Виготовлення лялькового театру для будинку або дитячого саду своїми руками, ляльки в театр з шкарпеток або рукавичок

izgotovlenie kukolnogo teatra dlya doma ili detskogo sada svoimi rukami, kukly v teatr iz noskov ili perchatok540 Виготовлення лялькового театру для будинку або дитячого саду своїми руками, ляльки в театр з шкарпеток або рукавичокХто ж не любить зануритися на кілька хвилин в дитинство? Звичайно ж, люблять це робити всі дорослі. А уявіть, як зрадіють ваші діти, якщо ви зробите ляльковий театр своїми руками і будете показувати їм різні казки за допомогою театральних ляльок.

Організація такого вечірнього дозвілля для дітей не така вже й складне завдання. Завдяки нашій статті, ви з легкістю впораєтеся з цим грандіозним проектом у вашому житті. За допомогою настільного лялькового театру ваші діти будуть дуже вдячні вам за таке чудове розвага. Такі підробки можна принести в садок.

Виготовлення лялькового театру своїми руками

Зробити красиву сцену своїми руками, можна з різних матеріалів. Для таких цілей можна взяти:

 • izgotovlenie kukolnogo teatra dlya doma ili detskogo sada svoimi rukami, kukly v teatr iz noskov ili perchatok541 Виготовлення лялькового театру для будинку або дитячого саду своїми руками, ляльки в театр з шкарпеток або рукавичокКартон.
 • Щільний папір.
 • Коробку з гофрованого картону.
 • Листи фанери.
 • ДВП.
 • Дошки.
 • Пластиковий ящик.

І ще багато різних придатних для цих цілей матеріалів. Для обклеювання каркаса театру можна буде скористатися кольоровим папером, або самоклеїться папером. Не забувайте про красивих етикетках, які зможуть вам допомогти надати театру незабутність.

Галерея: ляльковий театр своїми руками (25 фото)

Ляльковий театр своїми руками з паперу кольоровий і великої картонної коробки

Візьміть коробку з-під великої побутової техніки. У ній буде зручніше ставити вистави на великій сцені.

Вам знадобиться:

 1. Коробка.
 2. Кольоровий папір.
 3. Ножиці.
 4. Скотч.
 5. Клей.

izgotovlenie kukolnogo teatra dlya doma ili detskogo sada svoimi rukami, kukly v teatr iz noskov ili perchatok542 Виготовлення лялькового театру для будинку або дитячого саду своїми руками, ляльки в театр з шкарпеток або рукавичокСкріпіть коробку, як слід скотчем, щоб вона набула твердість. Краще всього, щоб коробка була прямокутної форми. Це дасть можливість для появи на сцені більшої кількості персонажів і декорацій. На лицьовій стороні, яка буде повернена до глядачів, за допомогою простого олівця намалюйте вікно, в ньому ви будете показувати вистави. Зробіть на верхівці конус, щоб отвір трохи нагадувало завіса. За допомогою канцелярського ножа акуратно виріжте сцени лялькового театру.

За допомогою кольорового паперу і клею обклейте весь периметр лялькового театру. З боків або на лицьовій стороні можна прикріпити вивіски зі словами:

 • Прем’єра!
 • Вистава!
 • Театр ляльок!

З бічних сторін, де догори починає утворюватися конус, приклейте стрази поверх лінії сцени. На загострених кінчиках можна прикріпити дуже красиві банти. А низом сцени приклеїти красиві декоративні помпончики. Таким чином, наша імпровізована сцена дитячого лялькового театру готова. Лицьова сторона прикрашена, і виріз сцени має вигляд будиночка. Тепер потрібно зробити завісу, для нашої сцени.

Матеріали для завіси і алгоритм його виготовлення

 • izgotovlenie kukolnogo teatra dlya doma ili detskogo sada svoimi rukami, kukly v teatr iz noskov ili perchatok543 Виготовлення лялькового театру для будинку або дитячого саду своїми руками, ляльки в театр з шкарпеток або рукавичокВізьміть палицю по довжині рівній довжині лялькового театру. Краще всього, якщо вона буде гладка і пряма, щоб матеріал завіси нічого не зачіпав при закриванні і відкриванні.
 • Візьміть матеріал для завіси і покладіть викрійку, заготовлені з паперу. Виріжте фіранки і прострочіть на швейній машинці зверху зробіть отвір для того, щоб вставити палицю, на якій він буде висіти. Прикріпіть палицю до лялькового театру з внутрішньої сторони з фіранками. Коли розпочнеться вистава, ви будете їх розсуваються в різні боки і буде з’являтися сцена.

Ось і готовий наш маленький театральний будиночок для програвання лялькових вистав. Залишилося зробити декорації для вистав. І звичайно ж, створити персонажів російських народних казок. Далі ми розповімо, як зробити театральних ляльок для вистави.

Виготовлення театральної ляльки для домашнього театру з шкарпеток

Для виготовлення ляльок зі шкарпеток вам потрібно:

 • izgotovlenie kukolnogo teatra dlya doma ili detskogo sada svoimi rukami, kukly v teatr iz noskov ili perchatok544 Виготовлення лялькового театру для будинку або дитячого саду своїми руками, ляльки в театр з шкарпеток або рукавичокРізнокольорові шкарпетки.
 • Картон.
 • Ґудзики.
 • Намистини.
 • Простий олівець.
 • Клей.

Алгоритм створення ляльки:

 1. izgotovlenie kukolnogo teatra dlya doma ili detskogo sada svoimi rukami, kukly v teatr iz noskov ili perchatok545 Виготовлення лялькового театру для будинку або дитячого саду своїми руками, ляльки в театр з шкарпеток або рукавичокВізьміть щільний картон. І акуратно складіть аркуш навпіл.
 2. За допомогою олівця намалюйте половину овалу, як показано на фото. Він повинен бути не ширше носка.
 3. Носок треба вивернути на ліву сторону, і акуратно покладіть на стіл.
 4. За допомогою клею ПВА здійсните приклеювання картонного овалу до носка. Дайте, як слід просохнути цієї конструкції.
 5. Подивіться уважно на фото, як у вас повинно вийти. Акуратно виверніть заготівлю ляльки руками, але зробіть це так, щоб на кінці мордочки утворився усміхнений рот.
 6. За допомогою клею і гудзиків сформуйте мордочку ляльки. Прилаштуйте їй очі і ніс. З більш щільного матеріалу пришийте на маківці вуха. І в рот приклейте мову з червоної тканини.

Ось таким нехитрим способом ми змогли зробити ляльку для свого лялькового театру вдома або в дитячому садку. Для цього потрібно не так багато матеріалів, а те що носок прекрасно сидить на руці і не перекручується, і зауважте виготовлення будь-яких викрійок для таких ляльок не потрібно.

Виготовлення ляльок для театру з рукавичок

Рукавички вид ляльок для театру дуже популярний і не дуже складний у виконанні, для цього можна скачати шаблони на цікаву тему. Тим більше вони дуже ефектно сморятся під час вистави, адже вони можуть рухати ручки до глядачів. Рукавички можуть бути звичайні навіть тканинні для виробничих робіт.

Матеріали для ляльки сніговика:

 1. Біла рукавичка.
 2. Трохи білого хутра.
 3. Плюшевий або флісовий яскравий синій матеріал для виготовлення шапочки і рукавиць з шарфом.
 4. Трохи плюшу для рожевого носа або морквяного кольору.
 5. Очі краще взяти покупні невеликого розміру вони крутяться всередині, і це виглядає дуже ефектно.
 6. Маленькі гудзики в тон шапці і шарфа не більше 5 штук.
 7. Коричневу нитка з голкою, для вишивки рота і брів.
 8. Матеріал для набивання сніговикові шапки і голови, з рукавицями.
 9. Білий матеріал для голови сніговика.
 10. 2-3 години вільного часу.

Алгоритм створення проекту сніговика з рукавички:

 • izgotovlenie kukolnogo teatra dlya doma ili detskogo sada svoimi rukami, kukly v teatr iz noskov ili perchatok546 Виготовлення лялькового театру для будинку або дитячого саду своїми руками, ляльки в театр з шкарпеток або рукавичокДля початку візьміть рукавички білого кольору і відріжте у неї два пальці, такі як вказівний і безіменний. Зашийте отвори нитками в рукавичці.
 • На аркуші паперу намалюйте рукавичку для сніговика, голову. Акуратно вирізаємо всі деталі викрійки, і переносимо їх на тканину де за допомогою кравця крейди виконуємо розмітку з припуском на шви.
 • Зверніть увагу на те, що всі деталі будуть сшиваться, а в голову сніговика потрібно буде додатково вставляти палець для того, щоб не збивати наповнювач.
 • Отже, вирізаємо всі деталі з матеріалу і приступаємо до зшивання їх на швейній машинці. У вас повинно вийти дві рукавички з синього матеріалу. Якщо знайдете, візьміть матеріал з малюнком у сніжинки, виглядати оригінально.
 • Кругла голова сніговика з білого матеріалу.
 • Трикутний витягнутий ніс з рожевого плюшу.
 • За допомогою наповнювача починаємо набивати всі деталі сніговика.
 • Одягаємо рукавичку на руку, і одягаємо на середній палець голову з наповнювачем. Пришиваємо рівно посередині, за допомогою нитки та голки.
 • Далі, пришиваємо акуратно ніс на голові також рівно по центру, потайним швом.
 • Беремо коричневі нитки з голкою і вишиваємо красивий рот під носом. Робіть неширокі стібки, так буде виглядати красиво і акуратно. Рот повинен бути широким, подивіться уважно на фото.
 • Потім починаємо пришивати рукавиці до рукавичці. Кінці пальців на рукавичках потрібно стягнути ниткою і акуратно нашити на рукавиці потайним швом.
 • Пришиваємо рукавиці, набиті наповнювачем на обидва крайніх пальця рукавички.
 • Залишилося тільки зшити шапку і шарф нашому сніговику, для цього візьміть тканину синього кольору. За допомогою сантиметра обмеряем окружність голови сніговика, і вирізаємо прямокутник потрібної довжини матеріалу.
 • На швейній машині зшиваємо шапку і пришиваємо її акуратно на голову сніговика. З білого хутра, стягаємо бомбошку і кріпимо на верхівці шапки. Можна при бажанні просто посадити її на клейову основу.
 • З довгого прямокутного шматка тканини зшиваємо шарф. Акуратно вивертаємо його на лицьову сторону за допомогою простого олівця. І з країв пришиваємо бомбоны з хутра білого кольору.

Практично сніговик готовий для подання в ляльковому театрі, залишилося тільки вставити очі, вишити брови, і прикрасити його костюм.

 • Очі приклеюємо, попередньо обрізавши трохи ворсу з тканини голови, щоб краще скрепились деталі.
 • Брови акуратно вишиваємо таким же кольором, як і рот, над обома очима.

izgotovlenie kukolnogo teatra dlya doma ili detskogo sada svoimi rukami, kukly v teatr iz noskov ili perchatok547 Виготовлення лялькового театру для будинку або дитячого саду своїми руками, ляльки в театр з шкарпеток або рукавичокОдягніть на руку наш чудовий проект під назвою сніговик. І надіньте на нього шапку з шарфом. Поправте все, як слід, і подивіться, чи не потрібно щось підправити. І залишиться лише прикрасити його костюм. Для цього скористайтесь маленьким ґудзичками рівно по центру пришийте їх по висоті тулуба. Рукавчики, де є з’єднання з рукавицею, прикрасьте невеликою кількістю білого хутра. Рум’янами злегка припудрюємо щоки сніговика, щоб він виглядав по пустотливому і задорному. І все, наш прекрасний сніговик для маленьких і дорослих готовий, він подарує вам масу вражень і радості.

Можна зробити масу іграшок для театру використовуючи диски можна зробити пузатих смішариків. А якщо у вас немає рукавички, то у наступній статті ми вам розповімо, як зробити рукавички з шкарпеток і ниток з голкою.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками