Вироби з листя для дітей 🥝 на тему осені, як зробити їжачка, павлина, дерева, шаблони з паперу

podelki iz listev dlya detejj 🥝 na temu oseni, kak sdelat ezhika, pavlina, derevya, shablony iz bumagi466 Вироби з листя для дітей 🥝 на тему осені, як зробити їжачка, павлина, дерева, шаблони з паперуАплікація із засушеного листя є одним з найпоширеніших видів виробів, захоплюючим заняттям для дорослих і дітей. Крім того, що спільна творчість додає особливу чарівність мозаїчній малюнку, таке хобі сприяє розвитку фантазії, колірного сприйняття, знайомить дитину з поняттями геометрії і пропорції.

Матеріал для творчості

З сушених листя, трав і квітів можна робити чудові композиції та панно – жіноче обличчя, фігуру дівчини, силует дерева – кожен може зображати осінь так, як підкаже фантазія і забажає душа. Якщо відчуваєте труднощі з ідеєю майбутнього твору — шаблон для аплікації або панно можна знайти в інтернеті. Але часто вже сама форма і колір засушеного листочка підказують ідею майбутнього сюжету. Тварини, риби, птахи, портрети і пейзажі, складені з листя і квітів, викликають захоплення, бажання негайно спробувати зробити таку ж картину. Потрібно для цього зовсім небагато:

 1. Засушені осінні листочки, трави, квіти, насіння різного кольору і розміру, зібрані від різних рослин. Їх має бути якомога більше. Матеріал заготовляти не можна тільки восени. Колірну палітру майбутнього пазла збагатять листя, зібрані влітку і навесні.
 2. Клей ПВА, папір, картон, ножиці, пінцет, фарби, олівці і фломастери знайдуться в кожному будинку.
 3. Матовий лак застосовують для закріплення виконаної роботи.

Техніки, в яких виконуються аплікації з листя

Види технік, що використовуються для аплікацій із засушеного природного матеріалу, відрізняються за способом і за складністю виконання. Яку з них використовувати — вирішує сам автор, орієнтуючись при виборі на свій внутрішній стан, на те, яким він бачить кінцевий результат своєї роботи.

Аплікація-мозаїка з листя

podelki iz listev dlya detejj 🥝 na temu oseni, kak sdelat ezhika, pavlina, derevya, shablony iz bumagi467 Вироби з листя для дітей 🥝 на тему осені, як зробити їжачка, павлина, дерева, шаблони з паперуТака техніка дозволяє зробити панно по принципу пазла, отримуючи силуетні картини. Листочки підбираються і викладаються в потрібному порядку. У результаті виходить певний образ, сюжет. При роботі над аплікацією по цій техніці, автори використовують ножиці, щоб надати заготовкам необхідну форму.

Мозаїчна техніка часто передбачає дотримання симетрії, а в цьому випадку слід мати однакові пари листяного матеріалу (наприклад, виконання картинки-мозаїки із зображенням метелика, краба, створення будь-якого візерунка). Іноді симетричним може бути не весь малюнок, а тільки певні його зони.

Насипна аплікація з використанням сухого листя

Не тільки цілісні осінні листочки можна використовувати в роботі. В аплікації дуже гармонійно буде виглядати посипання з висушених і подрібнених листя різного кольору. Зробити її можна ще з листового чаю або квітів.

Нанесений на папір силует балерини, наприклад, акуратно промазують клеєм ПВА, зверху засипають листової крихтою. Надлишки матеріалу потрібно струснути, а спідничку виконати з цільних листів.

Ще приклад. Силует папугу розбивають на ділянки, які також заповнюють посипкою з листя або квітів різного забарвлення. Зона хвоста і крил заклеюється цільними довгастими листочками, накладеними один на одного у вигляді оперення. Щоб дотримати округлість крила біля його основи, листочки по контуру підрізають ножицями.

Галерея: складання аплікацій із сухого листя (25 фото)

Композиції з листя з використанням графіки

podelki iz listev dlya detejj 🥝 na temu oseni, kak sdelat ezhika, pavlina, derevya, shablony iz bumagi468 Вироби з листя для дітей 🥝 на тему осені, як зробити їжачка, павлина, дерева, шаблони з паперуЦе один з найцікавіших методів аплікації, чудово розвиває уяву. Такий вид творчості дуже захоплюючий для дітей.

Засушений лист наклеюється на чистий аркуш паперу або картону, а весь сюжет картинки домальовується олівцями, аквареллю, гуашшю, олівцями. Можна спочатку зробити малюнок, а відсутні деталі доклеїти листочками, квітами, травою. Щоб об’єкти виглядали реалістичніше, деякі деталі на зображенні виконують з пластиліну, використовують вставки з кольорового паперу.

Розфарбовування засушених листочків гуашшю, аквареллю

Дивно красиві панно можна створити з осіннього листя, попередньо прикрасивши їх різноманітними візерунками та малюнками. Наносять їх у вигляді штрихів, крапок, смуг. Після висихання отриманих фрагментів викладаються різноманітні візерунки, з допомогою клею ПВА вони кріпляться до картону.

Наприклад, можна викласти листочки від центру картонного підстави по колу. Так розходяться сонячні промені. Зовнішній та внутрішній контури композиції обводяться олівцями або фарбами, після висихання викладка вирізається ножицями. Вийшло казкове сонце.

Використовуючи фарби, листочки можна перетворити в різних комах, риб, птахів, намалювати на них мордочки звірів. Використовуючи ножиці, довести саморобку до досконалості. Якщо автор володіє художніми навичками, на цілісному висушеному листі фарбами можна намалювати навіть картинку. Виконана таким чином виріб стане чудовим подарунком, якщо її взяти в рамку.

Аплікація на фігурці, вирізаними з картону

podelki iz listev dlya detejj 🥝 na temu oseni, kak sdelat ezhika, pavlina, derevya, shablony iz bumagi469 Вироби з листя для дітей 🥝 на тему осені, як зробити їжачка, павлина, дерева, шаблони з паперуКартон дуже зручно використовувати при виготовленні виробів. Завдяки своїй щільності, вирізана заготівля утримує на собі верстви листя, трави, гілочок, насіння, не деформуючись при цьому.

Найбільш часто використовується тема тварин. Наприклад, на картоні малюють контур сови, тулуб обклеюють листочками внапуск, рухаючись знизу вгору, імітуючи пір’я. Голову і лапки птиці можна обклеювати, а покрити ці зони гуашшю, оченята виконати з кольорового паперу, насіння або пластиліну. Можна з картону зробити всю фігурку сови, а крила, вушка й лапки доклеїти листям. Готову виріб кріплять на основну картину, а навколо неї вибудовується задуманий сюжет.

Інший варіант цієї техніки. Контури, наприклад, білки наносять на картон. Зі зворотного боку аркуша основи повністю замащивают різнобарвною або однотонної листям, а коли заготівля висохне, вирізують тварину за раніше нанесеного контуру. Зображення доповнюється необхідними елементами: оченята, носик, вусики, а також промальовуються обриси лапок, вушок.

Ще один приклад. На аркуші картону крупно намалювати голову лева, розфарбувати гуашшю і вирізати. На інший аркуш картону по колу у кілька шарів наклеїти жовті листочки, які будуть імітувати косматую гриву царя звірів. У центр кола з листя приклеїти заготівлю левової морди. Вуса можна зробити з сухої трави.

Вироби із засушеного природного матеріалу

Реалізовувати творчі задуми можна багатьма способами. Техніка і способи виконання аплікації безпосередньо залежать від задуму майстра.

Ваза з осіннього листя

Оригінальною прикрасою будь-якого інтер’єру стане ваза, виконаний з осінніх кленових листків. Для цього знадобляться:

 • podelki iz listev dlya detejj 🥝 na temu oseni, kak sdelat ezhika, pavlina, derevya, shablony iz bumagi470 Вироби з листя для дітей 🥝 на тему осені, як зробити їжачка, павлина, дерева, шаблони з паперунепошкоджені кленові листки;
 • повітряна кулька;
 • клей ПВА, пензлик;
 • ножиці;
 • акриловий лак на водній основі.

Від місткості майбутньої вази залежить те, скільки листяного матеріалу потрібно запасти і до якого розміру потрібно надути кульку. Чим об’ємніше ваза, тим більшим повинен бути куля.

 1. Отриману сферу потрібно закріпити в якій-небудь ємності, щоб було зручно виконувати роботу. На верхівку кульки тонким шаром нанести вазелін.
 2. Зібрані кленові листки повинні бути без дефектів, великі, яскраві. Ножицями потрібно акуратно зрізати у них живці. Кожен листок за допомогою пензля рясно змащують клеєм і наклеюється на поверхню кулі. Збірка вироби починається з верхівки кульки. Листочки нашаровуються в довільному порядку, внахлест. Після закріплення кожного елемента, зверху його ще раз потрібно покрити шаром клею. Ваза формується з декількох шарів листя. При складанні конструкції треба стежити за тим, щоб краї майбутньої вази являли собою красивий різьблений борт.
 3. Завершивши основну роботу, весь виріб знову потрібно рясно промазати клеєм і залишити сушитися приблизно на 48 годин. Потім кульку слід проколоти і відокремити від отриманої вази. Виріб можна обробити акриловим лаком на водній основі. Лак наносять в 2-3 шари з проміжним просушуванням. В результаті вийшов чудовий елемент декору. У такий вазочці можна зберігати всілякі дрібниці.

Рамка для фотографії

Маючи запас необхідних за кольором і розміром листя, нескладно виготовити яскраву рамку для фото. До створення цієї поробки можна залучити і дитини. Потрібно заготовити два квадрата з картону. У центрі одного з них виконується отвір потрібного розміру.

 1. podelki iz listev dlya detejj 🥝 na temu oseni, kak sdelat ezhika, pavlina, derevya, shablony iz bumagi471 Вироби з листя для дітей 🥝 на тему осені, як зробити їжачка, павлина, дерева, шаблони з паперуЩоб листочки були податливими і не ламалися, потрібно вмочити їх у гарячу воду, залишки вологи прибрати серветкою.
 2. Наклеїти листя на лист з вирізаним отвором. Розміщувати їх можна в довільному порядку, накладаючи один на одного, створюючи суцільне покриття без зазорів і просвітів. Кожен елемент мозаїки акуратно притиснути до основи і дбайливо розгладити.
 3. Виступаючі краї листочків акуратно підвернути і закріпити клеєм з вивороту заготовки.
 4. Обидва полотна картону потрібно накласти один на одного, склеїти між собою по трьом сторонам. Четверту сторону залишають непроклеенной, щоб вставити фото в рамку. Як варіант, можна відразу розмістити фото між листами картону і проклеїти всі чотири сторони. Виріб поміщають під гніт (придавлюють стопкою книг), щоб її частині краще склеїлися.
 5. Після повного висихання клею лицьову сторону рамки, декоровану осінніми листочками, слід покрити матовим лаком. Цю роботу треба виконувати в добре провітрюваному приміщенні, щоб уникнути скупчення парів лаку.
 6. Лак висох, рамка для фото готова. Фотографію вставляємо в проріз, прикрашаємо нею інтер’єр.

Тим і сюжетів для створення картин безліч. Веселі чоловічки, казкові персонажі, принцеси й феї в сукнях і капелюшках з квітів, фантастичні картини, полотна, виконані в стилі реалізму, портрети, пейзажі, симпатичні тварини, птахи, риби, комахи, чарівні візерунки, колажі, святкові гірлянди, композиції для прикраси інтер’єру…

Експериментуйте, творіть, черпайте натхнення від справжньої чарівниці, ім’я якої — Природа.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками