Восьмикінцева зірка Вифлеємська своїми руками: способи, різні матеріали, декорування

vosmikonechnaya vifleemskaya zvezda svoimi rukami: sposoby, razlichnye materialy, dekorirovanie244 Восьмикінцева зірка Вифлеємська своїми руками: способи, різні матеріали, декоруванняЗа біблійною легендою Віфлеємська Зірка сповістила всьому світу про народження Христа. У переддень Різдва зірочками прикрашають церковні приміщення, недільні школи. Виріб віфлеємська зірка нескладна. Прикрашати її потрібно так, щоб вона нагадувала небесну зірочку на нічному небі. Вона принесла радісну звістку про народження дитятка Ісуса, тому вона повинна бути світлою, яскравою, блискучою. Як зробити різдвяну зірку з паперу простим способом?

Майстер-клас «Як зробити Вифлеємську об’ємну зірку з паперу»

vosmikonechnaya vifleemskaya zvezda svoimi rukami: sposoby, razlichnye materialy, dekorirovanie245 Восьмикінцева зірка Вифлеємська своїми руками: способи, різні матеріали, декорування

Я навчилася робити цю зірку, коли вона знадобилася нам у дитячий садок на конкурс колядок. Опівночі вивчала малюнки в інтернеті, потім до ранку повзала на колінах по підлозі, поетапно конструюючи вісім променів, які повинні зображати світло різдвяної зірки. Зате колядная зірка вийшла у нас на славу! Я зробила їх кілька різних і вже в садочку ми вибрали кращу.

Для вироби віфлеємська зірка будуть потрібні:

 1. Листи кольорового картону або паперу. Можна зробити саморобку з білих аркушів, а потім розфарбувати або декорувати блискітками, бісером.
 2. Олівець і ножиці.
 3. Клей.

Перший варіант

З кольорового паперу вирізаємо два однакових квадрата:

 1. один квадрат складаємо навпіл з одного боку, потім складаємо навпіл з іншого боку;
 2. двічі складаємо квадрат по діагоналі однією, потім — другий;
 3. розгортаємо квадрат, на прямих згинах посередині олівцем ставимо 4 точки по одній на лінії;
 4. робимо надрізи від краю квадрата до позначки олівцем;
 5. згинаємо надрізані краю, з’єднуючи куточки, щоб вийшли промені;
 6. vosmikonechnaya vifleemskaya zvezda svoimi rukami: sposoby, razlichnye materialy, dekorirovanie246 Восьмикінцева зірка Вифлеємська своїми руками: способи, різні матеріали, декоруваннясклеюємо кожен промінь, папір повинна бути щільною, щоб вона тримала форму, половина готова, таким же чином робимо другу половину;
 7. в одній половині змащуємо внутрішню частину біля основи променів і склеюємо обидві половинки під кутом 45 градусів;
 8. восьмикінцева зірка Вифлеємська готова.

Якщо вона зроблена з красивою блискучого паперу, приклеюємо нитку або стрічку і можемо повісити на стіну, до стелі, на двері. Якщо зовнішній вигляд її не сподобався, декоруємо по своєму смаку. Виріб Віфлеємська зірка може бути зроблено різними способами.

Галерея: віфлеємська зірка своїми руками (25 фото)

Другий варіант. Як зробити різдвяну зірку

Для вироби віфлеємська зірка потрібно зробити:

 1. З картону вирізаємо дві п’ятикутні зірки.
 2. На одній заготовці робимо надріз по прямій від вершини верхнього кута до центру.
 3. Другу надрізаємо знизу між двома нижніми променями до центру.
 4. З’єднуємо заготовки по зробленим надрізів. Для краси можна зробити їх різного кольору.

Третій варіант: об’ємна з кульочки

vosmikonechnaya vifleemskaya zvezda svoimi rukami: sposoby, razlichnye materialy, dekorirovanie247 Восьмикінцева зірка Вифлеємська своїми руками: способи, різні матеріали, декоруванняДля її виготовлення знадобляться: об’ємна основа, її треба зробити, в першу чергу, або взяти готову; листи зі старої непотрібної книжки з пожовклими сторінками; клей і блискітки для обробки краешков променів і для приєднання кульочки до основи.

Починаємо роботу з виготовлення кульочки з книжкових сторінок, їх потрібно більше 30. Коли кульочки готові акуратно, методично, в певному порядку приклеюємо кульочки гострим кінчиком до основи. Коли всі кульки приклеєні, пензликом намазуємо клей на їх краєчки і присипаємо блискітками.

Четвертий варіант: яскрава різдвяна зірка з паперу

Необхідні матеріали та інструменти:

 1. Яскрава пакувальний папір, срібляста або золотиста.
 2. Ножиці.
 3. Клейовий пістолет.
 4. Нитки.
 5. Газета або папір.

З газетного паперу руками сминаем щільний кульку. Обмотуємо його нитками. Обклеюємо яскравою пакувальної папером.

Для променів потрібно нарізати 10-15 заготовок у вигляді половини окружності. Намазуємо край заготовки і згортаємо її в конус. Наклеюємо конуси на кульку близько один до одного. Вийшла виріб схожа на яскраву кульку.

Віфлеємську зірку у вигляді кулі з паперових тонких і довгих кульочки можна зробити з паперу форматом А4. Аркуш розрізається пополам, кожна половинка скручується у витончений кульочок. Виходить 100 промінчиків. 3 променя з’єднуються степлером, щоб вийшло віяло. Такі віяла робляться з усіх промінчиків. Потім вони нанизуються на нитку, стягують і зав’язують. Така саморобка красиво виглядає з блискучого паперу.

vosmikonechnaya vifleemskaya zvezda svoimi rukami: sposoby, razlichnye materialy, dekorirovanie248 Восьмикінцева зірка Вифлеємська своїми руками: способи, різні матеріали, декоруванняЗ паперу, складеної віялом, робиться схожа виріб, але іншим способом. Квадратний аркуш паперу розмічаємо на 6 однакових частин і складаємо тригранний віяло. Складаємо його прямокутником і відрізаємо кінці його навскоси, виходить равнобедренная трапеція. Складаємо її навпіл і на місці згину зшиваємо степлером.

Розкриваємо віяло і склеюємо зустрічаються межі вгорі і внизу. Щоб місця склейки не розійшлися, скріплюємо прищіпкою до повного висихання. З іншого, більш тонкого паперу, наприклад, газетної, з цього опису робимо саморобку меншого розміру і наклеюємо на велику. Виріб віфлеємська зірка готова.

Різдвяні зірки з газетних трубочок. На аркуші картону або цупкого паперу намалювати п’ятикутну або будь-яку іншу зірку. З газет або сторінок глянцевих журналів зробити трубочки. Вставляючи трубочки одна в одну формуємо контур вироби. Декоруємо за своїм бажанням: фарбуємо, обертаємо, обсипаємо блискітками.

Як зробити віфлеємську зірку з паперу? Найпростіше вирізати її з паперу або картону за трафаретом, прикрасити блискітками, обклеїти по краях блискучою мішурою. Можна сплести її з паперових смуг, можна зробити красиву річ способом квілінгу, орігамі. Виріб віфлеємська зірка готова.

Зірка з пінопласту

Потрібно приготувати:

 1. Пінопласт.
 2. Циркуль.
 3. Олівець.
 4. Ножиці.
 5. Ніж.
 6. Картон.
 7. Дзвіночки.
 8. vosmikonechnaya vifleemskaya zvezda svoimi rukami: sposoby, razlichnye materialy, dekorirovanie249 Восьмикінцева зірка Вифлеємська своїми руками: способи, різні матеріали, декоруванняЕлементи декору.
 9. Клей.

Покрокова інструкція.

Перший і складний етап — вирізання зірки з пінопласту. Можна це зробити за трафаретом або шаблоном, а можна намалювати на площині пінопласту контур вироби своїми руками.

На аркуші пінопласту креслимо дві концентричні окружності 20 і 40 див. На рівній відстані від центру проводяться сім ліній за кількістю променів. Відрізки між лініями ділимо навпіл. Це підстава променів.

Сполучаємо прямими лініями кінці променів і основи. Вирізаємо заготовку. Декоруємо по своєму смаку, прикріплюємо на кінчики промінчиків дзвіночки. До центру прикріплюємо пучок різнокольорових стрічок. З такими різдвяними атрибутами в давнину ходили колядувати, прикріпивши її на довгий і міцний жердину.

Щоб йти колядувати, потрібно зробити зірку з міцного матеріалу, а не з паперу. Потрібно зробити з міцного картону, фанери. На площині за допомогою шаблону малюємо контур. Спеціальним ножем або лобзиком вирізаємо по контуру. Обов’язковий атрибут — дзвіночки і стрічки. Для краси по краях прикріплюємо яскраву мішуру, потім дзвіночки на краю променів, ззаду — стрічки. Прибиваємо на довгу жердину — і можна йти колядувати.

Як зробити Віфлеємську Зірку? Варіантів дуже багато. Від зовсім простих способів, з якими справляються діти до красивих хитромудрих схем таких, як орігамі, квілінг. Деякі умільці зварюванням роблять зірку з дроту. Рукодільниці в’яжуть з ниток мереживну виріб або за шаблоном зшивають з блискучої тканини. Як зробити Віфлеємську зірку з паперу? З цим простим справою справляються навіть діти.

Великі зірки прикрашають кімнати, церковні приміщення на стінах і стелях. Маленькі висять на ялинці. З зірочок роблять гірлянди для різдвяного декору. Виріб обов’язково роблять до світлого свята Різдва.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками