Викрійка сукні: шиємо своїми руками, найпростіші, літнє, легке, ліф, для дівчинки, новачок, без рукавів, фасони, фото, відео

Навчитися шити – завдання простіше, ніж здається недосвідченої майстрині. Правильна побудова основи обраного фасону – запорука якісного одягу, витончено і красиво підкреслює достоїнства вибраної фігури і приховує її недоліки. Основою будь-якого тканинного вироби є викрійка – паперовий варіант деталей майбутньої одягу. Ідеальний старт у швейному мистецтві — викрійка плаття своїми руками. Літні фасони жіночого одягу з відрізним ліфом дозволяють вибрати для рукотворного шедевра прості варіанти крою.

vykrojjka platya: shem svoimi rukami, samye prostye, letnee, legkoe, lif, dlya devochki, novichok, bez rukavov, fasony, foto, video402 Викрійка сукні: шиємо своїми руками, найпростіші, літнє, легке, ліф, для дівчинки, новачок, без рукавів, фасони, фото, відео

Навчитися шити – завдання простіше, ніж здається недосвідченої майстрині

Викрійка сукні для початківців: які інструменти потрібні

Визначаючись з майбутнім фасоном сукні, необхідно чітко уявляти, як готовий виріб буде виглядати, тоді і побудувати викрійку, а нею скроїти майбутнє виріб буде значно простіше. Адже викроїти сукню, не знаючи якої довжини у нього будуть рукава, і взагалі — вони будуть… Погодьтеся, завдання нездійсненне?

Для розкрою починаючої швеї необхідно мати набір:

 • Лінійка. В ідеальному варіанті необхідна спеціальна лінійка для закрійки туристичних палаток. Однак на перший час можна обмежитися дерев’яною, до 500 або 1000 см, з чіткими поділками на сантиметри і міліметри;
 • Скотч до 3 см шириною. Стати в нагоді для скріплення деталей, якщо буде помилка у вимірах;
 • Олівець марки ТМ, 2М (м’який грифель), гумка для стирання;
 • Метрова стрічка з поділками на сантиметри;
 • Канцелярські ножиці, шпильки;
 • Лінійка прямокутна залізна;
 • Папір з міліметровими розмітками. Дуже зручна при розрахунку розмірів на папері, оскільки зводить до мінімуму ймовірність помилок.

Крій та шиття річного сукні для початківців (відео)

Як зробити викрійку самого простого річного сукні

Приступаючи до безпосередньої розкрою вибраного фасону, беремо до уваги необхідність зробити початковий ескіз. Найпростіший варіант для пошиття новачком – вільний силует.

Для створення викрійки своїми руками необхідно знати терміни:

 • Поличка – поняття передбачає передню частину майбутнього виробу;
 • Горловина – шийний виріз одягу;
 • Пройма – місце для рукава;
 • Виточення – зайвий тканинний припуск для внутрішнього шва. В подальшому може стати в нагоді, коли виріб потрібно трохи розширити в обсягах.

Знання для ідеальної розкрою:

 1. Вимірювання обхвату грудей, шиї. Над грудьми зробити завмер вгору від початкового на 2 див. Виміряти довжину плеча від центру ключиці до талії з боку грудей і спини, що по ширині плечей, визначитися загальною довжиною майбутнього вбрання.
 2. Пам’ятати основні правила розкрою: виточення задньої сторони спини закінчується на рівні грудної клітини, виточення передньої стінки розташована на кілька сантиметрів нижче, а плечовий розріз ідентичний передній виточками вироби.
 3. Робота по створенню паперового варіанту і в подальшому шиттю з нього вироби не терпить поспіху, необдуманих рішень і неправильних вимірів. Ретельно виміряйте фігуру, так як розміри повинні бути точно нанесені на папір.
 4. Боячись зробити помилку, найкраще потренуйтеся спочатку на недорогих тканинах і простих моделях.

Простий варіант викрійки річного легкого сукні

Необхідно:

 • Папір;
 • Олівець простий;
 • Майка або футболка.

vykrojjka platya: shem svoimi rukami, samye prostye, letnee, legkoe, lif, dlya devochki, novichok, bez rukavov, fasony, foto, video403 Викрійка сукні: шиємо своїми руками, найпростіші, літнє, легке, ліф, для дівчинки, новачок, без рукавів, фасони, фото, відео

Боячись зробити помилку, найкраще потренуйтеся спочатку на недорогих тканинах і простих моделях

Як робити:

 1. Добре вирівняти футболку на аркуші паперу.
 2. Обвести контури одягу олівцем, не забуваючи робити припуск для внутрішніх швів. Шов можна зробити пунктирним позначенням.
 3. Скласти аркуш з намальованими викрійкою вдвічі по довжині. Акуратно звірити ідентичність вигинів по плечах, пахвових швах і довжині майбутнього виробу.
 4. Низ продовжуйте згідно з особистим побажанням. Наприклад, можна зробити рівне довге плаття до щиколоток, або з припуском під витончений пояс на стегнах.

Вирізати паперовий шаблон для виготовлення ручного шедевра, перенести на тканинну поверхню.

Викрійка ліфа сукні покроково

Крім ліф. Для роботи знадобляться кравецький інструмент, а також спеціальні лінійки для крою та шиття.

Папір беремо міліметрову, щоб не допустити помилок в розрахунках:

 1. Зняти розміри. Оскільки креслення виконується на половину фігури, мірки обсягу і ширини по половині. Вимірюємо половину обхвату талії (ПТ), стегон (ПБ), грудей (ПГ), шиї (ПШ), довжину спини від шиї до талії (ДСТ), довжину передньої стінки від шиї до талії (ДПДТ), ширини (ШС) та висоту від шиї до грудей (ВГ), довжина плеча (ДП) і необхідну довжину шати (ДП). Записати всі умовні позначення і зняті розміри.
 2. Робимо додаток для вільного крою до 3 см для подальшого простору пересування. На стегна, груди і талію до п’яти див. Враховуйте, що розміри наполовину скорочено, де додано три см, у готовому виробі буде шість див.
 3. Взяти аркуш міліметрового паперу. Робимо припуск зайвих 15 см папери більше обраної довжини виробу.
 4. З верхнього кута аркуша, відступаючи 4 см, до нижнього краю прокласти олівцем початковий відрізок РН по довжині майбутнього виробу. З Р і Н перпендикулярно провести пунктир, з’єднати прямокутником, отримаємо РР1=НН1.
 5. Від Р до низу вимірювати мірку ДСТ, плюс два см (внутрішній шов), отримуємо Т, перпендикулярну Т1.
 6. Від Т вимірюємо половину мірки ДСТ – точка Б, перпендикулярно Б1.
 7. Від Р до Р1 вимірювати ШС + 0,5 см — точка Р2, від неї довільну лінію, не доходячи до перетину ТТ1.
 8. Від Р2 четверту частину ПГ, плюс два див. Відрізок Р2Р3 є горловиною.
 9. Праворуч від Р узяти третю частину ПШ, + два см, позначення Р4. Від Р4 вгору розрахувати 1/10 ПШ, це Р5. Кут РР4Р5 умовно розділити навпіл, провести Р4Р6. На відрізку відкласти 1/10 ПШ. Плавно з’єднати кутом Р з Р6Р5.
 10. Від Р2 до нижнього краю припуск 2,5 см на плечі позначенням П. Пунктиром з’єднання Р5 і П, додати два см, кінець П1 (плече). По тому ж відрізку від Р5 відміряємо 4 см – точка О, вниз від неї на 8 см прямо ГО 1, праворуч від +2 см ставимо О2, з’єднати О1О2. Від О1 вважаємо О3 8 см вгору, провести О3П1.
 11. Відступимо від П до низу четверту частину ПГ + 6 см (для грудей) – точка Р. Провести ГГ1 паралельно ТТ1, ББ1, доповнити Г2 і Г3. Відрізки ГР2 і Г2Р3 з’єднати. Від Г до Р2 вимірювати третю частину ПГ точкою П2, з кута Р вимірювати 1/10 ПШ з П3. Відрізок ГГ2 розділити рівно наполовину Г4. Увігнутою лінією скріпити П1, П2, П3 і Г4.
 12. Від Г2 вгору вимірювати четверту частину ПГ, додаємо 4 см, позначення П6. Від П6 зліва 1/10 ПГ буде П5, вгору від Г2 вимірювати одну третю Г2П4, це П6. Пунктиром позначити разом П5П6, розділити навпіл, звідки вимірювати два см в праву сторону. Г2 розділити надвоє пунктиром П7. Плавно провести з’єднання П5П6П7Г4.
 13. Від Г3 і Г2 вгорі половину ПГ, додавши два см, Р7 і Р8 пунктиром з’єднати. Від Р7 в ліву сторону 1/3 ПШ, додати один см, Р9, до нижнього краю одна третя ПШ + два см точка Р10. Р9Р10 відрізок поділити порівну. Проведемо рівну від Р9Р10 і Р7, з відкладенням однієї третьої ПШ + см один, це буде Р11. Плавно з кутом Р10, Р9, Р10, Р11 скласти.
 14. Від Г3 зліва центральна мірка грудей Г6. З Г6 до Р7Р3 перетин точка Р12, від якої вниз Г7 ВГ. Від Р12 вниз ще один см Р13. Р9 і Р13 з’єднати, Р13 з П5 пунктиром. По пунктиру від П5 направо ЛП мінус Р9Р13 (+0,5 см), це точка Р14. Відрізок Г7Р14 дорівнює Г7Р13 з Р15. Провести лінію Р15П5.
 15. Бічний шов: Від М направо третину ШГ, поставити Г5, через неї вертикаль на перетині, а відповідно з талією і стегнами Т2, В2, Н2. До ПТ додати один см і відняти від ширини виробу по ТТ. Це буде загальна сума розчинів виточок по талії.
 16. Ширина по стегну: ДО ПБ +0,5 см – ширина виробу по ББ, підсумок поділити між поличкою і спинкою.
 17. Бічні шви: Від Б2 в різні сторони відповідно Б3 і Б4. Від Т2 в різні сторони до Б3 і Б4 + по одному см, це Т3, Т4. З’єднати з Т3 і окремо з Т4. Т3Б4 і Т4Б3 пунктиром, розділити навпіл, з подільних точок по одному см в бічну сторону. Провести відрізок через Т3, 1, Б3 і Т4, 1, Б4. При від’ємній різниці між ПБ і надбавкою на шириною вільного крою, цифру розподілити порівну між передом і спиною, якщо різниці немає – відрізок шва з боку Б2.
 18. Талія: Від Р7 в нижній край мірка ДПТ, додати один см Т5, отримуємо Т6Т5 з кутом Т5 90 градусів.
 19. Стегна: від Б1 в нижній край відрізок рівний Т1Т5 точкою Б5. Зробити відрізок Б3ББ5 з прямим кутом Б5.
 20. Витачками передньої стінки: Від Г6 пряма до ББ1. Перетину по талії, стегон відповідно Т9 і Б7. Від Т9 по 0,5 см в ліву і праву сторони Т10 і Т11. Вниз від Г7 і вгору від Б7 по 4 див. Провести пунктир.
 21. Від Б3Б6 відрізок до ПН точками Н3, Н4. Від Н1 до низу Т1Т5 позначенням Н5. Провести Н3Н5 з кутом Н5 90 градусів.

Сукня для маленької дівчинки: опис для новачків

Дуже простий і недорогий варіант дитячого фасону для шиття в домашніх умовах без викрійки.

Знадобитися:

 • Стара майка;
 • Відріз легкої тканини (ситець, бавовна);
 • Ножиці, шпильки, сантиметр;
 • Голка з ниткою.

vykrojjka platya: shem svoimi rukami, samye prostye, letnee, legkoe, lif, dlya devochki, novichok, bez rukavov, fasony, foto, video404 Викрійка сукні: шиємо своїми руками, найпростіші, літнє, легке, ліф, для дівчинки, новачок, без рукавів, фасони, фото, відео

Дуже простий і недорогий варіант дитячого фасону для шиття в домашніх умовах без викрійки

Як робити:

 1. Покласти майку на папір. Обвести по контуру майки олівцем.
 2. Вимірювати по дитині довжину від плеча до грудей, додати 5 — 7 см, це позначення А. Потім вимірювати ширину від однієї до іншої пахви по грудях, додати 4 см, відповідно позначення Б.
 3. Так як імпровізована викрійка за майці несиметрична, скласти навпіл, додаємо припуски на внутрішні шви до двох см приблизно.
 4. Перенесіть викрійку на тканину, виріжте деталі. По горловині передню частину трохи знизити до талії.
 5. Перед остаточним обтачиванием краще намітати в місцях швів і приміряти на дитину.

Готове вбрання можна прикрасити: шиємо під низ спідниці ажурні стрічки, а в місці талії завяжем атласний пояс.

Як зробити викрійку сукні без рукавів

Така проста модель дозволить самим потренуватися в мистецтві викрійки та шиття.

Досвід придбання необхідних навичок точних вимірів, перенесення і розташування на паперових раскройках необхідний для наступних фантазій на предмет додавання нових деталей до існуючого образу.

Знадобитися:

 • Олівець простий;
 • Лінійка, тканинний сантиметр;
 • Ножиці;
 • Папір з міліметровими розмітками.

Як робити:

 1. Для початку необхідно зняти мірки: обхват грудей (ОГ), стегон (ПРО), талії (ОТ), шиї (ПРО), центр грудей (ЦГ), довжина плеча від горловини (ДПГ). Всі виміри розділити надвоє.
 2. Довжину майбутнього виробу можна варіювати за власним бажанням, тому необхідно точно визначитися якої довжини буде плаття.
 3. На міліметровому папері накреслимо прямокутник АБСД. Висота фігури – довжина виробу, ширина – ½ ОГ додати два см для швів.
 4. Від А відміряємо висоту рукава з позначенням Р, з’єднуючи з іншою стороною Г1.Праворуч від М відміряти ширину спини + три см, перпендикулярно до АБ.
 5. Пліч: пройму поділити пунктиром нижче до підстави. Від А вправо 1/3 ЗШ + 0,5 см, вгору на один див. плавно З’єднати А з 2.
 6. На відрізку рукава вниз 2 см, з точки нижче 2 накреслити лінію з надбавкою.
 7. Від нижнього кута рукава вниз під прямим кутом відрахувати до двох див. Намалювати сполучає, що проходить з плечової, допоміжної, 2 і верх виробу.
 8. Горловина: Від Г1 вгору пряма ½ ОГ +0,5 позначення Ш. Від неї вліво креслимо сполучає з допоміжними рукава. Третина ЗШ +0,5 від Ш вліво і всередину викрійки, розділяючи кут навпіл. Від даного позначення відміряти 4 см, потім нижче 2 см, та прямий з краєм горловини. Від Ш у нижній край 1/3 ЗШ+ 1,5, з’єднати зігнутим пунктиром.
 9. Від плеча нижче лінію до грудей змістивши її направо 0,5 см (права витачками грудей). Відрізком розділити на дві рівні, провести різницю між ОГ і грудьми під кутом 90 градусів. Обидві сторони грудної виточки повинні бути ідентичні.
 10. Зліва вершину виточки з’єднати з вершиною поділу рукава. На правій стороні відміряти з верху плечову довжину – 4 см, опуститися нижче на два см і провести рівну до лівого верху. Від 2 пустити пунктиром до низу поділу рукава. Розділити лінію навпіл, з точки ділення направо один сантиметр.
 11. З нижнього кута рукава зробити поділ на рівні частини, зазначивши позначенням два див.
 12. Накреслити рукав через 2,1, низ поділу, 2, бічну середину.
 13. Низ: від А до низу довжину спини, позначаємо Т, потім пряму до боку БС з точкою Т1(талія). 22 см до низу від Т позначення Л, горизонтальній до БС отримаємо Л1(стегна). Третина різниці ОГ — ВІД йде на боки, що залишилися ділимо порівну на боку.
 14. Де пліч має перетинання з ТТ1, вперед і назад відміряти виточки. Межі з’єднати з відміткою середини рукава. Від талії заокруглюємо лінію стегна з боків до підстави вироби (бічні шви).
 15. Ширину спинки розділити на дві рівні частини до стегна. Від рукава до виточки 4 см, від стегна вгору два см, намалюйте пряму з’єднання (витачками спини).
 16. Від грудей нижче зробити пряму лінію до стегна. На талії по обидві сторони виміряти мірки виточки. Вгору відступивши 6 см провести пунктир. Копіювати ідентичну лінію вниз (передня витачками).
 17. Перенести готову викрійку на тканину. Перед тим як використовувати викрійку, звірте розміри, отримані на папері зі знятими раніше мірками.

Не забувайте, що при виготовленні викрійки розміри фігури беруться в половину.

Які фасони легко шити початківцям

Пляжне плаття

Для такого легкого вбрання потрібно бавовняна або лляна тканина. Беремо ідентичні передню і задню боку. Скласти разом, зробити бічні шви. Заздалегідь відмітьте майбутнє місце втачіванія гумок на ліфі. Кілька звичайних гумок зшити разом. Акуратно втачіваем гумки з початку ліфа у внутрішню сторону. Виріб можна прикрасити нижніми оборками.

vykrojjka platya: shem svoimi rukami, samye prostye, letnee, legkoe, lif, dlya devochki, novichok, bez rukavov, fasony, foto, video405 Викрійка сукні: шиємо своїми руками, найпростіші, літнє, легке, ліф, для дівчинки, новачок, без рукавів, фасони, фото, відео

Для такого легкого вбрання потрібно бавовняна або лляна тканина

Трапецієвидний довге плаття

Обвести майку на тканини шматком мила або крейди. Відразу зробіть горловину навипуск. Від пройми до низу моделюємо кльош, попередньо зазначивши точкою кінцеву довжину спідниці. Заокруглюємо поділ ближче до бічних швах.

vykrojjka platya: shem svoimi rukami, samye prostye, letnee, legkoe, lif, dlya devochki, novichok, bez rukavov, fasony, foto, video406 Викрійка сукні: шиємо своїми руками, найпростіші, літнє, легке, ліф, для дівчинки, новачок, без рукавів, фасони, фото, відео

Це плаття дуже просто зшити

Туніка

Шматок тканини скласти вдвічі. Вимірювати горловину і бажану довжину виробу. З початкової точки посередині прямого кута тканини вирізати горловину, краю тканини зашити машинним швом. Наголосивши на краях вигинів потрібні точки довжини виробу, вирізаємо півколо. З боку плечей по прямій лінії робимо вирізи для рук. Всі тканинні краю прострочити машинкою щоб уникнути вилізання ниток з тканини. В талії стягнути тканинним пояском.

Найпростіший спосіб зробити викрійку (відео)

Винахідливість і уява — фаворити світових модних тенденцій. Річ, створена власними руками, оригінальна, а значить – наймодніша.

Інші схеми викрійки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками