В’язання гачком схеми 🥝 для початківців, як зв’язати трояндочку, опис

vyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie38 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описНавчання в’язання гачком краще починати з невеликих виробів. Чудово підходять для цього в’язані троянди. У схемах для в’язання містяться всі основні елементи, які потрібно освоїти. Великим плюсом є невеликі розміри: рукодільниця відразу побачить результат і не втратить інтересу до заняття. В’язання троянди гачком можна включити в курс навчання в’язання для дітей шкільного віку. У нашій статті ми розповімо, як зв’язати троянду гачком зі схемами та інструкціями.

Техніка прямого мережива

Ця схема дуже проста. Такий квітка зможе зв’язати навіть починаюча рукодільниця. Вона може бути використана в шкільній програмі по технології в самому початку навчання в’язання. У результаті виходять дуже красиві в’язані квіти. Ними можна прикрасити шпильку або прикріпити до подарунка. А кількома трояндочками можна прикрасити обруч або пов’язку для волосся.

Покрокове опис роботи:

 1. vyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie39 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описНаберіть ланцюжок з 60 повітряних петель (далі в статті буде вживатися загальноприйняте скорочення – ВП).
 2. Зв’яжіть дві ВП підйому. Потім повторюйте раппорт: дві повітряних петлі, один стовпчик з накидом (далі – ст. з/н) у третю петлю. В результаті вийде пряма плетена ажурна смужка.
 3. В’яжіть в арку з двох петель другого ряду провяжите 1 ст. з/н, 4 ст. з двома накидами і один ст. з/н Повторюйте в’язання за схемою до кінця ряду.

В кінці в’язання отримаємо мереживну смужку, яка закручується в спіраль. Це пов’язано з тим, що на кожну петлю другого ряду приходиться по кілька стовпчиків третього. Чим більше стовпчиків будете в’язати, тим пишніше вийде квітка.

Надайте в’язаній смужці форму квітки і закріпіть ниткою. Серединку можна прикрасити намистиною, тичинками або бісером.

Схема мережива може бути будь-якою. Можна використовувати опис ажурного в’язання серветки або обробки краю одягу.

Галерея: в’язання троянди (25 фото)

Майстер клас з в’язання гачком троянди з широкими пелюстками (відео)

На основі попередньої схеми можна пов’язати об’ємну троянду гачком з широкими пелюстками. Потрібно лише збільшити кількість рядів.

Ось покрокова схема в’язання:

 • Зробіть ланцюжок з 45 ВП. Далі в’яжіть по попередній схемі, але не закінчуйте в’язання третім рядом. В’яжіть дуги, що обрамляють кожна пелюстка. Це зробить його ширше, і сама трояндочка вийде пишніше. В’яжіть за схемою:
 • Ряд 4. В’яжіть раппорт: 1 ст. б/н, 1 ст. з/н, два ст. з двома накидами в одну ВП ( повторити два рази, разом – 4 ст. з/н), потім знову 1 ст. з/н, 1 ст. б/н.
 • Потім поверніть в’язану стрічку в рулончик і закріпіть ниткою. Об’ємна троянда гачком готова.

vyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie40 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описПодібний квітку можна зробити на основі будь-якої схеми. Головне – напівкруглі краї крайнього ряду. Це пов’язують з тим, що напівкола являють собою пелюстки готового квітки. Приклад схеми в’язання квітки з широкими пелюстками:

Такою пишною трояндою можна прикрасити капелюшок або зробити з декількох цілий букет троянд.

Можна зв’язати і оригінальну трояндочку з пелюстками різної ширини і висоти. Пелюстки всередині бутона будуть менше, і квітка буде виглядати природніше.

Потім, як і в попередніх описах, скрутіть смужку і надайте їй форму. Скріпіть квітка ниткою. В’язана трояндочка готова.

Розочка гачком з зеленими листами

Коли стане зрозуміло, як в’язати троянду, спробуйте ускладнити композицію і додати до неї зелені листочки. Можна вив’язувати кожен окремо, а можна включити п’ятилисник в схему ажурної смужки. Схема в’язання буде наступна:

 1. vyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie41 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описПочинати в’язання потрібно ниткою зеленого кольору. Зв’яжіть ланцюжок з 120 ВП.
 2. В’яжіть 2 ВП підйому, далі повторюйте 2 ВП, 1 ст. з/н до кінця ряду. Колір нитки, як і раніше, зелений.
 3. У третьому ряду формуємо петельку для листочка. Зв’яжіть 3 ВП і з’єднувальний стовпчик і ст. з/н 2 ряду. Потім в’яжіть 6 ВП і з’єднувальний стовпчик в ту ж петлю. Повторюйте ці дії стільки разів, скільки плануєте листочків у в’язанні. У нашій схемі їх 6.
 4. Не довязывая до кінця, розгорніть в’язання. Спочатку зробіть листочки, а пелюстки будуть пов’язані в кінці. У кожну арку треба буде зв’язати 6 ст. з/н, 3 ВП, 6 ст. з/н Повторіть 6 разів.
 5. Обв’яжіть листочки стовпчиками без накиду, роблячи на вершині кожного піко з трьох ВП.

vyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie42 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описВведіть в роботу нитка основного кольору (червоний, рожевий або будь-яку хочете зробити троянду). В’яжіть нею 28 пелюсток за такою схемою: в одну арку другого ряду 4 ВП, 4 стовпчики з двома накидами, 4 СП.

Заготівля для квітки готова. Тепер скрутіть її в спіраль, надайте форму троянди і закріпіть голкою з ниткою. Така троянда гачком стане відмінною прикрасою для дитячої панами або капелюшки.

Роза гачком: схема з окремими пелюстками

Трояндочку гачком можна зробити і з окремих пелюсток. З ним доведеться повозитися трохи довше, але, приклавши старання, з ним впорається будь-яка молода майстриня. Для цього робляться круглі заготовки, які потім зв’язуються один бутон. Залежно від їх кількості і розміру в’язаний квітка вийде більш або менш пишним, розбещеної трояндою або закритим бутоном.

Порядок в’язання пелюстки:

 1. Зв’яжіть 4 ВП і замкніть їх в кільце, або зробіть кільце амігурумі.
 2. Провяжите в кільце 13 ст. з/н. Далі в’язання буде йти по спіралі.
 3. В кожен ст. з/н попереднього ряду провяжите по 2 ст. б/н.
 4. У ст. з/н третього ряду зв’яжіть соед. ст., зв’яжіть 4 ВП, соед. ст. в наступний ст. з/н 3-го ряду. Це будуть маленькі петельки, що обрамляють пелюстка зверху. Так повторіть 6 разів. Потім до кінця кола в кожен ст. з/н 3-го ряду в’яжіть з’єднувальний стовпчик. В’язання пелюстки закінчено.

vyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie43 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описЩоб готовий квітка виглядав більш природно, візьміть нитки різних відтінків. Пелюстки повинні бути пов’язані так, щоб всередині бутона виявився більш темний колір. До краю тон світлішає. Так в’язана троянда буде виглядати не гірше справжньої.

Щоб зробити закритий бутон, внесіть зміни в третій ряд в’язання. Пелюстка стане більш тугим і буде мимоволі закручуватися, створюючи ефект нерозпустилися бутона. Замість двох стовпчиків з накидом в’яжіть на половині пелюстки по одному з’єднувальний стовпчика або стовпчику без накиду. Пров’язуючи такий тип пелюсток, важливо починати арки з ВП 4 ряди в самій верхній точці, то є над ст. з/н 3 ряди.

Після того, як в’язання пелюсток закінчено, приступайте до складання. Починайте зшивати пелюстки самого темного відтінку, залишаючи світлі для окантовки. Намагайтеся надавати розочке природну форму.

Особливість троянди, пов’язаної з даною схемою, в тому, що пишність квітки буде прямо залежати від кількості пелюсток. З декількох квітів можна зібрати цілий букет, який стане відмінним подарунком або прикрасить кімнату.

Тепер ви бачите, що існує безліч різних схем в’язання троянд. Практично всі з них підходять для починаючої рукодільниці, оскільки в’яжуться швидко і легко. Сподіваємося, що в’язана троянда, виготовлена за допомогою наших рад, стане прекрасним початком великого творчого шляху.

В’язання троянди гачкомvyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie44 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описvyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie45 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описvyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie46 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описvyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie47 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описvyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie48 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описvyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie49 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описvyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie50 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описvyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie51 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описvyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie52 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описvyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie53 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описvyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie54 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, описvyazanie kryuchkom skhemy 🥝 dlya nachinayushhikh, kak svyazat rozochku, opisanie55 Вязання гачком схеми 🥝 для початківців, як звязати трояндочку, опис

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками