Вишивання гладдю для початківців рукодільниць покроково, порядок виконання простої вишивки

vyshivanie gladyu dlya nachinayushhikh rukodelnic poshagovo, poryadok vypolneniya prostojj vyshivki326 Вишивання гладдю для початківців рукодільниць покроково, порядок виконання простої вишивкиВишивка гладдю з’явилася вже дуже давно і в даний час має велику популярність. Вишивати можна на будь тканини і будь-якими нитками, тому простір для творчості досить великий.

Для вишивки гладдю знадобляться стандартні матеріали для рукоділля в будь-якій техніці</strong>.

Матеріали для вишивки гладдю

  1. Основа. Це може бути будь-яка тканина, бажано щільна і міцна.
  2. Нитки. Нитки підійдуть будь-які, головне, підібрати необхідні кольори.
  3. Голка. Підійде звичайна швейна голка з гострим кінчиком. Вона має легко проходити крізь тканину.
  4. Малюнок. Для вишивки підійде будь-який малюнок, його можна намалювати самостійно.
  5. П’яльця для натягування тканини. Для великих робіт можна використовувати спеціальні верстати для вишивки.

Підбір ниток

vyshivanie gladyu dlya nachinayushhikh rukodelnic poshagovo, poryadok vypolneniya prostojj vyshivki327 Вишивання гладдю для початківців рукодільниць покроково, порядок виконання простої вишивкиНитки для вишивки гладдю підійдуть будь-які. Найефектнішими нитками для гладі є шовкові. Але вони досить дорого коштують і знайти їх важко, вони не продаються у всіх магазинах рукоділля.

Можна скористатися більш економічним варіантом і вишивати простими нитками муліне. Вони випускаються різними виробниками і мають різні цінові позиції, тому кожна рукодільниця знайде підходящий варіант.

Муліне примітно тим, що можна легко вибирати товщину нитки. Пасма муліне складається з 6 ниточок, які розподіляються і використовуються в потрібній кількості. Вони мають дуже велику палітру кольорів, а використання великої кількості відтінків у вишивці допомагає зробити її цікавою, живою і барвистою.

Можна використовувати звичайні швейні нитки, але зробити велику роботу з них проблематично, потрібно багато терпіння і часу. Крім того, такі нитки не завжди продаються в необхідних колірних варіаціях. Але якщо елемент буде невеликого розміру, то такі нитки допоможуть зробити вишивку живої і цікавою.

Підбір схеми

vyshivanie gladyu dlya nachinayushhikh rukodelnic poshagovo, poryadok vypolneniya prostojj vyshivki328 Вишивання гладдю для початківців рукодільниць покроково, порядок виконання простої вишивкиВ якості схеми для вишивання підійде будь-який малюнок, можна намалювати свій малюнок і вишивати по ньому. Для початківців рукодільниць і тих, хто тільки починає пробувати вишивати гладдю рекомендується використовувати прості малюнки. Причому малюнки повинні бути невеликими і не містити багато деталей.

Саме на таких зображеннях слід вчитися. У них немає великої кількості деталей, а отже, складно заплутатися в послідовності виконання елементів. Великих стібків робити не доведеться, тому вишивка буде більш цілісною. У великих елементах стежки прокладаються довгі або простір зашивається короткими стібками. Але в цьому випадку, короткі стібки необхідно правильно розташовувати, тоді гладь вийде рівною і однорідною.

З квіткових серій можна порекомендувати досить прості схеми вишивки гладдю ірису, ромашки, братки, волошки, конвалії і так далі. Вишивка ірисів вдається особливо цікаво, розсип васильків виходить ніжною і яскравою. З тварин спочатку можна спробувати вишити сову, на інтернет-сторінках представлено багато уроків вишивки покроково.

Коли рукодільниця потренується можна переходити до більш складних схем. Це можуть бути схеми для аплікації. У схемах може бути велике розмаїття кольорів і дрібних деталей.

Основа-тканина

Для основи вишивки необхідно вибирати щільні тканини. Самими правильними будуть натуральний льон або бавовна. Вони тонкі, але в той же час досить міцні. Нитки основи не повинні розсуватися, але голка повинна проходити легко. Якщо голка буде застрягати в полотні, то процес буде просуватися складно і задоволення від вишивки майстриня не отримає.

Якщо вишивка запланована на одязі, то варто підбирати однотонні тканини. Вони повинні бути міцними.

П’яльця

vyshivanie gladyu dlya nachinayushhikh rukodelnic poshagovo, poryadok vypolneniya prostojj vyshivki329 Вишивання гладдю для початківців рукодільниць покроково, порядок виконання простої вишивкиЦей інструмент допомагає тримати тканину в постійному натягу, щоб стібки вкладалися правильно. При виборі п’ялець необхідно приділити увагу їх якості. Обов’язково п’яльця повинні туго натягувати тканину і тримати її. Якщо матеріал буде провисати, то стібки будуть нерівними, неоднаковою довжини, а значить, сама вишивка буде неакуратною.

Розмір п’ялець повинен повністю вміщати схему малюнка. Якщо схема малюнка буде виходити за межі п’ялець, то стібки необхідно буде заправляти в п’яльці, а від цього вони деформуються і втрачають свою привабливість.

Вишивка гладдю по своєму малюнку

Можна вишивати гладдю з будь-якого малюнку, навіть намальованому своїми руками. Для початку необхідно підібрати всі необхідні інструменти, це малюнок, матеріал, нитки, п’яльця, голки та ножиці.

Коли все необхідне для вишивання підготовлено можна приступати до перенесення малюнка на тканину. Зручно використовувати для цього смывающийся маркер для тканини. Можна використовувати простий олівець, але необхідно мати на увазі, що олівець не змиється. У цьому випадку контури необхідно повністю закривати нитками. Переносити на тканину варто контури малюнка і основні елементи зображення.

Коли потрібний малюнок перенесено, то можна переходити до натягування матеріалу на п’яльці. Натяжка повинна бути тугий і не провисати в процесі роботи.

Потрібний колір нитки заправити у вушко голки і закріпити кінець нитки на тканині. Для цього можна зробити невелику петельку і протягнути крізь неї голку. Можна прикріпити нитку за допомогою декількох невеликих стібків. Еще один спосіб закріплення нитки полягає у виготовленні вузлика. Цей вузлик варто розташувати на деякій відстані від початку вишивки. Згодом нитка буде закріплена стібками і вузлик можна буде відрізати.

Тепер можна прокладати перші стібки. Техніка вишивання може бути різною і залежати від особливостей малюнка. Простір усередині контурів має повністю закриватися нитками. По мірі необхідності варто міняти колір нитки.

Гладь готова, коли просвітів основної тканини не видно. Тепер можна прокладати контурні стібки контрастними нитками, хоча можна вибирати нитки в тон основних деталей.

Догляд за виробом вишитим

Вишита робота має певну структуру, тому варто правильно з нею поводитися. Вишивка на одязі буде постійно забруднюватися, тому прати її доведеться часто. Але і оформлена в раму картина потребує прання через деякий час. Тому варто запам’ятати правила прання і сушки готової вишитої роботи.

Догляд полягає в наступному:

  • vyshivanie gladyu dlya nachinayushhikh rukodelnic poshagovo, poryadok vypolneniya prostojj vyshivki330 Вишивання гладдю для початківців рукодільниць покроково, порядок виконання простої вишивкиПрати можна тільки при помірній температурі. Відповідною температурою стане не більше 30 градусів.
  • Прати виріб варто тільки руками, причому сильно віджимати і м’яти не можна.
  • Прасувати можна тільки з виворітного боку.
  • Сушити роботу варто в розправленому вигляді, наприклад, розклавши виріб на рушник.

Незважаючи на гадану складність виконання, гладь є простим видом рукоділля. Тому навчитися вишивки гладдю вдасться кожному. А результат виходить дуже красивим, фактурним і особливим.

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками