Візерунки брумстик: майстер-клас, моделі в техніці бумстик спицями або гачком

uzory brumstik: master klass, modeli v tekhnike bumstik spicami ili kryuchkom384 Візерунки брумстик: майстер клас, моделі в техніці бумстик спицями або гачкомПрекрасні візерунки з серії перуанського в’язання називається Брумстик. Якщо ви вирішили пов’язати шарф або ще що-небудь, але не знаєте, яким візерунком, сміливо можете вибрати брумстик, не пошкодуєте. Просто чудовий і чудовий візерунок, при в’язанні якого можна отримати масу радості. Брумстик можна створювати як на спицях, так і гачком. У будь-якій країні існують свої методи в’язання прекрасних виробів, загалом і в класичному стилі.

Техніка в’язання «брумстик» утворилася в Європі з Перу через океан. Культура цієї цікавої країни увібрала в себе звичаї іспанців та індіанців – старих жителів і завойовників. У звичайному одязі жителі Перу носять комфортні вовняні вироби. У Перу дівчата і чоловіки вміють в’язати і роблять це дуже якісно. Особливо добре виходять ажурні яскраві орнаменти і візерунки з застосуванням різної фактури у в’язці, та пряжі різних кольорів.

В’язання в технології брумстик, майстер-клас

Наберемо ланцюжок повітряних петельок необхідної довжини спицями. В моєму прикладі число цих повітр.п. повинно дорівнювати п’яти +одна ВП підйому. Потім ви зрозумієте, від чого буде залежати.

 • uzory brumstik: master klass, modeli v tekhnike bumstik spicami ili kryuchkom385 Візерунки брумстик: майстер клас, моделі в техніці бумстик спицями або гачкомЗв’яжемо один рядок стовпчиками без накиду.
 • Другий ряд. Беремо товсту спицю, гладеньку планочку або, як у цьому варіанті, лінійку. Витягуємо довгу петельку з стовпчика без накиду одного ряду і одягнемо її на лінійку (або толстенькую спицю). Зробимо те ж саме з іншими набраними петельками.
 • Третій ряд. Тепер, перевертаємо в’язання, переведемо п’ять довгих петельок на гачок, і пров’язуємо в них п’ять стовпчиків без накиду. Ви можете взяти будь-яку іншу кількість довгих петельок, головне, щоб воно збігалося з кол-вом, створених в них стовпчиків без накиду. Саме від обраного вами кол-ва і залежить число повітряних петельок складального рядка.

Вийшов перший завиточек. Продовжуємо в’язання рядка, пров’язуємо по п’ять ст. б/н в п’ять довгих петельок.

 • Четвертий ряд. Повернемо робітнику і знову витягнемо довгі петельки на лінійку.

Закінчимо п’ятий ряд, пов’язуємо 5-й 3-й. От і все. Дуже легко, чи не так? Тепер ви дізналися, як працювати в техніці брумстик. До речі, зворотна частина в’язаного виробу трошки відрізняється від лицьової частини. І теж дуже красива.

Кардиган брумстик

Градієнтом у в’язанні називають рівний перехід від одного відтінку до іншого. Щоб вийшов плавний перехід потрібно в’язати річ і три або більше нитки. Сам градієнт вийде шляхом повільної зміни однієї нитки першого кольору на одну нитку іншого кольору. Почнемо роботу. Після створення зразка та підрахування кол-ва петельок, можна починати в’язати полички.

Краще, звичайно, створити викрійку, але можна працювати і без неї.

Наші полички вийшли з наступними параметрами: 68 сантиметрів — довжина, 37 сантиметрів — ширина.

Комір (після експериментів) почнемо вив’язувати раніше, ніж закривати пройму рукавів.

Схема прибавочек моделі

Можна і не в’язати комір гачком, а продовжувати створювати пряме полотно. Так що дивіться на роботу по ходу в’язання виробу: вив’язувати його або і так нормально.

Надбавки створюємо в рядках, де всі лицьові петлі. Всього додаємо чотири «каральки» — двадцять петель. Комір вийде великим, як на реальному лало, думаю, можна було додати лише три «каральки». Вирішуйте самі.

Для пройми відбираємо десять петель — дві «каральки».

Намагаємося вив’язати і скіс рукава, але це не завжди потрібно.

Спинка у нас вийшла шириною 56 сантиметрів. Також створюємо убавочки для пройм, скосок плічка (такі ж, як на поличці), вывязываем виріз горла.

Полички, спинку випрати, висушуємо в розкладеному вигляді. Це дуже потрібно зробити, щоб зрозуміти, наскільки розтягнеться ваш малюночок і скільки раппортов потрібно створювати в рукаві.

Змітаємо частинки тушки. Комір великий, але на оригіналі він не менше. Зважуємо тушку — 430 грам, думаю, що весь кардіган буде під сімсот грам важити.

Рукава

Варто розширити по довжині на одну «каральку» з кожної прихильник, а потім вив’язувати окат.

uzory brumstik: master klass, modeli v tekhnike bumstik spicami ili kryuchkom386 Візерунки брумстик: майстер клас, моделі в техніці бумстик спицями або гачкомЗменшуємо петельки для оката лише за однією схемою:

Довяжем рукав, вшиваємо в проймочку.

Кількість каралек у рядку вказуємо цифрами.

Висоту оката створюємо на одну каральку менше, ніж висота пройми на поличках і спинці.

Надбавочку 1 каральки по краю створюємо в кінцевому ряду перед закриттям.

Убавка петель для оката

 • Перший ряд раппорта (всі лицьові петельки на лицьовій стороні речі): дві петлі разом, потім по рисуночку і в кінці підсумкові дві петлі разом.
 • Другий рядок раппорта (всі лицьові петельки на виворітній стороні виробу): 2 петлі разом, ще раз дві петлі разом, потім по рисуночку і в кінці 2 петлі разом.
 • Третій рядок раппорта: пов’язуємо точно так само, як і в минулому ряду.
 • Четвертий ряд раппорта (створення каралек): в’яжемо по рисуночку.

І таким чином працюємо, поки не залишиться три каральки.

 • uzory brumstik: master klass, modeli v tekhnike bumstik spicami ili kryuchkom387 Візерунки брумстик: майстер клас, моделі в техніці бумстик спицями або гачкомКоли обидва рукави зроблені, випрати їх (ну або отпарим, тут у кожного свій спосіб), посушим, зшиваємо.
 • Переходимо до складання кардігана. Зшиваємо бічні і плечові шви. Вшиваємо рукавчик. Можна зшити простий голкою.
 • Потім потрібно дов’язати верхню частину комірця.
 • Не відриваючи нитки, починаємо гачком №3 обв’язувати край: по комірцю і потім вниз по поличці. Створюємо градієнтом, як і все полотно. Якщо ви не знаєте, чим краще працювати гачком або спицями, не переживайте, це ваш особистий вибір.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками