В’язані хустки спицями, павутинка спицями, як пов’язати хустку з павутинкою

vyazanye platki spicami, pautinka spicami, kak svyazat platok s pautinkojj257 Вязані хустки спицями, павутинка спицями, як повязати хустку з павутинкоюВ’язаний хустку спицями вже давно користується популярністю. Стара пісня Людмили Зикіної «Оренбургский пуховый платок» присвячена саме цій речі з козячого пуху. Такий виріб дуже зігріваючий, м’яке, зручне й легке. Вважається, що реальне оренбурзьке пухова виріб повинен проходити через обручку або поміщатися в шкаралупі яйця гусака.

Уявімо, наскільки тонкою повинна бути нитка і саме в’язання цього аксесуара. За зовнішньою оцінкою, пухову хустку дуже милий і ошатний. Він притягує до себе увагу, адже завжди був основною прикрасою зимового гардеробу. Ми покажемо вам докладний майстер-клас по в’язанню пухових хусток, схеми теж додаються. Створити такий аксесуар своїми руками зможе майже будь-яка рукодільниця. Тільки треба усвідомлювати, що процес в’язання речей – заняття, яке вимагає повної попередньої підготовки. Але про це вам розповість наш майстер-клас.

Традиційна техніка оренбурзька

Якщо ви точно захотіли взятися за створення такої в’язаній «ювелірної роботи», як в’язання спицями оренбурзького хустки, шалі або шарфа, то наступні поради для вас, майстрині.

Технологія створення пухової нитки і в’язання по ній.

 • vyazanye platki spicami, pautinka spicami, kak svyazat platok s pautinkojj258 Вязані хустки спицями, павутинка спицями, як повязати хустку з павутинкоюпух перебираємо, звільняємо від сміття і волосків;
 • дрібно расщиплем сам пух;
 • помиємо пух в теплій воді з шампунем, два рази обполіскуємо, розкладаємо в теплому місці і даємо висохнути;
 • знову расщиплем пух, прочешем нашої гребінкою, перемішаємо, знову прочешем два рази;
 • тонку прясти нитку, сматываем її в моток.

Перед тим як перейти до створення хустки, треба вибрати візерунок. Зараз розберемо звичайний метод в’язання хусточки з суцільною серединкою і ажурними краями. Цей варіант для новеньких рукодільниць буде найкращим.

Почнемо в’язати саме з середини. Наберемо певну кількість петель + дві кромочні петлі. Наприклад, для хустки і шарфа, розмір якого буде 120 на 120 сантиметрів, треба набрати двісті або 230 петель і почати пов’язувати деталі.

Майстер-клас з в’язання хустки і шалі, опис

У нових рядах знімемо одну кром. петлю на початку кожного ряду, не пров’язуємо. Кромочная петля в кінці кожного ряду робиться виворітного.

 • Щоб вийшло в’язати серединку-квадрат, треба збільшити число рядів і продовжити в’язати. Їх кількість повинна перевищувати кількість петель в першому ряду.
 • Облямівка в’яжеться лицьовими п., як в середині речі. Наберемо п’ять п. + дві кромочні, провяжем ізн. ряд. У наступних рядках знімаємо на початку ряду, не пров’язуючи кромочную п.
 • Коли буде створена облямівка і середина речі, треба буде їх з’єднати. Для цього на спицю з одного боку середини наберемо крайні петлі, а на праву спицю наберемо крайні петлі облямівки. Потім петлю переносимо з правої спиці на ліву і провяжем ці петлі, як одну. На ліву спицю перенесемо дві петлі і провяжем три петлі, як одну. Таким способом продовжимо в’язання до самого краю облямівки. Нову облямівку робимо паралельно з першою. Дві нові облямівки наберемо на спиці спільно з кутами і провяжем цілісно.

Виріб з мохеру, опис

Не турбуйтеся, якщо у вас немає реального козячого пуху. Зробіть хустку з простої мохеровий пряжі. Повірте, така річ буде виглядати не менш красиво і цікаво, та й зігріває воно дуже сильно.

Розмір виробу: 111 на 234 сантиметрів. Для в’язання хустки або шалі вам знадобиться: 125 грамів пряжі 70% мохер, 30% шовку, кругові спиці № 5.

Візерунки: платочная в’язка, головний візерунок.

Опис:

 • vyazanye platki spicami, pautinka spicami, kak svyazat platok s pautinkojj259 Вязані хустки спицями, павутинка спицями, як повязати хустку з павутинкоюголовний узор створюємо за схемою, на якій розглянуті тільки лицьові р., в виворітні ряди петлі в’яжемо по зображенню або з позначками, накіди в’яжуться виворітними. В’яжемо один раз 1 – 72 р., потім повторимо візерунок з 57-го по 72-й р., створюючи розширення узорчика в обидві сторони після кінця схеми;
 • щільність платочної в’язки (головний узор): чотирнадцять петель і двадцять дев’ять рядів = 10 на 10 сантиметрів;
 • наберемо на спиці три п. і в’яжемо основним візерунком, робимо додавання для створення бічних скосів за схемою. Через сто сім см (= 312 рядів) від початку в’язання виконуємо чотири сантиметри (чотирнадцять рядів) платочної в’язкою, продовжуємо з обох сторін створювати розширення, як в 313-му р. (А і В за схемою). Через 111 сантиметрів (=326 рядків) від початку в’язання всі петельки закриваємо лицьовими петлями;
 • пухову хустку в жіночому гардеробі ніколи не стане зайвим. Ви можете закинути його на плечі в холодний вечір, надіти на голову або замість шалика в прохолодний день. Виглядає цей аксесуар мило і ніжно;
 • можна таке тепле в’язати виріб своїми руками в подарунок мамі, сестрі чи подрузі. Повірте, вони по-справжньому оцінять вашу працю і з радістю носити хустку ручної в’язки. Таким же чином за допомогою схеми можна пов’язати шаль або шарф. Перед роботою не забувайте читати опис і запам’ятовувати важливі моменти, тоді у вас точно вийде прекрасний хустка (або шаль.

Якщо для початківців в’язання ажурних пухових шалей і оренбурзьких хусток здасться занадто складним – не впадайте у відчай. Ви можете зв’язати картатий трикутний хустку буффало – він користується заслуженою популярністю і не збирається здавати позиції. Всього один оригінальний візерунок павук прикрасить не один виріб – будь то хустку, косинку, шапка або теплі шкарпетки. В’язати його швидко і просто, ви можете зв’язати, припустимо, квадратний хустку і прикрасити його павучками по кутах. Красиво підперезаний на шию, він буде зігрівати вас і дивувати ваших друзів і колег.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками