Візерунок їжачок спицями схема і в’язаний їжачок, бере їжачок, в’язка їжачок схема і опис

uzor ezhik spicami skhema i vyazanyjj ezhik, beret ezhik, vyazka ezhik skhema i opisanie495 Візерунок їжачок спицями схема і вязаний їжачок, бере їжачок, вязка їжачок схема і описУзорчік «їжачок», в’язаний спицями відмінно підходить для в’язання шапок, особливо дитячих, шарфиків-снудов, пінеток, рукавиць, кофтинок, комбінезонів, жилетиков.

Візерунок великий, в’язані вироби будуть досить теплими. Інші його назви: «вузлик» або «кукурузки».

Жінки, які займаються в’язанням, дуже люблять цей універсальний малюнок – їм може бути пов’язана і велика кофта, хоч жіноча, хоч чоловіча. Підійде і для маленької кофтинки, і для шарфа, і для рукавичок мі для берета. В’язати можна і на кругових і на прямих спицях. Загалом, цей той візерунок, в’язати яким швидко і просто, а виглядає він добре. Так що, якщо ви зібралися зв’язати щось своїми руками – обов’язково зверніть на нього увагу. Майстер класи по в’язці таким візерунком можна відшукати в інтернеті абсолютно безкоштовно, наприклад — в нашій статті.

Бере візерунком їжачок

uzor ezhik spicami skhema i vyazanyjj ezhik, beret ezhik, vyazka ezhik skhema i opisanie496 Візерунок їжачок спицями схема і вязаний їжачок, бере їжачок, вязка їжачок схема і описЦим узорчиком можна пов’язувати не тільки берети, але і багато інших в’язані речі, які повинні прекрасно тримати свою форму і тепло, мати об’єм такі як кофтинки, шапки і шарфи. В описі створення в’язаного берета ми додамо короткий майстер-клас з в’язання легкого візерунка «їжачок» для початківців і схему для тих, кому простіше і легше працювати з нею.

Як освоїти візерунок.

Перший ряд в’яжемо резиночкою 1:1, початок – кромочная + лицьова петля. кінець – лицьова петля (п. осіб.) + кромочная петелька.

Особові петельки провяжем лицьовими, перед ізн. п. створюємо накид, петлю знімемо не пров’язуючи. Перед петелькою з накидом, створюємо ще один накид, знімемо петельку з усіма накинутими на неї петлями, а ізн. п. провяжем лицьовими. Петельки з накидами зв’яжемо ізн. п., а виворітну провяжем лицьового. Починаючи з п’ятого рядка, узорчік повторимо.

Для створення в’язаного берета на спиці № 3 наберемо 88 петельок і провяжем сім см гумкою 2 на 2. Потім поміняємо спиці № 4,5 і створимо візерунок «їжачок» як описувалося вище. Надбавки не робимо, тому що узорчік і так об’ємний.

В’яжемо вільно дванадцять сантиметрів (візерунок повторюємо з першого по четвертий ряд дванадцять разів). У новому тринадцятому ряду рівномірно зменшуємо 15 разів по три петельки відразу (це одна голка). Після цього два раппорта (два сантиметри) в’яжемо без убавок. У наступному ряду відбираємо десять голок (по три петлі). Перший раппорт провяжем рівне (без убавочек). Далі, залишилися петельки спустимо на нитку і стягуємо.

Висота узорной частини шапочки сімнадцять сантиметрів (раппортов). Окружність в’язаного берета вісімдесят см, гумки п’ятдесят три див.

В’язаний берет з хвостиком

uzor ezhik spicami skhema i vyazanyjj ezhik, beret ezhik, vyazka ezhik skhema i opisanie497 Візерунок їжачок спицями схема і вязаний їжачок, бере їжачок, вязка їжачок схема і описДуже зігріваючий бере їжачок, допоможе в холодну погодка і додасть оригінальності вашому образу. Що нам знадобиться для в’язання берета:

 • В’яжемо його спицями № 3-3,5,
 • Пряжа для в’язання 200 грам.

На спиці наберемо дев’яноста петельок і в’яжемо лицьовій гладдю шість см (по колу).

Потім один рядок пов’язуємо, чергуючи: дві петлі пров’язуємо разом, один накид до кінця рядка. І знову шість см провяжем лицьовій гладдю.

Потім на інші додаткові спиці піднімаємо петельки нашого першого ряду набору. І в’яжемо відразу по дві петлі разом, одна петля з головної робочої спиці і інша з додатковою. Застосовуючи італійський набір петельок, зробити все буде простіше.

Розділимо набрані петельки на проміжки по три петлі, з них ми будемо створювати голки всього тридцять. Кожну голку провяжем таким чином: 2 осіб. П., 1 ізн. п. В інших рядах, через один, будемо робити додавання петельок. Всього треба додати по шість петель з усіх боків ізн. п. Додані п. в’яжемо платочн. в. за задню стінку. Готова голка вийде: дві осіб. п., шість платочн. у, одна ізн. п., шість платочн. в. Далі почнемо збавляти петлі через ряди в потрібних місцях, де створювали надбавки. Зменшуємо п., поки на спицях знову не буде дев’яносто.

Працюємо виворітними петлями дві смужечки і між ними 1 лицьовими петельками.

Ще раз розділимо петлі, тепер на шість розділів по п’ятнадцять у кожному. І починаємо зменшувати п. в кожному з них через один рядок.

Коли на спицях залишиться шість петель, провяжем хвіст певного розміру.

Цей бере також варто почати пов’язувати починаючи від маківки (хвоста), тоді опис буде легше читатися навпаки — там, де убавки треба буде додавати, а на місцях прибавочек створювати збавляння. Все залежить від того як простіше працювати майстрині: починаючи знизу або зверху.

Поради для початківців майстринь

Ось список основних порад:

 • Щоб зробити теплий бере, варто зупинити свій вибір на м’яких і міцної пряжі.
 • Для в’язання беретика в перший раз треба взяти легку модель.
 • Щоб у процесі роботи не було несподіванки, уважно вивчіть інструкцію і опис до виробу.
 • Обов’язково робимо зразки з тієї пряжі і тими спицями, якими потім будемо працювати. Адже пов’язане виріб може розходитися зі зразком з опису або манери в’язання (тугіше або занадто вільно). Тоді наша модель може вийти не з тим розміром.
 • Купуємо нитку з запасом, тому що при в’язанні беретика вперше легко можна помилитися з розрахунком потрібної кількості пряжі.
 • Обідок для берета варто робити за розміром — від того як він буде одягатися залежить як осяде весь виріб.
 • Потрібно добре подумати, для якого часу року беремо обраний візерунок. Щоб не помилитися у виборі ниток.
 • Для зимових моделей потрібно взяти змішаної пряжу, до складу якої крім вовни ще входить трошки синтетичних волокон.
 • Для зміни розмірів виробу на свій розмір, потрібно знімати дві мірки: окружність голови і глибина моделі (вимірюється від мочки одного вушка до мочки другого). Після цього в’яжемо зразок і за нашими розмірами обчислимо кількість петель.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками