Все що ви хотіли знати про парової швабри

В наші дні ми можемо спростити процес наведення порядку і значно прискорити його, зберігаючи масу вільного часу для господині квартири. Більше не потрібні трудомісткі «бабусині методи» прибирання з допомогою ганчірок і відер, які не гарантують ідеальну чистоту підлоги.

Сьогодні на ринку побутової техніки ви знайдете масу пристосувань для наведення чистоти в будинку. Одне з таких виробів — парова швабра для підлоги, з допомогою якої прибирання проходить швидко і якісно. До того ж новомодний інструмент коштує недорого, а тому доступний будь-якій господині.

Як користуватися цим корисним пристосуванням? Чи можна мити ламінат паровий шваброю? Такими питаннями з часом задається жінка, приділяє належну увагу регулярного прибирання будинку.

У цій статті ви знайдете відповіді на ці питання і дізнаєтеся, як вибрати парову швабру правильно.

Як працює парова швабра

01ad424664d1bc4fd6f5445d55508adc Все що ви хотіли знати про парової швабри

Вибираючи «домашню помічницю», потрібно спочатку зрозуміти, як працює парова швабра. Принцип роботи пристрою заснований на використанні гарячого пара, що видаляє забруднення.

За формою вона нагадує звичайну швабру з трикутним підставою, до регульованої рукояті якої приєднаний парогенератор з ємністю для заправки пристрою водою. На місці традиційної «ганчірки для миття» знаходиться кріплення для чистячих насадок. Виробники намагаються максимально «полегшити» прилад і зменшити кількість споживаної електроенергії (потужність швабр становить 5-7 кВт).

Для роботи парової швабри використовується чиста вода, яка нагрівається пристроєм. Утворений за рахунок цього пар з легкістю усуває плями і неприємні запахи.

На даний момент парові швабри використовуються не тільки для чищення підлогових покриттів, у тому числі ламінату та плитки, але і для одягу та текстилю, з їх допомогою можна відпарювати вироби. Для цього потрібно від’єднати парогенератор від рукоятки і вибрати слабкий режим. Для ковроліну використовують середній рівень, а інші види підлогових покриттів пристрій може відмивати на повній потужності.

Розібратися в питанні, як користуватися паровий шваброю, можна самостійно або звернувшись до інструкцій і видеообзорам в інтернеті.

Достоїнства і недоліки парової швабри

ece759082dc4b75d5e1d9c574fa60e30 Все що ви хотіли знати про парової швабри

Плюсом прибирання житла за допомогою парової швабри є відсутність хімії, шкідливої для дітей та алергіків. До того ж підтверджено, що гарячий пар знищує більше мікробів, грибкових спор і цвілі, ніж традиційне миття. Незважаючи на те що засоби при даному виді прибирання не використовуються, господині відзначають ідеальну чистоту навіть у важкодоступних куточках.

Крім того, відсутність необхідності в нахилах при роботі, як у процесі традиційної прибирання, позбавляє жінок від втоми і болю в попереку.

Крім перерахованих плюсів, слід відзначити й такі переваги парових швабр:

 • багатофункціональність застосування;
 • мобільність;
 • можливість прибирання у важкодоступних місцях;
 • екологічність і безпека;
 • висока якість прибирання;
 • економічність (за рахунок відсутності необхідності в покупці чистячих засобів).

1e858b7fce426c32ac699089bdf30e72 Все що ви хотіли знати про парової швабриСамий головний недолік якісних парових швабр – це їх ціна.

На жаль, немає приладу, що володіє одними достоїнствами. Навіть у настільки розрекламованого і зручного пристрою є мінуси. До поширених недоліків різних моделей відносяться:

 • ненадійність пластикового корпусу;
 • маленький бак для води;
 • обмежене число режимів паровий подачі;
 • висока вартість товарів від надійних брендів;
 • різкі перепади температури пари;
 • неякісне прибирання пролитої рідини;
 • відсутність системи самостійної очищення в деяких моделях.

Зазначені недоліки в жодному разі не відносяться до всіх моделей, тут наведено мінуси окремих марок, що зустрічаються на російському ринку.

Пароочисник або парова швабра: що краще?

038214cee0f4d103091ec4ecf804147b Все що ви хотіли знати про парової швабриПароочисник має відносно іншу сферу застосування.

Незважаючи на схожий принцип роботи, ці прилади відрізняються своїм пристроєм, потужністю і спрямованим дією. Як дізнатися, що краще: очищувач або швабра?

Пароочисник спочатку був створений в якості побутового інструменту, очищає будь-які поверхні: кахель, сантехніка, кухонні прилади або салон автомобіля. Споживачі відзначають високу ефективність пристроїв у прибиранні скупчень пилу і бруду в просторах між меблями і стінами. Однак функціональність залежить від комплектації.

Завдання парової швабри – чищення і миття підлогових покриттів. Іноді її застосовують для миття вікон, скляних і дзеркальних поверхонь, залежно від моделі виробу. А якісні пристрої здатні замінити собою пароочисник.

Неможливо однозначно сказати, що краще, пароочисник або швабра, все залежить від області застосування даних пристроїв. Ті, хто вже встигли оцінити результативність роботи, вже не готові відмовитися від якого-небудь приладу, і повернутися до відер і ганчірці.

Що краще: парова швабра або миючий пилосос?

093eb4b77d092eb9dd9887db43eb1b6d Все що ви хотіли знати про парової швабриМиючий пилосос більш потужний і ефективний агрегат, але і більш громіздкий і примхливий в обслуговуванні.

Ці пристрої створені для однієї і тієї ж задачі – вологого прибирання підлоги. Однак принцип дії і «підхід» до приведення приміщення в належний вигляд у них різний. Якщо швабра чистить поверхню від пилу і бруду за допомогою гарячої пари, то пилосос відмиває покриття, «втягуючи» сміття у себе.

Миючий пилосос не тільки чудово очищує килими, але і збирає пролиту рідину, попутно освіжаючи повітря, чого не можна сказати про парових швабрах. Однак після завершення збирання вам потрібно промити фільтри і ємності, це обов’язкова умова для подальшої ефективної роботи агрегату.

Крім того, пилососи відрізняє громіздкість, солідний вага і велике енергоспоживання, і в цьому він поступається легким і мобільним швабр.
Однак питання, який прилад краще підійде для прибирання, належить вирішувати господині.

Як вибрати парову швабру

Перед покупкою приладу слід визначити область майбутнього застосування. Не варто купувати модель з «навороченою» системою управління та безліччю насадок, якщо плануєте використовувати її тільки для миття підлоги. В першу чергу приймайте до уваги площу приміщень, матеріал підлогового покриття і частоту застосування.

ecd01b1df86290d7b89b8cca1bdcafd4 Все що ви хотіли знати про парової швабриНайпопулярніша модель серед споживачів – парова швабра H2O MOP.

Для того щоб вибрати хорошу парову швабру, експерти радять приділити увагу не «розкрученості» торгової марки і зовнішньому вигляду, а наступним критеріям:

 • вартість виробу;
 • надійність виробника;
 • комплектація;
 • температура пари і наявність регулятора нагріву;
 • вага виробу, зручність рукояті і довжина шнура;
 • режими подачі пари;
 • якість пластика (уникайте тонкого і крихкого матеріалу);
 • суміщення функцій «чистка» і «миття».

Парова швабра стане відмінним придбанням для дому. Яка найкраща і оптимальна модель, вам допоможуть визначити об’єктивні відгуки покупців, які користувалися пристроєм тривалий час, і точно вкажуть на достоїнства і недоліки.

Велика частина відгуків несе позитивний характер, але зустрічаються і гнівні коментарі в адресу неякісних дешевих товарів, тому перед покупкою ретельно вивчайте відгуки. Пам’ятайте, що краще переплатити надійного виробника з хорошою репутацією, дає гарантію якості, ніж кожні рік-півтора купувати новий «економічний» прилад. Популярними вважаються марки Bradex, BlackDecker і Bissell, а особливо полюбилася споживачам модель швабри H2O MOP.

Отже, найкраща парова швабра та, що відповідає конкретно вашим вимогам, і виконує необхідні завдання.

Чи можна мити ламінат паровий шваброю

a5542d003d60a245035eae8ec22a01f1 Все що ви хотіли знати про парової швабриПарова швабра подарує ламінату чистоту і блиск.

Навіть у господинь, які знають, що таке парова швабра і як їй користуватися, виникають питання. Наприклад, не зіпсує гарячий пар покриття з ламінату? Ні, не зіпсує. Можна спочатку випробувати швабру на невеликій ділянці підлоги, і після цього приступати до прибирання.

Багато радять проводити прибирання ламінату саме з допомогою цього пристрою, що залишає покриття сухим. При наявності потрібних режимів можна навіть відполірувати підлогу. Головне — уникати використання воску і не затримуватися на одному місці з включеною шваброю.

Найкраще для такого покриття підходять моделі марки H2O MOP, що користуються визнанням серед домогосподарок.

Знаючи критерії вибору парової швабри, ви можете сміливо відправлятися в магазин за електричної помічницею, яка прослужить вам довго і буде чудово виконувати основні функції.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками