Випалювання візерунків по дереву: з чого складається випалювач, орнаменти, малюнок у вигляді коня на дереві

vyzhiganie uzorov po derevu: iz chego sostoit vyzhigatel, ornamenty, risunok v vide loshadi na dereve303 Випалювання візерунків по дереву: з чого складається випалювач, орнаменти, малюнок у вигляді коня на деревіЗ допомогою дерева людство навчилось творити самі красиві вироби. А все тому, що цей матеріал багатий своєю функціональністю. Довговічність, міцність і, в той же час, м’якість — ось ті самі якості дерева, які необхідні при пирографии.

Зміст

  • що таке малювання вогнем;
  • техніка малювання;
  • технологія роботи.

Що таке малювання вогнем

vyzhiganie uzorov po derevu: iz chego sostoit vyzhigatel, ornamenty, risunok v vide loshadi na dereve304 Випалювання візерунків по дереву: з чого складається випалювач, орнаменти, малюнок у вигляді коня на деревіПірографія — це випалювання зображення по дереву, яке дається далеко не всім. Цей вид мистецтва відрізняється різьбленням по дереву не тільки головними інструментами, але й складністю і технікою виконання малюнків, які майстер хоче зробити.

З допомогою випалювача — інструмент для малювання — можна створити унікальні візерунки, зображення або малюнки. Складається цей прилад з металевого пера, яким наноситься малюнок. І ручки, що прикріплюється до перу. Для того щоб можна було наносити лінії різної товщини, перо можна міняти, так як воно складається з ніхромового дроту. Найчастіше можна помітити цілі комплекти або набори выжигателей. У яких присутні кілька насадок у вигляді металевого пера.

Крім, товщини пера для випалювача існують ще тверді і м’які пір’я. Другі найчастіше називають дротяними, оскільки вони мають дуже корисну функцію. Їх суть полягає в тому, що з допомогою дротових пір’я можна змінювати температуру нагрівання. Це дозволяє наносити лінії різної інтенсивності. Тверді ж пір’я слугують скоріше для фонового пропалювання і не вміють перемикати нагрівання. За допомогою пензлів різної товщини можна не тільки нанести на дерево контури малюнка, але і тонувати роботу, надати їй обсяг і перспективу, роблячи пером випалювача штрихи, що імітують олівець або вугілля.

Випалювач працює досить просто тому як після його включення, перо нагрівається до певної температури і в цей момент вже можна наносити перші елементи зображення. Але як і з усіма електричними і будь-якими іншими приладами, з випалювачем потрібно звертатися дуже обережно, оскільки обпектися об дріт не складе праці.

Для створення такої підробки необхідно вибирати тільки м’які дерева. Наприклад, береза, вільха, тополя або каштан. До речі, зручніше за все буде наносити зображення на добре висушеної фанері з берези, наприклад. Після того як фанера досить просушена, її необхідно очистити або відлущити, щоб поверхня, на якій буде малюнок, була досить гладкою.

Картинки для випалювання можуть бути самими різними — хтось випалить російські мотиви — гжель або хохлому, хтось силует корабля і чайок, для кого-то мотивом для натхнення послужать герої комп’ютерних ігор.

Галерея: візерунки для випалювання по дереву (25 фото)

Техніка малюнка

Візерунки для випалювання по дереву включають в себе декілька технологій, які будуть зрозумілі навіть початківцям майстрам:

  1. Стандартний спосіб.
  2. Спосіб негативу.

vyzhiganie uzorov po derevu: iz chego sostoit vyzhigatel, ornamenty, risunok v vide loshadi na dereve305 Випалювання візерунків по дереву: з чого складається випалювач, орнаменти, малюнок у вигляді коня на деревіЯкщо початківець творець хоче вдатися до першого способу, то в цьому випадку потрібно заздалегідь вибрати ескіз малюнка. Після того як ескіз готовий, потрібно випалювати малюнок строго по контуру, переносячи малюнок з зразка на дерево. Завдяки цьому методу можна також використовувати кілька методів випалювання. Наприклад, наносити візерунки у вигляді штрихів або виконати малюнок точковим методом.

Методом негативу працюють в основному професіонали, так як він застосовується зовсім навпаки. Тобто, майстер використовує світлі відтінки дерева (незайману частину) в якості елементів малюнка. А після вже випалюється фон. Крім, професіоналів таким способом працюють у випадку зі складними малюнками та візерунками.

Але також існує ще два способи, які популярні своєю функціональністю. Перший спосіб виконується так само, як і метод негативу, але вже з ескізом. А другий поєднується з різьбленням по дереву. Тим самим виходить, що спочатку випалюється повністю фон, а потім вже вирізаються візерунки. Другий спосіб популярний серед новачків, які тільки вчаться цій техніці.

А також можна помітити у деяких майстрів такий спосіб, як рельєфний візерунок. Він теж включає в себе малюнок і різьблення по дереву. Для початку майстер переносить ескіз на заготовлену фанеру, а далі з допомогою вирізання фрезою надається об’єм зображення.

Технологія роботи

Випалювання по дереву стало досить поширеним заняттям, що вимагає посидючості, акуратності і фантазії. Для того, щоб повністю зрозуміти, як відбувається процес вогняного малюнка, ми вирішили дати невелику інструкцію.

Отже, для початку з допомогою лобзика необхідно вирізати деякі деталі і наждачкою і ретельно очистити поверхню. Після цього підготовлені заздалегідь візерунки потрібно перемалювати на лист від руки або за допомогою копіювального паперу. Потім підбирається відповідне перо, закріплюється на ручці і випалюється по контуру візерунків.

Далі, відбувається ретушування фону, яке теж вимагає акуратності. В цьому випадку використовується інша перо, найчастіше майстри вибирають пір’я для ретуші. Як тільки поверхня охолоне від високої температури, необхідно з допомогою ластику очистити фанеру від всіляких недоліків у вигляді пилу або кіптяви. Після того, як все вищесказане зробили, для довговічності можна покрити поверхню прозорим лаком.

vyzhiganie uzorov po derevu: iz chego sostoit vyzhigatel, ornamenty, risunok v vide loshadi na dereve306 Випалювання візерунків по дереву: з чого складається випалювач, орнаменти, малюнок у вигляді коня на деревіДля випалювання по дереву новачкам краще всього вибирати м’які породи дерева. Щоб зробити гарний малюнок на фанері у вигляді подарунка, то краще всього звернутися до фахівців. Якщо ж ви хочете зробити подарунок своїми руками і на певному предметі, то варто ретельно до цього підготуватися. Наприклад, важливий не тільки матеріал, на якому буде створюватися орнамент або малюнок у вигляді коня, але й навколишня обстановка. Рука повинна міцно тримати прилад для випалювання і спиратися на жорстку тверду поверхню, щоб при будь-яких поштовхах або перешкодах не можна було зіпсувати малюнок, або ж ще гірше, поранитися.

Для випалювання по дереву у вигляді подарунка на кухонних приладах підійдуть різні красиві орнаменти. Але на таких предметах випалювати досить складно, тому що поверхня нерівна і існує ймовірність того, що перші результати виявляться не такими, як ви собі уявляли.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками