Вироби з гіпсу 🥝 як зробити фігурки, статуетки, вази, садові скульптури в домашніх умовах, майстер клас для початківців з фото

podelki iz gipsa 🥝 kak sdelat figurki, statuehtki, vazu, sadovye skulptury v domashnikh usloviyakh, master klass dlya nachinayushhikh s foto454 Вироби з гіпсу 🥝 як зробити фігурки, статуетки, вази, садові скульптури в домашніх умовах, майстер клас для початківців з фотоНа сьогоднішній день існує безліч матеріалів, з яких можна зробити вироби. Одним з них є гіпс. Вироби з гіпсу своїми руками досить просто зробити. Гіпс — це нетоксичний матеріал, який можна придбати в будь-якому будівельному магазині або на ринку. Він швидко застигає, а вироби з нього виходять досить міцними. Ще одним позитивним моментом є те, що гіпсові вироби не вимагають великих матеріальних витрат.

Вироби з гіпсу

podelki iz gipsa 🥝 kak sdelat figurki, statuehtki, vazu, sadovye skulptury v domashnikh usloviyakh, master klass dlya nachinayushhikh s foto455 Вироби з гіпсу 🥝 як зробити фігурки, статуетки, вази, садові скульптури в домашніх умовах, майстер клас для початківців з фотоЗ цього матеріалу можна виготовити різні вироби, ліпити фігури. Вони будуть служити оригінальним прикрасою для будинку й саду, а також можуть використовуватися як іграшки для дітей і сувеніри для близьких. Це можуть бути всілякі вази, статуетки, ангелики та різноманітні фігурки тварин або казкових персонажів.

За допомогою фарб можна декорувати вироби, наносити на них різні малюнки і орнамент.

Як розводити гіпс для виробів

Щоб приступити до роботи, необхідно знати, як приготувати і розвести гіпсовий розчин. Робиться це дуже просто. Слід пам’ятати, що гіпс має властивість швидко застигати, тому розводити його варто безпосередньо перед початком творчого процесу. Краще зробити велику порцію розчину, щоб виріб було якісним і нехрупким. У великій ємності розводять гіпсовий порошок з водою і вимішують його. Важливо знати, що спочатку наливають воду, а потім поступово додають гіпсовий порошок.

Вироби з гіпсу для саду

Сад є не тільки місцем, де вирощують різні рослини, але і зоною для відпочинку. Для того щоб комфортно проводити час в саду необхідно його прикрасити. Вироби чудово увіллються в дизайн будь-якої ділянки.

Галерея: вироби з гіпсу (25 фото)

Майстер-клас з виготовлення гіпсових листя своїми руками

З цієї виробом впорається навіть новачок у цій справі. Кам’яні листя можна красиво викласти уздовж садової доріжки або біля рослин.

Спершу необхідно підготувати наступні матеріали:

 • листок будь-якої рослини, бажано великого podelki iz gipsa 🥝 kak sdelat figurki, statuehtki, vazu, sadovye skulptury v domashnikh usloviyakh, master klass dlya nachinayushhikh s foto456 Вироби з гіпсу 🥝 як зробити фігурки, статуетки, вази, садові скульптури в домашніх умовах, майстер клас для початківців з фоторозміру;
 • ємність для замішування розчину;
 • фольга;
 • паличка;
 • наждачний папір;
 • вода;
 • гіпс;
 • лак;
 • акрилова фарба.

Лист рослини слід ретельно вимити від пилу і бруду. Після цього його викладають на клейонку тильній (більш фактурної) стороною вгору. Під листом можна укласти зім’ятий фольгу, щоб створити опуклість.

Далі, вимішується розчин і наливається на вибраний аркуш рослини. Коли гіпс застигне, слід перевернути аркуш, прибрати фольгу і акуратно видалити листок. Утворилися нерівності по краях можна виправити за допомогою наждачного паперу.

Потім заготовку з гіпсу фарбують білою акриловою фарбою покривають лаком. Після вироби з гіпсу можна затонувати акриловою фарбою будь-якого кольору за допомогою звичайного бинта.

Майстер-клас з виготовлення садових грибів своїми руками

Для того щоб зробити грибочки необхідні наступні матеріали:

 • гіпс;podelki iz gipsa 🥝 kak sdelat figurki, statuehtki, vazu, sadovye skulptury v domashnikh usloviyakh, master klass dlya nachinayushhikh s foto457 Вироби з гіпсу 🥝 як зробити фігурки, статуетки, вази, садові скульптури в домашніх умовах, майстер клас для початківців з фото
 • пластикова пляшка;
 • дріт;
 • кругла тарілка;
 • харчова плівка;
 • акрилові фарби;
 • лак.

Ніжка для гриба робиться з пластикової пляшки, в якій обрізається дно. Для того щоб ніжка була більш стійка всередину пляшки можна помістити дріт. Далі, гіпсовий розчин заливаємо в пляшку. Після висихання, пляшку акуратно розрізають і дістають ніжку для грибочка. Далі, ніжка зашкуривается.

Капелюшок для гриба виготовляється з круглої глибокої тарілки, яку необхідно застелити плівкою. У тарілку заливаємо розчин, і не чекаючи висихання, вставляємо ніжку. Після того як розчин застигне виймаємо одержаний грибок з тарілки. Для декорування грибка слід використовувати різноманітні фарби і фантазію.

Вироби з гіпсу для будинку своїми руками

Майстер-клас і відео з виготовлення будиночка з гіпсу своїми руками

podelki iz gipsa 🥝 kak sdelat figurki, statuehtki, vazu, sadovye skulptury v domashnikh usloviyakh, master klass dlya nachinayushhikh s foto458 Вироби з гіпсу 🥝 як зробити фігурки, статуетки, вази, садові скульптури в домашніх умовах, майстер клас для початківців з фото

Для цієї роботи знадобляться наступні матеріали:

 • пластилін;
 • гіпс;
 • рослинна олія;
 • канцелярський ніж;
 • фарба;
 • наждачний папір.

podelki iz gipsa 🥝 kak sdelat figurki, statuehtki, vazu, sadovye skulptury v domashnikh usloviyakh, master klass dlya nachinayushhikh s foto459 Вироби з гіпсу 🥝 як зробити фігурки, статуетки, вази, садові скульптури в домашніх умовах, майстер клас для початківців з фотоБудиночок з гіпсу зробити в домашніх умовах досить просто.

Для початку необхідно виліпити з пластиліну форму для будиночка. Якою вона буде, залежить від вашої майстерності та фантазії. Далі, слід замісити гіпсовий розчин і залити їм форму з пластиліну.

Після висихання необхідно обережно, не поспішаючи, витягти пластилін. Отриману гіпсову форму слід акуратно змастити рослинним маслом. Потім у форму заливається гіпс. Після висихання будиночок виймають з гіпсової форми. Завдяки рослинному маслу він легко виймається з форми.

Далі, канцелярським ножем обрізують похибки, вирізують вікна і надають будиночка бажану фактуру, а потім шліфують наждачним папером. Готовий будиночок розмальовують.

Майстер-клас з виготовлення декоративної маски з глини своїми руками

Для виготовлення маски знадобиться:

 1. Гіпс.
 2. Пластилін.
 3. Лак.
 4. Пензлик.
 5. Фарба.
 6. Дріт.

На плоскій поверхні необхідно виліпити з пластиліну форму для маски. Далі, на неї наноситься шарами гіпсовий розчин до тих пір, поки виріб не стане міцним. Перший шар потрібно наносити пензликом і стежити, щоб не утворювалися бульбашки. Між шарами варто укласти мідний дріт. Вона буде служити арматурної сіткою.

Після застигання пластилін слід видалити. Якщо на заготівлі утворилися якісь нерівності, їх можна підрівняти лезом або канцелярським ножем. Потім форму з гіпсу необхідно покрити безбарвним лаком.

Тепер можна приступати безпосередньо до виготовлення маски. Гіпсовим розчином заливають форму. Важливо стежити, щоб гіпс лягав рівномірно і покривав всі порожнечі. Ще незастиглим розчин вкладають петельку, на якій маска надалі буде висіти на стіні. Коли виріб просохне, його акуратно виймають з форми. Готову маску підрівнюють наждачним папером, розфарбовують різними фарбами і розкривають лаком.

Форми для виробів з гіпсу

podelki iz gipsa 🥝 kak sdelat figurki, statuehtki, vazu, sadovye skulptury v domashnikh usloviyakh, master klass dlya nachinayushhikh s foto460 Вироби з гіпсу 🥝 як зробити фігурки, статуетки, вази, садові скульптури в домашніх умовах, майстер клас для початківців з фотоФорми для виготовлення різних фігурок можна придбати в магазинах. Краще всього використовувати силіконові форми. Їх немає необхідності змащувати, фігурки виймаються з них досить легко. Раніше форми робили з желатину. Зараз же з’явилися нові матеріали, з яких нескладно відлити форму. Таким матеріалом може бути двокомпонентний силікон.

Чим можна замінити гіпс

podelki iz gipsa 🥝 kak sdelat figurki, statuehtki, vazu, sadovye skulptury v domashnikh usloviyakh, master klass dlya nachinayushhikh s foto461 Вироби з гіпсу 🥝 як зробити фігурки, статуетки, вази, садові скульптури в домашніх умовах, майстер клас для початківців з фото Аналогом гіпсу є алебастр. Зовні він дуже схожий на гіпс, але деякі відмінності між цими двома матеріалами існують.

Алебастр має властивість швидко схоплюватися при замішуванні. Тому під час приготування розчину застосовують деякі добавки, які уповільнюють цей процес. Вироби з алебастру міцніше, однак, цей матеріал не такий безпечний для здоров’я людини.

За допомогою майстер-класу можна без особливих зусиль і витрат виготовити оригінальні вироби для будинку й саду, а також різні фігурки для своєї дитини.

Інші схеми ліплення

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками