Види тканин для шиття 🥝 які бувають матеріали, назви, склади, фото

vidy tkanejj dlya shitya 🥝 kakie byvayut materialy, nazvaniya, sostavy, foto709 Види тканин для шиття 🥝 які бувають матеріали, назви, склади, фотоЧасто люди, здійснюючи покупки в магазині модного одягу, віддають перевагу моделям, які привабливі зовні. Але більш відповідальні особи роблять вибір на користь якісних матеріалів. Особливості кожного виду тканини впливають на подальшу експлуатацію предмета одягу. Тому необхідно звертати увагу на тканинний матеріал, який може бути виконаний певним способом обробки різного сировини.

Зазвичай тих, хто почав займатися шиттям всерйоз і надовго, цікавить безліч питань, наприклад — які тканини бувають для шиття одягу? Які є оздоблювальні тканини для одягу? Яка тканина називається суворою? Що послужило сировиною для тієї або іншої тканини? Натуральні та штучні тканини — список для одягу.

Види тканин за способом обробки

Тканинне полотно являє собою переплетення взаємно перпендикулярних ниток. Нитяна система, що йде уздовж тканини, називають основою, а система, розташована поперек полотна, — качок. Вибір типу переплетення основних і уточных ниток зазвичай залежить від сировини, з якого збираються виготовляти текстиль для пошиття одягу. Тканини простих, мелкоузорчатых, складних і крупноузорчатых переплетень відрізняються зовнішнім виглядом, фізичними, механічними, технологічними та іншими властивостями.

За способом обробки тканини поділяються на такі види:

 • vidy tkanejj dlya shitya 🥝 kakie byvayut materialy, nazvaniya, sostavy, foto710 Види тканин для шиття 🥝 які бувають матеріали, назви, склади, фотоСуворі — зняті з ткацького верстата;
 • Вибілені — оброблені за допомогою спеціальних відбілювачів;
 • Гладкофарбовані — пофарбовані в штучному або натуральному пігменті;
 • Набивні — з надрукованим малюнком;
 • Пестротканые — виткані з пряжі, пофарбованої в різнобарвний малюнок в смужку або клітку;
 • Меланжеві – виткані з пряжі, яка є сумішшю різнокольорових волокон.

Види тканин по виду сировини

Матеріалів для пошиття одягу існує багато. Для створення зимових, куртки та літніх речей використовують сировину різного походження.

Існує 4 основних групи тканин:

 • vidy tkanejj dlya shitya 🥝 kakie byvayut materialy, nazvaniya, sostavy, foto711 Види тканин для шиття 🥝 які бувають матеріали, назви, склади, фотоНатуральні. Для виготовлення матеріалу використовують волокна рослинного, мінерального або тваринного походження. Тканини, виготовлені з натуральної сировини, є дуже міцними, екологічно чистими і гіпоалергенними. Відомі натуральні тканини – льон, бавовна, шовк, вовна.
 • Штучні. Для виробництва тканини використовують перероблені природні речовини органічного (целюлоза, білок) або неорганічного (метал, скло) походження. З штучних волокон роблять віскозу, ацетат, люрекс.
 • Синтетичні. Для отримання цих матеріалів застосовують полімери. Синтетичні тканини виробляють з полівінілхлориду, поліефіру, поліаміду, поліуретану, поліпропілену.
 • Змішані. Такі вироби складаються з комбінації двох або декількох видів сировини. Відомими представниками цієї групи є гіпюр, жаккард, креп, органза, тюль.

Види тканин для одягу

Натуральні

 • Ажур – матеріал, отриманий з шерсті, шовку або бавовни. Проводиться на верстаті або уручну. Ажур був популярний в першій половині XX століття. Сьогодні ажурні тканини часто застосовують при виготовленні весільних суконь або у вигляді обробки.
 • Атлас – щільне полушелковое або шовкове полотно гладкофарбовані оздоблення, яке має гладку і блискучу поверхню; може бути візерунчастим. Отримують шляхом атласного переплетення. З цієї матерії шиють сукні, блузки і костюми, які підійдуть для урочистих випадків. Нерідко атлас задіють як підкладкової тканини.
 • Альпака – один із цінних видів шерсті. Матеріал отримав назву на честь однойменних тварин, які мешкають в Болівії і Перу. М’який і тонкий матеріал з легким блиском отримують за допомогою полотняного або саржевого переплетення.
 • Ангора – вовняний матеріал, отриманий з шубок ангорського кролика або кози. Тварин розводять на французьких, італійських, англійських і японських фермах. Трикотажне виробництво часто задіює ангору. Білі вироби можна фарбувати в інші кольори.
 • Байка – щільний і м’який бавовняний або вовняний матеріал з довгим ворсом. Спочатку вовняну байку фарбували тільки в каштановий колір, але пізніше стали застосовувати інші відтінки і використовувати обробку в клітку. У другій половині XIX століття популярною стала саме бавовняна байка різних відтінків і сортів.
 • vidy tkanejj dlya shitya 🥝 kakie byvayut materialy, nazvaniya, sostavy, foto712 Види тканин для шиття 🥝 які бувають матеріали, назви, склади, фотоОксамит – матерія з розрізаним ворсом, який стоїть у певному напрямку. Полотно отримують шляхом наступного переплетення: верхня і нижня основа утворюється чотирма нитками попарно, а ворс – п’ятої ниткою. Високоворсовий оксамит називається плюшем. Тканина може бути блискучою або матовою, гладкофарбовані або візерунчастою. Пліс і вельвет отримують шляхом уточно-ворсового переплетення ниток. З еластичними волокнами виходить оксамит-стрейч, який добре розтягується і красиво облягає фігуру. З оксамиту виробляють вечірні костюми і сукні, брюки та піджаки, брюки і светри. Одяг з такого матеріалу вимагає ретельного догляду.
 • Батист – ніжна і легка матерія щільної структури виходить з полотняним переплетенням. Тканина буває бавовняної або лляної; другий варіант є більш якісним. Текстиль був проведений фламандським ткачем Батистом в XIII столітті. Батист використовують у пошитті блузок, суконь, жіночого та дитячого одягу, нижньої білизни.
 • Бостон – щільне полотно з переплетення двох або більше ниток, що отримується з вовни овець однойменної породи, яких розводять на території Англії. Гладкофарбовані виріб з високим ступенем зносостійкості зазвичай виконаний в темних тонах – синіх, коричневих, чорних. Бостон використовується в шиття костюмів.
 • Брезент – бавовняна або лляна тканина з грубою поверхнею і щільною структурою, оброблена просоченням з водотривкими і протигнильний властивостями. З брезенту виробляють спецодяг.
 • Брокат – важка і щільна різновид шовку з вишитим або витканим малюнком з використанням золотих або срібних ниток.
 • Букле – вид вовняної тканини, яка має вузликову поверхню і нерегулярно розташовані петельки. Фасонна пряжа простого переплетення застосовується при виготовленні жіночих пальт і костюмів.
 • Вельвет – різновид оксамиту, одержувана з віскозного шовку або бавовни. Міцне полотно характеризується ворсовими смугами з ворсом різної висоти. За типом обробки вельвет буває гладкокрашеный і з друкованим малюнком.
 • Велюр – назва для матеріалів, що мають ворсисту поверхню, що дуже нагадує оксамит. Міцні і стійкі до витирання вироби можуть бути бавовняними і вовняними; також велюр роблять зі штучного шовку, шкіри та фетру.
 • Вуаль – легка прозора тканина з полотняним переплетенням, вироблена на основі бавовни.
 • Габардин – щільно зіткана тканина саржевого переплетення з чистої вовни або напівшерсті. Лицьова поверхня виражена діагональними рубчиками. Міцне полотно використовують при пошитті пальто, костюмів і щільних суконь. Сучасний матеріал обробляють водовідштовхувальними розчинами.
 • Газ – легкий, тонкий і прозорий матеріал, що отримується з шовку або бавовни. У переплетенні утокові і основні нитки зберігають простір. Газ часто задіяні у пошиття весільних суконь для частини багатошарової спідниці.
 • vidy tkanejj dlya shitya 🥝 kakie byvayut materialy, nazvaniya, sostavy, foto713 Види тканин для шиття 🥝 які бувають матеріали, назви, склади, фотоДамаск – матеріал крепового або полотняного переплетення, виготовлений з вовни, шовку або бавовни. З бавовняного дамаска роблять нижню білизну, з шовкового – декоративні елементи.
 • Денім – щільний матеріал з бавовни, який використовують при пошитті джинсових виробів. Переплетення може бути саржеве або полотняне. Спочатку денім застосовувався у Франції при виробництві робочого одягу. Сьогодні він використовується для повсякденних речей.
 • Джерсі – м’яка одинарна або подвійна трикотажна тканина, створювана машинним способом. Має високу розтяжність і гладку поверхню. За малоэстетичный вид джерсі рідко використовувалася при пошитті одягу. Популярність матеріал набув, коли Коко Шанель випустила на його основі пальто і плаття-сорочку. Сьогодні джерсі застосовують для виготовлення суконь, спідниць, жакетів, кардиганів.
 • Драп – товсте або м’яке полотно з вовни або напівшерсті з гладкою лицьовою і ворсистої виворітного поверхнею. Ткацьке переплетення перекрито войлокообразным застилаючи з однієї або обох сторін. Драп використовують для пошиття пальто, а також спідниць, брюк, жакетів і піджаків.
 • Кашемір – тонкий і легкий текстиль з вовни гімалайських кіз, на поверхні якої виходить діагональний рубчик, завдяки діагонального переплетення. З кашеміру шиють пальта, кардигани, сукні, блузки, шалі та хустки.
 • Крепдешин – матеріал з матовою поверхнею, виготовлений на натуральній або штучній основі. У першому випадку використовують шовк-сирець для основних ниток і шовк-креп для уточных ниток. Крепдешин використовують при пошитті блузок, суконь, шалей та хусток. Був популярним матеріалом у 60-ті роки XX століття.
 • Льон – натуральний матеріал, нитки якого роблять із стебел льону. Матерія має прекрасні гігієнічні властивості: льон володіє високою повітропроникністю, тому у виробах з цієї тканини не буде жарко в літній сезон.
 • Шовк – натуральне полотно, вироблене з ниток, які отримують з коконів шовкопрядів. З сучасними технологіями можна створювати вироби з штучного шовку. Тканина відрізняється гладкою поверхнею, унікальним блиском і міцністю.
 • Сатин – полотно з блискучою поверхнею на основі шовку, бавовни або шерсті, виконане сатиновим переплетенням. З шовкової матерії шиють вечірні і весільні сукні. Бавовняний сатин йде на виготовлення домашнього та робочого одягу. Вовняну тканину використовують у пошитті верхнього одягу.
 • vidy tkanejj dlya shitya 🥝 kakie byvayut materialy, nazvaniya, sostavy, foto714 Види тканин для шиття 🥝 які бувають матеріали, назви, склади, фотоБавовна – натуральна матерія, що складається з тонких волокон, скручених по осі. Бавовна має високу міцність, вентиляційність, стійкість до хімічних впливів і довгий термін експлуатації.
 • Шерсть – збірна назва натуральних матеріалів, одержуваних з вовни овець, кіз, верблюдів. Використовується для пошиття теплих речей і верхнього одягу.
 • Шифон – легкий м’який матеріал, вироблений на основі шовку, бавовни або віскози. Напівпрозора тканина привертає погляд гладкою і блискучою поверхнею. З шифону шиють блузки, сукні, спідниці.

Штучні

 • Ацетат – волокно, вироблене хімічним методом. Щоб зробити матеріали шовковистим, до них слід додати ацетат. Матеріал зазвичай служить допоміжної тканиною для оздоблення речей, яка легко виходить з-за властивості волокон розчинятися в ацетоні.
 • vidy tkanejj dlya shitya 🥝 kakie byvayut materialy, nazvaniya, sostavy, foto715 Види тканин для шиття 🥝 які бувають матеріали, назви, склади, фотоАцетатний шовк – вперше отримана в 1925 році в США різновид шовку на основі штучних волокон.
 • Віскоза – штучне волокно, отримане з целюлози, і однойменний матеріал на його основі. Віскозу створили в XIX столітті в Англії. Приємна на дотик матерія має високу ступінь повітропроникності і часто поєднується з шовком або льоном для виробництва сумішевих тканин. Чистої віскозі властива низька міцність і висока ступінь усадки при намачивании.
 • Креп-сатин – двостороння тканина зі штучного шовку з атласної і матовою поверхнею. Лицьовою стороною може служити будь-яка з них.

Синтетичні

 • Акрил – високоякісне синтетичне волокно, яке характеризується формостійкість. Часто змішується з волокнами з іншої сировини для створення теплих речей. Іноді замінює шерсть або використовується в комбінації з цим матеріалом.
 • vidy tkanejj dlya shitya 🥝 kakie byvayut materialy, nazvaniya, sostavy, foto716 Види тканин для шиття 🥝 які бувають матеріали, назви, склади, фотоБіфлекс – волокно з високим кількістю лайкри, завдяки якому добре тягнеться і має легкий ефект утяжки. Біфлекс відрізняється гарною формостійкість і не сковує рухи.
 • Поліамід – зносостійкий синтетичний матеріал, який має високу ступінь опору розтяганню.
 • Поліестер – м’яка синтетична тканина з поліефіру з хорошою повітропроникністю. Характеризується тривалим терміном експлуатації. Легко переться та швидко висихає.

Змішані

 • Гіпюр – подібне з ажуром мереживне полотно з наскрізною структурою. Жорсткувата матерія виглядає ніжно і повітряно. Для виготовлення гіпюру використовують синтетичні матеріали або тонкі бавовняні або шовкові нитки. Спочатку ажурний матеріал одержували за допомогою коклюшки, а сьогодні його виробляють машинним способом. Гіпюр застосовується в якості вставок або виготовлення аксесуарів.
 • Гобелен – художньо-декоративний матеріал з вовни, одержуваний машинним способом. Гобелен відомий багатьом як матеріал для штор або оббивки меблів, але з більш тонкої різновиди також шиють сукні і жакети.
 • Дайвінг – високоякісна матерія з еластичними властивостями, м’яка і приємна на дотик. Вироби з формоустойчивой тканини ідеально облягають фігуру, не мнуться і добре перуться. Характеризуються гігроскопічністю і довговічністю. З дайвінгу роблять лосини, легінси, а також сукні та спідниці.
 • Жаккард – крупноузорчатая тканина з щільною структурою, виконана з бавовни, льону, шовку, вовни та синтетичних волокон. З жаккарда виробляють верхній одяг.
 • Мереживо – шовкова матерія однотонної забарвлення, виготовлена з ниток великий кручені. Російські виробники спочатку виготовляли мережива із срібних і золотих ниток. Смужки або шматки текстилю застосовувалися в якості обробки дорогого одягу. З винаходом спеціальних машин мереживні полотна стали робити швидше.
 • Органза – жорсткий на дотик матеріал, виглядає легко і повітряно з-за своєї прозорості. Для виробництва матерії застосовують натуральний шовк або хімічні волокна.

Інші схеми шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками