Вишивка по в’язаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококо

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko352 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококоЯкщо в’язані речі втратили свій первісний вигляд, а розлучатися з ними не хочеться можна їх прикрасити орнаментом. Правильно підібрана вишивка по в’язаної полотну здатна повернути до життя ваші улюблені речі. Таким чином можна вишити і прикрасити не тільки одяг для дорослих, але і н ашапке або шарфі дітей. Квіти або складні картинки – все це ви зможете отримати, познайомившись з нашою статтею або подивитися відео.

Вишиваємо по в’язаної полотна

Перш ніж приступити до роботи, варто звернути увагу на деякі правила виконання вишивки. Вони забезпечать легкий процес створення візерунків і гарний, акуратний зовнішній вигляд готового виробу.

 1. Огляньте виріб, з яким ви збираєтеся працювати. Визначте товщину пряжі, яку використовували для в’язки цієї речі. При вишиванні тонкою ниткою, малюнок вийде неакуратний, він не зможе приховати нитки вироби. Вишивка дуже товстою пряжею буде виглядати неохайно. Тому вибирайте нитка такої ж товщини, як у вироби, тоді малюнок чудово впишеться в загальний вигляд речі.
 2. Під час роботи не дуже затягуйте петлі самого виробу, інакше отримаєте зіпсовану стягнуту і безформну річ.
 3. Правильно вибирайте голки. Вони повинні бути тупокінцеві і не дуже тонкі, з великим вушком. Такі голки будуть спокійно проходити крізь виріб не чіпляючись, і не расслаивая його структуру.
 4. Вибирайте пряжу для роботи виходячи з матеріалу виробу. Для вишивання петлям вибирайте нитки аналогічного чи подібного складу. Якщо збираєтеся вишивати гладдю, зупиніться на нитках з додаванням віскози. І також відмінно підійде натуральна шовкова пряжа.
 5. Якщо при вишивці гладдю між стібками буде виглядати полотно вироби – заповніть проміжки нитками ірис. Такі узори виглядають дуже незвично.
 6. Щоб підготувати виріб до вишивки рекомендується змочити його водою, а потім дати висохнути. Цей прийом допоможе вирівняти петельки і забезпечить якість малюнка.
 7. Купуйте тільки якісну пряжу, без вузликів і нерівностей. Нитка повинна бути міцною і однорідною, не сильно скрученого.

Слідуючи цим простим, але дуже корисних порад, ви не будете відчувати проблем при вишивці візерунків і отримаєте задоволення від процесу творення.

Галерея: вишивка по в’язаної полотна (25 фото)

Вишиваємо візерунки петлям

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko353 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококоТаке шиття дає можливість додати однотонним вовняним речей нотку індивідуальності. Витративши зовсім небагато часу, ви отримаєте ексклюзивну річ з вишивкою ручної роботи повністю відповідає вашим смакам.

Для вишивання візерунків петлям візьміть нитки такої ж товщини, як і пряжа в’язаного полотна, яке буде основою. Замочіть виріб водою і висушіть його. Це робиться для того, щоб вирівняти петлі. Виберіть малюнок, який хочете перенести на тканину. Можна відшукати готову схему або намалювати її самостійно. Візерунки петлям вишиваються по горизонтальних рядах. Після того, як один ряд закінчений переходимо до наступного по вертикалі. Тут особливих правил немає, можете починати вишивку з верхнього горизонтального ряду, а потім спускатися вниз або навпаки, залежить від вашої зручності. Спочатку вишиваються великі деталі, потім дрібні.

 1. vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko354 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококоВізьміть голку з тупим кінчиком і великим вушком, нитка повинна вільно через нього проходити.
 2. Застроміть голку, з просмикнути в неї ниткою, в полотно з виворітного боку. На лицьову сторону всю нитку витягувати не треба, залиште невеликий шматочок. Його ми закріпимо пізніше.
 3. Нитка на лицьовій стороні повинна вийти у самого заснування петлі полотна. Після цього вставте її у верхню частину петлі.
 4. Знову вводимо голку в основу цієї петлі і виводимо в основу наступної. Пам’ятайте, рухатися треба по горизонталі від петлі до петлі.
 5. Провяжите таким чином весь ряд, слідуючи вашій схемі і, перейдіть до наступного ряду. Отже, поки не перенесете весь малюнок на тканину.
 6. Після того як закінчите орнамент, добре закріпіть всі виворітні нитки і отпарьте візерунок.

Якщо перший ряд ви вишивали справа наліво, то другий буде вышиваться зліва направо і т. д. Рукодільниці, давно практикують шиття петлям, рекомендують починати візерунок з нижнього ряду і рухатися вгору, тому що такий спосіб багатьом здається зручніше.

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko355 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококоДля того щоб було легше розібратися з алгоритмом, пропонуємо вам ознайомитися із покроковим майстер-класом вишивки по вязанному полотну.

Картинки, вишиті таким чином, виглядають в’язані. Цей спосіб часто використовують для прикраси светрів, адже це легше ніж в’язати складний візерунок спицями.

Ось такий кумедний совеня, вишитий нитками петлям на трикотажі, прикрасить будь-дитячий светр.

Вишивання гладдю

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko356 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококоВишивку на в’язаних речах можна виконувати не тільки петлям, але і іншими способами, наприклад, гладдю. Таку вишивку часто використовують для оформлення в’язаних серветок, скатертин або головних уборів.

 1. Виберіть малюнок для шиття.
 2. Переведіть його на шматочок кальки.
 3. По контуру малюнка пришийте кальку до полотна, на якому збираєтеся вишивати, нетугими стібками.
 4. Видаліть кальку не розпустивши стібки.
 5. Для вишивки вибирайте нитки такої ж товщини, як пряжа, з якою пов’язано полотно, або трішки товще. Для вишивки гладдю підійдуть нитки з 100% шовку, з додаванням віскози, Ірис. Добре буде виглядати вишивка нитками такого ж складу, як пряжа полотна.
 6. Можете починати вишивати.

Такий вид вишивки не здасться складним навіть початківцям рукодільниця, всі основні шви виконуються просто і легко освоїти.

Вишивка рококо на в’язаній речі

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko357 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококоВишивка рококо на в’язаному полотніхороший вибір для початківців рукодільниць. Рококо дуже красивий, і, на перший погляд, складний вид вишивки, але насправді, знаючи деякі хитрощі і трошки попрактиковавшись, ви зможете з легкістю його виконувати. Така вишивка, безсумнівно, прикрасить ваші вироби, освіжить старі речі або додасть святкового вигляду скатертини і серветок.

Рококо базується на специфічному декоративному шві, а основним прийомом техніки є навив – голку обвивають ниткою, і з завитків, які вийшли в результаті отримують елегантні візерунки. За допомогою такої техніки зазвичай створюють квіткові орнаменти – пишні троянди, ромашки. Для повноти картини, до квітів часто додають вузлики, ягоди і листочки. На малюнку вище, ви бачите покроковий майстер-клас по створенню стібка навив. Освоївши навив, ви з легкістю зможете прикрасити свої речі з вовни і трикотажу вишивкою рококо.

Візерунки рококо і вишивку гладдю можна використовувати не тільки на в’язаних полотнах. Вони також чудово підійдуть для вишивки по трикотажному полотні.

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko358 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококо

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko359 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококо

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko360 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококо

Візерунки з пряжі на речах для дітей і дорослих

Освоївши такі красиві, але легкі у виконанні візерунки як квітка або сніжинку, можна приступати до прикраси речей.

Пропонуємо вам схеми вишивки на в’язаних і трикотажних речах, якими можна оновити одяг як для дорослих, так і для дітей.

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko361 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококо

На цьому малюнку зображено, як можна поєднати різні стилі разом. Половина пелюсток квітки виконані гладдю, інша половина вишивкою рококо.

Орнаменти гладдю для прикраси речейvyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko362 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококоvyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko363 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококоvyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko364 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококо

Використовуючи такі простенькі, на перший погляд, орнаменти, можна отримати шикарну вишивку і повністю оновити жіночу кофту. Вишивати гладдю досить легко, у цьому орнаменті присутні тільки однотипні стібки. За допомогою них можна отримати ось таку галявину з квітів на вашому светрі.

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko365 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококо

Також трикотажні і в’язані речі можна прикрашати з допомогою вишивки хрестиком, достатньо буде просто вибрати потрібний візерунок і перенести його на полотно.

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko366 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококо

Звичайні жіночі рукавиці перетворилися на модний аксесуар, завдяки вишитим хрестиком квітам.

Якщо ви тільки починаєте знайомитися з вишивкою, але вже дуже хочете використовувати свої вміння для прикраси речей, зверніть увагу на цей зимовий комплект. Всього кілька квіточок в стилі «Рококо» – і речі виглядають ошатно й святково.

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko367 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококо

vyshivka po vyazanomu polotnu, skhemy uzorov po petlyam i gladyu, rokoko368 Вишивка по вязаної полотну, схеми візерунків з петель і гладдю, рококоДіти теж люблять красиві речі. За допомогою такої нескладної картинки і шиттю петлям, ви зможете своїми руками прикрасити старий дитячий светр і порадувати вашу дитину.

У нашому майстер-класі ви познайомилися з візерунками та орнаментами, а також з різними способами в’язання нитками і пряжею. Тепер, за допомогою схем, представлених у цій статті, ви зможете прикрасити своїми руками речі з трикотажу або вовни.

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками