Вироби з пластиліну для дітей 🥝 3-4 роки, як ліпити фігурки дітям в середній групі

Щоб дитина правильно розвивалася, з ним потрібно займатися, і мова йде не тільки про читання і рахунку, які батьки намагаються першими прищепити дитині. Потрібно розвивати дрібну моторику і образне мислення, що краще всього дозволяє зробити ліплення з пластиліну. Маленькі пальчики навчаються м’яти і з’єднувати шматочки матеріалу в цілі композиції, а також це дуже весело. Давайте дізнаємося, як залучити дитину до цього захоплюючого заняття і що можна зліпити.

podelki iz plastilina dlya detejj 🥝 3 4 goda, kak lepit figurki detyam v srednejj gruppe15 Вироби з пластиліну для дітей 🥝 3 4 роки, як ліпити фігурки дітям в середній групі

Маленькі пальчики навчаються м’яти і з’єднувати шматочки матеріалу в цілі композиції

Пластилинография для дошкільнят. Ліплення з пластиліну для дітей 3 років: урок поетапно

Ясла — чим зайняти малюка і чому його навчити, щоб йому було цікаво і пізнавально? Для малюків трьох років батьки і вихователі дитячого саду вибирають завдання з ліплення більш складні, ніж для молодших. Їх пальчики вже моторніші, так і фантазія дозволяє створювати цікаві образи навіть без втручання дорослих. Рибка і різні фігурки будуть легкими і цікавими.

Важливо! Категорично заборонено залишати дітей такого віку без нагляду під час ліплення щоб уникнути того, щоб карапуз з’їв або засунув шматочок пластиліну у вухо або ніс. Це може бути небезпечно для його здоров’я.

Уроки можуть бути побудовані по одній з нижче перерахованих схем. Щоб було більш зрозуміло, розглянемо їх поетапне форматі.

Галерея: ліплення з пластиліну (25 фото)

Ліпимо сонце

Що вам знадобиться:

 • пластилін;
 • дошка для ліплення.

podelki iz plastilina dlya detejj 🥝 3 4 goda, kak lepit figurki detyam v srednejj gruppe16 Вироби з пластиліну для дітей 🥝 3 4 роки, як ліпити фігурки дітям в середній групі

Сонечко можна прикрасити підручними матеріалами

Поетапно урок виглядає так:

 1. В домашніх умовах заняття краще проводити у вечірній час, перед тим як дитина ляже спати. Копіткість занять розслабить і підготує його до нічного сну краще, ніж гучне біг і перезбудження, які за ним неминуче приходить. Підготуйте стіл, розкладіть всі матеріали і покличте малюка, починаючи розповідь про красивому сонечку, яке треба покласти спати, щоб завтра можна було знову бігати і танцювати весь день. Формат казки позитивний з негативним героєм, який зіпсував сонечко, а малюк його зробить.
 2. Ліплення повинна починатися з вибору матеріалу, який малюк зробить сам, завдяки вашим наводящим питань і легким підказок.
 3. Спочатку ліпимо куля, розгортаючи його між нещільно зімкнутих долоньок.
 4. Запропонуйте дитині покласти його на дошку і розчавити. Основа для сонця готова.
 5. Вчимо його крутити джгутики, які робить з різнокольорових шматочків пластиліну.
 6. Кріпимо їх до основи.
 7. Робимо мордочку: очі — кульки, прибиті до основи, рот — джгут також придавлений до основи. Ваше сонечко готово.

Цікаво! Попросіть дитину покласти його на віконце, щоб ранок воно зійшло на небо, потім сховайте виріб, а вранці підводить дитину до вікна, в якому сяє справжнє сонечко.

Ліпимо їжачка

Пластилінова іграшка може стати найулюбленішою у вашої дитини. Згідно з опитуванням дітей цього віку найчастіше улюбленим лісовим звіром вони називають їжака, а значить, саме час його зробити. Набір матеріалу, як і в попередньому варіанті, а поетапно робити так:

 1. Попросіть дитину відщипнути шматочок світлого пластиліну, який стане животиком і головою їжака.
 2. Скачайте його в кулю, з якого потім потрібно буде зробити невеликого пуголовка.
 3. З кулястої частини зробіть голову, прикрасивши її намистинками очима і темним носиком, а жгутообразную частина нехай малюк злегка розчавить.
 4. З шматка коричневого пластиліну зробити велику кулю. І щипающими рухами, зробити на ньому голки.
 5. Садимо його на світлу основу, і їжак готовий.

podelki iz plastilina dlya detejj 🥝 3 4 goda, kak lepit figurki detyam v srednejj gruppe17 Вироби з пластиліну для дітей 🥝 3 4 роки, як ліпити фігурки дітям в середній групі

Пластилінова іграшка може стати найулюбленішою у вашої дитини

При бажанні можна прикрасити його гілочками і грибочками.

Покроковий урок ліплення з пластиліну для малюків 2 років

З дітьми такого віку дуже легко працювати, адже вони будуть все повторювати за вами. Не варто вибирати складні фігури, почніть з куль і квадратів. Покроково зробити кулю дуже просто:

 1. Заздалегідь купіть м’який медовий пластилін, який не потрібно нагрівати в руках для більш зручної ліплення. Якщо такого немає, то можна взяти і звичайний, але дати йому постояти кілька хвилин на сонечку.
 2. Даємо дитині відірвати будь шматок пластиліну. Собі теж відриваємо.
 3. Особистим прикладом показуємо, як треба катати його в долонях, щоб він прийняв форму кулі.
 4. Нехай зробить кілька куль, а ваше завдання зробити для них ріжок, в який він їх складе і у вас вийде морозиво. Дитина радий, а що ще потрібно?

podelki iz plastilina dlya detejj 🥝 3 4 goda, kak lepit figurki detyam v srednejj gruppe18 Вироби з пластиліну для дітей 🥝 3 4 роки, як ліпити фігурки дітям в середній групі

Не варто вибирати складні фігури, почніть з куль і квадратів

Щоб виконати квадрат, отриманий шар потрібно придавити вказівним і великим пальцем з декількох сторін. Дитині це буде нескладно, головне – навчити його контролювати силу тиску.

Ліплення з пластиліну для середньої групи в дитячому садку: ідеї

Зараз дуже модно залучати до виховання у дитячому садку батьків, і найчастіше це загальне заняття з малювання чи ліплення. І в останньому варіанті батьки не можуть нічого придумати, щоб показати на уроці.

Якщо ваш малюк в середній групі, вам знадобляться наступні ідеї:

 • равлик — джгут, згорнута в спіраль, кінець якої буде мордочкою, а спіраль — її будиночком;
 • квіти;
 • плоскі будиночки, техніка формування яких схожа з малюванням пластиліном;
 • дерева;
 • будь-які тварини;
 • мухомори (вони викликають найбільший захват у дітей 3-4 роки життя);
 • гармата, машинка і інша нескладна техніка.

podelki iz plastilina dlya detejj 🥝 3 4 goda, kak lepit figurki detyam v srednejj gruppe19 Вироби з пластиліну для дітей 🥝 3 4 роки, як ліпити фігурки дітям в середній групі

Квіти з пластиліну можуть складатися з базових форм

Цікаво! Щоб точно визначити, що зацікавить дітей, запитайте їх про це, але як мінімум за тиждень до заняття, тому що відповіді будуть різнитися, а вам потрібно буде вибрати з більшості декілька. І якщо почати ліпити відразу, то частина дітей буде незадоволена.

Що ліпити з дитиною 4 роки?

Деякі педагоги та виховали стверджують, що і в 4 роки, і в першому класі школи ліплять вироби одного формату. Не можна сказати, що твердження дуже точне, адже все залежить від ступеня розвитку дітей. Зазвичай такі порівняння більше підходять для дітей старшої групи, але зважаючи зростаючих вимог до малечі, цілком можливо, що і вашому чотирирічній дитині знадобляться їхні ідеї.

Зазвичай інструкція до пластиліну містить деякі прості схеми ліплення, при певних змінах їх можна перетворити на що завгодно. Зараз у тренді мультики і герої, які мають нестандартну форму. Можна дати дитині замовлення на ліпку придуманого ним або, підглянутого з мультика, героя. Спочатку він буде тільки віддалено нагадувати його, але з часом роботи карапуза стануть більш схожими. Дуже важливо, що ваша дитина своїми руками буде створювати своїх улюблених героїв.

Можна приступити до ліплення після походу в зоопарк. Нехай малюк зробить, побачених ним звірів. Почніть зі слона, на нього піде і більше матеріалу, що люблять всі діти, і особливих складнощів з його виготовленням не виникне. Далі можна зробити жирафа, який приваблює до себе своєю довгою шиєю і цятками на шкурі. Поступово можна привчати його до більш граціозним звірам. З рослинного світу також потрібні ті рослини, які дитина бачив вживу і, бажано, чіпав руками. Плавно переходите на створення більш монументальних робіт, як композиції з рослинного і тваринного світу або цілі сюжети з його улюблених фільмів.

Як зробити гусеницю (відео)

Ліплення з пластиліну для малюків: з чого почати (відео)

Не всі батьки ліплять вдома з дітьми, що категорично неправильно. Спільні заняття зближують, а при роботі з пластиліном йде навчання карапуза. Він буде вивчати і пізнавати навколишній світ, копіюючи його предмети. Навчіть його бачити світ вашими очима, але робити свої висновки.

Інші схеми ліплення

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками