3,5х0,35 м
С-подібна 1,9х0,3 м

1,7х0,3 м

I-подібна 1,9х0,3 м

1,7х0,3 м

Г-подібна 2,3х0,3 м
«Рогалик» 3,4х0,35 м
Трансформер 1,2х0,3 м (одна частина)

Наповнювачі

У магазинах продаються подушки, заповнені кількома видами штучних матеріалів. Частіше це холлофайбер і кульки з пінополістиролу, рідше штучні бамбукові і шовкові волокна, синтетичний лебединий пух, комфорель.

Холлофайбер

Легкий нетканий матеріал, що нагадує синтепон. Позитивні властивості:

 • пружинить, зберігає первинний вигляд;
 • гіпоалергенний;
 • не вбирає вологу;
 • не заселяється грибками і бактеріями.

4ee710a2c7127487fb4df28380204a2c Вибираємо кращу подушку для вагітних

Пінополістирол

Пінополістирол — невеликі кульки, наповнені спеціальним газом, не змінюють свою форму.

Позитивні властивості:

 • «підлаштовується» під форму тіла;
 • екологічно чисті;
 • не вбирають вологу і бруд;
 • довговічні.

7307ec2a044e1c79c895c5e45538f498 Вибираємо кращу подушку для вагітних

Іноді постільні приналежності наповнюють комфорелью – легким синтетичним матеріалом з поліефірних волокон. Додатково до переваг штучних матеріалів, таких як гіпоалергенність, відновлення форми, довговічність, у комфорелі присутня ще одна перевага – вогнетривкість (поліефірні волокна не підтримують горіння).

Матеріал чохлів

При виборі потрібної моделі зверніть увагу на тканину, з якої пошитий чохол. Вона повинна бути щільною і приємною на дотик. Гідний варіант матеріалу – натуральна бавовна. Він щільний, довго не зношується. Іноді чохли виготовляють з сатину або бязі. Щоб чохол залишився в первісному вигляді, придбайте додаткові наволочки на застібці. Це допоможе з легкістю зняти їх і без проблем випрати або відпарити.

Огляд кращих виробників подушок

Виробники аксесуарів пропонують широкий вибір виробів, призначених вагітним жінкам. Розглянемо деякі з них докладніше.

Theraline

Подушки для вагітних та годування Theraline виробляються в Німеччині. Використовуваний матеріал відрізняється якістю і безпекою. Наповнений аксесуар кульками з пінополістиролу, розміром не перевищує 0,5 див. Завдяки технології очищення кульок в 3 етапи і заощадження їх форми подушка практично не деформується. В комплект входить знімний чохол. Theraline пропонує подушки З – або Г-подібної форми (М7). С-подібна представлена в розмірі 170 або 190 см, Г-подібна — 150 див. Додатково поставляється змінний чохол або дитяча шийна подушка. Ціна товару варіюється в залежності від розміру і дизайну і становить від 2600 до 6100 руб.

62fcbfb93815a6982ef24e95fbe59666 Вибираємо кращу подушку для вагітних

Farla

Подушки цієї фірми виготовляються в Росії. Farla виробляє різні товари, розраховані на майбутніх мам і немовлят, у число яких входять подушки для вагітних та годування. Спальні приналежності представлені в широкому асортименті. Вибирайте подушку будь-якої форми і розміру з одним із запропонованих наповнювачів — комфорель, холлофайбер, полістирол, подвійний (кульки полістиролу + синтетичний матеріал). Вартість виробів залежить від форми і наповнювача. За аксесуари Farla ви заплатите від 920 до 5900 руб.

628bbc39e006ae858c2fc6e1bff65afa Вибираємо кращу подушку для вагітних

БиоСон

Виробництво фірми знаходиться в Росії. У компанії «БиоСон» ви побачите різні форми подушок: U-, G-, З-, I – та Г-подібні. При цьому наповнювач обирається самостійно — холлофайбер, кульки полістиролу або штучний лебединий пух. Плюс покупки подушки у «БиоСна» — можливість індивідуального пошиття, причому як по необхідному розміру, так і по щільності наповнення. На виріб від компанії «БиоСон» ви витратите від 980 до 3400 руб.

87e39490faf0260ea2e82c3b4b8d1f53 Вибираємо кращу подушку для вагітних

Спокійний сон

Ще одна російська фірма по виробництву аксесуарів для сну. В основному в асортименті «Спокійного сну» представлені U-подібні подушки, але є і G-, З-, I-подібні. У виробника 5 видів наповнювача на вибір – холлофайбер, пінополістирол, штучний лебединий пух, синтетичні бамбукові і шовкові волокна. На чохлах виробів вшита потайна блискавка, завдяки якій розмір і щільність подушки підганяється «під себе». Купівля вироби обійдеться від 950 до 3800 руб.

587a75c361c1453daec3e6093e3d9b75 Вибираємо кращу подушку для вагітних

Red Castle

На російському ринку представлена тільки З-образна модель французької марки Red Castle — Big Flopsy. Довжина виробу становить 170 см, наповнювач – пінопропіленові кульки, чохол легко знімається за допомогою вшитою блискавки. Купівля подушки обійдеться приблизно в 5000 руб.

Як правильно користуватися подушкою для вагітних

При купівлі незвичайного аксесуара розмаїття форм і розмірів може привести в замішання. Але відразу після придбання товару сумніви відпадають, адже строгих інструкцій з використання таких речей немає, їх застосування вибирається самостійно. В цілому фахівці пропонують такі варіанти:

 1. Лежачи на боці, розташуйте голову по центру U-образної або на краю З-,G-, I – або Г-подібної подушки, а довгий край обійміть руками і ногами. Положення тіла уві сні розслабить м’язи живота і інших частин тіла. U-подібна додатково підтримає хребет, забезпечивши спокійний нічний сон, денний відпочинок.
 2. Ляжте на спину, поклавши U-подібну подушку краями до голови, лікті розташуйте по боках, як на підлокітниках крісла, а ноги розташуйте по центру подушки. Поза зніме набряк з ніг, тіло розслабиться.
 3. Ляжте на живіт, помістивши його в згорнуту петлею подушку, а голову або груди розмістіть на краю. Положення допоможе знайти довгоочікувану позу відпочинку на животі, дасть відпочити м’язам черевного преса й попереку.
 4. Подушку згорніть колом і сядьте в утворилось поглиблення. Позиція підтримає хребет, розслабить ноги.
 5. Зіпріться про центр подушки спиною, а кінці схрестіть перед животом. Так зручно читати, працювати за ноутбуком, розслабивши м’язи рук.

d3e465ae83bbe69ed4cf116a7737956b Вибираємо кращу подушку для вагітних

Також належність для відпочинку майбутніх мам застосовується при годуванні немовляти кількома способами:

 1. Оберніть подушку навколо талії, центром вперед, а кінці схрестіть за спиною у вигляді опори. Укладіть дитину перед собою на подушку. Позиція допоможе відпочити попереку і зніме навантаження з рук.
 2. Центральну частину подушки додайте за головою в положенні сидячи, а кінці розташуйте як підлокітники крісла. У такій позі буде затишно і комфортно і малюкові, і його матері.
 3. Розташуйте подушку центральної стороною до руці, на якій лежить дитина, а сторони обігніть навколо себе. Положення допоможе дотягнутися малюка до грудей без особливих зусиль.

Придумайте ще масу способів використання подушки для вагітних, наприклад, влаштуйте кокон для сну малюка або сконструюйте бордюр для спільних ігор. Все залежить від фантазії.

Правила догляду

Основна проблема догляду за виробом, що з’являється в процесі його використання, полягає в правильній пранні. Перед першою відправкою в пральну машину вивчіть, який режим рекомендується наповнювачу. Холлофайбер або інші синтетичні матеріали вимагають делікатного прання в холодній воді до 40 °С, з малими оборотами віджиму. Пінополістиролові кульки дозволяється прати у воді з температурою не вище 60 °С, поклавши виріб в спеціальний мішок для прання.

Рекомендації гінекологів за вибором подушки

Для повноцінного відпочинку гінекологи радять вагітним жінкам спати на боці, поклавши 4 прості подушки навколо себе (під голову, живіт, спину, між ніг). Для зручності такий набір замінюють подушкою для вагітних. При цьому не має значення, модель та тип наповнювача. Головна рекомендація лікарів — натуральний матеріал бавовняного чохла і синтетичного наповнювача. При покупці вимагайте у продавця сертифікати відповідності.

Відгуки з форумів

У блогах для майбутніх мам власниці оригінального пристосування залишають в цілому позитивні відгуки. Більшість жінок схиляються до вибору подушок U-образної форми. Після їх використання у вагітних нормалізується сон, знімається втома з попереку та ніг. Додатковою перевагою моделі відзначається зручність годування малюка. Для відпочинку в положенні сидячи на форумах рекомендують придбати С-образну подушку або «рогалик».

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками