Вишивка гладдю схеми квіти 🥝 для початківців, вишиваємо на тканини покроково по малюнку

Красива і об’ємна вишивка гладдю досить проста у відтворенні навіть для тих, хто вперше зіткнувся з рукоділлям. За красою вони нічим не поступається класичному вигляді такого заняття і навіть вважається більш мальовничій. Стібки, що покривають всю поверхню тканини, створюють враження написаної картини, а також яскраво передають кольори. Однак багато що залежить від техніки виконання і вибору ниток.

vyshivka gladyu skhemy cvety 🥝 dlya nachinayushhikh, vyshivaem na tkani poshagovo po risunku40 Вишивка гладдю схеми квіти 🥝 для початківців, вишиваємо на тканини покроково по малюнку

Вишивка гладдю досить проста у відтворенні навіть для тих, хто вперше зіткнувся з рукоділлям

Чому вишивка гладдю відрізняється від звичайної

Такий вид рукоділля відрізняється оригінальним і презентабельним виглядом. Ця вишивка більш мистецька, яскраво передає кольору за рахунок правильного розташування стібків і підбору ниток.
На відміну від класичного вишивання така техніка проста і доступна всім, достатньо лише слідувати самим банальним правилами, щоб ваша праця була неймовірною.

Походження цього виду мистецтва

Країнами, в яких зародився цей вид мистецтва, були Японія і Китай. Виконання картин з допомогою такої техніки дивували і захоплювали приїжджих, а тому незабаром гладь стала популярна по всьому світу.

vyshivka gladyu skhemy cvety 🥝 dlya nachinayushhikh, vyshivaem na tkani poshagovo po risunku41 Вишивка гладдю схеми квіти 🥝 для початківців, вишиваємо на тканини покроково по малюнку

У кожній частині світу, області або регіоні вона має свої особливості, що виражаються в кольорах, тематиках

У кожній частині світу, області або регіоні вона має свої особливості, що виражаються в кольорах, тематиках та інше.

Галерея: вишивка гладдю з квітів (25 фото)

Основні поради новачкам

Для початківців навчитися вишивати не так вже важко. Вишиті картини сотрятся куди краще намальованих.

Важливо тільки пам’ятати про деякі пункти, які зможуть полегшити роботу:

 1. Потрібно максимально натягнути тканину, щоб стібки виходили рівними і правильними;
 2. Робити стібки невідривно один за одним;
 3. Вони повинні повністю закривати все полотно;
 4. Краї зобов’язані розташовуватися рівно;
 5. Краще розмітити тканину заздалегідь;
 6. Вкрай важливо починати роботу з самих дрібних і вузьких стібків;
 7. Занадто широкі робити не можна в принципі;
 8. Для чіткого окреслення контуру можна прокласти його з допомогою нитки більш темного відтінку;
 9. При виконанні роботи на швидку руку, варто брати більш щільну і коротку нитку;
 10. Стібки повинні бути строго паралельні.

Вишивка гладдю: біла гладь листочок для квітки (відео)

Види вишивки

Звичайно ж, у такий вишивки є кілька видів, які відрізняються технікою виконання, кольоровою гамою та іншими важливими в роботі елементами, на які варто звернути увагу, щоб усвідомлювати, який результат ви одержите:

 1. Плоска гладь – стібки накладаються;
 2. З настилом – коли стібки розташовуються перпендикулярно один одному;
 3. Тіньова – її особливість в різній колірній гаммі;
 4. Впикреп – для заповнення фону або масштабних деталей ниткою одного кольору;
 5. Рішельє – перед тим, як приступити, в тканини вирізують відповідні ідейним задумом отвори;
 6. Верхошов – отримав свою назву із-за розташування основної частини стібків на лицьовій стороні;
 7. Вузький гладьевой валик – це робота швейної машинки.

vyshivka gladyu skhemy cvety 🥝 dlya nachinayushhikh, vyshivaem na tkani poshagovo po risunku42 Вишивка гладдю схеми квіти 🥝 для початківців, вишиваємо на тканини покроково по малюнку

У такий вишивки є кілька видів, які відрізняються технікою виконання

Види ниток

Вибір матеріалу дуже важливий і визначає якість роботи. За яскравість і міцність відповідає не тільки тканина, але і те, якими нитками ви беретеся шити. А тому варто знати їх різновиди:

 1. Муліне – нитка з 6 маленьких ниток, які можуть бути як одного кольору, так і різних. Подібна особливість дозволяє поєднувати кольори за власним бажанням;
 2. Меланж – плавний перехід кольору в його різні відтінки;
 3. Мультиколор – синя нитка;
 4. Мерсеризированные нитки – на вигляд ніби бісерні за рахунок техніки їх виготовлення;
 5. Вовна;
 6. Шовк.

vyshivka gladyu skhemy cvety 🥝 dlya nachinayushhikh, vyshivaem na tkani poshagovo po risunku43 Вишивка гладдю схеми квіти 🥝 для початківців, вишиваємо на тканини покроково по малюнку

Вибір матеріалу дуже важливий і визначає якість роботи

Ні для кого не секрет, що найпопулярнішим видом нитки для вишивання є муліне за рахунок яскравості і різноманітності в кольорах, легкості у використанні, а так само можливості змінювати і комбінувати колір за бажанням.

Кілька порад про муліне

Важливо не скупитися при купівлі таких ниток для роботи, оскільки вишити велике полотно дешевими нитками виявиться просто нереальним завданням. Вони будуть постійно плутатися і рватися. Також варто пам’ятати, що щоб уникнути цього муліне повинні бути не тільки якісними, але і довжиною не більше 60 див.

Вишивка гладдю: урок для початківців з нуля зі схемами

Як вишивати гладдю на одязі? Починати вишивати з нуля не так вже складно, оскільки існує безліч схем та онлайн-уроків, які допоможуть зорієнтуватися. А самі захоплені люди можуть відвідати майстер-клас по даному виду мистецтва.

Отже, що потрібно на перший «урок»:

 1. Олівець;
 2. Копірка;
 3. Невеликі ножиці;
 4. Тонка голка;
 5. Тканину;
 6. Нитки;
 7. П’яльця.

Для того щоб робота вийшла вдалою, натягніть максимально тканина на п’яльцях, розташуйте на ній лист копірки прикріпіть її до тканини. Поклавши зверху малюнок, обведіть його і зніміть лист копірки. Тепер на тканини є приблизна схема.

Звичайно, можна взяти голку будь-якого розміру, проте маленька залишається менший слід і робота виглядає акуратніше.

Вишивка гладдю: схеми стібків і візерунки

Щоб навчитися красиво відтворювати візерунки, важливо пам’ятати про схеми стібків і правильно виконувати кожен з обраних. Чим терплячіші ви будете, і чим акуратніше буде виконаний стібок, тим якісніше і міцніше буде ваша робота у подальшому.

 1. Прямий

vyshivka gladyu skhemy cvety 🥝 dlya nachinayushhikh, vyshivaem na tkani poshagovo po risunku44 Вишивка гладдю схеми квіти 🥝 для початківців, вишиваємо на тканини покроково по малюнку

Його можна робити в будь-якому зручному для вас положенні, кут виконання стібка так само не принципове.

 1. Точковий
 2. vyshivka gladyu skhemy cvety 🥝 dlya nachinayushhikh, vyshivaem na tkani poshagovo po risunku45 Вишивка гладдю схеми квіти 🥝 для початківців, вишиваємо на тканини покроково по малюнку

Як навчитися вишивати муліне гладдю: нюанси

Якщо ви вчитеся вишивати гладдю і вибрали муліне, то варто пам’ятати, що це досить вибагливий вид ниток, разом з тим і найбільш яскравий і різноманітний.

Вишивання з ним принесе задоволення, якщо поставитися до всього терпляче і виконувати всі інструкції покроково, як зазначено на картинках або схемах.

Найбільш важливими нюансами, які слід враховувати:

 1. Купивши занадто довгу нитку, варто обрізати її на шматочки по 50-60 см, щоб та не плуталася і не обривалася, истончаясь при проходженні крізь цупку тканину;
 2. На муліне не можна економити;
 3. При пранні вона витримує лише 90 градусів;
 4. Краще прати вручну;
 5. Після тканина рекомендується відпарювати праскою, що забезпечить їй збереження форми і кольору.

Для тих, хто починає свою роботу з муліне, рекомендується почати з вишивання букв або більше геометричних візерунків, щоб набити руку на вибудовування країв, окреслення їх за допомогою лінії іншого тону, перехід від одного тону до іншого та інше.

Найпоширеніші, при такому виборі ниток, техніки – це:

 1. Художня – використовується для вкрай плавного колірного переходу від одного відтінку до іншого і, як раз таки, характерна для початківців;
 2. Тіньова – користується попитом у більш просунутих авторів, дозволяє встановити більш чіткі відтінки і надати роботі вигляд справжньої картини;
 3. З нахлестом – використовується для рельєфності або об’ємності картини.

В цілому, вишивання гладдю, стало популярним в 19 столітті, користується не меншим попитом зараз за рахунок барвистості і естетичності робіт, виконаних у цій техніці.

Для новачків найбільш важливими деталями є правильний вибір матеріалів і терпіння, оскільки вишивання не відразу піддається тим, хто бере голку і нитку в руки вперше.

Варто пам’ятати також про те, як важливий вибір тканини. Вона повинна бути максимально міцна, в міру жорстка і еластична, щоб виріб не постраждало при пранні, не рвалося і не стискалося, але і не було безформним.

Якщо хочете вишивати гладдю, це потрібно знати (відео)

Готовий виріб можна поставити в рамку будь-якої форми, гарненько натягнувши тканина на краю і прибивши невеликими гвоздиками, які можна купити в будь-якому художньому або навіть будівельному магазині. Часто такі продаються у магазинах рукоділля. Такий виріб може стати подарунком, так і прикрасою інтер’єру вашого будинку, оскільки виглядають дорого і благородно.

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками