Викрійка для ляльки з тканини своїми руками; майстер-клас для початківців

vykrojjka dlya kukly iz tkani svoimi rukami; master klass dlya nachinayushhikh27 Викрійка для ляльки з тканини своїми руками; майстер клас для початківцівНіколи саморобна лялька не була лише іграшкою і розвагою. Ніколи її не брали десь з рук і не приносили чужу. На Русі іграшки робилися самостійно і тільки для конкретного малюка. Іграшку робили схожою на ту дитину, якою вона призначалася. У цьому був великий психологічний сенс.

По-перше, через ляльку дитина отримував можливість відносин, нехай і іграшкових, з кимось, хто менше і молодше його.

По-друге, ляльку створювали в чомусь схожою на самого обдаровуваного, це дозволяло дитині побачити когось рівного собі, схожого на нього, виховувалася частина відносини до самого себе.

По-третє, через іграшку йому можна було пояснити багато речей, які іншим шляхом пояснити важко: що потрібно лягати спати, бо пізно і тому що «Іванко» втомився.

Якщо дитина вередував, йому пропонувалася роль дорослого: якщо малюк може не спати, то «Іванко» — втомився, його треба укладати. І так далі.

Лялька завжди була також своєрідним початком формування почуття краси, жіночності для дівчат. Ляльки з довгими косами в цнотливих довгих сукнях, лагідної складкою губ і відкритими чистими очима – відмінний спосіб сформувати правильне розуміння жіночності і правильно орієнтувати дитину на цьому світі.

Якщо лялька може бути маленькою моделлю жінки — то пупс, як правило, уособлення немовляти, про якому в ігровій формі можна піклуватися — колисати, сповивати, годувати, гуляти з ним, це допомагає закладати бережливе ставлення до дітям у майбутньому.

А ляльки чоловіка, зшиті в пару до ляльки-жінці, допоможуть дитині через гру зрозуміти модель сім’ї та сімейних відносин. У грі можна влаштовувати сімейні вечері, відвідувати кінотеатр або гуляти на природі.

Саме тому ми з вами і будемо створювати своїми руками викрійки для ляльок з тканини для створення таких видів ганчіркових ляльок

Для чого робити викрійки?

vykrojjka dlya kukly iz tkani svoimi rukami; master klass dlya nachinayushhikh28 Викрійка для ляльки з тканини своїми руками; майстер клас для початківцівНавіщо майстри роблять спочатку викрійку? Чому не можна відразу почати з внутрішнього натхнення виготовляти ляльки своїми руками з тканини? Для чого необхідні додаткові руху і створення таких складних розрахунків, як квітка? Адже це не одяг і не складний геометричний об’єкт? Або у рукодільниць ще недостатньо виріс клас? Ні, ні рівень, ні клас майстра тут ні при чому. А все залежить від того рівня роботи, який ви хочете досягти.

Якщо спочатку передбачається можливість виготовити своїми руками щось криве і косе, то такий варіант згодиться і без викрійки. Але якщо ви бажаєте створити дійсно витвір мистецтва, яке дитині обов’язково сподобається, якщо ви бажаєте створити людині друга на все життя, то необхідна все-таки викрійка.

Проста і зрозуміла креслярський робота дасть змогу правильно спланувати дії і отримати акуратні вироби, заготовки, з якої згодом вийде маленьке, рівне, красивий витвір мистецтва. Така лялька збереже всі пропорції і допоможе дитині правильно орієнтуватися в поводженні з нею. Тому навіть така з виду легка задача, як зробити ляльку з тканини, вимагає уважного і серйозного ставлення навіть на підготовчих етапах роботи.

Ляльки своїми руками: рекомендації для початківців

На сьогоднішній момент все більше популярності набувають ляльки, виготовлені своїми руками за допомогою комбінованих матеріалів. Щоб створити обличчя і кінцівки, нинішні майстри використовують капрон, колір який наближений до тілесних відтінків. Це тканина відмінно обтягує основу ляльки, вироби отримують наближений до натурального кольору, а із застосуванням спеціальних методів шиття і голову, і кінцівкам можна надати необхідні форми: виконати пальці, позначити риси обличчя.

Також важливо, якщо майстер чи майстриня ще недостатньо досвідчені і їх клас ще недостатньо виріс, використовувати прості викрійки, а складні і тонкі моменти, такі, як пальці й обличчя, зробити за допомогою акрилових фарб. Зараз вони особливо поширені в рукоділлі, де необхідно нанести яку-небудь фарбу. Їх популярність пояснюється тим, що вони швидко висихають і не піддаються впливу води. З’єднати викрійки ляльки необхідно за допомогою швейних машин. Це буде не тільки швидко, але і більш рівно і естетично. Втім, це не особливо важливо. Якщо машинки немає, то можна показати рукодельнический клас і зробити це акуратно і вручну.

Покрокова інструкція

Перший етап

 • vykrojjka dlya kukly iz tkani svoimi rukami; master klass dlya nachinayushhikh29 Викрійка для ляльки з тканини своїми руками; майстер клас для початківцівНаявні вже викрійку необхідно роздрукувати або максимально точно замалювати її.
 • Вирізаємо викрійку і прикладаємо до тканини.
 • Вибираємо тканину кольору, максимально наближені до тілесного.
 • Робимо викрійку тканини, фіксуємо обводимо олівцем або милом, вирізаємо, залишаючи з запасом місце по краях від 3 до 5 мм.

Другий етап

 • Складаємо вирізані тканини разом.
 • Кожен шматок викрійки зшиваємо, залишаючи незайманою з однією з сторін. Це потрібно зробити для того, щоб наповнити ляльку синтепоном. Вивертаємо ручки і ніжки.
 • Якщо вони занадто тонкі, можна використовувати олівець. Його ж можна використовувати і для набивання вузьких кінцівок ляльки.
 • Тепер всі деталі необхідно виверніть на лицьову частину.
 • Завершальний етап на цій частині роботи після зшивання і набивання – пропарюють виробу праскою. Таким чином, лялька буде краще тримати форму.

Третій етап

 • Набивання ляльок відбувається з голови. Матеріал може бути будь-яким. Традиційно майстри беруть синтепон або вату. Якщо таких не знайшлося, можна зробити набивку з обрізків тканини.
 • Голову набиваємо особливо щільно і потім зшиваємо. На голову одягаємо викрійку тіла ляльки і протягуємо вниз, пришиваємо лялькове тіло в голові, починаючи з виворітного боку і тільки після цього виробляємо набивку.
 • Потім набиваємо кінцівки і пришиваємо повністю акуратно до тіла заготівля готова.
 • Тепер приступаємо до розпису особи. Майстри використовують зазвичай акрилові фарби ходить і відбувається робота над рисами обличчя. Якщо фарб з якихось причин немає, можна вирізати очі, ніс і рот з шматків або клаптиків тканини.
 • Створюємо волосся. Беремо для них в’язальні нитки і складаємо один до одного, вирівнюємо по довжині, пришиваємо до голови. Із залишків клаптиків тканини виробляємо пошиття сукні або іншої одягу для вийшла лялечки, прикрашаємо декоративними елементами, всіма, які є: мереживами стрічками, стразами або намистинами.

Як швидко і просто зшити обличчя ляльці?

vykrojjka dlya kukly iz tkani svoimi rukami; master klass dlya nachinayushhikh30 Викрійка для ляльки з тканини своїми руками; майстер клас для початківцівЯкщо ви ще не майстер по виготовленню ляльок своїми руками і ваш клас ще росте, то найпростіший спосіб «створити» лялькове обличчя — намалювати його за допомогою акрилових фарб. Згадувалося, що вони стійкі до води, швидко висихають. Але це ще не усі: вони створюють на тканини спеціальну плівку, що захищає від вологи. Також завдяки багатій колірній палітрі їх особливо приємно застосовувати в рукоділлі.

Також для відтворення рис обличчя можна використовувати прийом стягування голкою і ниткою.

Голова обтягується капроном. Стискаємо складки, протягуємо голку через матеріал і закріплюємо вузликом.

Виготовлення ляльки за мотивами Сьюзен Вулкотт

Особливою популярністю сьогодні користується Сьюзен Вулкотт ляльки. Для них характерна багата колірна палітра з переважанням відтінків рожевого і рубінового кольору, насичено-синього та зеленого. Обов’язково до відтворення образу таких ляльок додаються розпущене волосся. Особливим художнім рішенням є відсутність на обличчі будь-яких рис, крім очей. Весь сенс зображення розкривається через очі і через інші художні рішення, такі як одяг, зачіска, поза. Для виготовлення такої ляльки використовуються спеціальні вишивки, характерною особливістю яких є злегка зігнуті в зовнішню сторону ноги.

Справжні майстри перш, ніж почати шиття м’якої іграшки, заздалегідь цікавляться у дитини, які ляльки йому подобаються найбільше: високі або низькі, воліють, щоб у них були довгі ноги або щоб це були пупсики, а, може бути, йому цікавою феї чи чарівниці, або раптом йому подобаються янголята або він хоче якогось конкретного героя зі своїх фантазій. І тільки після того, як з’явилися які-небудь конкретні вхідні дані, можна приступати до виконання або пошуку підходящої викрійки.

Шиємо текстильну ляльку іграшку

vykrojjka dlya kukly iz tkani svoimi rukami; master klass dlya nachinayushhikh31 Викрійка для ляльки з тканини своїми руками; майстер клас для початківцівДля того щоб виконати текстильну ляльку своїми руками, не потрібно володіти якимись особливими навичками або талантами. Більш того, шиття не передбачає для цього покупки великих кількостей матеріалу. Використовувати у своїй роботі можна і те, що завжди є вдома. А отримати акуратні естетично привабливі вироби можливо не тільки за допомогою викрійки.

Якщо виконати ляльку в народному стилі, то для цього не потрібно якихось великих трудовитрат. У кожної з цих ляльок дуже прості викрійки, головна трудність полягає в складній деталізації костюмів. Саме цьому буде необхідно приділити особливу увагу. Важлива буде будь-яка дрібниця: стрічки в косах, хусточки на голові, рюшечки на спідниці, мережива, банти на костюмах, гудзики. Для повного успіху створення старовинного російського стилю можна вдатися до невеликої хитрості і заздалегідь підібрати матеріал, що імітує старовину: хохлому, принти, горошок.

Інші схеми викрійки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками