Вироби з природного матеріалу своїми руками для дітей 🥝 в дитячому садку і в початковій школі, осінні теми, фото, картини

podelki iz prirodnogo materiala svoimi rukami dlya detejj 🥝 v detskom sadu i v nachalnojj shkole, osennie temy, foto, kartiny226 Вироби з природного матеріалу своїми руками для дітей 🥝 в дитячому садку і в початковій школі, осінні теми, фото, картиниОсіння пора відкриває безліч нових занять з дітками. На території дитячих садочків та шкіл проводяться ярмарки і виставки на тему збору врожаю і все, що тісно пов’язано з осінніми видами діяльності. Це пора яскравих фарб, мінливої погоди і вічній задумі. Коли ще творити, якщо не восени?

Декоративна аплікація з рослинних та інших природних матеріалів – листочків, сухоцвітів, камінчиків – доступна для виконання вже в початковій групі дитячого саду. Під чуйним керівництвом педагогів і батьків дитина може розвивати свої творчі здібності – лісові картинки, тварини і птахи, різні комахи, всі це прекрасно виходить з соломки, листочків, трави. Об’ємна аплікація, яку роблять старші хлопці, теж може бути виконана з природних матеріалів, наприклад, насіння рослин – в хід йдуть соняшникове і гарбузове насіння, кленові «крильця», жолуді і горіхи, сушені ягоди. Іноді виходить така краса, що дух захоплює!

Аплікація з природного матеріалу своїми руками

Створювати чудові вироби — це захоплююче, але зовсім не просте заняття. Для початку нам потрібен матеріал, з якого згодом будуть створюватися шедеври.

Збір матеріалу

Звичайно, для виконання цього завдання нам потрібно обов’язково вийти як мінімум у двір. Перше, що приходить на розум, коли ми говоримо про осінні виробах це каштани та жолуді. Але, повірте, для того щоб створити щось унікальне, потрібно трохи довше погуляти по осінніх парках, дощовим вулицями. Вам потрібно відчути настрій природи в цю пору року…

Ні, без сумнівів, інші пори року також володіють своєю магією кольору і форм. Наприклад, тополиного пуху, крім як влітку, ми більше ніколи не зустрінемо. Взимку ми збираємо насіння, а вони, між іншим, теж мають різні кольори і форми. Весна — це пора різних рослин і квітів. Природа в кожну пору року дає нам можливість не тільки насолодитися її красою, але й отримати масу натхнення для створення майбутніх шедеврів. І ось коли матеріал зібраний, засушен і готовий до використання, настав час шукати ідею.

Галерея: аплікація з природного матеріалу (25 фото)

Види аплікацій

Існує безліч технік, завдяки яким, ми можемо створити унікальну аплікацію з природного матеріалу. Серед видів аплікацій найпростішою є накладна. Вона не вимагає вирізання деталей з природного матеріалу, так що сміливо можете брати своєї дитини і разом створювати накладні шедеври аплікації. Одним з найпростіших прикладів можна навести аплікацію метелики. Ця виріб чудово підійде для дитячого садка, а головне, діти не залишаться байдужими до неї.

Для створення метелики за накладною методикою аплікації нам знадобиться:

 • картонна основа;
 • клей;
 • пензлик;
 • олівець чи фломастер;
 • листя дерев клена або ясена, сушені квіти;
 • крилатка ясена.

podelki iz prirodnogo materiala svoimi rukami dlya detejj 🥝 v detskom sadu i v nachalnojj shkole, osennie temy, foto, kartiny227 Вироби з природного матеріалу своїми руками для дітей 🥝 в дитячому садку і в початковій школі, осінні теми, фото, картиниПроцес створення метелики дуже простий: для початку нам потрібно олівцем на нашій картонній основі окреслити контури майбутнього комахи. Потім ми поділяємо загальний контур по зонам: черевце і крила. Починаємо наносити пензликом клей на тулубі нашого метелика. Черевцем може стати довгастий аркушик верби, наприклад. Для формування крилець нам знадобляться симетричні листочки липи або клена, наприклад. Прикрасити листочки нам допоможуть сушені квіти.

От і все. Так просто і швидко у нас вийшла унікальна і гарна виріб метелики. Для того, що ще більше прикрасити нашу картину, ми можемо додати хмарки і травичку з допомогою пофарбованих у потрібні кольори крупинки рису або пшона.

Наступний вид аплікації — силуетна. Для створінь виробів цієї техніки нам знадобляться ножиці. А для знайомства вашої дитини з мешканцями підводного світу, ми можемо створити аплікацію з черепашок і камінчиків на морську тему.

Крім ножиць і черепашок, нам знадобиться:

 • гофрований картон синього та коричневого кольорів;
 • камінчики;
 • пір’ячко;
 • листя клена;
 • суха трава;
 • жовта сіль;
 • пластилін;
 • олівець;
 • пензлик і клей;
 • рамка ( за бажанням).

podelki iz prirodnogo materiala svoimi rukami dlya detejj 🥝 v detskom sadu i v nachalnojj shkole, osennie temy, foto, kartiny228 Вироби з природного матеріалу своїми руками для дітей 🥝 в дитячому садку і в початковій школі, осінні теми, фото, картиниСтворюємо фон картини, підганяючи його під розміри рамки. В якості води у нас буде синій картон, додатковий рельєф буде додавати 3д ефект і більшої реалістичності. А замість дна буде такою ж картон коричневого кольору. Водоростями у нас буде сушена трава. Важливо сказати, що тут неважлива симетрія — дайте волю вашої фантазії! Підводний світ практично готовий, залишилося додати декілька деталей.

З камінців і черепашок ми можемо зробити абсолютно будь-якого морського жителя — знову-таки, все у ваших руках. Ми рекомендуємо зробити краба. Для цього нам потрібно відібрати черепашки потрібних розмірів і починаючи з тулуба і передніх лапок приклеїти на картонну основу. Навколо краба у нас на картині рибки будуть плавати у вигляді шматочків. Очі і плавники їм ми зробимо з пластиліну.

Прикрашаємо дно маленькими черепашками, залишками сухої трави і недбало присипаємо «дно» жовтої сіллю — вона додасть картині яскравих фарб.

Важливо сказати, що такі заняття розвивають у дітей дитячого садка не тільки фантазію. Діти вчаться мислити, зв’язно говорити, описувати предмети, які бачать кожен день. Вони тепер можуть порівнювати створені ними предмети з реальними, вчаться помічати деталі, розбиратися в симетрії. Важливо, що з такими заняттями у дитини розвивається дрібна моторика рук.

podelki iz prirodnogo materiala svoimi rukami dlya detejj 🥝 v detskom sadu i v nachalnojj shkole, osennie temy, foto, kartiny229 Вироби з природного матеріалу своїми руками для дітей 🥝 в дитячому садку і в початковій школі, осінні теми, фото, картиниУ малюків розвивається почуття прекрасного, естетики, ритму, а також відчуття стилю, адже доповнюючи та декоруючи майбутні шедеври, дитина покладається повністю на свій смак. Дорослий може лише допомогти в обробці та зборі матеріалів, наштовхнути на ідею або тематику майбутнього шедевра: все інше — справа юного майстра, який невміло, але з палаючими очима буде шматувати сухе листя і розривати сушену траву, а все заради однієї лише вироби. Зате яке ж буде здивування його виховательки і друзів у дитячому садку при вигляді цього шедевра.

Зацікавити малюка не так складно, як може здатися на перший погляд. Виготовлення поробки може зайняти дуже короткий проміжок часу, так може розтягнутися на весь день. Тема аплікації також залишається за вибором дитини. Варто лише включити фантазію. Почати можна з елементарний речей, таких як лісова галявина. «Розставляючи» листочки з різних дерев, ви зможете з легкістю вивчити їх назви, а якщо дитина не знає кольору можна і прикрасити ці самі дерева і ось у вас вже непросто лісова галявина, а осінній ліс.

З допомогою простих листів і крупи ви зможете зробити щасливішим вашої дитини. Це відмінна ідея для проведення сімейних досугов і навіть для конкурсів на дитячих святах. А також з допомогою природних матеріалів ви можете створити незвичайної краси листівку, якої буде шалено радий її отримав.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками