В’язання гачком для початківців: схеми та описи в’язки беретів, шапка Боба Марлі

vyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli470 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба МарліВ’язані головні убори не втрачають своєї актуальності ось вже десятки років. І не дивно — такі речі з легкістю можна зробити своїми руками. Не витративши багато сил і часу, ви отримуєте задоволення від процесу в’язання, і креативну річ, в єдиному екземплярі повністю підходить під ваш стиль. Погодьтеся, адже навряд чи змайструвавши бере своїми руками, вийшовши на прогулянку, ви зустрінете ще яку-небудь жінку точно в такому головному уборі, як це буває після покупки в магазинах.

Гачок — інструмент, що виконує тонку роботу. Тільки з його допомогою можна створювати легкі, ажурні візерунки, які саме ввійшли в моду. До того ж, гачок дуже легкий у використанні. Навіть початківці рукодільниці без праці освоять основи в’язання цим чудовим інструментом і зможуть перейти до створення ексклюзивних речей.

В’язані берети гачком робляться просто чудово. За допомогою цього інструменту можна виконати безліч моделей — відмінно в’яжеться і ажурний французький бере, і дитяча беретка з веселими квіточками, і бере кепка, і бере растамана з товстої пряжі, і смугастий бере Боба Марлі, який можна зв’язати відразу з дредами. У нашій статті ви знайдете опис робіт зі схемами, детальний мк і навчальне відео.

В’язання гачком для початківців

vyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli471 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба МарліПерш, ніж почати в’язати берети гачком, слід освоїти основні техніки: повітряні петлі, стовпчики з накидом і без, полустолбики.

Для початку ми навчимося робити повітряні петлі, так як всі в’язання гачком починаються саме з них.

На схемі видно, як зав’язати вузлик на нитці і почати набір повітряних петель.

Ознайомтеся з іншими покроковими схемами, щоб зрозуміти як в’яжуться інші важливі елементи.

Освоївши вище перераховані елементи, можна переходити до в’язання речей.

Галерея: берети і шапка Боба Марлі гачком (25 фото)

Схеми в’язання беретів гачком для початківців

Схема досить легкого у виконанні жіночого берета. З в’язкою такого головного убору впоратися не складе праці.

Дотримуйтесь покрокової інструкції і отримаєте ось такий симпатичний беретик.

Його можна буде прикрасити вишивкою або помпонами.

 1. vyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli472 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба МарліЗв’яжіть чотири повітряні петлі, замкніть їх в кільце (це робиться полустолбиком без накиду).
 2. Вывязываем по дві петлі в кожному з одержаних стовпчиків.
 3. У наступному ряду починаємо в’язати пишні стовпчики, між стовпчиками в’яжемо по дві повітряні петлі.
 4. Продовжуємо в’язання за схемою.
 5. П’ятий і четвертий ряд ідентичні за виконання.
 6. Продовжуємо в’язати за схемою.
 7. Між пишними стовпчиками робимо по два стовпчики з накидом.
 8. Виміряйте вашу заготівлю, якщо діаметр менше 27 сантиметрів — в’яжемо далі.
 9. У наступних рядах більше поповнення робити не потрібно.
 10. Починайте збавляти петлі.
 11. В’яжіть стовпчиками з накидом, починайте приміряти заготовку.
 12. В’яжемо гумку — чергуємо зовнішні і внутрішні стовпчики.

В’язання берета гачком для початківцівvyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli473 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба Марліvyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli474 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба Марліvyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli475 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба Марліvyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli476 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба Марліvyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli477 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба Марліvyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli478 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба Марліvyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli479 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба Марліvyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli480 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба Марлі

Такий ажурний, але теплий жіночий бере, виконаний з вовняних ниток, виглядає дуже жіночно і елегантно. Він доповнить ваш осінній образ і зігріє голову. Тільки з допомогою гачка можна легко і просто зв’язати таку красу.

В’язання такого берета відбувається за допомогою повітряних петель і стовпчиків з накидом і без. Це основні елементи в’язання гачком, їх вміють виконувати навіть початківці рукодільниці.

Об’ємний жіночий бере-шапка в’язаний гачком

Щоб зв’язати таку шапку потрібно:

 • пряжа віскоза 30 грам (100 грам на 100 метрів);
 • пряжа віскоза+люрекс 30 грам (30 грам на 100 метрів);
 • мікрофібра 40 грам (20 грамів на 100 метрів);
 • гачок № 5.

Опис роботи:

vyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli481 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба МарліШапка в’яжеться з пряжі трьох різних кольорів, що поєднуються між собою. В’язання берета гачком виконується виворітними (рельєфними) стовпцями по колу. Для того щоб кольори плавно переходили один в одного, робота виконується пряжею в два складання.

Перші два ряду зв’яжіть з використанням нитки самого темного кольору, потім одну з ниток обірвіть і замініть на пряжу більш світлого відтінку. Провязав ще один ряд, відірвіть другу темну нитку і замініть ниткою світлішою. Продовжуйте в’язання далі. Не забувайте міняти нитки темного відтінку на більш світлий через кожні два-чотири ряди.

Роботу над верхівкою почніть з самої темної нитки. Зв’яжіть вісім повітряних петель і замкніть в кільце. В’яжіть далі, додаючи по шість-вісім нових стовпчиків у кожному ряді, поки діаметр денця берета не складе 27 сантиметрів. Потім потрібно буде зменшувати стовпчики по шість-вісім у кожному ряду до тих пір, поки ширина по низу виробу не стане дорівнює обхвату голови. Провяжите ще кілька рядів.

Залишилося обв’язати готовий виріб стовпчиками без накиду ниткою з гумової жилкою. Ваш бере, в’язаний гачком готовий!

В’язання гачком літні берети для жінок

Такий річний бере в’яжеться з тонких ниток, красивим ажурним візерунком. Він піде і дорослим жінкам та маленьким дівчаткам, його можна прикрасити будь-якої фурнітурою або залишити так, як є.

Завдяки ажурним, дрібним і великим дырочкам бере так підходить для спекотних літніх днів. Він зможе захистити голову від перегріву і просто прикрасити ваш образ.

Схема класичного берета на літо

vyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli482 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба МарліЛітні берети, виконані гачком — чудовий аксесуар. Навряд чи ви знайдете більш витончений головний убір. У спекотні дні — він вбереже від літньої спеки, прохолодними вечорами від холодного вітру.

Філейна в’язання гачком відмінно підходить для в’язання літніх беретик. Ажурний орнамент прикрашає головний убір.

Схема в’язання цього берета дуже проста для розуміння. Використовуйте її і зможете поповнити свій гардероб новим, яскравим аксесуаром.

Шапка Боба Марлі, опис і схема

Для поціновувачів творчості Боба Марлі пропонуємо пов’язати такий кольоровий легкий беретик. Його можна носити навесні або восени. Або просто за настроєм. Особливо такий бере сподобається підліткам.

Для того, щоб зв’язати таку шапочку нам потрібні:

 • гачок № 3;
 • пряжа 50 грам на 100 метрів, пряжу краще використовувати бавовняну.

Такий бере в’язати дуже просто, він весь складається з стовпчиків без накиду, а як їх в’язати ми вже знаємо. Найскладніше в роботі над цією шапочкою — переходити між квітами. Щоб переходи були акуратні останній стовпчик попереднього фрагмента кольору обов’язково провязывайте ниткою наступного кольору. Щоб на вивороті не було стирчать ниток — витягайте їх разом, але в роботі використовуйте тільки ту, що вимагається за кольором. Решта просто перекриваються стовпчиками і виявляються захованими всередині ряду.

Для створення візерунка дотримуйтеся схемою. Схема інтуїтивно зрозуміла, навряд чи у вас виникнуть з нею проблеми.

Опис роботи:

 1. vyazanie kryuchkom dlya nachinayushhikh: skhemy i opisaniya vyazki beretov, shapka boba marli483 Вязання гачком для початківців: схеми та описи вязки беретів, шапка Боба МарліНаберіть чотири повітряних петель і замкніть їх в кільце полустолбиком без накиду.
 2. Перший ряд: зв’яжіть сім стовпчиків без накиду.
 3. Другий ряд в’яжеться аналогічно першому, але в ньому вже чотирнадцять стовпчиків без накиду.
 4. Третій ряд почніть в’язати, керуючись схемою. Все у нас буде сім секторів. Кожен сектор починається з двох стовпчиків попереднього ряду: з першого стовпця в’яжуться два чорних стовпчика без накиду, з другого — один зеленого кольору.

Далі в’яжіть за схемою. Для того, щоб поступово збільшувати розмір в’язання в першу чергу робіть додавання в кольоровій частині сектора, до максимальної ширини — одинадцять стовпчиків. Потім додавання робляться в частині чорного кольору.

У кожен ряд в’язання додається по одному стовпчику без накиду, крім рядів, позначені «плюс 2», там додаються по два стовпці.

З десятого ряду потрібно буде почати зменшувати кольорові частини секторів, для цього в кожному ряду один кольоровий стовпчик замінюється на чорний. Це потрібно робити з кожної сторони поступово, то в кінці, на початку кольоровий частини.

Після ряду, позначеного як «плюс 2», кількість чорних стовпців буде збільшуватися на два — один додається, другий забирається з кольорової частини.

Ряди почніть в’язати спіраллю, перехід від ряду до ряду вираховуємо по числу стовпців в кольоровому секторі.

Після того, як ви закінчите в’язати за схемою візерунки починайте в’язати бере керуючись своїм розміром, роблячи смужки за своїм бажанням.

Берети і шапочки, виконані з допомогою гачка і ниток, виглядають дуже елегантно і жіночно, за рахунок ажурною фактури. Багато хто, дивлячись на орнаменти готових виробів вважають, що повторити подібні візерунки складно, але це не так. В’язати гачком дуже легко і просто.

Головні убори, зв’язані гачком, стануть ідеальним доповненням вашого гардеробу, і зможуть розбавити собою повсякденні образи.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками