Вишивка паєтками схеми 🥝 як пришивати паєтки вручну до тканини, майстер клас для початківців

vyshivka pajjetkami skhemy 🥝 kak prishivat pajjetki vruchnuyu k tkani, master klass dlya nachinayushhikh104 Вишивка паєтками схеми 🥝 як пришивати паєтки вручну до тканини, майстер клас для початківцівПаєтками називаються маленькі плоскі блискітки, переважно з податливого металевого сплаву або з пластику. Паєтки з французької перекладається як «золоті піщинки», це пов’язано з їх мерехтінням. Вони одні з найбільш поширених засобів декорування речей різного застосування.

Вишивка паєтками

Паєтки бувають різної форми і кольору. Найбільш поширеними вважаються паєтки круглої форми і шестигранники. Однак різноманітність їх форм на сьогоднішній день дуже велика. Це можуть бути зірочки, сердечка, листочки або у формі геометричних фігур.

Розмір блискіток теж досить різний. У декоруванні їх кріплять способом пришивання. Для цього в пайетке є маленький отвір для голки. Паєтки більшої форми можуть мати 2 і більше отвори.

В залежності від фантазії кріплення блискіток можна комбінувати з допомогою бісеру або маленьких намистинок, тасьми.

Користь маленьких блискіток

Використання їх для декорування, кожен раз розширює горизонти. Однак слід зазначити, що їх існування вже досить давнє.

Декорування паєтками одягу своїми руками

vyshivka pajjetkami skhemy 🥝 kak prishivat pajjetki vruchnuyu k tkani, master klass dlya nachinayushhikh105 Вишивка паєтками схеми 🥝 як пришивати паєтки вручну до тканини, майстер клас для початківцівЗа рахунок паєток створюються просто шикарні вечірні вбрання. За їх участю можна створити оригінальний образ і втілити будь-який дизайнерський задум. Наносити на тканину можна повністю (тоді ваш образ буде сяючим і особливо урочистим) або частково. Часткове декорування одягу блискітками особливо популярно. Ними обробляють манжети і вирізи на сукнях, блузах і так далі. Якщо розшити паєтками плаття дитини, вона буде виглядати як казкова принцеса.

Паєтки це вдалий спосіб освіжити стару річ. Пару штрихів і ви отримуєте нову одяг у гардеробі.

Галерея: вишивка паєтками та бісером (25 фото)

Декорування аксесуарів своїми руками

Паєтки широко застосовуються для прикрашання модних дамських сумочок. Шпильки, головні убори, рукавички дамські можна знайти з цими елементами. У наш час люди дозволяють собі носити яскраве вбрання повсякденно, а не тільки у свята. Тому красивими ми звикли бачити і взуття, яка часто прикрашена, в тому числі і паєтками.

Домашній інтер’єр — не без блиску

Дуже красиво і стильно виглядають маленькі подушечки, обшиті блискітками, якими часто підкреслюють акцент в стилі. А плафон настільної лампи прикрашений таким способом, створює справжню вечірню феєрію. Вишиті картини, скатертини — це справжні витвори мистецтва.

Вишивання за допомогою паєток, нитки і гачка

vyshivka pajjetkami skhemy 🥝 kak prishivat pajjetki vruchnuyu k tkani, master klass dlya nachinayushhikh106 Вишивка паєтками схеми 🥝 як пришивати паєтки вручну до тканини, майстер клас для початківцівОригінальні композиції з використанням блискіток часто викликають у нас сумніви щодо здатності самостійно виконати щось подібне. Проте боятися не слід. Але дійсно, процес вишивання паєтками досить заворожує і часто це перетворюється на хобі. Щоб уникнути провалу можна почати з елементарних візерунків.

Як пришити пайетки і які матеріали потрібні для цього? Необхідними для роботи будуть:

 • Паєтки. Їх вибір в фурнітурному магазині досить широкий. Оберіть ті що підходять до вашого задуму. Можна обрати розсипні або блискітки на тасьмі.
 • Моток ниток. Для цього процесу слід обрати міцну і тонку нитку (лавсанову). Не експериментуйте зі звичайною ниткою, щоб потім не виправляти помилку.
 • Голка. Підбирається за розміром самого отвору пайетки і з урахуванням виду тканини, на яку будете пришивати блискітки.

Важливі правила перед виконанням будь-якого із швів:

 • Добре зафіксуйте нитку перед початком роботи. Інакше ризикуєте втратити весь орнамент, якщо нитка розпуститься.
 • Натягніть нитку в процесі вишивання, тоді шов буде рівним не провисающим.

Способи пришивання паєток покроково

Блискітки на матерії розміщуються мозаїкою або простими рядами. У випадку з мозаїкою вони на порядок зміщуються при їх кріпленні. Спосіб пришивання обираєте на свій розсуд, головне, стежте, щоб вони не перекидалися. Але в більшості випадків, це залежить від того, що саме ви хочете виконати. Щоб зрозуміти, який спосіб обрати, ознайомимося з його різновидами:

 • Шов з фіксацією в 3-4 стібка (пташина лапка)

Таке кріплення в народі має назву «пташина лапка». Вважається достатньо надійним, навіть при пранні блискітки залишаються цілісними. Кожну блестку фіксуємо окремо за допомогою 3-4 стібків. Її прикладаємо до тканини і вводимо голку з вивороту матерії в отвір паєтки. Кріпимо від центру до краю декількома стібками. Якщо хочете приховати нитка стібка, то виконуючи його, на голку нанизуємо кілька бісеринок.

 • Вишивка паєтками та бісером

Можна зазначити, що цей спосіб дуже простий, але притому сильно збагачує візерунок за рахунок бісеру. Виводимо голку з внутрішньої сторони тканини. Нанизуємо паєтки на нитку. На голку з блискіткою одягаємо один або два кругляшка бісеру і виводимо голку назад з зовнішньої сторони навиворіт тканини. В такому випадку рекомендовано бісер і пайетку обирати в тон або, навпаки, робити кардинально контрастними.

 • Шов «задом наперед»

Виконується лише двома стежками. Виводимо голку з вивороту на лицьовий бік тканини і просовуємо через отвір паєтки. Проколюємо праворуч і виводимо голку на лицьову сторону ліворуч. На завершення вводимо голку по центру в отвір блискітки і виводимо її навиворіт тканини. І так пришиваємо кожну наступну.

 • Безперебійний шов

Виконується кріпленням паєток лише лицьовими петлями. Фіксація має дві дії: спочатку пришиваємо блискітки — «уперед голкою», а потім коригуємо (заповнюємо) порожнини першого шва. Після виконання шва легко можна підтягнути нитка.

 • Шов «риб’яча луска»

Дуже схожий за технікою виконання на шов «голка назад». Відмінністю є накладення паєток одну на іншу, на відміну від попереднього. Особливістю цієї техніки є те, що нитки зовсім не видно (вона ховається під блискіткою що зверху). Але врахуйте, такий шов потребує більшої витрати матеріалу.

Вишивка на сітці блискітками та бісером

vyshivka pajjetkami skhemy 🥝 kak prishivat pajjetki vruchnuyu k tkani, master klass dlya nachinayushhikh107 Вишивка паєтками схеми 🥝 як пришивати паєтки вручну до тканини, майстер клас для початківцівЦе досить складний процес вишивання паєтками. Для цього необхідно тканина у вигляді сітки з великими отворами. Всередині квадратів сітки вишивають орнамент. Це дуже винахідливо, робота підвищеної складності. Однак і результат неперевершений.

Вишивка по філейної сітки паєтками

Ця схема досить трудомістка. Для початку необхідно виготовити саму сітку. Озброївшись гачком її зробити досить легко, виплітаючи гачком стовпчики з накидом. В порожніх клітинах залишаємо порожні петлі. Філейна мережа готова.

Готову сітку крахмалим. Для роботи сітку кріпимо до дверей і з допомогою шовкових ниток плетемо орнаменти. Додавання в процесі плетіння паєток лише прикрасить таке творіння і додасть лиску. Така техніка часто використовується для виготовлення скатертин, покривал тощо.

Схеми та орнаменти для вишивки

vyshivka pajjetkami skhemy 🥝 kak prishivat pajjetki vruchnuyu k tkani, master klass dlya nachinayushhikh108 Вишивка паєтками схеми 🥝 як пришивати паєтки вручну до тканини, майстер клас для початківцівДля того щоб прикрасити блискітками річ потрібно заздалегідь подбати про орнаменті. Зараз у продажу є готові схеми вишивки, прокладати по них візерунок дуже просто.

Але кожен з нас може самостійно придумати візерунок і нанести його схему на тканину за допомогою олівця або маркера. Скомпонувати колір і виконати вишивку по малюнку. Як варіант можна вишити маленьку аплікацію, а після цього пришити її на річ.

Корисні поради

Декорування блискітками має безперечний попит. Проте з ними слід бути обережними у плані перенасичення. Також необхідно правильно поводитися з речами, обрамленими таким декором. Щоб вишивка паєтками завжди мала охайний вигляд і не була зайвою, зверніть увагу на деякі поради.

 • Якщо провести рукою по вишивці з паєток, вони повинні бути незмінними: не повинні зміщуватися або згинатися. Тоді візерунок дійсно виконаний бездоганно.
 • Щоб не зіпсувати вид візерунка протипоказань контакт з паєток праскою.
 • У разі декорування паєтками верхнього одягу, рекомендовано використовувати їх матовою структури.
 • Створення вечірнього образу уникайте перенасичення. Нехай оброблена блискітками буде одна річ і не більше.
 • У денному вбранні буде доречним часткове оброблення блискітками. Наприклад, оброблення шарфика або кофтинки невимушеним малюнком з паєток.

Красу треба створювати з гарним настроєм. Тому позитивного настрою та успіху у всіх починаннях!

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками