Викрійка прямого сукні: як зшити основу для сукні прямого крою

vykrojjka pryamogo platya: kak sshit osnovu dlya platya pryamogo pokroya177 Викрійка прямого сукні: як зшити основу для сукні прямого кроюСукня прямого крою являє собою цікаве вузьке плаття, яке чітко облягає форми дівчата і підкреслює необхідні вигини. Такий фасон відмінно додає жіночності й ніжності у спосіб, створює елегантний і милий стиль. Кожній жінці необхідно мати подібну річ у себе в гардеробі, тому що воно універсальне і відмінно підходить як для повсякденних прогулянок, так і для урочистого заходу. Це плаття вже більше ста років вважається одним з популярних видів одягу. Секрет такої затребуваності серед дизайнерів, стилістів і просто любительок добре виглядати полягає у відповідному майже під всі типи фігури крої. Викроїти довге або коротке плаття прямого силуету можна за готовою викройкою, яку можна скачати з інтернету безкоштовно – викрійки прямих суконь широко представлені в мережі.

Звичайно, придбати подібний елемент одягу можна в будь-якому магазині або в інтернеті, але сукня буде приємніше носити, якщо воно буде створено вручну. До всього іншого, це допоможе підвищити навик в подібній справі і дасть можливість розбавити плаття оригінальними прикрасами і декораціями. Перевагою є те, що можна створити абсолютно унікальну і єдину у своєму роді річ.

У цій статті буде розглянуто декілька способів як просто і без труднощів створити викрійку сукні прямого. Варто згадати, що подібний процес не є складним навіть для початківців рукодільниць, однак вимагає величезної кількості терпіння і багато зосередженості.

Викрійка сукні прямого крою

Викрійка — це те, з чого починається робота над будь-яким одягом. Щоб створити правильну і грамотну викрійку, правильно розкроїти тканину і не зіпсувати майбутнє сукню, необхідно зняти мірки з фігури і виконати всі розрахунки. Після цього йде процес побудови і конструювання. Розбір викрійки не є складним процес, однак може зайняти багато часу, тому потрібно бути готовими і запастися достатньою кількістю терпіння.

Мірки для побудови простої викрійки

Щоб створити якісний і грамотний креслення, а потім якісно скласти майбутній виріб, потрібно дізнатися наступні мірки у моделі:

 1. vykrojjka pryamogo platya: kak sshit osnovu dlya platya pryamogo pokroya178 Викрійка прямого сукні: як зшити основу для сукні прямого кроюОбхват шиї.
 2. Обхват грудей.
 3. Обхват талії.
 4. Обхват стегон.
 5. Ширина спини.
 6. Довжина спини.
 7. Висота грудей.
 8. Довжина переду.
 9. Висота рукава.
 10. Ширина плеча.
 11. Довжина спідниці.

Іноді у дівчат, особливо які тільки почали займатися шиттям, виникають питання на предмет того, як правильно зняти мірки. Це не є складною справою — будь-який журнал і статті для початківців мають докладний опис того, як грамотно використовувати терміни і визначитися з розмірами.

Можна скористатися стандартними значеннями для розмірів.

Викрійка плаття 42 розміру

 1. Обхват шиї — 35 див.
 2. Обхват грудей — 84 див.
 3. Обхват талії — 64 див.
 4. Обхват стегон — 90 див.
 5. Ширина спини — 34,5 див.
 6. Довжина спини — 41,5 див.
 7. Висота грудей — 26 див.
 8. Довжина переду — 44 див.
 9. Висота рукава — 11 див.
 10. Ширина плеча — 27 див.
 11. Довжина спідниці — 60 див.

Викрійка плаття 46 розміру

 • vykrojjka pryamogo platya: kak sshit osnovu dlya platya pryamogo pokroya179 Викрійка прямого сукні: як зшити основу для сукні прямого кроюОбхват шиї — 37 див.
 • Обхват грудей — 92 див.
 • Обхват талії — 72 див.
 • Обхват стегон — 98 див.
 • Ширина спини — 36,5 див.
 • Довжина спини — 42,5 див.
 • Висота грудей — 28 див.
 • Довжина переду — 46 див.
 • Висота рукава — 12 див.
 • Ширина плеча — 29 див.
 • Довжина спідниці — 62 див.

Викрійка сукні 52 розміру

 1. Обхват шиї — 40 див.
 2. Обхват грудей — 104 див.
 3. Обхват талії — 84 див.
 4. Обхват стегон — 110 див.
 5. Ширина спини — 39,5 див.
 6. Довжина спини — 44,5 див.
 7. Висота грудей — 42 див.
 8. Довжина переду — 49 див.
 9. Висота рукава — 12 див.
 10. Ширина плеча — 32 див.
 11. Довжина спідниці — 65 див.

Викрійка сукні 56 розміру

 • vykrojjka pryamogo platya: kak sshit osnovu dlya platya pryamogo pokroya180 Викрійка прямого сукні: як зшити основу для сукні прямого кроюОбхват шиї — 42 див.
 • Обхват грудей — 112 див.
 • Обхват талії — 96 див.
 • Обхват стегон — 122 див.
 • Ширина спини — 42 див.
 • Довжина спини — 45,5 див.
 • Висота грудей — 45 див.
 • Довжина переду — 51 див.
 • Висота рукава — 13 див.
 • Ширина плеча — 34 див.
 • Довжина спідниці — 67 див.

Кількість витраченої тканини

 • Надбавка до грудей — 4 див.
 • Надбавка до талії — 3 див.
 • Надбавка до стегон — 2 див.
 • Надбавка до ширини спини — 0,5 див.

Тканина для такого типу виробу розраховується за один витрата з збільшенням довжини рукава. Якщо існують додаткові деталі й прикраси, складки, коміри, то на це потрібно ще використовувати додаткову тканину. Крім того, тканина може йти на обхват стегон, тому якщо він перевищує 120 см, то доведеться купити ще матеріалів — ще подвійне кількість звичайної тканини і 10 см на всякий випадок. До всього іншого, не варто забувати про те, що до загальної кількості тканини повинен додаватись матеріал на припуски і подгибку. Часто радяться для початківців підбирати яскраву і візерункову тканину, так як якщо присутні помилки в шитті, це допоможе приховати недоліки.

Викрійка вимагає використання міліметрового паперу — це допоможе заощадити час на нанесення точних ліній. Звичайно, можна застосовувати будь-який інший вид паперу по зручності, однак міліметрова дозволяє використовувати натуральні розміри.

Варто запам’ятати, що побудова викрійки сукні дійсно важлива і вимагає багато уваги робота, тому перш, ніж приступати до створення виробу, потрібно прочитати все керівництво від початку до кінця. Згодом може виявитися, що цей спосіб є надто складним або не тим, ніж уявлялося в голові. Рекомендацій в інтернеті занадто багато, а іноді просто необхідно розібратися самостійно, щоб зробити все якісно з першого разу.

Як створити основу для прямого сукні

vykrojjka pryamogo platya: kak sshit osnovu dlya platya pryamogo pokroya181 Викрійка прямого сукні: як зшити основу для сукні прямого кроюКоли всі мірки зняті, можна приступати до створення викрійки основи сукні. Зазвичай першим кроком вважається створення сітки, яка буде включати в себе всі необхідні лінії грудей, талії і т. д.

Першим ділом потрібно позначити в лівому кутку папери точку — А. Від неї ведеться лінія вправо з розміром половини мірки обхвату грудей з добавкою 4 сантиметрів для вільного прилягання. Після цього можна створювати лінію талії — від точки А проводитися вниз лінія з міркою, рівній довжині спини з урахуванням додаткового одного сантиметра.

Точку, розташовану на проведеному відрізку талії, позначаємо буквою Р. Від цієї точки проводимо ще один відрізок приблизно 20 сантиметрів завдовжки і позначити буків K — ця точка буде позначати стегна. Від неї проводимо ще одну лінію, рівну довжині спідниці. Можна назвати відрізок T.

Після цього необхідно провести відрізок для довжини грудей — I. Від висоти пройми слід додати близько 1 сантиметра і додати відрізок AA1. Далі від A1 проводять вниз лінію і на цьому відрізку створюють кілька точок. Від них проводять горизонтально вправо лінії і на їх перетині позначають ще одні точки. Таким чином, сітка вже готова і можна приступати безпосередньо до самої викрійці основи сукні.

Варто враховувати, що викрійка робиться в натуральну величину, тому якщо використовується звичайний папір або невеликого розміру, то може знадобитися склеювання за допомогою скотча.

Після того як створили сітку, потрібно визначити, де знаходяться пройми. Для цього потрібно знайти лінію, яка відповідає за ширину спини (II1) і додати до неї 1 сантиметр. З останньої точки I1 потрібно провести відрізок вгору і поставити точку A2.

Після цього проводиться ще один відрізок з І1 до І3, що дорівнює половині довжини мірки «ширина грудей», до якого додають ще чотири сантиметри і лінію напівобхват грудей. З точки I3 потрібно також провести відрізок вгору і визначити точку A3.

Основна викрійка для задньої половини сукні

vykrojjka pryamogo platya: kak sshit osnovu dlya platya pryamogo pokroya182 Викрійка прямого сукні: як зшити основу для сукні прямого кроюОтже, потрібно провести відрізок AA4, який буде включати в себе половину довжини обхвату шиї з додаванням одного сантиметра. Цей відрізок необхідно розділити на три частини і отримати нове значення AA5. Варто запам’ятати, що ця процедура виточки необов’язкова, в тому випадку, якщо для сукні використовуються особливі види тканини, які мають властивість розтягуватися. До них також відносяться трикотажні тканини.

Після цього потрібно провести від точки, позначеної A4 рівну дугу — можна скористатися циркулем так, щоб радіус був точно дорівнює довжині рукава. Як тільки дуга буде зроблена, потрібно виставити радіус з розміром висоти плеча зі спинки, додаючи один сантиметр. Ніжку потрібно поставити в точку Р і зробити ще одну дугу. Дві дуги будуть утворювати точку, яку потрібно позначити як Р1. Від цієї точки слід провести відрізок вліво до лінії A2I2 і поставити крапку A7.

Від цієї точки А7 потрібно визначити нову точку I5. Для цього вважаємо I2I5 = I2A7, які ділять на три частини і додають два сантиметри. Після цього I2I3 розділити навпіл і в центрі виставити ще одну точку I4.

Зазвичай для того, щоб будувати викрійку було легше, скачують вже готові побудови в інтернеті і звіряються. Це відмінний спосіб підстрахувати себе у випадку неправильних ліній або розрахунків, однак потрібно враховувати ще й те, що викрійки з-за різних розмірів і мірок можуть візуально відрізнятися.

Основна форма передньої половини

Робота над основою передньої половини сукні починається з визначенням розташування точки A8. Для цього можна скористатися розрахунками, де I1A8 — це довжина переду, до якої додають ще один сантиметр. Від отриманої точки А8 слід відкласти лінію A8A9, що повинна дорівнювати довжині AA4 і визначити ще одну точку — U. Від точки A8 слід провести лінію А8А10, яка повинна дорівнювати приблизно 9 або 10 сантиметрам.

I1I8 — це половина мірки обхвату грудей, тобто потрібно визначити відстань між вершинами молочної залози і поділити ці розміри навпіл, враховуючи додавання у вигляді одного сантиметра. На цій лінії потрібно поставити крапку I9. З цієї точки I9 слід визначити вертикальний відрізок, який точно має бути паралельна лінії A1T.

Використовуючи циркуль і точку А9 можна зробити дугу на цьому отриманим вертикальному відрізку, де радіус циркуля повинен точно дорівнювати мірками висоти грудей. Там ставитися крапка I9. З цієї точки слід провести ще одну лінію, яка буде розташовуватися в напрямку до відрізку АА1 і провести дугу з радіусом = мірки висоти грудей.

Далі використовується складна формула: потрібно подвоїти різницю від нижнього напівобхват грудей і верхньої напівобхват грудей, додаючи до отриманого добутку два сантиметри. Виведене за цією формулою значення буде дорівнювати радіусу дуги з точки А9 — повинно вийти перетин двох дуг (одна з яких — це та, що робилося раніше). На цьому перетині ставитися крапка А11.

Варто провести ще одну лінію I3A12, який повинен бути точним відображенням лінії I2A7 з вирахуванням одного сантиметра. Використовуючи циркуль, слід провести дугу з I3, радіус якої дорівнює величині лінії I3A12. Після цього, з цієї ж точки потрібно зробити ще одну дугу так, щоб з’явилася лінія A11A13. Радіус повинен бути таким же, як і мірка довжини плеча. Після цього ставитися крапка А13.

Отриманий відрізок I3A12 потрібно поділити на три частини і вказати нову точку I10. З неї потрібно провести відрізок до А13 і зробити плавну лінію пройми.

Необхідно пам’ятати, що для створення прямої сукні з рукавом 3/4 потрібно додатково зшивати всі частини.

Рекомендації при створенні викрійки прямої сукні

vykrojjka pryamogo platya: kak sshit osnovu dlya platya pryamogo pokroya183 Викрійка прямого сукні: як зшити основу для сукні прямого кроюТепер можна переносити лінії на окремі спеціальні листи, вже необов’язково на міліметровий папір. Варто звернути увагу, що до готової викройки потрібно залишати кілька сантиметрів для припусків. Бажано кроїти на дешевих матеріалах — це дозволить змінити фасон, якщо він вийшов невдало, виправити дрібні недоліки і приблизно побачити, як буде виглядати майбутній виріб. Після того як всі примірки будуть проведені і виходить модель буде подобатися, можна переносити викрійку на цупкий папір або плівку.

Дуже важливо не забувати, що навіть ідеальна форма не буде передавати всі особливості сукні і підкреслювати вигини, адже головна коригування відбувається під час примірок. Викрійка — це лише начерк, який потрібно доповнювати деталями поступово на примірках. Таким чином, можна сміливо експериментувати, використовуючи фантазію для створення оригінальних прикрас. Змінюючи сукню в процесі примірок можна домогтися того, що зшите плаття буде ідеально виглядати на моделі.

Оновлювати гардероб можна легко і весело, це не вимагає особливих витрат, зате доставляє велике задоволення від створення красивої речі своїми руками.

Інші схеми викрійки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками