В’язані костюми для новонароджених своїми руками: опис петель, особливості, цікаві ідеї

vyazanye kostyumy dlya novorozhdjonnykh svoimi rukami: opisanie petel, osobennosti, interesnye idei311 Вязані костюми для новонароджених своїми руками: опис петель, особливості, цікаві ідеїЯкщо розглянути еволюцію костюмів для новонароджених, то можна зазначити, що ще якихось кілька століть тому як такої одягу для новонароджених взагалі не було: у 14-15 столітті новонароджених просто сповивали з голови до ніг — поверх натільного, сорочки з ніг до голови кутали в лляну тканину. Середньовічний спосіб представляв собою сповивання хрест – навхрест, для більш пізнього 16 століття був характерний метод горизонтального сповивання. Дитини одягали в довге плаття з короткими рукавами поверх пелюшок, а його голову прикрашав маленький бере. Навіть у 20 столітті новонароджених дітей просто сповивали поверх сорочечки, і тільки до напівроку починали надягати на малюка повзунки. Сучасні вимоги до дитячого одягу дозволяють одягати дитину в красиві і зручні костюмчики практично з народження.

Зараз, коли ручна робота — це дуже модно і досить дорого, в’язані своїми руками речі мають особливу цінність. До того ж процес в’язання дуже захоплюючий, він допомагає розкрити творчий потенціал, а в результаті ми отримуємо унікальні речі, завдяки в’язання ми можемо з легкістю отримати і повсякденний одяг та новорічний костюм для малюка, зв’язати новенький, або надставити і прикрасити той, який став закороткий. Розглянемо основні матеріали, техніки, петлі і візерунки, які використовуються для дитячих в’язаних костюмів на 0-3 місяці, а також способи прикраси та цікаві ідеї одягу.

Матеріали

Перед початком роботи, звичайно, потрібно запастися усіма необхідними матеріалами. Ось що буде потрібно:

 • vyazanye kostyumy dlya novorozhdjonnykh svoimi rukami: opisanie petel, osobennosti, interesnye idei312 Вязані костюми для новонароджених своїми руками: опис петель, особливості, цікаві ідеїПряжа. Будь-якого кольору, фактури і товщини, але при цьому потрібно уважно дивитися на склад ниток, так як в’язаний одяг буде носити дитина, пряжа повинна бути безпечна, гіпоалергенна. Краще всього купувати нитки спеціально для дитячого одягу. Взагалі, зараз виробники пропонують величезний вибір пряжі, наприклад, пряжа з блискітками, багатобарвна, незвично спряденная, плюшева і ще багато інших. Але потрібно уважно читати склад пряжі.
 • Гачок і спиці. Інструменти потрібно вибирати, виходячи з товщини ниток. Гачок або спиці — це питання зручності, кому що більше подобається в’язати.
 • Фурнітура. Нам знадобляться ґудзики, гачки та інші застібки. До речі, зараз виробники випускають дуже багато красивих і незвичайних гудзиків з різних матеріалів, наприклад, дерев’яні гудзики у вигляді метеликів, бантиків, тварин або металеві у вигляді ключиків, квіточок, пташок, а ще гудзики роблять з полімерної глини, пластику та інших матеріалів. Оригінальні гудзики стануть прикрасою костюма і доповненням образу в цілому. Пам’ятайте, що дитячий одяг повинна бути безпечною, тому потрібно бути уважним з вибором застібок, щоб дитина не поранилася.
 • Декоративні елементи. Можна придбати додаткові прикраси, наприклад, стрічки, намистинки, термоаппликации, металеві прикраси і так далі. Їх можна підібрати залежно від стилю одягу.

Всі необхідні матеріали можна купити в магазинах рукоділля і творчості, а також замовити в інтернет-магазинах.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як просто зв’язати дитячі штанці спицями.

Елементи костюма для новонародженого

vyazanye kostyumy dlya novorozhdjonnykh svoimi rukami: opisanie petel, osobennosti, interesnye idei313 Вязані костюми для новонароджених своїми руками: опис петель, особливості, цікаві ідеїЦе залежить від образу костюма. Але, який би він не був, важливо, щоб малюку було зручно в цьому одязі. Вона не повинна бути вузькою і важкої, не повинна мати занадто багато рюшів і бантиків, а також якщо прикрашаєте роботи намистинами, надійно пришивайте їх, інакше дитина може їх проковтнути або вдихнути. Необхідно враховувати, що для малюка, якому всього кілька місяців, зручність важливіша великої кількості декору.

Комплектація дитячого костюма, в деякому роді, залежить від статі малюка. Вбрання для дівчинки може включати в себе спідничку чи платтячко, для хлопчика — штанці, комбінезон. Хоча і дівчинка теж може носити комплект зі штанами, це дуже зручно і практично. Фактор статі дитини може впливати і на колір одягу, дівчаткам беруть рожевий, жовтий, а хлопчикам — синій, блакитний, зелений. Але і це дуже суб’єктивно, вибір кольору далеко не обов’язково залежить від статі, це справа смаку.

Крім того, потрібно враховувати, на який сезон в’яжеться комплект, і для яких цілей. На літо потрібно в’язати речі з тонкої пряжі, відкриті, а от на осінь, весну і зиму більше підійдуть комплекти тепліше. Одяг, яка створюється, щоб носити її будинку, явно відрізняється від святкової, а для прогулянок підійде щось практичне.

У будь-якому випадку, ось що може входити в в’язаний комплект:

 • vyazanye kostyumy dlya novorozhdjonnykh svoimi rukami: opisanie petel, osobennosti, interesnye idei314 Вязані костюми для новонароджених своїми руками: опис петель, особливості, цікаві ідеїштани або комбінезон;
 • сукня;
 • спідничка;
 • кофточка. Можна на гудзиках, з довгими рукавами, а можна маєчку або жилет;
 • шапочка або пов’язка на голову;
 • шкарпетки або пінетки.

Зрозуміло, що ці речі можуть заміняти (якщо є комбінезон, плаття ні до чого) і доповнювати (наприклад, до сукні можна пов’язати кофточку) один одного.

Основні техніки, петлі і візерунки

У першу чергу потрібно визначитися зі способом в’язання: спицями або гачком. Від цього кардинально залежить вся подальша робота. До речі, потрібно підбирати гачок або спиці у відповідності з номером пряжі. Це потрібно, щоб процес роботи не сповільнювався і не міг, що особливо важливо для початківців.

Вибір візерунків залежить від рівня вашої майстерності в’язання. Початківцю краще використовувати найпростіші, поступово переходячи до чогось більш складного.

Часто використовувані петлі для в’язання гачком:

 • vyazanye kostyumy dlya novorozhdjonnykh svoimi rukami: opisanie petel, osobennosti, interesnye idei315 Вязані костюми для новонароджених своїми руками: опис петель, особливості, цікаві ідеїПовітряна петля. Це петля, з якої починається вся робота. Накидаємо нитку на гачок і витягуємо її, через попередню петлю.
 • Стовпчик без накиду. Це самий простий і самий необхідний стовпчик для в’язання гачком. Вводимо гачок у петлю в’язання, накидаємо нитку, протягуємо через петлю.
 • Стовпчик з накидом. Щоб зв’язати його, накидаємо нитку на гачок, вставляємо гачок в петлю, ще раз накидаємо нитку, протягуємо її через накид і петлю, тепер ще раз пров’язуємо те, що залишилося на гачку.
 • З’єднувальний стовпчик. Він потрібен, щоб пов’язувати петлі разом. Вводимо гачок в одну петлю, потім у другу, захоплюємо нитку і протягуємо її через обидві петлі.

Щоб зв’язати костюмчик для новонародженого спицями, потрібно знати такі основні петлі і візерунки:

 • vyazanye kostyumy dlya novorozhdjonnykh svoimi rukami: opisanie petel, osobennosti, interesnye idei316 Вязані костюми для новонароджених своїми руками: опис петель, особливості, цікаві ідеїНабір петель. Для набору нитку потрібно накинути на вказівний та великий пальці з зовнішнього боку долоні, ввести спиці під нитку між цими пальцями, трохи потягнути до себе, зачепити спочатку нитку з великого пальця, потім з вказівного. Продовжувати виконувати це, поки не вийде ланцюжок потрібного розміру.
 • Лицьова петля. Щоб її пров’язати, потрібно вставити спицю в петлю, розтягнути її від себе, зачепити нитку і протягнути її через петлю.
 • Виворітна петля. Виконується так само, як і лицьова, але петлі пров’язуємо до себе.
 • Закриття ряду. Щоб закінчувати полотно, це треба вміти. Потрібно провязать петлю і перекинути її на іншу спицю.
 • Надбавки і убавки. Вони потрібні, щоб розширювати чи звужувати полотно. Для надбавок потрібно робити одну петлю два рази, для убавок — пропускати петлю.

Якщо комбінувати ці петлі, будуть виходити візерунки в’язання. Якщо пров’язати один ряд лицьовими петлями, а інший виворітними — вийде візерунок гумка. З цих базових петель навіть початківець може скласти безліч красивих візерунків, для того щоб в’язати дитячі костюми.

Це короткий, загальний опис, як в’язати основні петлі. Все, що потрібно знати початківцю. Якщо щось незрозуміло, все можна знайти в інтернеті, книгах і журналах по рукоділлю. Там дуже багато докладних описів, навіть з фотографіями. А в інтернеті можна знайти відео, майстер-класи та опису, як в’язати дитячі речі. До речі, це далеко не всі візерунки і петлі, їх величезна кількість. Досвідчені майстри і майстрині використовують у своїх роботах дуже цікаві поєднання.

Ідеї костюмів для новонароджених

vyazanye kostyumy dlya novorozhdjonnykh svoimi rukami: opisanie petel, osobennosti, interesnye idei317 Вязані костюми для новонароджених своїми руками: опис петель, особливості, цікаві ідеїМожна придумати безліч цікавих варіацій костюмчиків для новонароджених. Наприклад, можна в’язати малюкові костюм якогось фрукта або ягоди: апельсинка, яблучко, полуничка, малинка і так далі. Цікаво виглядають вбрання героїв мультфільмів та казок, наприклад, Міккі Маус, для дівчинки можна пов’язати костюмчик принцеси (Попелюшки, Аврори), Смішарики, Лунтик, для хлопчика підійде костюм супергероя і інші. А ще часто роблять костюми звірят і пташок, наприклад, ведмедиків, зайчиків, кошенят, папужок, колібрі. Є ще безліч ідей, можна придумати щось своє, незвичайне і унікальне. Все залежить від фантазії. А в допомогу у мережі Інтернет можна знайти різні відеоуроки по плетінню таких виробів.

В’язані костюми для новонароджених, зроблені своїми руками, виглядають дуже красиво і незвично, вони м’які, затишні і теплі. Такий одяг буде прекрасним вбранням і малюкові декількох місяців в ній буде зручно.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками