Вироби з фетру: своїми руками, та схеми викрійки, шаблони, зробити, ідеї для початківців, закладки, совушки, годинник, дерево, картина, фото, відео

Невеликі шматочки фетру, що залишилися після пошиття пальто – це не саме різноманітна сировина для виготовлення барвистого сувеніра. Багато господинь віддають зшити бере із залишків матерії. Набори для рукоділля в спеціалізованих магазинах надають більший асортимент, що дозволяє створити цілі фетрові картини. Невеликі вироби з фетру рідко бувають об’ємними, а якщо їх і роблять набивними, то наповнювача для цих іграшок використовується зовсім мало. Найчастіше для виготовлення виробів з щільного матеріалу потрібно клей, а нитки використовуються лише для декорування країв і з’єднання обметочным декоративним швом великих деталей.

podelki iz fetra: svoimi rukami, vykrojjki i skhemy, shablony, sdelat, idei dlya nachinayushhikh, zakladki, sovushki, chasy, derevo, kartina, foto, video412 Вироби з фетру: своїми руками, та схеми викрійки, шаблони, зробити, ідеї для початківців, закладки, совушки, годинник, дерево, картина, фото, відео

Невеликі вироби з фетру рідко бувають об’ємними

Вироби з фетру своїми руками: ідеї для початківців

Найпростіші і легкі вироби, які можна зробити з дітьми – це брелоки, складаються з однієї основної деталі. На неї наклеюються дрібні, вирізані з тоншого полотна. У якості декоративних елементів можна використовувати стрази, декоративну тасьму, гудзики, намистини.

З фетру виходять цікаві вироби для інтер’єру – красиві картини, закладки для книг, панно, на яких може бути зображений осінній ліс або фруктовий сад, портрет мами або ціла об’ємна юрта.

Забавні тварини

 • Основна деталь майбутнього виробу – це неправильний овал, яйце. На основі цієї форми можна зробити зайця, кота, собаку.
 • Для декорування потрібно тонка бавовняна тасьма, вона потрібна для позначення кордону між тулубом і головою іграшки.
 • Готові оченята, два ґудзики або намистини.
 • Кольорові ситцеві клаптики з дрібним малюнком допоможуть прикрасити однотонну заготовку.
 • Дрібні деталі – вушка, лапки, хвости вирізають з фетру.
 • Всі накладні деталі приєднуються до основи за допомогою клею ПВА.

Увага! Декоративний обметочний шов – це не просто прикраса. Він робиться на всіх деталях, служить для з’єднання деталей між собою.

Галерея: вироби з фетру (25 фото)

Як зробити закладку з фетру: шаблон

Найоригінальніші подарунки робляться своїми руками. Для невеликих закладок не потрібні викрійки, якщо під рукою є такі шаблони, як лінійка, кругла коробочка. Намалювати шаблон закладки на аркуші паперу можна з їх допомогою, якщо прикраса не має складного силуету.

 • По лінійці викреслюється рівна смуга – вона буде основою закладки.
 • Верхня частина вирізається разом з основною деталлю закладки.
 • Для декорування використовується тонкий фетр, якщо для з’єднання деталей використовується клей. Шаром накладних елементів може бути кілька.
 • При з’єднанні деталей нитками на швейній машинці використовується рядок «зигзаг».

podelki iz fetra: svoimi rukami, vykrojjki i skhemy, shablony, sdelat, idei dlya nachinayushhikh, zakladki, sovushki, chasy, derevo, kartina, foto, video413 Вироби з фетру: своїми руками, та схеми викрійки, шаблони, зробити, ідеї для початківців, закладки, совушки, годинник, дерево, картина, фото, відео

Найоригінальніші подарунки робляться своїми руками

Найбільш прості й оригінальні закладки виходять з мордочками мультиплікаційних героїв – ведмедів, зайців, мишенят. Головне, чітко накреслити контур голови, а для оформлення потрібні круги, овали, трикутники.

 1. Ще простіше зробити оригінальну закладку з використанням атласною, вузькою корсажной стрічки або бавовяної тасьми. Цей елемент буде з’єднувати дві фетрові фігурки.
 2. Для верхнього елемента можна вибрати мордочку мультяшного героя. Низ закладки ідеально доповнить багатошаровий фетровий квітка. Простий у виготовленні, але дуже ефектний квіточка вийде з трьох 5-пелюсткових заготовок. Найсвітліша з них краще буде виглядати в середині, між найбільшою і найменшою заготовками. Пелюстки кожної заготовки повинні бути однакового розміру.
 3. Всі елементи кріпляться між собою клеєм.

Кількість тонів у виробі визначається в залежності від наявності матеріалу або виходячи з власних уподобань.

Совушка з фетру: схема вироби

Для виготовлення совушки потрібно:

 • 2 кольори фетру – сірий і рожевий або коричневий і жовтий;
 • Очі краще взяти готові (зелені, жовті або карі) в магазині рукоділля;
 • Там же можна придбати пластиковий дзьоб;
 • Невеликий шматочок чорної тонкої шкіри або палітурного матеріалу потрібні для виготовлення війок.

podelki iz fetra: svoimi rukami, vykrojjki i skhemy, shablony, sdelat, idei dlya nachinayushhikh, zakladki, sovushki, chasy, derevo, kartina, foto, video414 Вироби з фетру: своїми руками, та схеми викрійки, шаблони, зробити, ідеї для початківців, закладки, совушки, годинник, дерево, картина, фото, відео

Сова може бути різною

Готові оченята, пазурі, дзьоби підійдуть, якщо аплікація 20-40 см заввишки. Для виробів меншого розміру доведеться використовувати фетр або щільну шкіру для виготовлення дзьоба, а очі можна зробити з бісеру, гудзиків, перламутрових намистин.

Побудова викрійки:

 1. На аркуші паперу малюємо яйце.
 2. Верхню його частину перекриваємо колом.
 3. Зверху малюємо «котячі вушка. Силует може вийти котячим, але це схожість значно зменшиться при складанні всіх деталей.
 4. Малюємо зігнуте крило.
 5. Потрібно викроїти основу для очей, для цього потрібно намалювати вісімку з симетричними колами.
 6. З нижньої частини першої заготовки викроюється кишеньку. Завдяки такому рішенню, кроїти лапи не доведеться.
 7. Для прикраси шиї пташки або одного з її вушок, вирізаємо яскравий бантик. Для його прикраси можна використовувати бусинку або страз.

При розкрої матеріалу слід врахувати те, що деталей тулуба, так само як і крил, має бути 2 шт. Щоб не помилитися з напрямком крил, їх краще вирізати одночасно, або зробити відбиття крейдяного контуру, зігнувши фетр навпіл.

Збірка вироби:

 • На передній частині проводиться декорування – всі підготовлені деталі, крім крил, приклеюються до заготівлі.
 • Дві деталі тулуба птаха складаються разом. Їх необхідно скріпити обметочным швом.
 • Для додання іграшці обсягу, не до кінця зшита заготівля наповнюється ватином, синтепоном, ватою.
 • Останніми приклеюються крильця, вони повністю або частково розташовуються на передній частині сувеніра.

Совунья з Смішариків

Не найпростіша форма сови знадобиться для виготовлення чарівної героїні знаменитого мультиплікаційного фільму «Смішарики». Викрійки деталей можна зробити, роздрукувавши на принтері одну з найбільш симпатичних картинок, призначені для розфарбовування малюками. Чим менше дрібних деталей, тим краще.

Щоб героїня мультика була впізнаваною, потрібно ретельно підійти до вибору кольору матеріалу. Особливу увагу необхідно приділити промальовуванні очей. Для малювання на матеріалі більше інших підходять гуаш і акрил. Недолік гуаші в її нестійкості, вона незабаром почне обсипатися, а при намоканні змиється. Акрил більш стійкий. Його якість, при висиханні стає прозорим, допоможе передати глибину погляду мудрого птаха.

Годинник з фетру: як накресліть викрійку

Берегти час – одна з найважливіших рис людини. Барвисті годинник з рухомими стрілками допоможуть дитині визначати час за місцем розташування стрілок на циферблаті.

podelki iz fetra: svoimi rukami, vykrojjki i skhemy, shablony, sdelat, idei dlya nachinayushhikh, zakladki, sovushki, chasy, derevo, kartina, foto, video415 Вироби з фетру: своїми руками, та схеми викрійки, шаблони, зробити, ідеї для початківців, закладки, совушки, годинник, дерево, картина, фото, відео

Берегти час – одна з найважливіших рис людини

 1. Вычерчиваем коло за допомогою циркуля.
 2. Відступивши на 5 см від краю заготовки, намічаємо менший по діаметру коло.
 3. З матеріалу контрастного кольору вирізаємо 12 прямокутників 1 см ширини на 3 см довжини.
 4. Виготовляємо трафарети цифр. Вони потрібні для нанесення позначень на циферблаті.
 5. Крейдою або заточеним обмилки намічаємо лінії, що утворюють прямі кути — від 6 до 12, від 3 до 9. Між 12 і 3 потрібно відзначити дві рівновіддалені від сусідніх ліній точки. Те ж саме потрібно зробити з іншими відрізками діаметра зовнішнього кола. В якості схеми нанесення розмітки можна використовувати будильник або настінні годинники з циферблатом.
 6. Прямокутники необхідно приклеїти, цифри намалювати.
 7. Залишається тільки вирізати годинну і хвилинну стрілки, рухливо закріпити їх в центрі.

Дерево з фетру: покрокова інструкція

Рукоділля з фетру дуже багатогранно, з цього щільного м’якого матеріалу чудово виходять плоскі і опуклі аплікації, м’ягконабивні іграшки, ігольніци і стійкі об’ємні вироби.

Для виготовлення об’ємного листяного дерева будуть потрібні:

 • Коричневий фетр для виготовлення ствола;
 • Два тони одного кольору матеріалу на листя;
 • Стійкий конусоподібний предмет;
 • Ватин для набивання;
 • Синтетичні нитки № 40;
 • Швейна машинка.

podelki iz fetra: svoimi rukami, vykrojjki i skhemy, shablony, sdelat, idei dlya nachinayushhikh, zakladki, sovushki, chasy, derevo, kartina, foto, video416 Вироби з фетру: своїми руками, та схеми викрійки, шаблони, зробити, ідеї для початківців, закладки, совушки, годинник, дерево, картина, фото, відео

Рукоділля з фетру дуже багатогранно

Процес роботи:

 1. На аркуші паперу викреслюється стовбур дерева, його нижня частина повинна бути настільки широкою, щоб конусовидна основа, після з’єднання двох половинок, змогла поміститися усередині.
 2. Вгорі, для формування матерчатою крони, досить вичертити 4-6 злегка роздвоєних верху гілочок. Ці частини також повинні бути трохи ширше тих, що були б використані на сувеніри у виготовленні дітей.
 3. Листочки вирізаються за єдиним шаблоном. Темний лист фетру складається зі світлим. Кожен елемент буде здвоєним.
 4. На швейній машинці до гілочок пристрачиваются листочки. Шов буде проходити посередині кожної деталі. Нижній край не з’єднується з основою.
 5. Склавши деталі дерева листям всередину, елементи крони необхідно зшити. Зручніше зробити це вручну швом «вперед голка».
 6. Вільну від листя частина стовбура простіше сострочить на машинці. Залишивши недоторканим нижню його частину. Це отвір необхідно для наповнення гілок і стовбура ватином.
 7. Невисока важка вставка вкладається в основу стовбура безпосередньо перед тим, як нижня частина буде зашита дрібними стібками. Деталі низу з’єднуються через край.

Щоб дарувати чудеса, потрібна фантазія. Найпростішим, який дивував елементом, може стати сова, що виглядає з гілок. Найпростіша схема викрійки полягає в тому, щоб накреслити розширюється параболу і з’єднати її кінці дугою, що утворює виступи вушок. Залишається зробити декор мордочки і пензлика на вушках.

Як зробити картину з фетру

Щоб створити панно з фетру, майстер-клас не потрібен, потрібен хороший ескіз. Його можна перевести з книжки, якщо обсяг основи невеликий, або збільшити вподобане схематичне зображення на комп’ютері. Роздрукувати простий малюнок можна в єдиному екземплярі. Для розкрою деталей, що накладаються один на одного або дуже близько прилеглих, краще взяти 2 відбитка зображення.

Ручна робота з фетром належить досить копітка, якщо на картині повинен з’явитися павич, демонструє красу свого хвоста. Тут доведеться неабияк попрацювати ножицями, поділяючи матеріал на тонкі смужки. Простіше зробити об’ємну картину для їдальні, на якій будуть розміщені продукти – батон, яблука, банани, апельсини. Вибір їх залежить від наявності відповідного кольору фетру. 2-3 шару ватину зроблять картину фактурної. Закріплювати декоративні елементи на «полотні» зручніше за допомогою швейної машинки, рядком зигзаг. Тільки нитки необхідно підібрати в тон деталей.

За таким же принципом можна виготовити Буратіно, Чіполіно, русалоньку, чиї речі не вимагають детальної промальовування дрібних елементів. Виготовляючи панно для дитячої кімнати не потрібно забувати, що у кожного героя повинен бути один. Краще підібрати героїв парами:

 • Мальвіну з П’єро або Артемоном;
 • Маленького принца з лисом, трояндою або баранчиком;
 • Портрет Губки Боба або Русалочки органічно доповнить краб;
 • Навіть у зображенні кашпо з квітами метелик не буде зайвою.

Гаманець з фетру (відео)

Милий котик з фетру (відео)

З фетру можна зробити не тільки милі іграшки, але і корисні для дитини предмети – годинник, підробки кросівок – тренажери з зав’язування шнурків, різноманітні квіти з серединками-гудзиками, на які вони надягають. У контакті з м’якими виробами, які можна одягти, застебнути, зав’язати, діти розвивають дрібну моторику і набувають необхідні життєві навички.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками