Вітражі в інтер’єрі, прості і складні ескізи вітражних картин, техніки виконання вітражів

vitrazhi v interere, prostye i slozhnye ehskizy vitrazhnykh kartin, tekhniki ispolneniya vitrazhejj33 Вітражі в інтерєрі, прості і складні ескізи вітражних картин, техніки виконання вітражівДля декорування вікна, дзеркала або скла часто застосовують вітражну обробку. Вітражні картини були популярним видом мистецтва в далекому минулому: вітражі та вітражні живопис спочатку використовувалися для оформлення храмів, де вони зображали різні картинки з Біблії, і лише набагато пізніше кольорові композиції стали прикрашати вікна палаців і особняків знаті — вітражі стали уособлювати багатство господаря будинку, давнина його роду, але і сьогодні вони знову стали затребуваними при дизайні приміщень. Великим плюсом такої обробки є можливість самому придумати і зробити креативний малюнок і заощадити гроші на роботі майстра. З великою фантазією можна створити унікальний шедевр, який стане родзинкою інтер’єру.

Вітраж елемент декору

Багата історія вітражного мистецтва починається з Давніх Царств, коли люди навчилися створювати скло. Техніка розпису крихкого матеріалу була необхідним атрибутом церковної архітектури в Середньовіччі.

vitrazhi v interere, prostye i slozhnye ehskizy vitrazhnykh kartin, tekhniki ispolneniya vitrazhejj34 Вітражі в інтерєрі, прості і складні ескізи вітражних картин, техніки виконання вітражівСучасні висококваліфіковані майстри виготовляють вітражні картини зі спеціальними складними каркасами з металевих заготовок. Любителі і новачки цієї справи користуються спрощеними техніками створення вітражних полотен.

З повернулися в моду вітражним мистецтвом інтер’єри громадських місць, як ресторани, клуби, кінотеатри, торговельні центри, стали прикрашати яскравими малюнками, які можна наносити на вікна, скляні перегородки та двері зі вставками зі скла. Поверхні зі скла прикрашають і в житлових приміщеннях, де хочеться задати особливу атмосферу настрою. Вітраж часто виступає акцентом в оформленні кімнати.

Вітражний розпис наносять на різні елементи:

 • Вікна різних функціональних приміщень. Дитячі та спальні завжди виглядають чарівно і умиротворено з вітражними конструкціями.
 • Міжкімнатні та вхідні двері. Для міжкімнатних дверей вибирають одну стилістику з однаковим малюнком або зображенням з загальною тематикою. Оформлення дверей повинно гармоніювати із загальним дизайном інтер’єру.
 • Фасади меблевого гарнітура. Для додання меблів елегантного антикварного вигляду багато вибирають фасади з вітражним розписом. Незвичайна техніка відмінно вписується в колоніальний, єгипетський і східний стиль.
 • Світильники, вази, міжкімнатні перегородки, стелі, акцентні стіни і т. д.

Вітражні малюнки надають приміщенню неповторний і вишуканий вигляд. Іноді скло з малюнком, виконаним у вітражній техніці, вставляють у раму, отримуючи в результаті повноцінну картину, яку можна повісити на стіну.

Галерея: вітражі в інтер’єрі (25 фото)

Вибір ескіз вітража

Щоб уникнути помилок при роботі з вітражем, ескіз можна попередньо промалювати на папері — особливо це стосується начинающи. При виборі ескізу для вітража слід керуватися наступними принципами:

 • Оскільки вітражна картина істотно впливає на загальний вигляд інтер’єру, ескіз необхідно підбирати з сюжетом, який впишеться в тематику вже існуючого дизайну приміщення. Прості вітражі з флористичним малюнком вписуються практично в будь оформлення кімнати. Для сучасних напрямків часто вибирають абстрактні зображення. А до таких стилів, як бароко, рококо і класицизм, слід підібрати малюнки-мозаїки.
 • Лінії і фарби теж відіграють велику роль у концепції вітража. Картини, виконані в темних відтінках, будуть відмінно виглядати в просторих залах з високими стелями, але стануть невдалим варіантом для невеликих кімнат, де похмурі тони візуально вкрадуть простір. Для таких приміщень треба застосовувати світлі кольору з невеликою кількістю яскравих фарб. Нейтральні відтінки візуально розширюють простір. Ще більше збільшити цей показник допоможуть грають відблиски і віддзеркалення на вітражних шедеврах, нанесених на дзеркала.
 • vitrazhi v interere, prostye i slozhnye ehskizy vitrazhnykh kartin, tekhniki ispolneniya vitrazhejj35 Вітражі в інтерєрі, прості і складні ескізи вітражних картин, техніки виконання вітражівЗастосування фотовитража або фотостекла актуально для сучасних стилів. Пейзажі або картини, передані за допомогою фотографічної точності, здатні оживити інтер’єр і налаштувати на позитивне мислення.
 • Любителі яскравих фарб часто віддають перевагу строкатим візерунків і орнаментів, однак блискучі кольору яскравої палітри можуть негативно позначатися на зорі, а від перенасичення відтінків і великої кількості деталей може статися перевтома. Строкаті елементи слід застосовувати вставками, а для основного фону краще вибрати нейтральні тони, які розкриють м’який характер зображення одиночного квітки або метелика.
 • Щоб вітражна картина виглядала естетично, в композиції не повинно бути порожніх місць або перевантаженості елементів.

Для спальні слід підбирати прості вітражі, виконані в пастельних або світлих фарбах. Дитячу можна прикрасити полотном, на якому зображені казкові герої з казок або мультфільмів. На кухні відмінно виглядатимуть натюрморти з фруктами або пейзажі. Для ванної кращі малюнки з морською тематикою. Вибір малюнка для інтер’єру вітальні багато в чому залежить від стилістичних особливостей приміщення. Це можуть бути пейзажі, портрети, зображення птахів або тварин, міфологічні та середньовічні сцени.

Техніки виконання вітражних картин

Вітражні картини створюють із застосуванням різних технік, які мають свої особливості:

 • Класичний, або складальний, вітраж. Ця техніка є найдавнішою. Сучасні європейські собори і храми оформляються з використанням класичних полотен великих розмірів. Після виготовлення ескізу роблять оправу з металевого профілю, який може бути виготовлений з латуні, міді, алюмінію або свинцю. Із скла вирізують елементи майбутнього малюнка, який вставляють у металопрофіль, спаюючи їх на стиках. На готову основу наносять фарби.
 • Техніка вітражу Тіффані. Для створення художньої картини використовують опаловое скло, яке тонують у різні відтінки. Із-за незвичайного внутрішнього світу нанесені фарби набувають м’які тони, з якими малюнок виходить витонченим і мальовничим. Такий ефект досягається при використанні скелець різних фактур і розмірів. Ручний спосіб реалізації виробу підвладний тільки справжнім майстрам. Вирізані з скла деталі обточують, обрамляють мідною стрічкою по периметру і потім з’єднують один з одним за допомогою олов’яного припою. Готове полотно патинують.
 • vitrazhi v interere, prostye i slozhnye ehskizy vitrazhnykh kartin, tekhniki ispolneniya vitrazhejj36 Вітражі в інтерєрі, прості і складні ескізи вітражних картин, техніки виконання вітражівФьюзинг. Технологія полягає в запіканні скелець, викладених у певну композицію. Для процедури використовують спеціальні фьюзинговые печі з застосуванням високих температур. Таку складну форму вітража можливо створити тільки в певних умовах з необхідними інструментами та технікою. Елементи виробу можна нашаровувати один на одного, оформляти плавних, фактурних обрисах або з чітко вираженими межами.
 • Піскоструминна обробка. Техніка являє собою обробку скла потужним струменем повітря з абразивними крупицями з отриманням матового тону різної зернистості. З різними шаблонами можна домогтися виконання складних зображень. Скло може оброблятися з однієї або двох сторін.
 • Заливний вітраж. Спрощений варіант техніки Тіффані, який іноді плутають з розписом по склу, відрізняється рельєфним контуром, що імітує металеву протяжку. З такою технологією можна створювати незліченна кількість малюнків і візерунків. Роботи виконують з екологічними, стійкими до ультрафіолетових променів фарбами.
 • Розписна техніка. Ця технологія є самим простим і популярним способом перенесення малюнка на скляну поверхню. В кінці простого процесу виконання виходить художня скляна картина. Розписні вітражі можуть робити новачки і навіть діти.
 • Плівкові вітражі. Тонування скла відбувається з допомогою спеціальних плівок, які закріплюються свинцевої облямівкою. Готові псевдовітражі важать менше, ніж полотна, виконані в складних техніках.

Найпримітивніший вид вітража – самоклеюча плівка з готовим малюнком. Готові «наклейки» можна придбати в магазинах, де продаються різні елементи декору. Під Новий рік на полицях можна побачити плівкові вітражі з зображеннями на зимову тематику.

Вітраж своїми руками

Новачкам в вітражному мистецтві слід використовувати готові трафарети. Якщо потрібної ескізу не вдається відшукати в найближчих магазинах, тоді його можна знайти в інтернеті, скачати і роздрукувати. За допомогою схематичних малюнків можна спростити задачу нанесення малюнка на скло: цифри та інші позначення полегшують процес в плані вибору відтінку для кожного елемента. Особи, що володіють художніми навичками, можуть створити ескіз на свій розсуд.

Створення вітража полягає в наступному:

 • vitrazhi v interere, prostye i slozhnye ehskizy vitrazhnykh kartin, tekhniki ispolneniya vitrazhejj37 Вітражі в інтерєрі, прості і складні ескізи вітражних картин, техніки виконання вітражівСкло промивають водою від бруду і знежирюють.
 • Ескіз поміщають під скляну поверхню.
 • Контури малюнка наносять на скло за допомогою спеціального чорного маркера.
 • На лінії наносять полімерний контур, який залишають засихати.
 • Коли полімер висохне, кожна деталь майбутньої картини покривається товстим шаром вітражного фарби.

Щоб підвищити рівень міцності, виріб покривають акриловим лаком, який також захистить якісне скляне полотно від вигорання.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками