В’язаний сарафан для дівчинки на два роки: опис схеми ажурного візерунка для починаючого майстра

vyazanyjj sarafan dlya devochki v dva goda: opisanie skhemy azhurnogo uzora dlya nachinayushhego mastera455 Вязаний сарафан для дівчинки на два роки: опис схеми ажурного візерунка для починаючого майстраДитячі сарафани завжди були популярним видом одягу для дівчаток. Матусі дуже люблять сарафанчики, і надягають їх на своїх дівчаток вже з раннього віку. Особливо популярний такий вид одягу в дошкільному і шкільному віці. У дитячому саду без в’язаного сарафана неможливо обійтися. Він дуже зручний і практичний, а в холодну погоду можна під низ одягнути трикотажну кофтину. У шкільний час в’язаний сарафан краще штанів.

В’язаний сарафан спицями

vyazanyjj sarafan dlya devochki v dva goda: opisanie skhemy azhurnogo uzora dlya nachinayushhego mastera456 Вязаний сарафан для дівчинки на два роки: опис схеми ажурного візерунка для починаючого майстраВ’язаний сарафан не перешкоджає руху дівчинки і не перекручуватися як спідниця з кофтиною. А в дошкільній освіті без теплого і яскравого сарафана не може обійтися жодна крихітка двох-п’яти років.

Зв’язати такий ажурний сарафан спицями для дівчинки легко. Схема опису проста, з нею впорається будь-яка рукодільниця. Сарафан в’яжеться лицьовій гладдю і тільки внизу краю виконуються ажурним візерунком у простою схемою .

Ажурний сарафан краще в’язати з дитячої пряжі. Або вибирати акрилову пряжу і 50% бавовняної пряжі. Вона витримує будь-яку температуру при пранні не линяє. Вироби з такої пряжі в холодну пору року зігріє. А в’язаний літній сарафан спицями з такої пряжі не буде теплим. Для ажурного в’язання сарафана знадобиться:

  • 350 г блакитний пряжі;
  • дві довгі спиці;
  • дві маленькі спиці;
  • трикотажна голка.

Він в’яжеться з двох деталей, бретелей, кишень і метелики. Виконується з блакитний пряжі. У двухгодовалом віці блакитний колір вважається найбільш доцільним. Багато психологи рекомендують блакитний колір дівчаткам до п’яти років. Такий колір домінує і заспокоює енергію дівчинки. Тому в’яжеться блакитний сарафан для дівчинки спицями.

Схема в’язання деталей сарафана

vyazanyjj sarafan dlya devochki v dva goda: opisanie skhemy azhurnogo uzora dlya nachinayushhego mastera457 Вязаний сарафан для дівчинки на два роки: опис схеми ажурного візерунка для починаючого майстраПередня деталь. На спиці набирається 76 п. і в’яжеться з ажурною схемою дванадцять сантиметрів. Далі триває в’язання лицьовій гладдю. А по краях в’яжеться платочный візерунок.

Коли довжина деталі досягне 30 сантиметрів ( 60 рядів) одночасно зменшити в одному рядку 13 п. Зменшення виконується через кожних п’ять петель.

Далі триває в’язання передній частині деталі. Решта 63 п. в’яжуться лицьовій гладдю шість сантиметрів. Для виконання бічних скосів зменшене 3 п. з двох сторін. Зменшення робиться три рази через два ряди.

Виріз горловини робиться на відстані 15 див. Спочатку провязывается 20 п., а в середині закривається 6п. Далі триває в’язання решти 20 п., 2п. в’яжуться окремо і в кожному другому ряду зменшене за 1п. з лицьового боку. Продовжується зменшення до того, поки на спицях не залишиться 13 п.

Додаткові деталі ажурного сарафана

vyazanyjj sarafan dlya devochki v dva goda: opisanie skhemy azhurnogo uzora dlya nachinayushhego mastera458 Вязаний сарафан для дівчинки на два роки: опис схеми ажурного візерунка для починаючого майстраСпинка сарафана в’яжеться так само, як передня деталь сарафана. Тільки виріз горловини виконується на 18 сантиметрі. Це робиться для того, щоб виріз горловини не був великим. В середині зменшується не 6п, а 8п. Все інше в’яжеться без змін.

Бретельки. Така деталь в’яжеться тільки хустковим візерунком. Набирається на спиці 13 п. і в’яжеться 12 сантиметрів. Після цього потрібно закрити всі петлі. Таких бретелей робиться дві штучки.

Смужка. Смужку в’яжуть теж хустковим візерунком. На спиці набирається 5п. і в’яжеться 10 сантиметрів. Таких смужок в’яжеться дві штуки.

Обов’язковий елемент в смужках і бретельках — отвір для гудзиків. Виконується такий отвір подвійними повітряними петлями.

Кишеню. Кишені в’яжеться тільки лицьовими петлями. На спиці набирається 18п. і в’яжеться 12 сантиметрів. Після закриваються всі петлі.

Схема візерунків сарафана

vyazanyjj sarafan dlya devochki v dva goda: opisanie skhemy azhurnogo uzora dlya nachinayushhego mastera459 Вязаний сарафан для дівчинки на два роки: опис схеми ажурного візерунка для починаючого майстраДля ажурного сарафана вибрані прості дві схеми з описом, це:

  • платочный візерунок;
  • класичний візерунок.

Платочный візерунок в’яжеться з лицьових і виворітних рядів. В’яжеться перший ряд тільки лицьовими петлями. Другий ряд в’яжеться тільки виворітними петлями. Закінчується візерунок лицьовими петлями.

Ажурний візерунок в’яжеться лицьовими, повітряними і дві петлі разом. У деяких випадках 2п. разом називають протяжкою. Опис візерунка нескладна, головне — правильно розташувати і розрахувати петлі. Головне правило в даній схемі — не забувати про кромочні петлі і після ряду з повітряних петель наступний ряд в’яжеться лицьовій гладдю.

Перший ряд починається з трьох лицьових петель, однією протяжці і повітряної петлі. Далі, варто пов’язувати наступним чином: одна лицьова, одна повітряна і дві петлі разом. Через п’ять лицьових петель триває в’язання, як спочатку, до кінця краю.

Другий ряд в’яжеться за такою ж схемою, як перший. Але починається з двох лицьових петель, далі в’яжеться одна протяжка, одна повітряна петля, три лицьові, одна повітряна і дві разом. Продовжується в такому порядку до краю.

Третій ряд зв’язується з однієї сторони, однієї протяжкою і однієї повітряної петлею. Далі, потрібно пов’язувати п’ять лицьових петель, одну повітряну і дві петлі разом. Триває в’язання до кінця краю.

Для ажурного низу сарафана можна вибрати будь-яку схему візерунка. Головне ,щоб схема візерунка не була довше 5-7 див.

Збірка всіх деталей ажурного сарафана

vyazanyjj sarafan dlya devochki v dva goda: opisanie skhemy azhurnogo uzora dlya nachinayushhego mastera460 Вязаний сарафан для дівчинки на два роки: опис схеми ажурного візерунка для починаючого майстраСпочатку зшивається трикотажним швом дві основні деталі. Догори спинки з виворітного боку пришивається бретелька. Друга бретелька пришивається таким же способом, як перша. До верхнього краю деталі на однаковій відстані пришивається два гудзики. На гудзички одягаються бретельки.

Збоку з виворітного боку пришивається смужка. Друга смужка пришивається таким же способом, як перша. З лицьового боку на однаковій відстані пришиваються ґудзики. І одягаються смужки.

На відстані 20 сантиметрів від подолу пришивається кишеню. Кишеня повинен бути рівним. Метелика приколюють на іншій стороні паралельно кишені.

Сарафан повністю не зшивається, але за бажанням можна виконати шов по краю з двох сторін. Тоді бічні смужки варто зв’язати з двох сторін з отворами. Такі смужки будуть для прикраси сукні. Які можна по можливості відстібати.

В’язаний сарафан-накидка стане відмінним подарунком навіть для новонародженої дівчинки, цей фасон популярний для дівчаток від 0 до 6 років, тому що легко і швидко одягається, адже ні для кого не секрет – маленькі дітки дуже не люблять одягатися. І вязальщицам не потрібно точно до міліметра вивіряти розмір – виріб не має бічних швів, бо не буде сидіти зовсім вже в обтяжку. Наприклад, рожевий зимовий сарафанчик, прикрашений листочками і квіточками, буде дуже красиво виглядати на дитині.

Опис схеми в’язання деталі «метелик»

vyazanyjj sarafan dlya devochki v dva goda: opisanie skhemy azhurnogo uzora dlya nachinayushhego mastera461 Вязаний сарафан для дівчинки на два роки: опис схеми ажурного візерунка для починаючого майстраМетелик — це вільна деталь до ажурному сарафана. Така прикраса на шпильці прикріплюється в будь-яке місце на виробі. Для в’язання метелики знадобитися:

  • 30 грам білої пряжі;
  • дві спиці;
  • англійська булавка;
  • дві тонкі дротики.

Метелик виконується з пелюсточок, тулуба і вусиків. Схема опису в’язання метелики нескладна. Крильця складаються з чотирьох однакових деталей. Вони об’ємні і схожі на пелюстки.

Схема досить проста і під силу навіть молодої майстрині. На спиці набирається 3п. і в’яжеться з двома хустковими петлями і з однієї сторони. Третій ряд пов’язувати з двома лицьовими, однієї повітряної і двома хустковими петлями. Наступні ряди повторюються так само, як і третій ряд, тільки додаються 2п. у изнаночном ряду.

Повітряна петля в’яжеться вісім разів, а розташування не міняється. Тобто, ряд з восьми повітряних петель виконані в одну смужку.

Після повітряних петель виконується зменшення в кожному другому ряду по 1п. Зменшення виконується перед хустковим візерунком. У цьому випадку зменшення деталі виконує функцію зауживание низу. Таких пелюсток в’яжеться чотири штучки.

Тулуб метелики в’яжеться лицьовій гладдю. На спиці набирається 7п. і в’яжеться десять рядів.І тільки після цього закриваються петлі.

Вусики не в’яжуться, а накручуються на тонкий дріт. На дріт п’яти сантиметрів щільно накручується біла пряжа.

Зшивання деталей метелики

Для початку зшивається тулуб метелики. Деталь складається навпіл виворітною стороною і зв’язується трикотажних швом. Залишаючи один отвір — це отвір формується в головку метелики.

В отвір акуратно заталкивается вата. А на краєчки виворітного боку акуратно прикріплюються вусики. Після отвір варто зв’язати, формуючи круглу форму.

Пелюсточки пришиваються до тулуба. За два пелюсточки на одну сторону. Пелюсточки повинні лежати так, щоб було, як єдине крило метелика.

Шпилька прикріплюється з іншого боку тулуба. Попередньо накручуючи ниткою всі місця шпильки. Можна шпильку прикріпити до тулуба іншим способом. Робиться надріз в тулуб і туди вставляється булавка. Акуратно зашивається тулуб, залишається тільки голка і вушко шпильки.

Ажурний сарафан для дівчинки і жінки

vyazanyjj sarafan dlya devochki v dva goda: opisanie skhemy azhurnogo uzora dlya nachinayushhego mastera462 Вязаний сарафан для дівчинки на два роки: опис схеми ажурного візерунка для починаючого майстраДитячі сарафанчики можуть бути як теплі, так літні. Теплі сарафанчики в’яжуть з 100 % вовни. При виборі такого сарафана потрібно врахувати той факт, що він може стати важким і обмежувати рухи дитини. А ще він швидко зношується і сідає після кожного прання, тому важливо правильно підібрати пряжу.

Літні сарафанчики в’яжуться з бавовни і льону. Бажано в’язати ажурним візерунком. Багато літні сарафани в’яжуться гачком. Вони виходять з оригінальним щільним візерунком.

Сарафани дуже добре виглядають і на жінці. Вони актуальні в будь-який час року. Якщо жінка вибирає сарафан на теплий сезон, то він повинен бути з акрилової та вовняної пряжі. У такому сарафані жінка буде відчувати себе затишно і тепло.

На літній час року підійде сарафан, пов’язаний з льону або бавовни. Візерунок може бути будь-яким. На жінці сарафани виглядають будь-якої довжини і форми.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками