Вишивка хрестом картин зі схемами: можна вишити модульні картини або твори відомих художників

vyshivka krestom kartin so skhemami: mozhno li vyshit modulnye kartiny ili proizvedeniya ot izvestnykh khudozhnikov676 Вишивка хрестом картин зі схемами: можна вишити модульні картини або твори відомих художниківБагато людей захоплюються рукоділлям. І вишивка хрестом займає тут далеко не останнє місце. Адже сьогодні вона активно використовується в якості засобу для прикраси одягу, домашнього текстилю та предметів декору.

Картини, вишиті хрестом — просто приголомшливе засіб для прикраси власної квартири. А ще вони показують рівень майстерності вишивальниці, її талант і вміння.

Картини, вишиті хрестом, є досить широким поняттям. Хтось бачить їх справжніми творами мистецтва, хтось у вишивці знаходить спокій і умиротворення, а хтось таким чином заробляє на життя. Адже красива і акуратна робота коштує досить великих грошей, як і будь ручна праця.

Якщо говорити про рівні складності, то він буває різним. Можна зустріти прості роботи, виконані не більш ніж п’ятьма кольорами, а трапляються і складні багатоколірні картини, які вишиваються роками. Кожна рукодільниця вибирає саме той рівень складності, якого вона досягла.

Як би те ні було, вишивка — це окремий вид прикладного мистецтва. Картиною можна прикрасити власну кімнату або ж перетворити її в прекрасний індивідуальний подарунок для близького друга.

Вишивання за мотивами картин знаменитих художників – легких спосіб обзавестися будинку власними версіями шедеврів світового живопису. Колекціонери з усього світу платять на аукціонах величезні гроші, щоб отримати в колекцію Пікассо або Гольбейна, а вам вышивные твори мистецтва обійдуться майже безкоштовно – по вартості витрачених матеріалів. Якщо вам по душі російська живопис – ви можете вибирати: класичні або авангардні роботи прикрасять ваш будинок, Брюллов, або Кандинський? А може бути, Крокував?

Правила вишивки картини

Набори, що продаються в магазинах, вже мають всі необхідні матеріали для створення шедевра. У них є і канва, і нитки, пронумеровані та розкладені за кольорами, а також є схема, за якою ви будете вишивати.

vyshivka krestom kartin so skhemami: mozhno li vyshit modulnye kartiny ili proizvedeniya ot izvestnykh khudozhnikov677 Вишивка хрестом картин зі схемами: можна вишити модульні картини або твори відомих художниківДля того щоб отримати красиву і оригінальну картину потрібно строго слідувати інструкції і виконувати поетапно всі кроки, які вона пропонує. Сьогодні можна зустріти безліч красивих картин різної спрямованості. Це і пейзажі, і портрети, і натюрморти, і фантазійні сюжети. Кожна рукодільниця знайде саме той сюжет, який їй буде ближче за інших.

Більш поширеними стають картини, створені за репродукціями робіт великих художників. Купити оригінальну картину може собі дозволити не кожен, а вишити її самостійно набагато простіше. Досить тільки запастися терпінням, витратити трохи часу, і шедевр буде висіти у вас на стіні.

Галерея: картини вишиті хрестом (25 фото)

У чому краса готового набору

Більшість схем для вишивки чорно-білі або ж мають тони, близькі до тих нитками, які застосовуються в процесі. Кожний колір позначений певним значком, який може бути тільки один на схемі. Розшифровка до піктограм на тому ж аркуші, де намальована схема. Якщо картина велика, то схема до неї представлена на декількох сторінках з нумерацією.

Завдяки такому вдалому розподілу сторінок і позначень, вишивка перетворюється на суцільне задоволення. Потрібно тільки строго слідувати схемі, тоді все вийде. Але варто пам’ятати, що помилки в читанні схем призводять до распарыванию роботи і повторного її перешиванню, а це може стати наслідком нестачі ниток.

Вишивка в інтер’єрі

vyshivka krestom kartin so skhemami: mozhno li vyshit modulnye kartiny ili proizvedeniya ot izvestnykh khudozhnikov678 Вишивка хрестом картин зі схемами: можна вишити модульні картини або твори відомих художниківСтворити красивий і оригінальний інтер’єр кімнати в наш час нескладно, а ось надати йому особливу родзинку і вишуканість може тільки той господар, який володіє відмінним смаком. Найбільш витонченим оформленням можна назвати те, яке виконано із застосуванням картин. І особливо оригінально виглядатимуть картини, вишиті хрестиком. Цей вид оформлення здатний надати житлу шляхетність, вишуканість і стиль. Такі твори оригінально виглядають в будь-якій частині будинку.

Так, картини підійдуть:

  • натюрморти і кухарчуки будуть чудово виглядати на кухні;
  • мальовничий пейзаж або портрет буде органічно виглядати в вітальні;
  • у дитячій будуть чудово виглядати мультяшні герої і милі тваринки.

Для інтер’єру можна використовувати абсолютно будь-які картини. Чим яскравіше і складніше вони будуть, тим оригінальніше вони стануть виглядати на тлі загального дизайну. Але слід пам’ятати, що велике приміщення краще прикрашати однією великою картиною або кількома маленькими.

Вплив розміру канви на підсумок

Величезний вплив на кінцевий результат роботи має тип і розміри канви. Саме від неї буде повністю залежати не тільки зовнішній вигляд вишивки, але і щільність розташування ниток на ній. Прийнято вважати, чим більше розмір канви, тим краще буде результат вишивки. Хрест вийде більш рівним, а дрібні деталі будуть більш опрацьованими.

vyshivka krestom kartin so skhemami: mozhno li vyshit modulnye kartiny ili proizvedeniya ot izvestnykh khudozhnikov679 Вишивка хрестом картин зі схемами: можна вишити модульні картини або твори відомих художниківНайчастіше використовують канву 14, 16 і 18 каунта. Чим більше каунт, тим дрібніше клітинки на тканини. І тим красивіше вийде результат роботи. Але досвідчені вишивальниці воліють тканина рівномірного переплетення. Вона має більш дрібні клітини, а зовні виглядає краще в готовій роботі. Якщо ви хочете зробити ялинкові прикраси або вироби для інтер’єру, особливо об’ємні, то варто використовувати для цього пластикову канву. Вона дозволяє фігурці тримати форму і при цьому не сиплеться.

Вишивка хрестом сьогодні

Популярність вишивки відома ще з XVIII століття. В цей час кожна дівчина повинна була зібрати собі придане і прикрасити його власноруч. А тому вміння шити гладдю і хрестиком, золотою ниткою і стрічками дуже цінувалося. Адже це показувало майстерність рукодільниці і її вміння створювати красу і затишок.

Сьогодні рукоділля прирівнюється до живопису. Адже картини створюються на тканини і за допомогою ниток, а галерея вишитих картин деяких майстринь перевищує кількість робіт, написаних більшістю художників. Та їх краса настільки ж дивовижна і унікальна.

vyshivka krestom kartin so skhemami: mozhno li vyshit modulnye kartiny ili proizvedeniya ot izvestnykh khudozhnikov680 Вишивка хрестом картин зі схемами: можна вишити модульні картини або твори відомих художниківНовим напрямком в цьому виді рукоділля стали модульні картини. Модульні картини — це роботи, які складаються з кількох частин, але об’єднані між собою однією тематикою. Саме це поєднує їх між собою в колірній гамі і сюжеті.

Сьогодні багато майстрині організовують власну галерею, в якій виставляють свої роботи. Але і в музеях часто виставляються роботи вишивальниць. Деякі з робіт продаються, що стає додатковим заробітком для рукодільниці. Однак, картини, виконані вручну, частіше всього:

  • прикрашають будинок;
  • даруються рідним і близьким людям.

І варто пам’ятати, що ця різновид рукоділля допомагає майстрині розслабитися, заспокоїти нерви і отримати задоволення від виконуваної роботи. Тому багато вишивальниці намагаються приділяти улюбленому заняттю як можна більше вільного часу, релаксуючи під створення чергового шедевра.

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками