Вироби з долоньок: цікаві аплікації та прості майстер-класи своїми руками

podelki iz ladoshek: interesnye applikacii i prostye master klassy svoimi rukami520 Вироби з долоньок: цікаві аплікації та прості майстер класи своїми рукамиЩоб розвинути своїм дітям уяву і потяг до творчості, батьки займаються з ними різноманітними творчими заняттями: малюванням, ліпленням, аплікаціями та іншими. Більшості дітей подобається дізнаватися і створювати щось нове, і вони легко навчаються. Якщо ваша дитина любить майструвати щось своїми руками, саме час показати йому цікаві вироби, які можна зробити з його ж долоньок. Аплікації з дитячих долоньок прості у виконанні. Робити їх весело і захоплююче, а результат виходить незвичайним.

Трафарет для вирізання робимо з описаних долоньок дитини. Можуть вийти різні картинки – від дерев до зображень тварин, птахів і дивовижних риб: це можуть бути павич і заєць, їжак і півень. Легко робляться і красиво виглядають саморобки на тему осінь – різнобарвне ладошковое дерево схоже на осінній клен з червоними і жовтими листочками.

Ладошковое дерево

Перша дрібничка, про яку піде мова – дерево з долоньок. Таке деревце можна оформити у відповідності з будь-яким часом року, тим самим познайомити дитину з їх особливостями, і повісити їх на стіну, щоб простежити, як змінюється одне дерево за всі періоди року. Майстер-клас, докладно описує всі нюанси аплікації, наданий нижче.

 1. Приготуйте фарби і намалюйте стовбур і гілки деревця. Необов’язково промальовувати гілки ретельно, вони все одно не буде видно під шаром долоньок. Досить пари великих гілок, що виходять зі стовбура. У разі якщо фарб немає, можна скористатися кольоровим папером або прокласти стовбур з тих же долоньок.
 2. Виріжте долоньки з кольорового паперу. Краще всього використовувати долоні вашої дитини, так він відчує, що грає у створенні аплікації важливу роль і створює її сам. Однак з різних причин іноді доводиться відмовлятися від використання долоньок власної дитини, наприклад, він може постійно смикати рукою, тим самим збиваючи вас з пантелику і не даючи спокійно її змалювати, або не давати її зовсім. Дорослі долоньки занадто великі для таких аплікацій, тому допоможуть спеціальні шаблони.
 3. Починайте клеїти долоньки в будь-якому напрямку на папір, заповнюючи порожні гілки. Приклеювати слід тільки нижню частину, а верхню залишити злягла піднятою над аркушем. Це додасть об’ємності виробі.
 4. За бажанням на дереві можна намалювати плоди (яблука, вишеньки, груші та інше) або квіточки, якщо ви робите весняне квітуче деревце.

Галерея: вироби з долоньок (25 фото)

Букет для мами

Квіти з долоньок завжди виглядають цікаво і оригінально, тому такі аплікації можуть стати чудовими подарунками для родичів. Зробити їх дуже легко, просто дотримуйтесь наведеним покрокового майстер-класу.

 1. Виріжте з картону вазу і приклейте її на аркуш паперу. За бажанням її можна прикрасити візерунками з кольорового паперу або квілінгом. Якщо немає можливості використовувати картон, намалюйте вазу за допомогою фарб.
 2. podelki iz ladoshek: interesnye applikacii i prostye master klassy svoimi rukami521 Вироби з долоньок: цікаві аплікації та прості майстер класи своїми рукамиУ вазі намалюйте зеленими фарбами стебла і листя квітів. Можна вирізати їх з кольорового паперу, але це трудомісткий процес, тому буде простіше скористатися пензлем і фарбою, намалювавши все за лічені хвилини, ніж довго возитися з кольоровим папером, вирізаючи велику кількість листків і стебел.
 3. Візьміть шаблони дитячих долоньок або обведіть долоні дитини і виріжте їх.
 4. Приклейте по долоньці до стебелькам пальцями вгору. При бажанні можна склеїти дві долоньки в одну, щоб вони більше нагадували справжні квіти.

Милі ромашки

Не відходячи далеко від квіткової теми, пропонуємо звернути увагу на виріб під назвою «Ромашки». Ці білі ніжні квіти легко виконати за допомогою долоньок. Результат виходить досить оригінальним, і він буде довго радувати око, висять у рамочці на стіні. Щоб зробити такі ромашки своїми руками, скористайтеся наступним майстер-класом:

 1. Візьміть аркуш картону або паперу формату А4.
 2. Виріжте з кольорового паперу пару тонких ліній, стеблинок для квітки, і кілька довгих листочків, характерних для ромашки. Стебла краще зробити різних розмірів і в зігнутій формі, щоб вони виглядали цікавіше на аплікації.
 3. Приклейте зелень до основі для поробки. Розташуйте листя внизу, а стебла – так, щоб бутони квітів згодом були на відстані один від одного і не перетиналися. Всі стеблинки повинні збиратися внизу в одній точці.
 4. Змалюйте руку дитини (або використовуйте заздалегідь підготовлений шаблон) на серветці і виріжте. Завдяки шаруватої структурі серветок бутон квітки буде виглядати легшим, об’ємніше і ніжніше. Виріжте долоньки і доповніть ними аплікацію. Їх можна клеїти в будь-якому напрямку: як вгору пальчиками, так і вниз ними.
 5. З жовтого кольорового паперу або картону виріжте серединки для одержані ромашок і приклейте їх на малюнок. Серцевини краще клеїти на п’ястя, нижні частини долоньок.

Білий і чорний лебідь

Лебеді – прекрасні і граціозні птахи, які завдяки красивими історіями про їх вірність своєму партнеру стали символом любові і ніжності. За допомогою долоньок можна створити багато різних варіантів лебедів своїми руками, але в даному майстер-класі буде розглянуто один з найпопулярніших –чорний та білий лебеді.

 1. podelki iz ladoshek: interesnye applikacii i prostye master klassy svoimi rukami522 Вироби з долоньок: цікаві аплікації та прості майстер класи своїми рукамиНамалюйте на картоні голову, шию і крила лебедя. Якщо ваші навички в малюванні не дозволяють зробити це акуратно, знайдіть в інтернеті і роздрукуйте фігуру лебедя, взмахивающего крилами, після чого перетягніть зображення на картон і виріжте заготовку.
 2. Використовуйте серветки або гофрований папір. Обведіть на ній дитячу долоньку або спеціальний шаблон і акуратно виріжте.
 3. Наклейте отримані паперові долоні на крилах, створюючи враження, ніби це пір’ячко.
 4. Самого лебедя можна прикрасити стразами.

Лебідь з долоньок готовий і тепер їм можна прикрасити будинок.

Пухнастий лебідь

Наступний майстер-клас розповість, як зробити об’ємного лебедя з долоньок своїми руками. Для виготовлення виробу потрібно зробити всього кілька простих кроків.

 1. Використовуйте аркуш картону або щільного паперу в якості основи. Ефектніше аплікація буде виглядати, якщо зробити її на аркуші великого формату, наприклад, на А3, або ватмані.
 2. Зробіть начерк фігури пливе лебедя. За нього ви будете виконувати аплікацію.
 3. З аркуша білого паперу виріжте лебедину шию і головку з дзьобом. Наклейте фігуру на основу.
 4. Використовуючи ту ж білу папір, обведіть ручку дитини або використовуйте заздалегідь підготовлений шаблон дитячих долоньок.
 5. Наклейте їх на основу для аплікації у формі тулуба лебедя. Наносити клей слід тільки нижню частину долоньок, а пальчики необхідно заздалегідь накрутити на олівці, зробивши їх трохи піднятими.

Веселі восьминіжки

Найпростіша аплікація з долоньок — веселий восьминіг. Зробити його дуже легко, але результат вийде дуже милим і забавним.

 1. Візьміть аркуш картону А5 або А4, якщо ви хочете зробити картину з декількох восьминіжок.
 2. podelki iz ladoshek: interesnye applikacii i prostye master klassy svoimi rukami523 Вироби з долоньок: цікаві аплікації та прості майстер класи своїми рукамиНамалюйте на аркуші кольорового паперу долоньку дитини або шаблон, а потім виріжте отриману фігурку.
 3. Приклейте долоньку пальцями вниз на лист картону.
 4. Виріжте з білого паперу очі, а з чорної – зіниці. Для посмішки виріжте смужку з червоною або рожевою папери. Можна вирізати інші прикраси для забавного восьминога: бантик, капелюшок, намиста та інші речі.

Дерево дружби

Такі деревця зазвичай робляться колективом в дитячих садах і школах, щоб зміцнити зв’язок між дітьми, створити затишну і добру атмосферу і налаштувати малюків на дружнє спілкування один з одним. Зробити таке дерево просто, головне, щоб кожна дитина в групі або класі взяв участь.

 1. Візьміть ватман і фарбами намалюйте стовбур дерева з великими гілками. Можна замінити барвистий стіл ладошковым, вирізавши необхідну кількість за шаблонами з коричневого паперу, і залучити до творчості дітей.
 2. Роздайте дітям по долоньці або аркуша паперу, щоб вони робили свої відбитки самі, і доручіть прикрасити ними деревце. Можна дати дітям завдання намалювати себе на фігурці або попросити їх принести свої фотографії, щоб потім приклеїти.

Слід повісити отриману аплікацію на стенд або стіну в класі, щоб нагадувати дітям, що вони команда, і дружба в колективі важлива.

Вироби з долоньок захоплюючі і прості одночасно, тому така техніка підійде навіть зовсім маленьким діткам.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками