Вироби з овочів та фруктів 🥝 своїми руками для дитячого садка або школи на осінню виставку, фото

Проявляти фантазію ніколи не пізно, особливо коли робляться поробки з овочів для дитячого садка. З капусти або кабачків може вийти чудовий баранець, заєць або пудель. А з картоплі можна зробити міньйона, з неї ж вийде чудовий кіт, овечка, їжачок або корабель. З морквини або огірка — зірка. У даній статті мова піде про те, як зробити своїми руками вироби з різних овочевих культур.

podelki iz ovoshhejj i fruktov 🥝 svoimi rukami dlya detskogo sada ili shkoly na osennyuyu vystavku, foto257 Вироби з овочів та фруктів 🥝 своїми руками для дитячого садка або школи на осінню виставку, фото

Проявляти фантазію ніколи не пізно, особливо коли робляться поробки з овочів для дитячого садка

Вироби з овочів для дитячого садка: ідеї

Ідей таких виробів величезна кількість! Робота залежить не тільки від вибраного матеріалу, тобто овоча, але також і від самого умільця. Кожна людина може зробити одну і ту ж річ абсолютно по-різному, навіть якщо при цьому використовувався однаковий матеріал.

З овочів можна зробити сніговика, лева, змію, людину, таксу, кораблик, зайця, карету і т. д.

Варто пам’ятати про те, що кращі роботи виходять з овочів правильної форми. Овоч має бути не тільки рівною, але і симетричним. Щоб отримати дійсно якісно зроблену роботу, варто продумати всі її деталі: матеріал, розмір, використання додаткових інструментів (ножиць, кольоровий або гофрованого паперу, блискіток, тканин тощо).

Підробки, які осені можна покроково зробити з овочів дивіться в галереї:

Галерея: поробки з овочів (25 фото)

Крокодил з огірка (відео)

Що потрібно підготувати для роботи?

 • Овоч, з якого буде робитися виріб.
 • Кольоровий папір або картон.
 • Фарби.
 • Пластилін.
 • Природні матеріали (мох, листя, шишки).
 • Зубочистки або сірники (щоб скріплювати деталі).

podelki iz ovoshhejj i fruktov 🥝 svoimi rukami dlya detskogo sada ili shkoly na osennyuyu vystavku, foto258 Вироби з овочів та фруктів 🥝 своїми руками для дитячого садка або школи на осінню виставку, фото

Чим більше деталей використовується в роботі – тим вона складніша і кропотливее

Чим більше деталей використовується в роботі – тим вона складніша і кропотливее. Але дитячий садок – це ж якраз те місце, в якому діток і вчать ретельності у праці. Робити ці овочеві іграшки можна і для школи. Так чому б не почати створення овочевих виробів прямо зараз?

Заєць з капусти: покрокова інструкція

Для такої роботи необхідно підготувати:

 • Капуста (3 не великі).
 • Огірок.
 • Морква (її буде тримати заєць).
 • Баклажан.
 • Кольоровий папір оранжевого кольору.
 • Зубочистки.
 • Свіжі квіти (наприклад, гвоздики).
 • Бантик.

podelki iz ovoshhejj i fruktov 🥝 svoimi rukami dlya detskogo sada ili shkoly na osennyuyu vystavku, foto259 Вироби з овочів та фруктів 🥝 своїми руками для дитячого садка або школи на осінню виставку, фото

Зайця можна зробити і зовсім простим

Щоб зробити такого зайчика, слід дотримуватися цього покрокового плану:

 1. У кожній капусти обриваються верхні листки.
 2. Нижня капуста прикріплюється до верхньої за допомогою зубочисток. Можна не жаліти їх, адже чим більше зубочисток буде використано при скріпленні – тим міцніше буде робота.
 3. Після цього баклажан розрізається навпіл. З нього будуть зроблені ніжки зайчика. На кожній половинці баклажана вирізаються 3 лінії – це кігті.
 4. Прикріплюються баклажановые ніжки аналогічно, за допомогою зубочисток.
 5. Тепер з іншої капусти, яка не кріпилася до двох інших, потрібно вирізати качан. Він послужить руками зайця. На кожній стороні качана необхідно вирізати трохи м’якоті, щоб вийшов видатний розріз. Тепер качани нагадують ручки. Вони прикріплюються до нижньої капусті по правій і лівій стороні симетрично.
 6. Потім береться огірок і розрізається на дві половинки по довжині. Огірок послужить вушками зайчика. Коли його обидві половинки симетрично прикріпити до верхньої капусті, можна займатися додатковою прикрасою вироби.
 7. Скелет зайця готовий. Прикрашати його варто з низу. В один з качанів ставиться морквина. Зайчик тримає її в руках. Рекомендується прикріпити її до капусти зубочистками, щоб вона не відпала.
 8. Після цього між капустами кріпиться бантик. Можна використовувати бант будь-якого кольору, головне – щоб він був яскравий!
 9. З помаранчевої кольорового паперу вирізається ротик зайчика. Він приклеюється до голови скотчем. В якості очей тварини зійдуть гудзики.
 10. Який зайчик без вусиків? Правильно, ніякої. Варто використовувати зубочистки. Вони встромляються симетрично трохи нижче очей на верхній капусті.

Завершує саморобку квіткове прикраса голови. Квіточки можуть кріпитися скріпками або зубочистками.

Як зробити кораблик або кита з кабачка?

Що для цього знадобиться:

 • Кабачок.
 • Пластилін.
 • Кольоровий картон.
 • Черепашки.

podelki iz ovoshhejj i fruktov 🥝 svoimi rukami dlya detskogo sada ili shkoly na osennyuyu vystavku, foto260 Вироби з овочів та фруктів 🥝 своїми руками для дитячого садка або школи на осінню виставку, фото

Дорослий може допомогти дитині прикрасити його кораблик

Виконується така робота поетапно:

 1. Насамперед потрібно добре вимити і просушити кабачок. На мокру поверхню не приклеїться пластилін.
 2. Далі потрібно зробити киту хвіст. Для цього використовується кольоровий картон, бажано синій. Хвіст вирізається стандартний: лінія розширюється до кінця і з правого і лівого боку утворюються гострі кути. Як же прикріпити хвіст до баклажана? Для цього використовується пластилін. Невеликий його шматочок прикладається до нижнього кінця овоча, а потім на нього кріпиться хвіст. Він повинен дивитися вгору своїми гострими кутами.
 3. Тіло кита повинні бути покрито черепашками, які кріпляться аналогічно, за допомогою пластиліну. Чим більше буде черепашок – тим красивіше вийде виріб!
 4. На іншому кінці баклажана (на лицьовій частині китаю) повинен бути зроблений його рот. Спочатку береться шматочок синього пластиліну, а поверх нього клеїться червоний пластилін.
 5. Очі кита також будуть зроблені з цього матеріалу. На білий кріпиться червоний або чорний пластилін.

За бажанням можна прикрасити баклажан фломастерами, наприклад, намалювати на ньому хвилеподібні смуги.

Баранець з цвітної капусти

Це, мабуть, одна з найбільш простих і, в той же час, красивих виробів з овочів. Баранці виходять чудові!

Для роботи знадобляться:

 • Цвітна капуста.
 • Оливка.
 • Білий пластилін.
 • Яблучні хвостики.

podelki iz ovoshhejj i fruktov 🥝 svoimi rukami dlya detskogo sada ili shkoly na osennyuyu vystavku, foto261 Вироби з овочів та фруктів 🥝 своїми руками для дитячого садка або школи на осінню виставку, фото

Це, мабуть, одна з найбільш простих і, в той же час, красивих виробів з овочів

Що потрібно робити?

 1. З кожного шматочка цвітної капусти виходить один баранець. Рекомендується зробити багато тваринок, адже вони виглядають чарівно.
 2. Яблучні хвостики будуть використовуватися в якості ніг для баранця. Тонкою стороною вони встромляються в цвітну капусту по дві штуки з кожної сторони симетрично.
 3. Потім потрібно прилаштувати зверюшке голову. Нею стане оливка. Краще всього брати чорні оливки без кісток. Прикріплювати її варто зубочисткою. Рекомендується розламати зубочистку навпіл, адже виріб виходить маленька, тому цілу зубочистку може бути видно.
 4. Оченята баранчика повинні бути зроблені з білого пластиліну. Потрібно скачати 2 крихітних білих кульки і приклеїти їх до оливці. Для додання баранчика більш реалістичного вигляду, на білий пластилін можна наклеїти ще більш маленький кулька чорного пластиліну.
 5. Щоб яблучні хвостики добре тримали баранчика на поверхні, варто використовувати пластилінову поверхню. Так баранець буде весь час перебувати в стоячому положенні, не падаючи.

Що можна зробити з картоплі?

З картоплі може вийти прекрасний ведмежа. Для цієї вироби потрібно використовувати тільки картоплю і кольорову чорну папір.

 1. Великий і рівний картопля має бути використаний для того, щоб послужити тулубом ведмедя. Саме до тулуба будуть додаватися інші деталі.
 2. Маленький картоплю розрізати навпіл. Дві отримані половинки будуть ніжками ведмедя. Кріпляться вони у тулубу зубочистками.
 3. Ще один маленький овоч також розрізається, але тепер на 4 рівні частини. З двох частин повинна бути зроблена рука тваринки. Кріпляться частини шкіркою вгору симетрично.
 4. Тепер необхідно знайти овоч довгастої форми і прикріпити його до тулуба зверху. Це буде голова.
 5. З кольорового паперу вирізають 2 очі ведмедика.

Також можна вирізати з паперу для нього вуса.

Як зробити черепаху з овочів (відео)

Ідей створення овочевих виробів маса! Вихователі, що створюють умови для дозвілля дітей, повинні мати це на увазі. Тоді дітворі явно буде, чим себе зайняти. Але кращі вироби будуть у тих малюків, хто не просто знайде усі необхідні для роботи матеріали, але і як слід постарається.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками