В’язана спицями шапочка “зірка року” і поради схема в’язання

 Вязана спицями шапочка зірка року і поради схема вязанняВ теперішній час все більшою популярністю користуються шапки з екстравагантною назвою. Так сталося і з головним убором відомим як «Зірка року». Швидше за все, ця шапка не має ніякого відношення до виконавців музичних композицій у стилі рок або альтернативи, але хто його знає?! Стаття нижче якраз готова розібратися у всіх деталях, пов’язаних з цією шапочкою. Більш того, це практично покрокова інструкція, керуючись якою праця, пов’язаний зі створенням головного убору «зірка року», здасться чимось простим, буденним і звичним.

Походження назви «зірка року»

 Вязана спицями шапочка зірка року і поради схема вязанняЗірка в центрі шапки і дала частина імені. Другий декоративний момент являє собою зовнішній вигляд, який виконаний у вигляді малюнка п’ятикутної зірки. Закінчення виконують ще одну функцію: вони виглядають як свого роду коси. Проміжок серед кісок виконується накидками, а також схрещеними петлями. Спосіб в’язки подібний іменують ажурним.

Пряжа, яка служить засобом виготовлення зірки — бавовняна. Подібні нитки створюють свого роду комфорт, бо по відчуттях вони досить м’які. Перша річ готова вразити — це щільність, друга — це відсутність ворсу. Усі попередньо згадані характеристики служать свого роду помічником щодо найкращого графічної картинки візерунка. Більш того, сама шапочка зірка року під час шкарпетки володіє неймовірною легкістю. Але не варто розчаровуватися в головному уборі, так як його комфортні характеристики зовсім не благають здатність захистити від осінньої негоди або захистити від поганих умов ранньої весни.

Взимку ж, у морозну погоду потрібно злегка змінити матеріал при створенні головного убору. В цей час року, перш за все, варто подбати про наявність шапки здатної і виступати в ролі захисника від морозів, хурделиці і холоднечі. У випадку з головним убором подібного роду потрібно скористатися і пряжею швидше вовняної, ніж легкої бавовняної. Під час роботи з зимової шапкою не завадить також додати трохи акрилу. Матеріали та забезпечать необхідну зручність з теплом, за цим стоять всі раніше перераховані елементи.

Останній елемент, який необхідно додати — це складова штучного характеру. Остання деталь зробить шапку нездатною до деформації, а також виключить процес втрати належного вигляду із-за появи вовняних кульок, або, простіше кажучи, катишек.

Схема і опис

Шапка зірка року в’язана спицями

Опис процесу в’язання

Деталі в’язаного головного убору

 Вязана спицями шапочка зірка року і поради схема вязанняЩоб спростити роботу з в’язання слід знати певні хитрощі і скористатися ними. Перша «хитрість» полягає в умовному поділі майбутнього головного убору на певні секції або частини. Найчастіше «зірку року» ділять на три умовних відділення. Після виконання розмітки, можна приступити до роботи. Головний або основний візерунок потрібно зв’язати першим, кінцева ж частина полягає в маківці, причому в цьому випадку спиці необхідно взяти інші.

Процедура в’язання повинна брати свій початок в самій нижній частині і рухатися догори. Спочатку треба пов’язати гумку, для чого й необхідно підібрати для цієї мети необхідні спиці і відповідно набрати більше сотні петель. Можна додати ще й пару кромок петель, але тоді виключається головний убір без шва. При гострому бажанні отримати шапку без швів варто скористатися або круговими спицями, або п’ятьма звичайними.

Наступне, що потрібно зробити — це пов’язати 17 рядів гумки. У зв’язку з деяким ускладненням візерунка з-за появи кіс, необхідно додати кілька петель в кінцевому 18-му ряду. Настає час, коли слід приступити до ажурному малюнку. Для акуратного зовнішнього вигляду в цьому випадку повинна бути дотримана щільність. Збереження форми гарантується після першого прання.

Як якийсь ритуал, пов’язаний із завершенням виконаних праць, повинен бути відрізаний шматок нитки з певним запасом. Далі, слід його протягнути через петлі, що залишилися. Кінцевою деталлю стає грунтовне стягання і закріплення нитки з внутрішньої сторони. Все що залишається це зшити обидві сторони тими самими нитками, що просували крізь петлі. У результаті зробленого ритуалу повинен вийти так званий матрацний шов.

Варіації шапок «зірка року»

 Вязана спицями шапочка зірка року і поради схема вязанняСьогодні кожен здатний підібрати для себе потрібний варіант шапки. Шапка Зірка Року в’язана спицями є тличным варіантом шапки з гумкою рівномірного пошиття. Так чи інакше, малюнок залишається колишнім, тільки відсутня ажурний малюнок.

Наступний варіант полягає у зменшенні кількості смужок шляхом скорочення їх до однієї. Коси будуть розташовувати ближче одна до іншої. Що стосується малюнка, він стане виглядати об’ємнішим, хоча сама шапочка вийде вже.

Для отримання злегка витягнутої форми головного убору, рукодільниця необхідно зробити коси шапки довше. Для отримання чудового берета — всього-то треба трохи опустити частина верхівки. Шапка у вигляді панчохи може з легкістю вийти у разі підвороту неї. Останній варіант шапки можливий лише за умови сильно видовженого головного убору.

Нинішня мода відображена в головному уборі, при створенні якого додається пара деталей. Додаткові елементи тут наступні:

  • пінетки;
  • помпон.

При виникненні бажання виглядати не тільки в дусі нинішніх модних тенденцій, але й банально привабливо, варто додати снуд. Даний елемент зимового одягу виступає не тільки в ролі захисника від холоднечі, але і служить привабливою рисою всього ансамблю зовнішнього вигляду.

Як краще за все дбати про шапці зірка року

  • Прання при допомоги рук підійде у випадку з шапкою зірка рок ідеально. Але подбати про зовнішньому вигляді мінімально все ж варто. Тому перед пранням потрібно вивернути шапочку.
  • Замочування вироби і взагалі виключено. Всім господиням відомо, що прання для будь-якої речі виходить боком. Набагато простіше помістити на свіже повітря.
  • У випадку з полосканням можна і навіть потрібно скористатися деякими бабкиными прийомами. Поставитися до речі з турботою. Щоб зберегти належний колір, у воду додається оцет. Одна крапелька гліцерину створить диво — для вовняних речей забезпечить стан м’якості.

Як підсумок відпрацьованої статті про в’язання спицями шапки зірка року, не дало результатів щодо імені вироби. Із зіркою-то все зрозуміло. В деталях надається опис разом з в’язанням. Не можна не відзначити наявність відмінного опису, тут представляє в’язання чудовою шапочки.

А ще майстер клас з виготовлення в’язаної шапочки зірка року можна подивитися в навчальному відео:

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками