Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер клас

veer iz vilok svoimi rukami 🥝 kak sdelat bumazhnyjj, master klass143 Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер класВіяло прийшов в побут жителів Європи з Японії. Також, його широко використовували в Китаї та Індії. Його власниками були не тільки жінки, але і чоловіки. Він символізував багатство, могутність, силу і владу. В даний час цей атрибут втратив своє старе призначення.

Використання цієї практичної речі допоможе створити в спекотний літній день прохолоду. Всі віяла можна розділити на кілька груп: китайські, японські, європейські. Велика кількість видів з’явилося в Японії, де їх робили з рисового паперу і бамбукових конструкцій. Японці прикрашали їх пейзажами, картинками з побутовими і релігійними сюжетами.

Як зробити цілий віяло з паперу своїми руками своїми руками: майстер-клас

veer iz vilok svoimi rukami 🥝 kak sdelat bumazhnyjj, master klass144 Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер класДля виготовлення віяла своїми руками в домашніх умовах знадобиться певний набір інструментів і матеріалів:

 • основа виготовляється з бамбукових, дерев’яних або пластикових паличок;
 • покриття – ця деталь надає виробу естетичний зовнішній вигляд і створює прохолоду. Для виготовлення використовують папір, картон, тканину або пластикові пластинки;
 • універсальний клей;
 • ножиці та засоби для розмітки матеріалу;
 • матеріал для декорування: намистини, стрази, штучні квіти, стрічки, мереживо.

Як зробити віяло з паперу

veer iz vilok svoimi rukami 🥝 kak sdelat bumazhnyjj, master klass145 Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер класЦе найбільш простий варіант виготовлення віяла своїми руками.

Для нього знадобиться:

 • папір шириною 15-20 см і довжиною 1 метр. Можна склеїти разом кілька листів або використовувати паперові шпалери.
 • дві дерев’яні палички;
 • клей;
 • матеріал для декорування.

veer iz vilok svoimi rukami 🥝 kak sdelat bumazhnyjj, master klass146 Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер класДля виготовлення необхідно скласти папір в гармошку так, щоб ширина смужок не перевищувала один сантиметр.

До країв аркуша слід приклеїти дерев’яні палички, щоб вони виступали приблизно на 1,5-2 див.

Далі прикрасити за допомогою намистин, бантів чи атласної стрічки

veer iz vilok svoimi rukami 🥝 kak sdelat bumazhnyjj, master klass147 Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер класСкладаний саморобний віяло з тканини виготовити трохи складніше. Для нього знадобиться тканина розміром 4 на 36 сантиметрів, 12 дерев’яних паличок невеликого розміру, універсальний клей, гвинт і гайка.

Спочатку необхідно зробити отвори в кожній паличці, відступивши від краю 1,5-2 сантиметри. Папір скласти гармошкою.

Якщо для виготовлення використовується тканина, то слід виконати розмітку. Близько згину приклеїти палички, зробивши відступи по ширині палички.

Далі скласти готовий виріб і скріпити палички за допомогою гвинтика.

Галерея: віяло своїми руками (25 фото)

Як зробити японське віяло

veer iz vilok svoimi rukami 🥝 kak sdelat bumazhnyjj, master klass148 Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер класЗробити японський віяло своїми руками нескладно. Для цього буде потрібно папір для орігамі — ками, яку японці традиційно використовують для виготовлення різних виробів; ножиці, клей, стрічка або декоративний шнур.

 • Папір необхідно обрізати у відповідності з розмірами майбутнього віяла, враховуючи, що розмір виробу складе приблизно дві третини від наявного аркуша паперу.
 • veer iz vilok svoimi rukami 🥝 kak sdelat bumazhnyjj, master klass149 Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер класАркуш паперу потрібно покласти лицьовою стороною всередину.
 • Зігнути верхній край на одну третину, добре проминая згини. Згин повинен мати чітку V -подібну форму.
 • Зігнути папір навпіл у вертикальному напрямку. Згин ретельно опрацювати і розігнути.
 • Зігнути лівий край заготовки до правій стороні і вирівняти кути. Таким чином виконати всі складки, щоб вийшла чітка лінія до центру деталі. Виконувати складки до тих пір, поки по краях не залишиться по одному сантиметру.
 • Для того щоб зробити ручку потрібно відрізати шматок декоративного шнура, довжина якого дорівнює ширині віяла. Колір може гармоніювати або контрастувати з основним кольором вироби.
 • Щільно обмотати низ виробу шнуром. ЗА бажанням ручку можна прикрасити вишивкою або намистинами.

Як зробити китайський віяло

veer iz vilok svoimi rukami 🥝 kak sdelat bumazhnyjj, master klass150 Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер класВіяла здавна використовувався в Китаї. Їх робили з паперу, пір’я, листя пальми і шовкової тканини. Перші віяла були зроблені з пір’я. Вони кріпилися на дерев’яну ручку. Для прикраси використовували вишивку, каліграфію, різноманітні картинки. Майстри виготовляли їх доруглой і овальної форми.

Простий китайський віяло своїми руками виготовити зовсім нескладно.

 • Для цього необхідно вирізати з декоративного паперу деталь прямокутної форми. Довжина деталі повинна бути в п’ять разів більше ширини.
 • Скласти паперову заготівлю гармошкою, до якої приклеїти дерев’яні палички. Можна використовувати одноразові шпателі медичні, залишивши по 7 сантиметрів з кожного боку для ручки.
 • Додати аксесуару форму. Для цього слід розтягнути заготівлю і з’єднати з одного боку, надавши напівкруглу форму або розкривати до тих пір, поки не вийде коло.
 • Далі прикрасити готовий виріб.

Віяло на стіну своїми руками: майстер-клас

veer iz vilok svoimi rukami 🥝 kak sdelat bumazhnyjj, master klass151 Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер класВіяло можна використовувати для оформлення інтер’єру приміщення, розмістивши його на стіні. В даний час він втратив своє призначення, але може стати оригінальною деталлю інтер’єру. Він буде гармонійно виглядати в приміщенні, оформленому в японському або китайському стилі.

Для виготовлення віяла на стіну своїми руками потрібно: дерев’яні шпажки, тканину або папір, універсальний якій, швейні приналежності.

На початку роботи необхідно визначити розміри і форму виробу.

Вирізати заготовки.

Матеріал скласти у формі гармошки. Складки можуть бути довільної ширини. Це залежить від фантазії і переваг. При використанні тканини кожну складку необхідно загладжувати.

Крайні складки зафіксувати за допомогою дерев’яних шпажок і з’єднати разом нитками.

veer iz vilok svoimi rukami 🥝 kak sdelat bumazhnyjj, master klass152 Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер класДалі прикрасити, використовуючи стрічки, намистини, стрази, штучні квіти, які можна закріпити за допомогою клейового пістолета або універсального клею.

Згідно зі старокитайським вченням, не слід розміщувати атрибут опахалом вниз або вбік, так як це порушує рух потоків енергії.

Можна створити оригінальну композицію, використовуючи кілька предметів однакового або різного розміру.

Віяло на стіні можна розмістити поряд з картиною в японському або китайському стилі.

Як зробити віяло вейл

veer iz vilok svoimi rukami 🥝 kak sdelat bumazhnyjj, master klass153 Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер класВейл – це віяло, до якого прикріплена тканина, яка ефектно розвивається при виконанні східного танцю.

Щоб виготовити вейля своїми руками потрібно готовий складаний віяло з екраном, виконаним із щільної тканини. Ножиці, клейовий пістолет чи клей, полотно, шовкові тканини.

veer iz vilok svoimi rukami 🥝 kak sdelat bumazhnyjj, master klass154 Віяло з вилок своїми руками 🥝 як зробити паперовий, майстер класПеред виготовленням вейла слід відміряти тканина, додатково додавши по 2-3 сантиметри з кожної сторони. Необхідно, щоб полотно трохи виступала за межі основи. Довжина полотна може бути довільною від 50 сантиметрів до двох метрів.

Потім слід нанести клей на всі жорсткі частини основи.

Закріпити тканину на столі і накласти віяло на полотно тканини. Ребра віяла слід накладати по черзі, не сильно натягуючи тканину. Важливо, щоб у розкритому вигляді тканина була вільна. При щільному натягу вона буде швидко рватися, і вейля прийде в непридатність.

Залишити готове виріб на 24 години для повного висихання.

На закінчення необхідно зрізати частину основи, на яку не наносився клей. Для цього на звороті вироби виконати розмітку між пластинами і зрізати частину з допомогою канцелярського ножа. При необхідності тканина підклеїти.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками