Вироби з бісеру схеми 🥝 як зробити метелика, плетіння для початківців, майстер клас, відео

podelki iz bisera skhemy 🥝 kak sdelat babochku, pletenie dlya nachinayushhikh, master klass, video19 Вироби з бісеру схеми 🥝 як зробити метелика, плетіння для початківців, майстер клас, відеоБісероплетіння сьогодні підкорило серця безліч рукодільниць. Це захоплююче заняття дозволяє створювати воістину чудові шедеври, схожі на казкові, чарівні предмети.

Однією з найбільш простих, але від цього не менш витонченою виробом є метелик з бісеру. Створити об’ємний шедевр у вигляді цього ефектного комахи здатний будь початківець рукодельник і навіть дитина.

Робити вироби та прикраси з бісеру своїми руками – досить приємна робота, яка часто стає пристрасним хобі після виготовлення першого виробу, наприклад, яскравого махаона, пов’язаного з мозаїкою. А щоб вона була для початківців зрозумілою і цікавою ми підібрали корисне відео і докладні інструкції з описами, щоб ви могли всю роботу поетапно розібрати і повторити покроково.

Варто зауважити, що бісероплетіння є популярним предметом у багатьох розвиваючих школах і центрах для дітей. Але навіть не відвідуючи спеціальний клас плетіння, можна легко зробити саморобку у вигляді метелика, знайшовши будь-який майстер-клас в інтернеті.

Як сплести метелика з бісеру?

Перед тим як почати плетіння, необхідно підготувати матеріали та інструменти. Нам знадобляться:

 • схеми метеликів з бісеру;
 • дріт;
 • бісер (будь-який колір, все залежить від особистих переваг).

І ще кілька порад:

 1. На самому початку створення метелики з бісеру, схеми плетіння слід ретельно вивчити;
 2. Якщо досвід бісероплетіння перший, краще почати з бісеру №11, та в міру набуття досвіду зменшувати його розмір;
 3. Слід також звернути увагу на розмір отворів намистинок-бісеринок, слід врахувати, що через них буде проходити дріт.

Початківець майстер бісероплетіння може сплести саморобку різними способами. Ось деякі з них:

 • Техніка петельного плетіння;
 • Паралельний спосіб плетіння;
 • Техніка «цегляного» плетіння.

Навіть найменшій дитині буде нескладно зрозуміти, як зробити метелика з бісеру в техніці петельного плетіння. Тому рекомендується першу саморобку зробити саме цим способом.

Галерея: метелик з бісеру (25 фото)

Техніка петельного плетіння (метелик з бісеру – майстер-клас)

Щоб зрозуміти, як зробити метелика з бісеру, схема петельного плетіння підійде краще за інших, тому що результат буде досягнутий дуже швидко, незалежно від навичок і класу майстерності великою або маленькою рукодільниці.

Крок 1.

Плести комаха починаємо з нижньої частини тіла метелика.

 • На дротик нанизуємо одну бісеринку.
 • З’єднуємо кінці дроту
 • На два кінчика одночасно нанизуємо ще 3 бісеріни і зводимо їх разом (всього вийшло 4);

Крок 2.

На цьому кроці потрібно зробити нижні крильця метелика. Все дуже просто:

 • podelki iz bisera skhemy 🥝 kak sdelat babochku, pletenie dlya nachinayushhikh, master klass, video20 Вироби з бісеру схеми 🥝 як зробити метелика, плетіння для початківців, майстер клас, відеоТепер роз’єднуємо кінці дроту;
 • 15 бісеринок нанизуються на один із хвостиків дроту;
 • Акуратно просовуємо кінчик цієї ж дроту в першу з п’ятнадцяти бісерін;
 • Петлю (крильце) щільно притягуємо до тулуба метелики;
 • Повторити процес з іншим кінцем (крилом).

Нижні крила готові.

Крок 3.

Знову з’єднуємо кінці дроту разом і нанизуємо на них одночасно ще дві бісеріни.

Крок 4.

Чергу верхніх крил. Все так само просто, як і в кроці 2, але так як верхні крила трохи (а може і набагато більше нижніх, то на кожен з кінців дроту, по черзі нанизуємо по 20 (можна трохи більше) бісерин.

Крок 5.

Закінчуємо тільце. З’єднуємо кінці дроту і знову нанизуємо 2 бісеріни одночасно на обидва кінці.

Крок 6.

Оченята у метелики великі красиві, для них:

 • беремо дві темних бісеріни;
 • роз’єднуємо кінці дроту;
 • нанизуємо на кожний край по одній.

Крок 7.

Закінчуємо головку красуні. Нанизуємо ще одну бісерину на два сполучених кінця дроту.

Крок 8.

Останній штрих – вусики.

 • Обрізаємо надлишки дроту, залишивши кілька сантиметрів на вусики.
 • Розводимо вусики трохи в різні боки;
 • Кінці підкручуємо (можна на самі кінчики для краси прикріпити ще по одній бисерине).

Це ідеальний варіант метелики з бісеру для початківців майстрів.

Паралельне плетіння

podelki iz bisera skhemy 🥝 kak sdelat babochku, pletenie dlya nachinayushhikh, master klass, video21 Вироби з бісеру схеми 🥝 як зробити метелика, плетіння для початківців, майстер клас, відеоСхеми паралельного плетіння набагато складніше, але вже дозволяють плести класні фігурки з нескінченними варіантами забарвлення крил метеликів. При всій простоті схеми виріб може показати високий клас майстра.

Техніка паралельного плетіння полягає в тому, що плести потрібно, нанизуючи намистинки на один кінець дроту, а другий протягувати через ті ж намистини, але з протилежного кінця. Використовуючи різні схеми та власну фантазію, таким простим способом можна сплести неповторні фігурки. При належному рівні фантазії можна зробити крила ажурними, легкими.

Використовуючи схему паралельного плетіння створення тільця метелика можна з легкістю довірити самим маленьким помічникам.

Техніка цегляного плетіння вже трошки помудреней і вимагає певних навичок, але оволодівши нею можна повторити шедеври, створені природою, відтворити візерунок метелики Птіцекрил брука, Серицин Монтела, Сипроета стелена, Троидес пратторум, полиура дехана і безлічі інших.

Вироби, виконані в цій техніці, виглядають і охайнішим і досить професійно. Хоча розібратися у даній техніці набагато складніше. Досить хорошою грамотної схеми для початку. Заодно доведеться змінити дріт на тонку волосінь, а краще на капронову нитку. Тут також стати в нагоді тонка голка. На перших порах готові схеми дуже виручать, але згодом, зрозумівши принцип, можна буде легко створювати власні ексклюзивні шедеври.

Готові вироби можуть стати шикарними брошками і шпильками для маленьких модниць. Також ними можна прикрасити штори і квіти в будинку, створити неповторні декор і затишок у своїй оселі.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками