Вироби з природного матеріалу на тему Осінь 🥝 як зробити із осінніх дарів і листя в дитячому саду і в школі своїми руками, фото

podelki iz prirodnogo materiala na temu osen 🥝 kak sdelat iz osennikh darov i listev v detskom sadu i v shkole svoimi rukami, foto369 Вироби з природного матеріалу на тему Осінь 🥝 як зробити із осінніх дарів і листя в дитячому саду і в школі своїми руками, фото

Всі ми знаємо, що осінь приносила Олександру Сергійовичу Пушкіну море натхнення. Але не всі з нас розуміють, що натхнення – це не завжди твір віршів. Воно поширюється на всі сфери творчості: образотворче мистецтво, танці, музику.

Малюки теж можуть відчути бажання творити і малювати, особливо якщо під рукою є відмінні матеріали і шаблони, а в голові – купа чудових ідей.

podelki iz prirodnogo materiala na temu osen 🥝 kak sdelat iz osennikh darov i listev v detskom sadu i v shkole svoimi rukami, foto370 Вироби з природного матеріалу на тему Осінь 🥝 як зробити із осінніх дарів і листя в дитячому саду і в школі своїми руками, фото

Пластилинография — чудове хобі для дитини, адже один з найцікавіших матеріалів для дитини – це пластилін. З нього можна створювати власні фігурки і цілі картини. Щоб малюнок став об’ємним і ожив, досить використовувати трохи пластиліну. Навіть якщо малюк ще не вміє створювати об’ємні фігурки і скульптури, пластилін допоможе зробити прекрасні роботи — з звичайних джгутиків пластиліну виходить чудове осіннє дерево, або навіть цілий осінній ліс. Ліпимо і насолоджуємося!

Пластилінова живопис – найсучасніший вид образотворчої діяльності. Воно дозволяє дитині освоїти обсяг, зробити картинку рельєфною і за рахунок цього більш виразною і живий.

Коли за вікном всі дерева стають по-справжньому барвистими, так і хочеться зняти красивий пейзаж і перенести його на аркуш паперу! Або картону, адже він щільніше і краще підходить для створення унікальної осінньої аплікації або панно.

Загалом, якщо хочеться писати вірші про осінь — пишіть, хочеться малювати осінні пейзажі — малюйте, ліпити осінні дерева — ліпіть і насолоджуйтеся процесом!

Як вибрати матеріал

Пластилін потрібно вибирати, грунтуючись на деяких важливих критеріях:

 1. podelki iz prirodnogo materiala na temu osen 🥝 kak sdelat iz osennikh darov i listev v detskom sadu i v shkole svoimi rukami, foto371 Вироби з природного матеріалу на тему Осінь 🥝 як зробити із осінніх дарів і листя в дитячому саду і в школі своїми руками, фотоКолір. Яскравий колір – ознака хорошого матеріалу. З такого пластиліну аплікація вийде свіжої, осінній і барвистою. Можна вибрати різні відтінки помаранчевого, жовтого, зеленого і червоного кольорів, а можна і зовсім використовувати блискучий пластилін. У магазинах для творчості знаходиться величезна кількість робочого матеріалу, який, якщо правильно вибрати, можна змусити грати різними фарбами.
 2. Консистенція. Як не дивно, пластилін не повинен бути занадто липким і прилипати до рук. Цей матеріал стає теплим, якщо його кілька секунд м’яти в руках. Однак важливо пам’ятати, що занадто липкого пластиліну виходять неакуратні вироби. В аплікаціях такий матеріал можна використовувати. Головна умова – добре помити руки з милом і висушити їх перед ліпленням.
 3. podelki iz prirodnogo materiala na temu osen 🥝 kak sdelat iz osennikh darov i listev v detskom sadu i v shkole svoimi rukami, foto372 Вироби з природного матеріалу на тему Осінь 🥝 як зробити із осінніх дарів і листя в дитячому саду і в школі своїми руками, фотоМіцність. Після засихання пластилін може стати занадто твердим, і фігурки, зліплені з нього, можуть ламатися і кришитися. Такий поворот подій може засмутити малюка, адже він так довго намагався зліпити красиву річ або аплікацію. Перш ніж починати роботу з пластиліном, варто переконатися в його міцності. Для цього можна скачати невелику кульку, розігрівши його в долонях, а потім дочекатися її повного висихання. Якщо Ви хочете, щоб отримана фігурка довго залишилася міцною і стійкою, покрийте її прозорим лаком для нігтів.

Галерея: аплікації з пластиліну Осінь (25 фото)

Як надихнути дітей творити?

podelki iz prirodnogo materiala na temu osen 🥝 kak sdelat iz osennikh darov i listev v detskom sadu i v shkole svoimi rukami, foto373 Вироби з природного матеріалу на тему Осінь 🥝 як зробити із осінніх дарів і листя в дитячому саду і в школі своїми руками, фотоЗацікавити дітей допоможе стенд на тему «Золота осінь». З пластиліну часто роблять вироби школярі. Якщо вироби плануються виконуватися в школі, то проблем з цим не виникне.

Відмінний спосіб продемонструвати інші роботи для натхнення – це презентація. Можна використовувати красиві картинки пейзажів, вірші відомих поетів і розповіді письменників про це чудовому часу року у своїй презентації. Презентацію обов’язково потрібно прикрасити малюнками та аплікаціями інших дітей на тему «Осінь», щоб діти відчули те чарівництво, яке приносить Матінка Природа. Презентація здатна не тільки налаштувати дітей на роботу, але і надихнути їх на створення шедеврів.

Вироби з пластиліну на тему «Осінь»

Аплікація «Осінній пейзаж» своїми руками

Перш, ніж приступити до ліплення, допоможіть дитині добре вимити і висушити руки і підготуйте наступні матеріали:

 • пластилін різних кольорів;
 • сухі насіння (горох, кавунове насіння, гречка тощо);
 • podelki iz prirodnogo materiala na temu osen 🥝 kak sdelat iz osennikh darov i listev v detskom sadu i v shkole svoimi rukami, foto374 Вироби з природного матеріалу на тему Осінь 🥝 як зробити із осінніх дарів і листя в дитячому саду і в школі своїми руками, фотогілки рослин;
 • клей-олівець;
 • стеки;
 • ніж для матеріалу;
 • дошка;
 • простий олівець;
 • лист світло-блакитного або білого картону;
 • елементи декору.

Для цієї вироби не потрібні шаблони. Слідуючи поетапного майстер-класу, можна створити чарівну осінню картину:

 1. podelki iz prirodnogo materiala na temu osen 🥝 kak sdelat iz osennikh darov i listev v detskom sadu i v shkole svoimi rukami, foto375 Вироби з природного матеріалу на тему Осінь 🥝 як зробити із осінніх дарів і листя в дитячому саду і в школі своїми руками, фотоПокладіть перед собою аркуш картону. Простим олівцем намітьте розташування дерев, трави, хмар і т. д. Малювати пейзаж особливо захоплююче, якщо поруч лежать картинки-шаблони, з яких можна взяти ідеї.
 2. Коли з малюванням покінчено, беріться за пластилін. З зеленого або сірого кольору потрібно зробити «землю». Наносити пластилін потрібно тонким шаром, розмазуючи його по картону-основі.
 3. З допомогою гороху викласти в куточку картону сонечко.
 4. podelki iz prirodnogo materiala na temu osen 🥝 kak sdelat iz osennikh darov i listev v detskom sadu i v shkole svoimi rukami, foto376 Вироби з природного матеріалу на тему Осінь 🥝 як зробити із осінніх дарів і листя в дитячому саду і в школі своїми руками, фотоКлей олівець допоможе приклеїти гілочки рослин до аркуша картону. Це можуть бути листя берези, дуба або навіть соснові гілки. Вони схожі на мініатюрні дерева, тому чудово вписуються в загальну композицію.
 5. Доповнити картину сухим насінням, розкиданими по всій землі. Можна використовувати гречку, кавунове насіння, фісташки і насіння рослин.
 6. З пластиліну помаранчевого, жовтого і червоного кольору зліпити тонкі коржі. Товщина повинна становити приблизно 1 мм. З коржів сформувати маленькі листочки-трикутники. Прикрасити ними картинку. Буде здорово, якщо Вам вдасться створити ілюзію падаючих листочків.
 7. Доповнити композицію елементами декору: блискітками, стразами і т. д.

Така картина стане прекрасною роботою для ярмарку дитячих виробів або матеріалом для презентації можливостей дитячої творчості.

Аплікація «Осіннє дерево» своїми руками

Щоб створити чудову осінню саморобку, Вам знадобиться:

 • podelki iz prirodnogo materiala na temu osen 🥝 kak sdelat iz osennikh darov i listev v detskom sadu i v shkole svoimi rukami, foto377 Вироби з природного матеріалу на тему Осінь 🥝 як зробити із осінніх дарів і листя в дитячому саду і в школі своїми руками, фотопластилін;
 • стеки;
 • ніж для матеріалу;
 • дошка;
 • картон білого кольору формату А4;
 • елементи декору.

Отже, приступимо до створення осіннього шедевра. Для цієї вироби не потрібні шаблони. Вам необхідно:

 1. Розмістити перед собою аркуш білого картону.
 2. Вироби з природного матеріалу на тему Осінь 🥝 як зробити із осінніх дарів і листя в дитячому саду і в школі своїми руками, фотоЗ пластиліну помаранчевого, червоного, жовтого і зеленого кольору скачати довгі смужки-ковбаски.
 3. Почати скручувати кожну ковбаску в «равлика».
 4. З коричневого пластиліну скачати довгі ковбаски (7-10 см). Розташувати їх вертикально на аркуші картону, зображуючи стовбур дерева.
 5. Різнокольорові «равлики» замінять листя на дереві.
 6. Композицію прикрасити елементами декору.

Готову картину можна помістити в рамочку і прикрасити нею стіну.

Створювати пластилінові аплікації разом з дітьми – одне задоволення, потрібно лише запастися терпінням, гарним настроєм і фантазією. Повірте, магію можна створювати буквально з повітря, маючи під рукою звичайний пластилін.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками