Види шарфів: їх назви, як носяться, з чого виготовляються і широкий вибір

vidy sharfov: ikh nazvaniya, kak nosyatsya, iz chego izgotavlivayutsya i shirokijj vybor550 Види шарфів: їх назви, як носяться, з чого виготовляються і широкий вибірЗапитайте будь-яку жінку чи чоловіка, і навіть дитину, що таке шарф, і більшість з них дадуть правильну відповідь. Але лише деякі назвуть хоча б кілька його видів. В основному всі вважають, що цей аксесуар носиться на шиї. Повязывается він для того, щоб утеплити горло</strong>. Насправді видів цього елементу гардеробу зараз так багато, що тільки знають толк в них можуть розповісти про різновиди цього аксесуара. Спробуємо дізнатися детальніше про шарфах і ми.

Подарунок від предків

У недалекому минулому, було це приблизно п’ять століть тому, китайські воїни, щоб захистити свої шиї від пронизливого вітру в холодних районах, де їм вже доводилося воювати, обмотували їх клаптями тканини невеликих розмірів. Вчені-археологи вважають, що це і були прообразами перших шарфів.

Згодом їх виявляли у стародавніх римлян під обладунками. Здається дивним, навіщо вони були потрібні їм там, де вони проживали. Адже на території Римської імперії завжди була плюсова температура. Але войовничі римляни часто вирушали завойовувати нові землі, де клімат був холодний. Можна було застудитися у завойовницьких походах в такі країни. І хоробрі, але не звичні до холоду римські воїни, щоб не застудити, наприклад, горло, обмотували навколо шиї шарфи з теплої тканини.

З появою нових тканин цей аксесуар, крім практичного застосування, став модною частиною одягу людей, особливо жінок. Визнані законодавці моди, французи, швидко зрозуміли, що нехитрий аксесуар в майбутньому буде користуватися великим попитом і завоює на людському тілі гідне місце. Так воно і сталося в XX столітті. Користується шарф популярністю і в нашому столітті. Причому всі його різновиди важко перелічити і охарактеризувати. І все ж спробуємо пригадати найбільш стильні, красиві з них.

Вже який рік користується незмінною популярністю цілісний кругової шарф-снуд, одягається як комір, або як сполучені разом капор і комір-стійка. У народі цю модель стойко іменують «трубою». Насправді, як заміна всіляких шарфів, палантинів і хусток, снуд дуже зручний, так ще і красивий. Суцільний, об’ємний, замкнутий у кільце, — він надійно прикриває шию, зігріває потилицю і особа. А якщо він невеликого розміру, то може використовуватися і як пов’язка на голову. Якщо хочете подивитися, які ще бувають шарфи — до ваших послуг галерея з 25 фото.

Галерея: види в’язаних шарфів (25 фото)

Аксесуар для верхньої частини тіла

З появою нових видів шарф поступово «перекочував» із шиї на голову і плечі. Перш за все, жіночі. Його почали шити не тільки з тканини, але і в’язати з ниток. В основному вовняних. Що ж зараз служить матеріалом для дивної речі, яка дозволяє виглядати красиво, елегантно, привабливо. Це:

 • тканину;
 • вовняні нитки для в’язання;
 • vidy sharfov: ikh nazvaniya, kak nosyatsya, iz chego izgotavlivayutsya i shirokijj vybor551 Види шарфів: їх назви, як носяться, з чого виготовляються і широкий вибірхутра.

Можна самим «змайструвати» чудову річ з «підручних» засобів. Пам’ятайте Еллочку з кінокомедії «12 стільців», знятого по однойменному роману Ільфа і Петрова. Та примудрялася шити собі вбрання з чого завгодно, що потрапляло під руку. Те ж саме може зробити будь-яка жінка, підглянувши де-небудь, з чого і як зшити популярний нині аксесуар. Або самої пофантазувати, і втілити в життя свою фантазію.

У будинку завжди є багато речей, які давно не носяться. Шкода викинути, ось вони і лежать у шафі без діла. Наприклад, старі светри, футболки, тюль і багато ще чого. А адже з них можна пошити шарфик, якому позаздрять подруги. І він буде виглядати стильно і привабливо.

Любителі шарфів не обмежилися носінням їх тільки на шиї. Зараз модно і практично носити цей аксесуар ще на голові, на плечах. Особливо це подобається робити жінкам.

Шарф – головний убір

Шарф на голову, як називається він, знають не всі. Хоча здогадатися нескладно. Ось деякі типи цього елемента гардероба, об’єднані словом «снуд»:

 • шарф-хомут;
 • шарф-капор;
 • шарф-труба;
 • шарф-капюшон.

Англійське слово «снуд» перекладається на російську мову по-різному, але стосовно до шарфах воно має значення «труба». Це найбільше підходить до формі аксесуара, який являє собою кільце. Тепер ми маємо уявлення, що таке круглий шарф, як зветься він.

Хомут, звичайно, звучить не зовсім пристойно для людської одягу, назва більше підходить для кінської «амуніції». Але так як форма аксесуара нагадує саме хомут, йому і дали таку назву.

Матеріал, з якого він виготовляється – вовна, спосіб в’язання. Саме в’язана річ тепла, красива. Їй легко надати потрібну форму, що важко зробити з хутром і тканиною. У холодну пору року зручно носити жінкам, особливо молодим, замість шапки предмет гардеробу, який може служити і головним убором, і шарфом.

Шапкою можуть служити шарф-капор, шарф-капюшон, шарф-труба. Вони надягають через голову, один кінець на неї накидається, інший розміщується на плечах. У приміщенні, на вулиці, коли потепліло, верхня частина, яка використовується в якості шапки з голови забирається на плечі. Зручно, практично, модно.

Які шарфи носять на шиї і плечах

Види шарфів і їх назви з’являлися протягом багатьох десятиліть. Бурхливе зростання їх «народжуваності» припадає на 20 століття, але і в нинішньому столітті попит на популярний предмет гардероба зростає. Кожна людина прагне до індивідуальності в одязі, не хоче бути одягнений як інші. Стосується це і шарфів, тому виробництво їх росте. Але багато таких, хто сам їх в’яже, щоб хоча б кольором свого виробу, нехай навіть воно схоже на вже існуючі моделі, виділитися.

Назва шарфів, які утеплюють і прикрашають шию і плечі, багато. Список великий, тому наведемо лише основні предмети гардеробу, які найчастіше використовуються:

 • vidy sharfov: ikh nazvaniya, kak nosyatsya, iz chego izgotavlivayutsya i shirokijj vybor552 Види шарфів: їх назви, як носяться, з чого виготовляються і широкий вибірпалантин;
 • арафатка;
 • бактус.

Класичним видом вважається палантин, що представляє собою широку прямокутну накидку з бахромою. Носити його можна в різних варіантах, що нараховують не менше десятка. Без всякого сумніву, у кожної жінки в гардеробі є палантин, лежить не в дальньому кутку шафи, а на видному місці.

Можна з упевненістю стверджувати, що палантин – це основний чоловічий вигляд шарфа, бо інші більше підходять жінкам.

Свою назву «арафатка» цей вигляд шарфа отримав в арабських країнах. Історію його появи не будемо згадувати. Носиться він в основному на шиї своєрідним чином як жінками, так і чоловіками. Прямокутне полотно хустки, що має форму квадрата, складається навпіл, щоб вийшов трикутник. Один з кутів прикладається до грудей, кінці перехрещуються за спиною, і перекидаються вперед, де зав’язуються вузлом, бантом або іншим способом.

Класична арафатка пофарбована в чорно-білий колір. Однак зараз, коли ця різновид елемента гардероба стала модною, її фарбують у різні комбіновані кольори. Наприклад, в чорно-фіолетові, червоно-білі, чорно-жовті, фіолетово-білі та інші. Змінюючи арафатки різного забарвлення, пов’язуючи вузол по-різному, можна завжди виглядати красиво, екстравагантно.

Бактус – це шарфик трикутної форми, пов’язаний з вовни або зшитий з тканини. Повязывается таким же способом, як і арафатка.

Сучасність і минуле

Деякі види елемента гардероба одягу з’явилися в нашому гардеробі не так давно, інші – прийшли з минулих століть. Це, наприклад, такі:

 • скейч;
 • горжетка;
 • шаль.

vidy sharfov: ikh nazvaniya, kak nosyatsya, iz chego izgotavlivayutsya i shirokijj vybor553 Види шарфів: їх назви, як носяться, з чого виготовляються і широкий вибірДовгий шарф, виготовлений з м’якої тканини або пов’язаний з вовни, званий скейч, з’явився в гардеробі модниць і модників зовсім недавно. В середині його є розріз, куди вшита блискавка. Надівши його через голову і застебнувши замок до підборіддя на потрібну довжину, людині стає тепло і комфортно на вулиці в холодну пору року. Зручно бути в такий аксесуар в приміщенні. Якщо його не потрібно знімати, а просто побути в ньому нетривалий час, досить замок на блискавці розстебнути.

Не всі любителі популярного елемента гардероба пам’ятають, як називається шарф невеликої довжини, виготовлений з хутра, оксамиту, шовку. Закриває він тільки шию. Рідше їм прикриті шия і плечі. Це горжетка, «народжена в епоху Відродження».

Без всякого сумніву, шаль являє собою класичну модель шарфів, причому одну з вишуканих. Форма шалі схожа на косинку. Носиться, як правило, на плечах, але часто використовується в якості хустки, оборачиваемого навколо шиї. Жінки в даний час із задоволенням носять їх.

Як бачимо, з розглянутих видів шарфів їх важко віднести і до чоловічих.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками