В’язання гачком по колу, гумка гачком по колу, коло гачком схема і як пов’язувати гумку

vyazanie kryuchkom po krugu, rezinka kryuchkom po krugu, krug kryuchkom skhema i kak svyazyvat rezinku451 Вязання гачком по колу, гумка гачком по колу, коло гачком схема і як повязувати гумкуЗа допомогою гачка можна робити багато різних виробів. Навчання круговому увазі в’язання найчастіше починають саме з в’язання легких геометричних фігур. Початківцям краще вибрати плоский круг, який створений бути основою для цікавих мотивів полотна і для великих виробів.

Суцільний в’язаний коло можна вважати самим доступним варіантом для всіх початківців у справі в’язання. Коли майстриня навчиться робити гачком цю фігуру, їй можна буде переходити до освоєння створення рельєфними стовпчиками ажурних серветок і головних уборів.

Як зв’язати коло гачком

Існує два поширених і легких методу в’язання гачком по колу:

  • Кільце з ниток.
  • Кільце ланцюжка.

Якщо ви захочете зробити гурток більш гарною щільності, без дірки в середині виробу, краще почніть подібний круг з 1 петлі. Це можна зробити наступним чином: Спочатку робочу нитку складіть круглої петлею, при цьому залиште її кінець десь два сантиметри.

У цю петлю введіть гачок, захопіть нитку і просуньте крізь неї петлю.

Знову пропускаємо гачок у петлю з нитки, витягує через неї головну, робочу нитку, потім через петлю, вывязанную першої, вводимо.

У нас вийде з’єднувальний стовпчик. Запам’ятайте, коли відбувається така дія, потрібно злегка втримати двома пальцями те місце, де сходяться нитки кільця для того, щоб робота не розпустилася.

В кільце з нитки проштовхуємо потрібну кількість стовпчиків без накиду. Після завершення ряду, роботу необхідно витягнути за залишений кінець нитки, акуратно затягнути середину кола таким чином, щоб центр отвору вийшов непомітним.

Кільце з ланцюжка теж легко зв’язати. Для цього беремо певну кількість повітряних петель, наприклад, три, і робимо ланцюжок. В першу петлю ланцюжка протягаємо гачок, їм прибираємо робочу нитку.

Петлю, яка вийшла, необхідно протягнути через крайню зі зробленою ланцюга, вив’язуючи напівстовпчик.

В кільце, яке вийшло, пров’язуємо певну кількість стовпчиків без накиду. В’язати стовпчики можна або в саме кільце або в його петлі, але перед роботою розподіляємо одне і те ж кількість для кожної.

Як в’язати коло гачком

vyazanie kryuchkom po krugu, rezinka kryuchkom po krugu, krug kryuchkom skhema i kak svyazyvat rezinku452 Вязання гачком по колу, гумка гачком по колу, коло гачком схема і як повязувати гумкуПри в’язанні кола гачком можна застосовувати різні стовпчики і петлі. Найголовнішими будуть у нашому випадку полустолбики, стовпчики без накиду і з накидом. Розглянемо покроково, як в’язати по колу. Для того щоб в кінці нашої роботи вийшов рівний гурток, важливо пам’ятати деякі секрети:

Для того щоб в’язати різні ряди в гурток, починати і закінчувати потрібно все однаково. Пам’ятайте, що неможливо обійтися без підйомних петельок. В кінці потрібно в’язати полустолбики з останнього стовпчика в рядку перший нового ряду. Приєднуємо кінець до початку — це в’язання зі зміщенням. Для створення ідеального трикотажу доведеться вивчити й інший спосіб — навчитися в’язати по колу рівно, без зміщення.

Щоб майстрині не заплутатися в роботі і спокійно знайти початок кожного ряду, помічаємо першу петлю ряду нашої шпилькою або ниткою яскравого кольору. Правильно і рівно розподіляємо по колу вывязываемые стовпчики. У разі зв’язування гуртка стовпчиками без накидов, почнемо в’язання з трьох стовпчиків без накиду, в новому ряді ми їх подвоюємо, в кінці повинно вийти шість петель в ряду.

Після цього в’язання поділяємо на шість штук і рівно додаємо по одній петлі на всі частини в кожному новому ряді. Виходить, що кожен ряд збільшується на шість петельок. Нижче ви можете розглянути схему, яка допоможе вам в роботі і роз’яснить деякі нюанси.

vyazanie kryuchkom po krugu, rezinka kryuchkom po krugu, krug kryuchkom skhema i kak svyazyvat rezinku453 Вязання гачком по колу, гумка гачком по колу, коло гачком схема і як повязувати гумкуЯкщо потрібно в’язати вкруговую стовпчиками з накидом, перший круг повинен бути з шести петель або з шести стовпчиків без накиду, коли роботу ми робимо з повітряної петлі. У другому ряді кількість петель необхідно збільшити в два рази.

Виходить дванадцять петельок в ряду, тому новий круг ми поділяємо на дванадцять частин. Після чого в наступну частину дванадцяту ми додаємо по одній петлі так, щоб в кожному рядку додалося дванадцять.

Схема такого процесу в’язання

Якщо нам потрібно пов’язати саме стовпчиками з великою кількістю накидов, то в кожному новому ряду необхідно додавати чотири петлі. Тому для стовпчиків з двома накидами, ряди стає на шістнадцять петельок більше, а з трьома накидами на двадцять.

Якщо коло робиться полустолбиками з накидом, ряди ми збільшуємо на вісім петель. Для цього перший гурток ми вывязываем з чотирьох петельок, другий треба збільшити до восьми. Далі коло необхідно розділити на рівні частини.

Важливо, що саме спочатку створюється напівстовпчик з накидом. Це відбувається так: в першу петлю клина ми додаємо два полустолбика з накидом, а в нову до завершення в’язання одну восьму частини по одному.

Щоб закінчити в’язання по спіралі, потрібно в’язати стовпчики по спадної висоті, припустимо, стовпчик з накидом, напівстовпчик з накидом, два стовпчики без накиду, два полустолбика.

Перед в’язанням гумки гачком ознайомтеся зі схемою.

Після освоєння головних прийомів в’язання по колу, можна спокійно взятися за більш важкі і цікаві ажурні малюнки або робити гуртки з допомогою ниток різного відтінку.

Круговий в’язання гачком із збільшенням кола повинно створюватися так, щоб надбавки перебували:

  • тільки на місцях фону, щоб не змінювався весь візерунок;
  • тільки на головних фрагментах, коли за схемою потрібно поміняти їх форми;

Висновок

Правильно в’язати гачком зовсім нескладно, головне-це вивчити схеми і набратися досвіду. Не бійтеся подивитися перед початком роботи навчальне відео — так ви уникнете багатьох помилок у роботі. Багато заробляють майстрині на в’язанні величезні гроші, можливо, одного разу зможеш і ти. Удачі вам в круговому в’язанні гачком!

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками