В’язання ажурною гумки і коса гумка, ажурна гумка спицями схема, як в’язати косою або гачком опис

vyazanie azhurnojj rezinki i kosaya rezinka, azhurnaya rezinka spicami skhema, kak vyazat kosojj ili kryuchkom opisanie467 Вязання ажурною гумки і коса гумка, ажурна гумка спицями схема, як вязати косою або гачком описПри в’язанні спицями різних виробів рукодільниці досить часто застосовують ажурну гумку. І це зовсім не дивує, адже говорячи про цьому стилі в’язання, спочатку хочеться виділити її чудову еластичність і міцність.

Крім цього, ще варто відзначити той момент, що ажурна резиночка може бути створена не тільки спицями, але і гачком. Але при цьому, не треба забувати про те, що беручи гачок для виготовлення цього нереально шикарного і елегантного візерунка, добра еластичність втратить свою силу, а зовнішній вигляд самої резиночки буде сильно відрізнятися від пов’язаного спицями вироби.

Вчимося ажурною в’язки резиночки спицями

Всі досвідчені рукодільниці, точно вміють без складнощів вив’язувати цей звичайний візерунок. І на це є зрозумілі причини, адже гумка відіграє величезну роль у виготовленні плетених «шедеврів» і широко застосовуються для безлічі різних виробів.

Ажурна резиночка може бути застосована як в якості прикраси, так і у формі основного полотна. Все залежить лише від того, яка у вас мета, і яка ваша головна задумка.

vyazanie azhurnojj rezinki i kosaya rezinka, azhurnaya rezinka spicami skhema, kak vyazat kosojj ili kryuchkom opisanie468 Вязання ажурною гумки і коса гумка, ажурна гумка спицями схема, як вязати косою або гачком описВони бувають різних видів, але їх об’єднало те, що вироби, у виготовленні яких вони грали основну роль, з часом практично не змінюються і так само відмінно сидять, як і під час першої примерочки. Для того, щоб зрозуміти цю техніку в’язання ми пропонуємо вам уважно прочитати поради та рекомендації по роботі, і надалі слідувати нашій інструкції.

Почнемо в’язання візерунка, яке складається з дев’яти петельок і двох кромок. Вона зв’язується з чотирьох рядків.

Освоїти такий візерунок, може навіть починаюча майстриня. А для того щоб спростити процес навчання ми пропонуємо вам ознайомитися з нашим маленьким майстер-класом, який допоможе вам навчитися працювати і в’язати правильно.

Це цікаво! Оригінальна гумка спицями.
Докладніше в статті.

Майстер-клас по створенню простого візерунка

Почнемо наш короткий майстер-клас.

 • Знімемо кромочную петельку:
 • Провяжем дві виворітні петлі.
 • А після цих дій провяжем ще дві лицьові петлі.
 • Тепер створюємо накид.
 • Потім пров’язуємо ще одну лицьову петлю.
 • Після цього ви повинні будете перетягнути одну петлю на праву спицю. При цьому потрібно відзначити, що її не треба робити.
 • Зробивши це, ви повинні будете надіти непов’язану петлю на тільки що створену лицьову:
 • Потім з’єднаємо дві виворітні петлі:
 • В кінці у вас має вийти перший ряд ажурною резиночки, пов’язаної спицями.

На цьому наш майстер-клас з описом в’язання сміливо можна вважати закінченим, так як кожен новий рядок буде створюватися точно так само, як і минулий.

Вчимося в’язанні спицями узорчика «Колечка»

Як ми вже згадували вище, ажурна резиночка може бути різною. І тому зараз ми пропонуємо вам навчитися плетінню під назвою «Колечка».

Візерунок «колечка» хоч і дуже легкий, але в той же час, досить незвичайний. За допомогою нього можна не тільки прикрашати речі, створивши кілька вставок, але і зв’язати величезне полотно.

Ажурна в’язка у формі кілець виглядає дуже стильно і оригінально. Схеми в’язання дуже легкі. Вони складаються з кількох повторюваних рядків:

vyazanie azhurnojj rezinki i kosaya rezinka, azhurnaya rezinka spicami skhema, kak vyazat kosojj ili kryuchkom opisanie469 Вязання ажурною гумки і коса гумка, ажурна гумка спицями схема, як вязати косою або гачком опис На цьому фото, виворітна петелька скорочується як: ізн. п., а лицьова осіб. п. При цьому * зазначаються всі схожі дії.

В цілому потрібно знати, що схеми в’язання прості, і впоратися з ними можуть абсолютно всі майстрині. Для того, щоб зв’язати спицями милу і добру річ потрібно лише запастися терпінням і бути досить уважним у роботі.

Найвідоміші ажурні гумки

Як ми вже обговорювали, є кілька видів ажурних речей пов’язаних спицями. І всіх їх об’єднує повне чергування виворітних і особових петельок.

Така різновид є не тільки самої спрощеної, але при цьому ще й досить еластичною. Ажурна резиночка відмінно розтягується і тому найчастіше її застосовують для створення виробів, які повинні сильно облягати фігуру або легко розтягуватися.

Однак, це зовсім не означає, що таку в’язку не можна створити більш щільною. Якщо ви хочете, щоб створений вами виріб зовсім не розтягувалося і повністю облягало, ви повинні взяти для в’язання тоненькі спиці.

vyazanie azhurnojj rezinki i kosaya rezinka, azhurnaya rezinka spicami skhema, kak vyazat kosojj ili kryuchkom opisanie470 Вязання ажурною гумки і коса гумка, ажурна гумка спицями схема, як вязати косою або гачком описДля виготовлення ажурних гумок багато майстрині часто застосовують такі схеми:

Умовні позначення вказані трохи нижче:

 1. Про – треба створити накид.
 2. — необхідно робити виворітну петлю.
 3. I – треба робити лицьову петельку.
 4. — зробимо ще одну протяжечку, тобто зніміть петлю, провяжите одну лицьову і крізь неї пропускайте раніше зняту петлю.
 5. ~ — 2 разом виворітною.

Якщо в’язати все правильно, то ви зможете зробити спицями дуже гарне полотно. Як ви самі бачите, узорчік досить легкий і для того, щоб його в’язати, треба тільки запам’ятати певну черговість. Провязав лише пару рядків за схемою, ви зможете продовжити роботу самі, адже будь-яка помилка в такому візерунку буде відразу ж помітна, і її легко можна буде виправити. Ну, і найголовніше, в’язати гачком, звичайно, простіше, але ж головне-це якість, тому краще вибрати спиці.

Як зв’язати гумку з ажуром дивимося в навчальному відео:

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками