Вишивка стрічками для початківців: покрокова техніка виконання, фото, відео

У світі рукоділля є просто чудові ідеї! Люди вже багато років створюють чудові вироби, які прикрашають їх будинку. Для цього не потрібно мати якісь особливі навички або вміння, досить проявити терпіння і впевненість. Однією з таких ідей є вишивка стрічками. Для початківців умільців в інтернеті є величезна кількість схем такої вишивки.

Найголовніше – не поспішайте, вивчаючи ази. Технологія для новачків розкривається поетапно, повільно, але вірно. Просто отримуйте задоволення! Хоча б від того, що навчитися вишивати стрічками можна безкоштовно — переглядаючи уроки в інтернеті.

vyshivka lentami dlya nachinayushhikh: poshagovaya tekhnika vypolneniya, foto, video278 Вишивка стрічками для початківців: покрокова техніка виконання, фото, відео

Люди вже багато років створюють чудові вироби, які прикрашають їх вдома

Вишивка стрічками для початківців: ідеї

У цьому ремеслі використовуються атласні або шовкові стрічки. У майстра, який бажає освоїти таку техніку вишивки, є вибір: він може створити візерунок на канві або іншої тканини, або ж він може створити його на одязі, сумці і так далі.

Коли мова заходить про вишивку стрічками, то у більшості людей виникає образ квітів. Так, дійсно, квіти з даного матеріалу виходять неймовірно красивими! Особливо якщо зробити троянди, фіалки або лілії.

На кожну квіточку йде стрічка окремого кольору, наприклад, троянду вишивають з червоного або рожевого матеріалу, а фіалку – з фіолетового.

Також з цього матеріалу виходять вишиті птахи, наприклад, сови або папуги. Але, напевно, самої лучною картинкою із стрічок буде півень. Хоча це справа смаку, багато вишивають з них павича або голуба.

У даній статті покроково будуть представлені кращі майстер-класи робіт зі стрічок.

Галерея: вишивка стрічками (25 фото)

Волошки: вишивка стрічками для початківців (відео)

Що ж потрібно підготувати, щоб почати цим займатися?

 • Стрічки (з шовку або атласу).
 • Нитки муліне.
 • Набір голок (для вишивки стрічками у продажу є окремі голки).
 • Тканинна поверхню.
 • П’яльця (якщо робота буде на тканинному полотні, а не на, скажімо, сумці або скриньці).
 • Бісер, блискітки або намистинки (якщо є бажання прикрасити роботу).
 • Олівець (використовується для того, щоб намалювати візерунок майбутньої вироби).
 • Свічка або запальничка (використовується для підпалювання стрічки).
 • Ножиці.

vyshivka lentami dlya nachinayushhikh: poshagovaya tekhnika vypolneniya, foto, video279 Вишивка стрічками для початківців: покрокова техніка виконання, фото, відео

Перед вишивкою потрібно підготуватися

Як вишити стрічками серце з троянд: спосіб для початківців

 1. Робота повинна починатися з підготовки всіх необхідних матеріалів. Коли весь набір буде зібраний – можна приступати до рукоділля.
 2. Трояндочки будуть розташовані на тканини у формі серця, тому для початку поверхню слід размерить. Тканину кладе на стіл і розгладжується руками, потім на ній олівцем промальовується серце. Не потрібно занадто сильно натискати олівець, інакше він буде видно після вишивки.
 3. Починається робота з правої сторони виробу. Спосіб такої вишивки називається «павутинка». Стрічка протягується в голку і на тканини нею робиться 5 променів, що дивляться в різні боки, немов малюється сонце.
 4. Потім робиться вузлик, і голка протикає кожне «сонечко» від краю до центру. Матеріал необхідно притримувати, щоб в кінці зав’язати щільний вузол.
 5. Вишивка троянди відбувається таким чином: голка витягується на обличчя і послідовно обвиває все промені «сонечка». Важливе правило: стрічка повинна лягати до верху своєю блискучою стороною.
 6. Не варто занадто сильно затягувати стрічку, інакше робота не буде об’ємною.
 7. Коли одна квітка буде вишито, варто припекти стрічку у виворітного боку роботи і закріпити її кінець на тканини.
 8. Після цього можна приступати до вишивки інших троянд по контуру серця, але «сонечка» треба робити так, щоб їх центр завжди був на промальованому контурі.

vyshivka lentami dlya nachinayushhikh: poshagovaya tekhnika vypolneniya, foto, video280 Вишивка стрічками для початківців: покрокова техніка виконання, фото, відео

Сердечко буде дуже ніжним і красивим

Як вишити стрічками сову?

Це досить легкий спосіб, тому він підійде всім починаючим умільцям.

Отже, техніка вишивання:

 1. Для самої сови знадобиться три кольори стрічки, зовсім темний (чорний або темно-коричневий) – для контуру, а також коричневий і рудий. Рудий колір можна замінити на бежевий.
 2. На тканини робиться графічна промальовування майбутньої роботи. У сови малюється не тільки контур, але і передня частина, розділена на 2 кольори, рудим або бежевим буде вишита передня частина пташки.
 3. Отже, матеріал просовується в голку і починається вишивка по контуру. Вишивка повинні бути в одну сторону, інакше робота буде виглядати непривабливо.
 4. Коли контур буде готовий, можна приступати до вишивки сови зсередини. Просовується коричнева стрічка і зверху вниз вона стібками проходить по поверхні. Але необхідно на голові залишити не вишите місце для очей пташки! Туди будуть пришиті гудзики.
 5. Потім повинна бути вишита передня частина сови більш світлим кольором. Це буде її животик.

vyshivka lentami dlya nachinayushhikh: poshagovaya tekhnika vypolneniya, foto, video281 Вишивка стрічками для початківців: покрокова техніка виконання, фото, відео

Це досить легкий спосіб, тому він підійде всім починаючим умільцям

На останньому етапі пришиваються 2 чорних круглих гудзики, це очі сови. Бажано, щоб гудзики були опуклі.

Вишивка стрічками серця: проста робота

Мабуть, це сама проста робота зі стрічок, яку може зробити майстер-початківець.

Отже, техніка виконання така:

 1. Для початківців рекомендується використовувати не дуже щільні тканини, щоб голку з матеріалом можна було легко протягнути. Коли всі потрібні елементи, необхідні для роботи, будуть зібрані, можна приступати до роботи.
 2. На тканинній поверхні малюється красиве акуратне серце. Для початку можна спробувати вишити серце невеликого розміру, щоб відчути техніку.
 3. Для цієї вишивки варто підготувати матеріал червоного кольору. Для тих, хто бажає ускладнити собі завдання, рекомендується використовувати ще один або кілька кольорів для вишивки середини фігури.
 4. Починається вишивка по контуру. В одну сторону з допомогою голки прокладається матеріал. Робиться це невеликими стібками. Якщо вони будуть довше 5 см, то робота буде виглядати неакуратно. Оптимальний розмір стібків – 2-3 див.
 5. Коли контур фігури був вишитий, можна приступати до наступного ряду. Якщо в роботі використовуються два кольори, то другий ряд можна зробити рожевим. А третій ряд знову буде червоним. Таким чином, серце виходить червоно-рожевим.
 6. У серединці фігури робиться останній стібок стрічкою. На цьому етапі робота закінчується.

vyshivka lentami dlya nachinayushhikh: poshagovaya tekhnika vypolneniya, foto, video282 Вишивка стрічками для початківців: покрокова техніка виконання, фото, відео

Мабуть, це сама проста робота із стрічок

Як стрічками вишити листочок: нескладний спосіб

Це ще один нескладний варіант вишивки, який підходить для початківців. У роботі можна використовувати один зелений колір стрічки.

Спосіб виконання:

 1. На тканини робиться промальовування майбутнього листочка.
 2. Зелена стрічка просовується у голку для вишивки. Коли майстер починає свою роботу, він повинен стежити за тим, щоб блискуча сторона матеріалу «дивилася» на нього, тобто на лицьову частину виробу.
 3. Маленькими стібками матеріал вшивається в тканину спочатку по контуру фігури, а потім по іншій лінії.

Всі стібки повинні «дивитися» в одну сторону.

Поради для тих, хто тільки почав займатися стрічкової вишивкою

 • Не варто думати, що з першого разу вийде якісна професійна робота. Вишивка стрічками – це не найлегший спосіб створення шедевра своїми руками. Все приходить з досвідом!
 • Для роботи варто вибирати тільки якісні матеріали. Особливо це правило стосується вибору стрічок. Якщо матеріали будуть поганими, то як би не старався рукодел, його робота буде непрезентабельний.
 • Коли людина вже набрався досвіду в цій справі, для надання своїм роботам кращого вигляду, він може ускладнити техніку виконання і додати до виробі блискітки або бісер. Також деякі елементи можна вишити нитками муліне.

Роза, вишиті стрічками: найпростіший спосіб (відео)

У цій справі важливо не тільки якість матеріалів або досвід рукоділля, головне тут – це бажання стати професійним майстром. Коли людина з любов’ю ставиться до того чи іншого справі, у нього виходить виконувати роботу якісно. Тим більше, коли майстер додає до свого творіння не лише для стрічки, але і намистини, гудзики або нитки муліне, це говорить про його прогрес і творчому зростанні.

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками